Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 23.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема kak se pravi imeнови [re: val]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 17:42



Ha :-)) Stana zabavno :-) Zashto ne otvorish nova tema "Kak se pravi ime" To mai tryabva nov klub
zashtoto se otnasya za vsi4ki izkustva. Oba4e pitashtite shte budat mnogo a otgovaryashti moje i da nyama.
V BG nyama art menajeri s mejdunaroden opit. To mai si nyama nikakvi.
Ako imash pari e lesno: Narisuvash 500 kartini, premestvash se v nyakoi art grad Paris, London ili NY,
naemash skupa art menajerrska agenciya i si gotov.
Ako nyamash pari nyama da stane.


Ako imash goljam talant, a nyamash pari da go populyarizirash tryabva da 4akash da umresh za da po4nat da te ocenyavat po dostoinstvo.
No predpolagam 4e kato si umryal togava ve4e nyama da ti puka 4e rabotite ti se prodavat za stotici hilyadi. :-) Malko 4erno , no e istina



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано17.07.04 00:27



Mmmdaaaaaaa
Bash taka si e .



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: dale4en]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 00:04



Tova gore - dolu go znaeh. Az ochakvah da mi kajete niakoia hitrina, koiato ne e mnogo izvestna. :-)



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: val]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 11:21




hehe Nyama koi znae kolko mnogo hitrini v izkustvoto.Ima mnogo hitrini v zanayat4iiskata mu 4ast kudeto se raboti s kakvi li ne materiali i vsi4ki te se nujdayat ot prigotovlenie i pravilno izpolzvane. Eto tova e hitrinata. Drugoto za koeto ti pitashe nyama drugi hitrini osven talant ,trud i pak trud. Popitali vednuh Tintoreto kakvo tryabva da pravi edin hudojnik za da stane golyam i velik tvorec. Da risuva , kazul maistorut . A kakvo oshte ?- popitali- Ami da risuva i pak da risuva bil negoviyat otgovor. A Rembrandt obi4al da otprashta svoite u4enici,koito mu dosajdali s vuprosite si , kato ima kazval "Hvashtai 4etkite v ruka i zapo4vai!"Taka toi smyatal,4e u4enicite mu shte usvoyat trayno samo onova,koeto te sami sa otkrili v procesa na rabota, a tova,koeto toi im kazva, ako te sami ne sa dostignali do nego shte go zabravyat burzo , eto zatova ne bil mnogo sgovor4iv i obyasnitelen.
Taka,4e moi 4ovek , Hvashtai 4etkite v ruka i ne 4akai da polu4ish koi znae kakvi hitrini tuk v tozi klub



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 20:31



Toi pitashe za hitrini po vaprosa "kak se pravi ime"
Spored men tuk si tryabvat baya hitrini. Ne zavisimo kolko ti e golyam talanta i kolko se trudish ako iskash da probiesh dokato si oshte jiv tryabva da porabotish zdravo i za sobstvenata si reklama. Ako iskash mu kaji za IME. Ako raz4itash samo na reklamata ot usta na usta, (tya e mnogo cenna i e eftina no kraino nedostata4na) nyama da do4akash prijive seriozna populyarnost .
Zna4i po vremeto na Tintoreto edin hudojnik za da stane golyam i velik, ako e tryabvalo samo da risuva i pak da risuva, to dnes samo s risuvane ne stava.
Lesno im e bilo edno vreme -"Hvashtai 4etkite v ruka i zapo4vai!" Ama togava v celiya svyat ya e imalo ya ne 5000 hudojnika. Sega v sveta ima 50 miliona hudojnici i vseki iska da stane velik. Sega za da vlezesh v purvite 1000 osven da si dobur risuva4, tryabva i da si komersialen. Ako ne mojesh ili neznaesh kak, tryabva da potursish nyakoi, koito znae i moje da go pravi za teb. Spomenah po gore 4e v BG nyama art menajeri. Ne mijesh da o4akvash 4e cyala Franciya shte razbere za teb kato si prodal edna kartina za $300 na nyakoi francuzin koito e doshul v BG na po4ivka.Tova ne mojesh da go o4akvash daje 100 kartini da prodadesh taka. Togava kakvo ti tryabva - 4isto komersialna nahalna reklama. Moje tova ponjatie da ne ti se vpisva v oblika na tvoreca, no v protiven slu4ai shte se izgubish v moreto na oniya 50 miliona hudojnici ne zavisimo ot golemiya ti talant. Ako naistina si dobur hudojnik talanta ti shte bude ocenen vse nyakoga, no tova nyama da stane v blizkite 100 godini.
Ako iskash prijive da se radvash na populyarnost togava ti tryabva reklama sega. Zashtoto pone 100-tina hilyadi hudojnika go znayat tova i bluskat reklami kato poshtureli. Ako iskash za po-meko da go narechem "pravyat si ime".
Iskam tuka da otbeleja neshto vajno . Govorya za populyarizirane samo izvun BG
Samo tam ima smisal i usiliyata ti se vuznagrajdavat.
Ta v praveneto na ime ili tvor4eska podlojka ili reklama , kakto iskash da go nare4em si ima dosta hitrinki i kakto v vsyaka reklama ne vsi4ki sa po4tenni.
Mita 4e izkustvoto iska jertvi i 4e za da pravish izkustvo edva li ne tryabva da si ma4enik e mnogo vreden osobeno v nashi dni.
Moje da se pravi izkustvo i v sushtoto vreme da se pe4eli ot izkustvo. Zashto tryabva da budesh mu4enik. Napravi izkustvoto si izvestno sega.
Na koi mu puka kato umre che shte bude velik.



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано18.07.04 20:38



Hmmmmm Daaaa. Napulno sum suglasen s tova,koeto kazvash.Ti kak si pravish reklama ?



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано21.07.04 02:42



"Hmmmmm Daaaa. Napulno sum suglasen s tova,koeto kazvash.Ti kak si pravish reklama ?"

:-)
Kakvo kazvashe Rembrand - " Shtom nemojesh da dostignesh sam do nego nyama da ti go kaja 4e shte go zabravish". :-)
Tova e nai-smeshnoto izvinenie , koeto e mogal da izmisli stareca za da ne pokaje 4e mu se svidi da dade na drugite tova koeto sam e otkril. Shte povyarvash li na chovek koito ti re4e: Nyama da ti kaja kade e sakrovishteto zashtoto shte go zabravish, " Ne mu se e davalo na starcheto a ne 4e e bil mnogo zagrijen za u4enicite si. No tova e normalno postoyanno sreshtame takiva hora ne samo sred hudojnici i hora na izkustvoto. Tova si e 4isto 4oveshka 4erta.

:-)E az shte ti kaja neshto :-) , puk moje i ti da spodelish neshto ot tvoi opit ili ot tova koeto si chul ot kolegi. Zashtoto az gledam da se ucha i ot greshkite koito sa pravili moi poznati hudojnici. Ako se vkluchi i nyakoi drug (jalko 4e go nyama stareca toi e bil po 4ujbinite) toku vij sme sabrali material za edin uchebnik po art menagement . I nyama da se u4uda ako sled 2-3 sedmici se poyavi tema " Purva art menidjerska agenciya tursi kontakt s hudojnici " ve4e se seshtash koi shte e avtora ;-))

....To ne e samo vapros na reklama ima i drugi neshtica hitrinki, koito pomagat , (a nyakoi put sa reshavashti) za uspeshna prodajba ili uspeshna izlojba ili uspeshno pravene na ime.

Ne moga da ti kaja koe e purvo , zashtoto az samija ne moga da resha koe e nai-vajno . V razli4ni sitoacii vsyaka dreboliika moje da se okaje vajna.

Naprimer :
Pravi mi vpechatlenie 4e bulgarite mnogo malko obrushtat vnimanie na art imeto si ili psevdonima si s koito se podpisvat.
Predstavyash li si kolko vreme shte mu tryabva na edin anglichanin da zapomni imeto Strashimir Shekerdjiev che da kaje na jena si ot kogo iska da kupi kartina . I kolko shte bude o4arovana tya oshte predi da e vidyala kakvoto i da bilo ot nego.
Mi nestava taka kolegi. Ako iskate da prodavate v 4ujbina i imeto vi e trudno za proiznasyane izmislete si psevdonim - kratak, stegnat, po vazmojnost bez dve saglasni edna do druga.
Shte kajete ami Rembrand kak e?
Abe stava i Strashimir Shekerdjiev stava, stava i do London pesha da otidesh , ama koga shte stignesh.
Sushtoto se otnasya i ako i imeto vi e mnogo chesto sreshtano Ivanov, Petrov . Samo v Rusia ima 10000 hudojnika s takova ime.


E, ako tvurdo ste reshili da se predstavyate s istinskoto si ime togava pone izpolzvaite samo edno ot imenata ili purvoto ili familia.

Sega shte prekusna tuk za malko, a drugia put pove4e :-)



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано23.07.04 21:11



Mmmmmmm hehe .
Tuk mi haresa!Mnogo si prav za imeto . To e mnogo vagno. Az pone s imeto sum si reshil problemaNe znam za kartinite,tam neshtata sa po- slogni. Az ne moga da osporia po nikakav na4in tova,koeto ti kaza ve4e,no spored men edna goliama druga hitrinka e da se vdiga kolkoto se moge po goliam shum okolo izlogbite. Vig Madona kakvi gi varshi. Tia dage si sabuvashe bikinite na kontzertite si samo i samo za da e interesna.Ne 4e kazvam da si izvagdame na pokaz golite gazove no triabva da bade neshto po shumno i ekstzentri4no ako iskash da se zabelege po lesno zashtoto ima mnogo hora za koito tova e edno ot neshtata koito shte gi nakara da otidat na izlogbata. Tova e palna glupost no taka e.E, az ne sam privargenik na tezi neshta ,no ponyakoga pomagat.Az sam malko po staromoden



Тема Re: kak se pravi imeнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 04:33



Da za shuma po izlojbite si prav kolkoto poveche po-dobre. Okolo izlojbite v 4ujbina ima mnogo punktove koito mogat da se narekat kriti4ni. Ako njama koi da te svetne predvaritelno se nabutvash s mnogo pari bez nikakuv rezultat. Tuka moje da se govori mnogo, no kato nachalo da spomena pone kakvo da ne se pravi, puk ako nyakoi go interesuvat podrobnosti da pita :-)

- Ne pravete izlojbi juli i avgust. Povecheto galerii tova im e nai slabia period nyamat prodajbi i zatova gledat da postavyat nyakoi mladoci da zapulnat dupkata. Togava e nai-slabata poseshtaemost. Prez avgust po-golyam uspeh shte imate v Burgas ili Varna otkolkoto v Paris. Nai-dobur sezon e prolet i esen. Ako moje njakade da izbirate poiskaite ot 20 Noemvri do 05 Dec.

- Tryabva da naso4ite usiliyata si za populyarizaciyata si samo v edna strana i samo v edin grad.
Ima kolegi tichat po Italia aide posle Francia, aide posle Anglia. Ami taka dokato chue nyakoi za tyah tam i veche gi e zabravil.
Izberi si edin art grad v zavisimost kakuv ezik znaesh dobre Paris London Viena i atakuvai samo tam. Dupka v stenata se probiva kato se nanasyat mnogo udari samo na edno myasto, a ne vsichki udari na razlichni mesta.

- Kato si reshil da ska4ash na dalboko podgotvi se dobre otvsjakade. Ne razchitai samo na galeriyata che shte napravi nyakakvi reklami za izlojbata ti. Napechataite si ot BG hubavi plakati i tam si gi razlepete sami. Edin priyatel hvurli masa pari da si organizira edna izlojba plati na galerijata naem otide tam v poslednija moment uj da spesti malko, no se okaza che te po4ti ne sa reklamirali. Na otkrivaneto doshli malko hora, posle pulna skrub. Taka che tova si go zapishete debelo v teftera - Pravete si reklamata za izlojbata sami.

- Napravete si pechatni kopiya na edna vasha rabota slojete gi v leki ramki i moje da gi prodavate na izlojbata na 10-20% ot cenata na originala. Ili da gi podaryavate na perspektivni potencialni klienti po precenka na galerista.

:-)NoNick ne mi kaza kakvo mislish za Rembrand i tova kakva e bila deistvitelnata pri4ina da kazva taka na u4enicite :-)



Тема Re: kak se pravi ime [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано25.07.04 11:50



Aaa, bravo za hubavite suveti. Siguren sam,4e shte badat polezni na vseki,koito gi pro4ete!
Sega za Rembrandt. Da ti kaja 4estno, ne sam saglasen mnogo s teb po vaprosa za negovite u4enictzi. Az sam zapoznat s tvor4estvoto i maistorlaka na nyakoi ot tiah, dage sam 4el napisanoto ot Samuel Van Hoogstragen ili Hoogstraten- zavisi kak shte si go prevedesh kato proiznoshenie.Toi e edin ot nai- prili4nite u4enici na Rembrandt- razbirai ne kato talant na genii, a kato sliap posledovatel na negovata tehnika v 4isto zanaiat4iiskiya i vid. Napisal e mnogo neshta po adres na tehnikata na Rembrandt, no po- specialno za tova, kakvi boi izpolzval Rembrandt, kakvi kartinni lakove i tem podobni. Mnogo interesni neshta. 4el sam sashto i po4ti tzialata korespondentzia (razbira se ne vsi4ko,no dostatu4no) megdu Rembrandt i negovite pora4iteli i mi e napravilo goliamo vpe4atlenie na4inat,po koito tozi velik maistor i 4ovek razsagdava. Po tova,koeto pishe Hoogstagen za svoya u4itel ne li4i,toi da si e kriel zanaiata , Drug negov u4enik- Ferdinand Bol e dostignal visotata na Rembrandt vav mnogo otnoshenia - osobeno v tehnologi4no,koeto govori za tova,4e Rembrandt ne e gonel u4enitzite si kogato te sa iskali da nau4at zanaiata. Az li4no si mislia ,4e tova,koeto kazah za Rembrandt tryabva da ozna4ava ,4e toi ne e obi4al dosadnici ,koito da go zanimavat s malovagni neshta i malovagni vaprosi. Rabotata e tam,4e v minaloto na zanaiata sa gledali po mnogo po- razli4en na4in ot kolkoto sega. Zanaiatat e bil edno ot parvite neshta,koito u4enikat e u4il dori i kogato e pravel boite i e grundiral platnata na svoia u4itel . Da ne govorim,4e go e gledal kak raboti mnogo 4esto. Taka,4e tuk ne stava duma za kriene na niakakvi zanaiat4iiski taini, nito pak za materialite izpolzvani, a po- skoro za vaprosi ot roda na "Ave, tva tuka kak da go napraia po- dobre, glei sia kva kriva ruka sam naprail"Mnogo yasno,4e tuk Rembrandt bi se podraznil i kazal da grabvash 4etkite i da po4vash da ba4kash. Ina4e Rembrandt si e bil i golyam 4eshit i e poznaval mnogo psihologiata na dosadnite klienti,koito go uprekvali ,4e rabotite mu ne sa zavarsheni. Znaesh li kakvo im e otgovarial v takav slu4ai? Kazval im e "Rabotata e zavarshena togava,kogato hudojnikat e uspial da izrazi onova,koeto e iskal . I drugo - za da ne go bazikat,4e ot blizo kartinite mu izglegdat nezavarsheni im kazval da ne se pribligiavat blizo do kartinata zashtoto mirizmata na boite i lakovete e vredna za zdraveto I tova e bilo dosta rezultatno. Vaobshte golyam pi4 e bil i zaslugeno si e izvouval 4elno myasto sred nai- golemite . Za men e edin ot nai- velikite .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.