Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 26.05.24 
Култура и изкуство
   >> Изобразително изкуство
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: NoNick]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 23:10



Malko katocheli ne me razbrahte. Ne govoreh za hudojestvenata idea v izkustvoto. Imah vpredvod, kato si si treniral misleneto s tezi uprajnenia i moje6 da generira6 mnogo idei za re6avaneto na edin problem, togava bi triabvalo da moje6 da izmisliash po interesni nachini za predavane na sadarjanieto na kartinata. Ne samo ot roda na Dali da risuva6 slon s kraka na nasekomo, no i da rechem da izmisli6 pozata na edna jenska figura da e po interesna da ne e pravena dosega ili da ia sachetae6 s okolnite predmeti po unikalen nachin , koito ne e izmislian dosega.
Taka li e? Viarno che edna interesna poza ili kompozicia niama da napravi ot kartinata izkustvo ako gi niama drugite uslovia koito spomenava NoNick, no ako gi ima - 6te pomogne. Eto naprimer v tazi tema e pomestena ena kartina na Pikaso spored men geniiat mu tuk prozira che mu e do6la idea da izvarti glavata
na chovek pochti naopaki za da izrazi po silno bolkata. Koeto dotogava sigurno ne e praveno.
Viarno che tova vseki moje da go napravi, no pruv se e setil Pikaso. Ei za takiva idei govoria. Za6toto tova si e otkrivatelstvo. A za da napravi6 otkritie ti e neobhodimo da ima6 otkrivatelsko mislene. V toia smisal takava kniga bi mogla da pomogne.
Tova mi be6e i vaprosa v nachaloto.



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: NoNick]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано13.07.04 23:29



Poglednah o6te vednaj "Gernika" sega i bih iskal da dopulnia neshto. Spored men cialata hudojestvena stoinost na rabotata se nosi ot tezi drebni, no genialni hrumvania i otkrivatelskite idei v sadarjanieto. Inache nito kompoziciata e koi znae kakva , a za kolorit i za niakakva zrima krasota, kakvato spomenava NoNick da ne govorim.



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: val]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 21:54



Razbrah te mnogo dobre. Samo 4e, ako si mislish 4e ako razviesh otkrivatelsko mislene i zapo4nat da ti idvat prekrasni idei ( a to neizbejno shte stane ako rabotish seriozno s tazi kniga i napravish pone 200 4asa rabota s neya.), izvednaj shte stanesh velik hudojnik tryabva da te razo4arovam. :) Moje vseki den da pravish po edin shediovar ot roda na Gernika nikoi nyama da te zabeleji ako predi tova ne si izgradil seriozna podlojka kato jovopisec.
Zashtoto naistina Gernika pe4eli pove4e to4ki ot otkrivatelskite hrumvaniya v stroeja na syujeta otkolkoto s vsi4ko drugo koeto NoNick formolira mnogo hubavo po-gore.
No Picaso e mojel da si pozvoli tova zashtoto e imal tazi zdrava podlojka na uspyavasht jivopisec. Toi e bil togava na 56 godini.



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: NoNick]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано14.07.04 22:08



Blagodarya NoNick za ocenkata ti :) Saglasen sum napalno s formulirovkite ti za celta na izkustvoto. Spored tyah kak ti shte komentirash stoinosta na Gernika. Sigurno si poglednal moeto mnenie v posta mi kum Val.
Blagodarya za pojelanieto.



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: dale4en]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 09:04



Hubavo. 6te mi opi6e6 li po tochno kakva e tazi podlojka



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: dale4en]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 11:09



Ami stoinostta na Gernika e ne malka. Purvo tya si ima svoyata sobstvena samostoinost kato proizvedenie noseshto v sebe si novoto kubi4esko tretirane na sjujetite i to osushtestveno s pomoshtta na mnogo profesionalni pohvati.Drug e vuprosut,4e ako ti , az ili nyakoi drug narisuvame tazi kartina dnes po4ti nikoi nyama da ya obyavi za genialna purvo zashtoto ve4e sme 2004 godina i vtoro zashtoto nito az nito ti se kazvame Pablo Picasso.Pravilno razsujdavash ,kato mislish,4e imeto igrae golyama rolya v tozi proces i,4e bez dobra reputacia i ime podobni proizvedeniya sa obre4eni na prenebrejenie i zabvenie pone dokato izmine izvestno vreme tuy kato vremeto e nai- dobriyat sudnik.Dru e vuprosut,4e kogato nyakoi e napravil ime ve4e i e dostatu4no izvesten i cenen moje da si pozvoli da pravi vsyakakvi gluposti. Takuv e i primerut s Picasso. Ima mnogo gluposti napraveni i ako ne byaha negovo tvorenie nikoi nyamashe da im oburne vnimanie. Toi sam sushto si go priznava mnogokratno. Ima go i drugoto , 4e edna glupost suzdadena ot golyam profesionalist vinagi e profesionalna glupost, dokato glupostite suzdadeni ot amatjori si ostavat i shte si ostanat edni obiknovenni gluposti i podrajanie. Eto zatova smyatam,4e za da budesh velik i originalen , purvo tryabva da si veren na sebe si , puk bilo to i da risuvash gluposti. Ako ti si profesionalist i tvoite gluposti ti idvat ot "vutre"togava vsi4ko si e nared , ako oba4e se stremish da podrajavash na ne4ii gluposti ( kakto sega e moderno da se pravi ) bez da si osenen svisshe ot" bojestvenata" i genialna glupost na geniya,
to togava ti shte si ostanesh edin obiknoven glupak podrajatel i vsi4kite ti usiliya da napravish neshto veliko i originalno shte sa na vyatura bez zna4enie kolko mnogo te prili4at po forma i sudurjanie na golemite genialni gluposti.
Zatova priyatelju budi veren na sebe si dori i kogato tova koeto iskash da risuvash i ti idva ot vutre e nemoderno ili dori smyatano za ostaryalo, zashtoto nishto koeto ti idva ot vutre ne e ostaryalo , naprotiv, to e onzi originalen i tvor4eski poriv,koito edinstveno moje da ti dade sila i realizirane na tvoite tvor4eski hrumvaniya.
Uspeh!



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: val]  
Авторdale4en (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 18:56



Eto tova, koeto NoNick otgovori vmesto men :-)



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvo [re: dale4en]  
Авторval (Нерегистриран)
Публикувано15.07.04 20:10



A kak se pravi :)



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: val]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 12:36



S talant i akul



Тема Re: Tvorcheski idei za izkustvoнови [re: val]  
АвторNoNick (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 12:39



S talant i akul. Nadyavam se nyama da popitash ot kude da si vzemesh ili kupish talant ili akul.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.