Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:16 25.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Социализъм ...нови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.12.06 12:25



В отговор на:

Как е допустимо държавните органи досега да не за завели дело срещу този, който се е съгласил това безобразие да стане факт? От къде накъде аз като данъкоплатец трябва да хрантутя подобна разузнавателна служба, която ще дава парите ми на фирма на мръсници и мошеници?




Това се нуждае от отделен коментар. Оставям настрана квалификациите "мръсници и мошеници" - научно доказано е, че у нас всички успели хора ги смятат за такива. За друго ми е думата:

При социализма държавата сама се грижеше за всичко - и за хората, и за себе си. Основният принцип на пазарната икономика, обаче е, че частната инициатива винаги намира най-ефективният начин да се свърши една работа. Ето защо при капитализама държавата също се управлява като корпорация и възлага всички несвойствени дейности на външни изпълнители. Това е значително по-ефективно, отколкото ако се опитва да ги свърши сама.

Така че би трябвало да съдиш държавата не когато възлага обществени поръчки, а когато не го прави. Всичко, което не е свързано с основната дейност по администрирането на съответен отрасъл, се възлага на частния сектор. Дори във важни отрасни като енергетика, комуникации, инфраструктура, държавата само запазва някакъв контрол, но прехвърля управлението към частния сектор - електроцентрали, пристанища, летища, дори пътища стават частни. В много държави дори печатането на банкноти се извършва от частна фирма (в САЩ май са една частна и една държавна - за да има конкуренция). Ракетите на НАСА се правят от частните фирми McDonald-Douglas и Boeing срещу заплащане. Частни фирми изхранват войските и дори ги транспортират насам-натам, произвеждат им оръжията и комуникациите и т.н. Мога да дам безброй примери. Просто една фирма, специализирана в даден сектор, може да свърши единица работа много по-ефективно и за много по-малко пари, отколкото държавата. Това е аксиома - не се нуждае от доказване. Свиквайте. Държавата ще върши сама все по-малко неща и така е правилно. И не защото някой идеолог е казал така, а защото така е по-евтино за всички нас като данъкоплатци. Вярно - в резултат на частния бизнес някои хора стават по-богати от други, дори ако не са мръсници и мошеници - рано или късно и с това ще свикнем. Виж пак фундаменталният ми коментар от преди 7 години, който цитирах в предишния постинг:

Митко



Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: Mитko]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано30.12.06 13:05



Аз казвах други неща, но на темата пише АСДЛ и няма смисъл да правя маркетингов анализ на БОЛ или твой психологически профил.

Извинявам се, че съм пропуснал линка откъдето е взета информацията.



Така, че коментари по темата там. Аз съм частник от преди теб /по-останалата част от информацията/.
П.С Весели празници.




Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.12.06 13:22



Тук си го постнал, тук го коментирам. Ако не си искал да бъде коментирано тук, да не го беше ре-поствал.

И ако не си забелязал, аз не коментирам (цитирам: Останалото, разбира се, не се нуждае от коментар), а се подигравам. Омразата, завистта, параноята не подлежат на коментар. Могат или да се игнорират, или да се доведат до абсурд за да си проличат ясно, което и се опитвам да направя.

Митко

Редактирано от Mитko на 30.12.06 13:42.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:52



Благодаря за мнението. Ще проверя още веднъж какво се предлага, освен БТК.

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:54



:-) Нито едно от посочените. Но вече имам нещо впредвид.

Благодаря все пак.

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: L.M.]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:58



Верно е, то да си призная честно направо взех да се чудя защо въобще попитах нещо. Все си мислех, че тук е мястото да попита човек нещо, ако не му е ясно, а тя каква стана...

Както и да е.Мисля,че успях да се ориентирам в обстановката. Благодаря на всички включили се в темата. На тези ,които дадоха полезни съвети и на тези, дето само се намираха на приказка. Какво да се прави - винаги има Спам :-)

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: Jorje]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано03.01.07 23:14



нал' ти казах че ше дойде митьо...

дал' да не преименуваме форума в "митьо и ланаджиите"?






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Социализъм ...нови [re: Mитko]  
Автор BeниMapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано23.01.07 05:04



Хммм... Да, пропуснал съм го това, като не идвам често тук. Но е класика, определено.
Митко, проблемът е, че се опитваш да обясниш на човек, който не само не приема, но и не разбира пазарната икономика.
Той никога няма да разбере защо едни хора успяват и затова ще си обяснява успехът им с всичко друго, но не и с това, че са по-кадърни от него (къде ти - той е специалист. Сигурно е и дипл. инженер:-)

Нейсе, ще минат още 20-30 години и ще свикнат с мисълта, че някои успяват, а други - не. Че равенство има само тогава, когато уважаваш хората около себе си, а не плачеш по форумите, че са мръсници, пък успявали...

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:04



Е да де ама нямат нищо общо едното с другото, щото LAN-а е за сгради (освен ако не се редят суичове под ясното небе на всеки 100м.) сам разбираш че за бизнес решение където може би ще се водят разговори много и постоянно, това звучи меко казано несериозно, а ADSL технологията всъщност единственото и предимство в случая, и което я прави много по масова в световен мащаб е че позволява доста по далечни разстояния от 100м

. Всъщност - най-добре е оприка, ама най-скъпо;) Прочети ми постинга в съседната тема ако искаш за ADSL, torrents, dunkey и пр. дето беше.

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:05.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:15



Това изказване ми хареса.
Виж прочети това:

, без да съм чел твоя постинг, по мои размишления горе долу съм стигнал до твоите.

Само едно нещо ще те питам това звучи прекрасно, и ще бъде още по прекрасно ако наистина в БГ го направим още преди централна и западна европа, нали знаеш ли че за това нещо трябват две неща. 1) Закон - за някои несправедлив, но като цяло "за добро" 2) Много голям начален капитал

???

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.