Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 22:58



ти май нещо злобееш, а?

ся да ти кажа: клиент съм на АДСЛ от март 1999 година. тогава скоростта беше 1 Мбс, сега е 5Мбс.
скоростта зависи единствено от сървъра насреща. от майкрософт тегля сървис пакове с 5 Мбс, от бол.бг тегля с 5Кбс. е, ок, не тегля изобщо, щото бол.бг не ме интересува.

вервай ми, много добре знам какво съм избрал и много добре знам защо не съм на кабелен (тв) интернет. впрочем и ти го знаеш и затова злобееш



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 23:13



Не, не знаеш какво си избрал. Знаеш какво е било през 1999, но не и какво е в началото на 2007 г.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 23:41



tova dokazva moto tvardenie.
tova koeto az kazvam e che edna "LAN kompania" ne moze da predostavi iskanoto ot edin "Biznes klient"

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 23:47



i kakvo e v nachaloto na 2007 ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано27.12.06 00:05



Привет на всички отново,

или аз нещо не съм бил ясен, или има някакви свободни интерпретации на написаното от мен. И така, нека поясня, понеже мисля, че нещата тръгнаха малко в по друга посока.

1. Не съм и няма да бъда ИТ във фирмата. Инженерната ми специалност е съвсем друга и нямам намерение да я сменям (поне за сега).

2. Молбата на шефовете ми беше да се потърсят възможности за качествен Internet и VoIP. И понеже това трябва аз да го свърша, реших,че тук е мястото където мога да получа малко помощ.Предпочитам, когато отида да питам във фирмите доставчици и нашата любима БТК, поне да съм наясно какво ми предлагат. Окзазва се обаче,че за нашево брата в този форум е по-лесно и по-приятно да си загуби маса време в това да пише какъв е този ИТ дето не знае какво е ADSL и т.н., но не и да отговори с две смислени изречения. Вместо това се започва безмислен спор кой е по-велик БТК или LAN.

И така - НЕ СЪМ ИТ.Затова може би въпросите ми са глупави, но нали за това са форумите.Ако някой знае и иска да помогне - пише. Ако само е да се намира на загрявка с писането - мисля,че има други определени за целта места :-) Пак питам - става въпрос за Бургас и възможностите не са толкова много - какви са основните параметри за ADSL и VoIP? В смисъл приблизителни скорости и цени за бизнес клиенти. Ами това е.Ако някой може да помогне - благодаря му предварително.

П.с. ( и дайте да не се обиждаме във форума. Работата да свършим, пък личните мнения - всеки си ги има).


Jorje



Тема Re: задачка - закачканови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 00:06



няма никакъв проблем да ти отговоря на тази 4атица дето си сътворил :

ще карам подред

# tova e edin nai obiknoven biznes klient - клиент които генерира /по твои данни /приход в размер на 2 160 000 евро/м попада в графа корпоративен клиент а не в "наи обикновен ".....не мислиш ли ??

от подусловието на задачката ти не успях да разбера доста но също така какво по ангелите има общо отдел работа с клиенти на ветекато с 3000 хиляди обаждания на потребители с лан технологията

# SLA - имаш предвид качеството на обслужване или някакво споразумение / service level agreement / м/у потребител и доставчик ?

# относно качеството на доставка на услугата : такова понятие като скапан интернет нема, или го има или го няма, 50 мс не казвам че е добре но пък в зададения от теб случаи с воипа не е проблем и 200 ...т.4е прерутиране и е1 / можеше простичко да го напишеш като 30 х 64 или 2 Мбитов канал / не би било необходимо, а ако договора ми с подобен коорпоратижен клиент го изисква то би се наела една такава линия още от самото начало за бек уп

# това с компенсазиите - чети саита на крс и ще видиш че не се изисква подобна при липса на сигнал от 1 час ако не е злоумишлено , представи си че спре тока , юпиесите издъхнат, генератора му свърши нафтата .....доставчика ти няма интерес да се ебава с теб !!!

типичен договор които се подписва:

с краен клиент / частно лице / :
при уведомяване от негова страна за повреда по трасето или липса на интернет - срок за отстраняване на повредата 24 ч, разбира се никои не чака толкова много
с краен клиент / фирма / : - правиш всичко възможно до 17ч да си им пуснал нет за да може секретарката да си отговори на смс-ите и да пусе нови през смс.мтел.нет и да види програмата.бг -т.е къде ще ходи вечерта
с краен клиент / плащащ пове4ко / : - оправяш му сигнала и през нощта ако трябва - т.е по всяко време на денонощието , но обикновенно до 1-2 часа

моля пробваи да пишеш на кирилица



Редактирано от L.M. на 27.12.06 00:07.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Jorje]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 00:16



споко dude никои няма време да тръгне да те обижда , ама в първия си пост питаш неща дето не са лесни за обяснение и пак добре че само за ADSL и ВОИП си питал , ако беше питал и за VDSL......

значи щом си в Бургас погледни тук : http://bglan.start.bg/#Бургас





Тема Re: задачка - закачканови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 00:19



/*
клиент които генерира /по твои данни /приход в размер на 2 160 000 евро/м попада в графа корпоративен клиент а не в "наи обикновен ".....не мислиш ли ??
*/
mi nali za tova govorim za biznes klienti ? tova che bai pesho si misli che ima biznes ne oznachava che vliza v grafata biznes klienti.

/*
от подусловието на задачката ти не успях да разбера доста но също така какво по ангелите има общо отдел работа с клиенти на ветекато с 3000 хиляди обаждания на потребители с лан технологията
*/
tuk i az ne te razbrah.
tova koeto ima obsto e Helpdesk-a koito me obluzva.
kogato se obadia na helpdesk iskam da polucha burz, tochen i iasen otgovor.
a ne "mi nema net. i nia nemame"

/*
# относно качеството на доставка на услугата : такова понятие като скапан интернет нема, или го има или го няма, 50 мс не казвам че е добре но пък в зададения от теб случаи с воипа не е проблем и 200 ...
*/
200 ms sa mnogo.

/*
т.4е прерутиране и е1 / можеше простичко да го напишеш като 30 х 64 или 2 Мбитов канал / не би било необходимо, а ако договора ми с подобен коорпоратижен клиент го изисква то би се наела една такава линия още от самото начало за бек уп
*/
aha backup linia vikas ... i tia kade otiva ? pak pri tebe ? po sustata sahta ?

/*
# това с компенсазиите - чети саита на крс и ще видиш че не се изисква подобна при липса на сигнал от 1 час ако не е злоумишлено , представи си че спре тока , юпиесите издъхнат, генератора му свърши нафтата .....доставчика ти няма интерес да се ебава с теб !!!
*/
tova e vapros na dogovariane.
na men ne mi puka ako ste i pokemoni da mu iziadut kabelite. v tozi sluchai lipsata (ili nad 200 ms) na inet za 15 min sa adski mnogo.

/*
типичен договор които се подписва:
*/
pri biznes klienti niama tipichni dogovori.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.12.06 00:59



Много неща са се променили. Огледайте се.

Митко.



Тема Re: задачка - закачканови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 01:21



радвам се че ме разбра :
които плаща поръчва "музиката" , затова и горния пример .

Ако правиш по 2 млн. евро /м (на мен това ми се струват доста пари ) за теб не е проблем да си вземеш
оптика от лан доставчика ти,
наземна линия от нетис
адсл от бтк,
wimax от maxtelecom
DVB ot SpaceGate

така ще си 5 кратно подсигурен с/у дропене и/или липс на нет, ако и това не ти стига можеш по всяко време да изрутираш трафика си през някоя 3G мрежа, варианти много




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.