Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:33 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема ADSL ???  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано24.12.06 20:45



Привет на всички.

Някой може ли да ми обясни какво точно представлява АDSL? Във фирмата в която работя шефовете искат да го инсталираме, а също и VоР. Моля, разяснете ми. Предварително благодаря.

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: Jorje]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано24.12.06 21:52



сега ше дойде митьо да ти обясни колко лошо нещо е адсл и как требе да станеш клиент на болбг

иначе - wickipedia - adsl... или google...



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано25.12.06 16:31



Във фирма, в която дори IT специалистът не знае какво е ADSL, шефовете вече са взели компетентно решение!? Защо да се моря и да се намесвам? Всеки сам си носи отговорността за резултата от решенията, които взема.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.12.06 01:19



то е човешко да се греши, но що за ИТ специалист ще да е този които да предпочете : първо шефовете му да му налагат вида връзка, второ да предпочете АканияДСЛ пред с пъти по бързата лан "технология"

Jorje относно VOP навярно имаш предвид VoIP - с него предполагам шефовете ти са решили да си спестят някои и друг лев от телефония

ако нещо не ти е ясно питаи




Редактирано от L.M. на 26.12.06 01:24.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано26.12.06 07:37



А ще му даде ли ланката сигурност някаква или ще има тука има тука нема, поне 5 фирми съм мигрирал към CabTV & aDSL защото се оказваше, че точно когато им трябва нета хваща пътя.
Забавлявайте домашните потребители с фрий та и торенти, ама не забравйте, че някои им трябва интернет а не интранет/пиъринг.

До автора, вземи прочети малко повече ако ще се занимаваш с ИТ.


Welcome to the real world!




Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 11:11



/*
второ да предпочете АканияДСЛ пред с пъти по бързата лан "технология"
*/
pred "лан "технология"" za biznes bih predpochel i dial-up.
mnogo mi e interesno via lanadziite zasto si mislite che mozete da navleznete v biznes client sredite ?
davaite si tam na home users dostup do "peeringa, data.bg i localnoto free" puk ostavete nia biznes klientite da si polzvame internet.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 14:30



В отговор на:

mnogo mi e interesno via lanadziite zasto si mislite che mozete da navleznete v biznes client sredite




Първо, някои от нас отдавна присъстват в сегмента на бизнeс клиентите. Второ, спомените с ниската надеждност са ви от преди няколко години. И трето - ето как ще се развият нещата в близко бъдеще:

1. ЛАН-мрежите ще бъдат консолидирани по един или друг начин и ще останат само десетина-петнайсет.

2. Оптиките ще стигнат до всяка сграда и до всеки индивидуален бизнес клиент.

3. Всички телекомуникационни услуги (интернет, телефон, телевизия - безплатна и платена, видео до поискване, видеонаблюдение и охрана и др.) ще се предлагат по един кабел и той няма да е коаксиален или телефонен.

Нещо повече - всичко това вече е факт. Е, нищо не може да стане за една нощ, но е започнало необратимо да се случва.

- виж скоростите
- виж цените
- напълно безплатно
- 100% легално

Митко

Редактирано от Mитko на 26.12.06 14:39.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (непознат )
Публикувано26.12.06 14:36



А дали говориш от собствен опит или просто така си чул?
Щото да ти кажа, моя собствен опит е че да доставиш качествена услуга на капризен домашен клиент е доста по трудно от това да доставиш услуга на бизнес клиент.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 14:53



samo kato vidia "Upload:Download" ratio , "Скорост до България" i "Скорост до чужбина" i spiram da cheta.
/*
Всички услуги включват неограничена скорост до BOL.BG, което включва локалните сървъри, free.bol.bg и всички останали потребители, когато се ползват peer-to-peer мрежи (torrents.bol.bg, dc.bol.bg и др.)
*/
kakto kazah veche predlagaite si free serverite, data.bg i peering na drugi. s tova ne mozete da vpechatlite biznes klientite.

v momenta sam klient na BTC 10Mbit premium Internet. s SLA koito nikoi ne moze da mi dade. s privilegii koito nikoi ne moze da midade.

aide da ne se merite tam kadeto (za sega) niamate gram miasto.

ne mi puka za vaste dobaveni stoinosti (iptv,vod .. etc) te sa za home users kakto kazah.

napravete nesto smisleno za biznes klienti i togava moze i da poglednem kam vas. za sega ne bih se prehvurlil v nikakuv sluchai.

neka optikite vi do vsiaka zgrada stanat fakt, neka nezavisimite vi traseta stanat fakt, neka orientaciata vi stane kam biznes klienti i togava moze da govorim. za sega si ostavate prosto "kvartalna lanka" kolkoto i da se biete v gardite.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 14:57



govoria ot sobstven opit kato klient i kato chovek koito se interesuva ot tezi nesta.
govoria i kato CEO na firma koiato se zanimava s IT Management.
i ne, ne bih predlozil na moite klienti da polzvat koiato i da e LANka.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 15:09



eto ti i edna zadachka:
imas customer care center s nad 150 choveka i nad 3000 calls na den .
vaprosa mi e sleden:
kakvo SLA ste mi dades za internet pri polozenie che celia tozi beznes se gradi na VOIP ? kak ste me kompensiras pri polozenie che zagubite na tozi CC za edin chas lipsa na internet sa nad 3000 EUR ?
kakvo ste napravis ako se obadia na helpdesk-a (btw. via VIP helpdesk ima te li ? i ako via imate to vsiaka lanka li ima ?) i kaza che imam zagubi ? ili che imam delay nad 50 ms ? kolko vreme ste vi otneme (ako mozete) da me prerotirate po drugo trase ? mozete li da mi poemete raznoskite ako iskam (poradi nekachestven internet) vhodiastite obazdania da minat po e1 liniite ni ?

tova e edin nai obiknoven biznes klient.
kolko ot vas LANADZII moze da poeme takuv klient ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 16:04



В отговор на:

samo kato vidia "Upload:Download" ratio , "Скорост до България" i "Скорост до чужбина" i spiram da cheta.




Ами да беше спрял - след като сам знаеш, че си се "втвърдил" и отказваш да разсъждаваш, защо се мориш да четеш? Впрочем, откога ADSL или CATV са симетрични и нямат Upload:Download ratio?

Що се отнася до премиум порта ти - чудесно, ползвай си го. За теб това е една подходяща услуга и аз също бих ти я препоръчал, защото съм се научил да не сравнявам ябълки с круши. Флеймът е за ADSL/CATV versus LAN/metro ethernet, т.е. една услуга за споделен достъп се сравнява с друга такава. LAN по дефиниция е споделена среда и по нея никой уважаващ себе си търговец няма да предложи SLA.

Не така стои въпросът с MAN мрежите. Ние специално вече нямаме нито една (нула, zero, null) наета линия или оптика (това отговаря на забележката ти за "собствените трасета"). От Надежда и Люлин до Младост 4 и Борово всичко е в наши собствени подземни кабели, които за ужас на БТК са легално положени, но не в нейната канална мрежа. Упоритият отказ да ни дава трасета въобще не ни е спрял или забавил, дори напротив - активизира общината и останалите собственици на подземна инфраструктура да започнат да я предлагат и така възможностите се увеличиха, вместо да намалеят. Нещо повече - принуждавайки ни да си създадем алтернативна инфраструктура, БТК създаде за нас пазар, в който никога не сме имали намерение да се включваме - пренос на трафик на други доставчици до техни клиенти, за което сърдечно благодарим!

Митко



Тема Re: ADSL , ха-ха-ханови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано26.12.06 16:20



похвално е че се интересуваш от тези неща / i kato chovek koito se interesuva ot tezi nesta/ само дето си на светлинни години от истината

преди да правиш каквото и да е сравнение м/у просторите на някои колеги и подземно изградениете хибридни мрежи се замисли кое накара появата на този вид интернет доставчици на пазара, не казавам че няма калпаво изградени и/или поддържани такива но това си е техен проблем , както и проблем на балъците дето им се водят клиенти

от друга страна може да си сигурен че немалка част от сериозните фирми и държавни учреждения са предпочели свързаност от някои ЛАН доставчик навярно не за да си гледкат филмчета а за да си вършат работа , често пъти те плащат за предоставяната услуга три или четирицифрени суми

и както някои по горе каза на пазара ще останат само наи добрите а дотогава не бива да се слагат всички ланки в един кюп

Редактирано от L.M. на 26.12.06 16:25.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 18:23



"2. Оптиките ще стигнат до всяка сграда и до всеки индивидуален бизнес клиент." - това го слушам от повече от 5 години и още не съм го видял. не знам що си мисля, че няма и да го видя скоро.

"3. Всички телекомуникационни услуги (интернет, телефон, телевизия - безплатна и платена, видео до поискване, видеонаблюдение и охрана и др.) ще се предлагат по един кабел и той няма да е коаксиален или телефонен." - я чети вестници и внимавай в предвижданията си, че преди няколко години каза че адсл няма да просъществува... ето малко за размисъл:
http://www.swisscom.com/GHQ/content/Media/Medienmitteilungen/2006/20061031_01_Bluewin_TV.htm?lang=en



аре приятни празници


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 18:26



/*
mnogo mi e interesno via lanadziite zasto si mislite che mozete da navleznete v biznes client sredite
*/
ne sam govoril za ADSL a za biznes klienti i LAN.
ADSL puk ot druga strana (vupreki niakoi nedostataci) si ima svoite predimstva za SOHO pazara. mislia che vsichki gi znaem kakvi sa e ne e nuzno da gi komentirame.

moito izkazvane trugna ot tova che porednia kvartalen lanadzia se izcepi :
/*
но що за ИТ специалист ще да е този които да предпочете : първо шефовете му да му налагат вида връзка,
*/
cialoto tova izrechenie govori che choveka koito go kazva si niama nikakva idea ot tova kak se rakovodi edna firma.
/*
второ да предпочете АканияДСЛ пред с пъти по бързата лан "технология"
*/
tuk prosto izbi ribata. na takuv chovek prosto nema kfo da kazes.

nisto lichno srestu bol.bg ... sigurno imate hiliadi chastni lica kato dovolni klienti. dano da se razvivate (ako go iskate) i da stupite i na drugi pazari.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , ха-ха-ханови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 18:29



mi stom taka smiatas ... prikanvam te da otgovoris na tova tuk:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=isp&Number=1946671544&page=0&view=collapsed&sb=5

do sega nikoi LAN-adzia ne otgovori ???

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 20:22



Поживем, увидим



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 20:51



Напротив, отговорих ти. Обясних съвсем внимателно, че никой няма да предложи SLA върху споделена преносна среда.

Въпросът ти може да се преведе на български по следния начин: Можете ли вие, производителите на минерална вода, да ми произведете натурален сок, ама с точно определено съдържание на витамини и въглехидрати? Отговорът ми е можем, но не искаме, нашият бизнес е друг. Принципно ние и доматен сок можем да правим, както и водка, нафта и разредител за блажна боя, но не искаме. Ние правим минерална вода и я правим все по-добре. Когато пазарът на минерална вода се насити, тогава лесно ще пуснем и други течности в бутилиращите машини. А дотогава сравняваме качествата на нашата минерална вода с другите минерални води, а не с течност за чистачки или антифриз.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 21:05



нали и аз това казах - поживяхме и видяхме че адсл-а оживя и заякна въпреки предвижданията ти



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 21:19



Какво значи "заякнал"? Кабелите му са отдавна прекарани, изхарчени са милиони за реклама, БТК (не) си плаща глобите за нелоялна конкуренция само и само да пречи на другите и после се хвали, че видите ли, имала била голям пазарен дял. През 1989-та пазарният й дял беше 100%, но какво от това? Държи го само там, където по естествени причини има предимство.

Покажи ми една област, в която БТК е напълно равнопоставена с някого и в която да си запазва предимството. Няма такава - цялото й предимство се дължи на наследен или изкуствено поддържан монопол. Така че сравнението с точно тази компания не е показателно и никой не му обръща внимание. И няма защо да му се радвате толкова много. Това е все едно да се радваш на земната гравитация - факт е, има я, но никой няма заслуги за това.

А хората, избрали АДСЛ, представа си нямат какво са избрали. Те гледат само Любо по телевизията и в голяма степен си мислят, че това е единствената им възможност. Така че наличието на абонати показва само едно - силата на телевизионната реклама и нищо друго. Те не избират между два различни продукта, а между един, защото само него виждат. Но това ще се промени - след като си довършат мрежите, кабелните оператори ще насочат средства и в реклама. Засега не го правим, тъй-като не покриваме 100% от територията и няма да можем да обслужим заявките, но както вече казах - ще поживеем, ще видим. И си настрой часовника, защото явно не си даваш ясна сметка за времето - никой не е казал, че нещата ще се случат за една нощ или за 6 месеца.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано26.12.06 22:58



ти май нещо злобееш, а?

ся да ти кажа: клиент съм на АДСЛ от март 1999 година. тогава скоростта беше 1 Мбс, сега е 5Мбс.
скоростта зависи единствено от сървъра насреща. от майкрософт тегля сървис пакове с 5 Мбс, от бол.бг тегля с 5Кбс. е, ок, не тегля изобщо, щото бол.бг не ме интересува.

вервай ми, много добре знам какво съм избрал и много добре знам защо не съм на кабелен (тв) интернет. впрочем и ти го знаеш и затова злобееш



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано26.12.06 23:13



Не, не знаеш какво си избрал. Знаеш какво е било през 1999, но не и какво е в началото на 2007 г.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 23:41



tova dokazva moto tvardenie.
tova koeto az kazvam e che edna "LAN kompania" ne moze da predostavi iskanoto ot edin "Biznes klient"

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано26.12.06 23:47



i kakvo e v nachaloto na 2007 ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано27.12.06 00:05



Привет на всички отново,

или аз нещо не съм бил ясен, или има някакви свободни интерпретации на написаното от мен. И така, нека поясня, понеже мисля, че нещата тръгнаха малко в по друга посока.

1. Не съм и няма да бъда ИТ във фирмата. Инженерната ми специалност е съвсем друга и нямам намерение да я сменям (поне за сега).

2. Молбата на шефовете ми беше да се потърсят възможности за качествен Internet и VoIP. И понеже това трябва аз да го свърша, реших,че тук е мястото където мога да получа малко помощ.Предпочитам, когато отида да питам във фирмите доставчици и нашата любима БТК, поне да съм наясно какво ми предлагат. Окзазва се обаче,че за нашево брата в този форум е по-лесно и по-приятно да си загуби маса време в това да пише какъв е този ИТ дето не знае какво е ADSL и т.н., но не и да отговори с две смислени изречения. Вместо това се започва безмислен спор кой е по-велик БТК или LAN.

И така - НЕ СЪМ ИТ.Затова може би въпросите ми са глупави, но нали за това са форумите.Ако някой знае и иска да помогне - пише. Ако само е да се намира на загрявка с писането - мисля,че има други определени за целта места :-) Пак питам - става въпрос за Бургас и възможностите не са толкова много - какви са основните параметри за ADSL и VoIP? В смисъл приблизителни скорости и цени за бизнес клиенти. Ами това е.Ако някой може да помогне - благодаря му предварително.

П.с. ( и дайте да не се обиждаме във форума. Работата да свършим, пък личните мнения - всеки си ги има).


Jorje



Тема Re: задачка - закачканови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 00:06



няма никакъв проблем да ти отговоря на тази 4атица дето си сътворил :

ще карам подред

# tova e edin nai obiknoven biznes klient - клиент които генерира /по твои данни /приход в размер на 2 160 000 евро/м попада в графа корпоративен клиент а не в "наи обикновен ".....не мислиш ли ??

от подусловието на задачката ти не успях да разбера доста но също така какво по ангелите има общо отдел работа с клиенти на ветекато с 3000 хиляди обаждания на потребители с лан технологията

# SLA - имаш предвид качеството на обслужване или някакво споразумение / service level agreement / м/у потребител и доставчик ?

# относно качеството на доставка на услугата : такова понятие като скапан интернет нема, или го има или го няма, 50 мс не казвам че е добре но пък в зададения от теб случаи с воипа не е проблем и 200 ...т.4е прерутиране и е1 / можеше простичко да го напишеш като 30 х 64 или 2 Мбитов канал / не би било необходимо, а ако договора ми с подобен коорпоратижен клиент го изисква то би се наела една такава линия още от самото начало за бек уп

# това с компенсазиите - чети саита на крс и ще видиш че не се изисква подобна при липса на сигнал от 1 час ако не е злоумишлено , представи си че спре тока , юпиесите издъхнат, генератора му свърши нафтата .....доставчика ти няма интерес да се ебава с теб !!!

типичен договор които се подписва:

с краен клиент / частно лице / :
при уведомяване от негова страна за повреда по трасето или липса на интернет - срок за отстраняване на повредата 24 ч, разбира се никои не чака толкова много
с краен клиент / фирма / : - правиш всичко възможно до 17ч да си им пуснал нет за да може секретарката да си отговори на смс-ите и да пусе нови през смс.мтел.нет и да види програмата.бг -т.е къде ще ходи вечерта
с краен клиент / плащащ пове4ко / : - оправяш му сигнала и през нощта ако трябва - т.е по всяко време на денонощието , но обикновенно до 1-2 часа

моля пробваи да пишеш на кирилица



Редактирано от L.M. на 27.12.06 00:07.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Jorje]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 00:16



споко dude никои няма време да тръгне да те обижда , ама в първия си пост питаш неща дето не са лесни за обяснение и пак добре че само за ADSL и ВОИП си питал , ако беше питал и за VDSL......

значи щом си в Бургас погледни тук : http://bglan.start.bg/#Бургас





Тема Re: задачка - закачканови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 00:19



/*
клиент които генерира /по твои данни /приход в размер на 2 160 000 евро/м попада в графа корпоративен клиент а не в "наи обикновен ".....не мислиш ли ??
*/
mi nali za tova govorim za biznes klienti ? tova che bai pesho si misli che ima biznes ne oznachava che vliza v grafata biznes klienti.

/*
от подусловието на задачката ти не успях да разбера доста но също така какво по ангелите има общо отдел работа с клиенти на ветекато с 3000 хиляди обаждания на потребители с лан технологията
*/
tuk i az ne te razbrah.
tova koeto ima obsto e Helpdesk-a koito me obluzva.
kogato se obadia na helpdesk iskam da polucha burz, tochen i iasen otgovor.
a ne "mi nema net. i nia nemame"

/*
# относно качеството на доставка на услугата : такова понятие като скапан интернет нема, или го има или го няма, 50 мс не казвам че е добре но пък в зададения от теб случаи с воипа не е проблем и 200 ...
*/
200 ms sa mnogo.

/*
т.4е прерутиране и е1 / можеше простичко да го напишеш като 30 х 64 или 2 Мбитов канал / не би било необходимо, а ако договора ми с подобен коорпоратижен клиент го изисква то би се наела една такава линия още от самото начало за бек уп
*/
aha backup linia vikas ... i tia kade otiva ? pak pri tebe ? po sustata sahta ?

/*
# това с компенсазиите - чети саита на крс и ще видиш че не се изисква подобна при липса на сигнал от 1 час ако не е злоумишлено , представи си че спре тока , юпиесите издъхнат, генератора му свърши нафтата .....доставчика ти няма интерес да се ебава с теб !!!
*/
tova e vapros na dogovariane.
na men ne mi puka ako ste i pokemoni da mu iziadut kabelite. v tozi sluchai lipsata (ili nad 200 ms) na inet za 15 min sa adski mnogo.

/*
типичен договор които се подписва:
*/
pri biznes klienti niama tipichni dogovori.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.12.06 00:59



Много неща са се променили. Огледайте се.

Митко.



Тема Re: задачка - закачканови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 01:21



радвам се че ме разбра :
които плаща поръчва "музиката" , затова и горния пример .

Ако правиш по 2 млн. евро /м (на мен това ми се струват доста пари ) за теб не е проблем да си вземеш
оптика от лан доставчика ти,
наземна линия от нетис
адсл от бтк,
wimax от maxtelecom
DVB ot SpaceGate

така ще си 5 кратно подсигурен с/у дропене и/или липс на нет, ако и това не ти стига можеш по всяко време да изрутираш трафика си през някоя 3G мрежа, варианти много



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.12.06 01:28



ся ти кво? искаш да ми кажеш че не знам че съм на адсл или що ли? 5 Мбс адсл имам и ти пиша от него.


/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: задачка - закачканови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 02:50



samo da pitam :
mezdu oborot i pechalba razlika pravis li ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.12.06 11:40



Искам да ти кажа, че всеки избор е валиден към датата, на която е бил направен, а не во веки веков. Само българосъветската дружба беше вечна. В спомените ти LAN е останал това, което е бил през далечната 1999 г. Впрочем, БТК предоставя АДСЛ от началото на 2004 г. - нямам ни най-малка идея как си могъл да ползваш тази услуга 5 години по-рано. Вроятно я бъркаш с наета линия и DSL/VDSL модем и също като колегата Франки сравняваш ябълки с круши.

Няма смисъл да продължаваме "спора". След една-две години сам ще се прехвърлиш на ЛАН, защото адсл достига максимума на технологията и ми е интересно как тогава ще си посипеш главата със сол.

Митко.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 12:16



/*
също като колегата Франки сравняваш ябълки с круши
*/
az ne pravia tova sravnenie. niakoi se izcepi che LAN mozel da zadovoli biznes klientite i az prosto dadoh primer ot kakvo se nuzdae edin takuv.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: задачка - закачканови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 14:11



само да ти отговоря ,
кьорафф ли си к'во :

цитирам ....клиент които генерира /по твои данни /приход в размер на 2 160 000 евро/м.....

кое не ти стана ясно !?
м/у това да генерираш постъпления (приход) в размер на 2 000 000 и да си на печалба да кажем с 10-15 % има голяма разлика



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.12.06 16:35



Никой не е казвал, че LAN може да задоволи бизнесклиентите. Казано беше, че ЛАН-доставчиците могат да го направят и ще го направят в момента, в който преценят, че това им става изгодно. Когато го направят, това няма да е по ЛАН, а по МАН технология. Аз затова се опитвам да наложа термина метро-етернет, който е значително по-точен.

Когато SOHO сегментът се запълни, ние вече ще имаме оптично покритие в практически целия град (в момента е 30%) и тогава няма да има нищо по-лесно от това да пуснем на бизнеспотребителя всички услуги на минимална цена, защото преносът ни междувременно ще е станал практически безплатен, но забележи - ужасно бърз. Макар че за потребители като теб предпочитаме и правим друго - даваме пренос на други доставчици.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.12.06 17:00



ти май не блестиш с умствени възможности... ама ще те оставя сам да се сетиш как ползвам адсл от началото на 1999. ако можеш. а, да, много добре знам какво е хДСЛ и кво - наета линия
след една-две години доставчикът ми най-вероятно ще мине на по-високи скорости, точно както направи няколко пъти от 1999 до сега. без да ме пита дали искам. предвиждам скорост от порядъка на 8 Мбс, може и повече





/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.12.06 17:41



/*
БТК предоставя АДСЛ от началото на 2004 г
*/
sorry che se namesvam ... no ot kade sudis che toi e v BG ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано27.12.06 19:17



Ако не е в БГ, защо въобще се намесва? Значи сравнява не просто ябълки с круши, а ябълки с антифриз, примерно.

И за да си спестя още един постинг, ще му отговоря и на него: ние също не питаме клиентите си, когато увеличаваме скоростите. Бихме загубили твърде много време, ако трябва да вземем съгласието на всеки един от тях :) И да, очаквай скорости от порядъка на 8 мб - това е максимума на АДСЛ технологията, при това в идеални условия (къси кабели и т.н.). Аз не ги очаквам - имам си ги днес, а когато твоите станат 8, моите ще са поне 20, ако не и повече. Имам предвид скоростта вкъщи - в офиса ми е доста повече :)

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.12.06 19:43



както винаги си правиш повече реклама, отколкото се опитваш да комуникираш.
вече всички знаем колко малко ти разбира главата от адсл. ако си забравил ще ти припомня как ти нашокаха канчето в тоя форум.
освен да дрънкаш е хубаво от време на време да четеш или google, или wikipedia... максималната скорост на адсл е 8 Мбс, на адсл2 е 12 Мбс, на адсл2+ е 24 Мбс


пс погледнах ти сайта. ужас, ти си го ударил на адсл като гледам, 1:8, уууужас
и престани да се хвалиш с интрАнета дето бил 50 Мбс, моя интранет е 100 Мбс, а ако реша да си сложа гигабит ethernet?




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: кимон , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 22:33



батка ,ти не си ли намери маистора та баш на митко тръгна да обясняваш кво е тва дсл-а и има ли по4ва то у нас ...кат си такъв голем отворко , хаиде обясни ни веднъж завинаги да ни стане ясно каква то4но ти е диагнозата и за какво се бориш !!?

всеки може да плюе налево и десно , кажи ни какво си направил ти за да те видим колко си добър и да ти се преклоним пук после може и да по4нем да се вслушваме в гениалните ти словоизлияния
...или казано на по народен език : ....всеки може да опикае кинефа, бъди герои осери тавана ...





Тема Re: кимон , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано27.12.06 23:05



най-напред се научи да пишеш и тогаз може и да ти отговоря.
митко доказа точно тук в този форум че си няма и грам понятие какво е адсл. сегашните му познания са от онази дълга тема в която му нашокаха канчето.




/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: сапунче от бткнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор L.M. ()
Публикувано27.12.06 23:52



я ни подсети кои -къде- какво- канче ?



Тема Re: сапунче от бткнови [re: L.M.]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.12.06 00:50



щом държиш...

http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=isp&Number=1943993468&page=13&view=collapsed&sb=5&part=all&vc=1

тъп, но упорит...

друго си е адсл 5Мбс Интернет, мноо бързо намира убавите неща



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (непознат )
Публикувано28.12.06 09:43



Мислех да ти отговоря на дълго и на широко, но няма смисъл. Живей си в заблудата в която си, рано или късно ще ти дойде акъла в главата. Само ще ти кажа че работим с много големи фирми на които твоите изисквания са смешни, 1 час прекъсване, че аз като корпоративен клиент ако имам такова ще полудея, работим и с такива които ползват нашия пренос за да предложат същата услуга която ние ще предложим само че за 4 пъти повече пари. И техния съпорт минава през нашия. Така че някоя сутрин се огледай, току виж че ползваш услуга от някой не толкова малък ЛАН



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 10:23



i koi ste vie ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL ???нови [re: Jorje]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.12.06 11:29



Премерихте ли пишките... ?!?

Автора, какъв се явяваш в цялата схема (менажер, консултант, финансист или какво по-точно)?
Щото това дето те интересува е различно зависимост от гледната точка.


Welcome to the real world!




Тема Re: сапунче от бткнови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано28.12.06 11:52



Нашокали ми били канчето... Дори не си разбрал за какво си говорим с Илко. Само си се кефил как той продължава да ми отговаря, без въобще да четеш съдържанието.

Като мениджър въобще не е нужно да знам каква точно модулация използва ADSL, още повече че това е технологията на конкуренцията, не нашата. Трябва да знам единствено пазарният й потенциал. Нима потребителите знаят DMT ли ползват или DSSS? Пет пари не дават. Принципно и аз не давам пет пари, но въпреки това го знам - ей-така, от обща култура. И за да те подразня - пак така от обща култура, а и защото ми се налага в ежедневието, аз имам същите задълбочени познания и в: дизайн, програмиране, човешки ресурси, счетоводство, финанси (банки, борси, фондове), право (търговско, наказателно, авторско), маркетинг и реклама, политика и какво ли още не...

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (непознат )
Публикувано28.12.06 12:13



Без значение е. Дразнещо е тоталното отричане на една технология без дори да имаш допир нея. А и ЛАНа е основно за домашни клиенти. Със съотношение цена качество която е абсолютно без конкуренция. Това че една фирма се занимава с ЛАН, не означава че не може да ти предложи добра бизнес услуга по преносна среда нямаща нищо общо с ЛАНа. НЕ са прави и колегите които плюват против АДСЛа, за всяка технология си има и ще има клиенти, всеки сам си предпочита кое го устройва



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 12:50



/*
Без значение е
*/
ima znachenie. triabva da mozes da zastanes zad dumite si s lice.

/*
Дразнещо е тоталното отричане на една технология без дори да имаш допир нея
*/
ne otricham tehnologiata.
protiv sam ispolzvaneto na tehnologii ne po prednaznachenie.
protiv sam tekustia biznes model na LANadziite
protiv sam visokomernite prikazki na niakoi LANadzii

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 12:52



mnogo firmi niamat resursi za/nuzda ot sobstev IT otdel.
prosto choveka gresno e postupil che e pochnal sam da se zanimava s tova.
za tova ima konsultantski firmi. no tova e druga tema :-))

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (непознат)
Публикувано28.12.06 12:55



Винаги заставам с лице. Незнайно защо обаче данните ми в профила бяха поизчезнали. Сега ако си направиш труда може да разбереш каквото те интересува.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 14:21



http://www.megalan.bg/list.php?id=5
ne sam se smial taka skoro.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано28.12.06 15:06



Нашият бранш е доволен, че е спомогнал за доброто празнично настроение на вашия. Be happy!

Митко.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано28.12.06 15:26



И кое е смешното да чуя?
Май верно лепилото зле ти се отразява



Тема Re: сапунче от бткнови [re: Mитko]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано28.12.06 15:56



точно така, точно така...

я сега се прочети отново да се видиш как говориш глупости и след като те нашокат по канчето сменяш песента и започваш да твърдиш обратното

може да започнем с твърдението ти че адсл е baseband. след това се прочети за глупостите които си писал за crosstalk-a.

но за едно си прав: ти винаги си прав. за всичко. никога не грешиш. ти си върха на сладоледа, че и отгоре.

ps. не се задълбочавай повече в тая тема. всички те знаем и не очакваме да ни кажеш нещо ново



/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 17:20



nashia bransh vi pozelava veselo polzvane na "Международен Нощен" i "Български Нощен" Internet.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 17:28



"Компютри - 1"

be via v koi sviat ziveete ?
ili pri vas na selo na po 100 choveka se pada edno PC ?

v kusti imam nad 10 net enabled devices

da ne govorim za prostotiite s pppoe i tem podobni.

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 17:32




setih se za edna idea koiato navremeto napraviha ... Internet prez den. Triabva da ia vavedete.
... ma i bez tova po lankite e taka

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky

Редактирано от DrFrancky на 28.12.06 17:33.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано28.12.06 18:05



и моята компания сме 20тина човека ама не ходиме на готин филм с един билет
и изобщо смяташ ли че пък много ме вълнува точно твоето мнение какво е?
много по важно е клиентите избрали ме за доставчик да са доволни а те са
такива като теб освен да се изявяват по форумите и по тоя начин да се самонадъхват май нищо градивно не могат да направят.
колкото и недостатъци да имат ЛАНовете е факт че балгодарение на тях в България има качествен и достъпен интернет. Ако не бяхме ние АДСЛа щеше да почва от 100 лв нагоре, кабеларките от 40 лв нагоре и то за скорости от порядъка на половин мегабит
А и в който и свят да живееем, по напред е от твоя, вервай ми



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано28.12.06 18:55



i sega po dovolen li se chustvas ?
i aide da ne sudis za moia sviat. daleche si ot istinata.
niamam nisto protiv teb i firmata ti. ne go pravi lichno.
prosto iskazvam mnenie.

no ako si tursis zaiazdane ...

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Jorje]  
Автор CтeфaнCтoилoв ()
Публикувано28.12.06 20:19



Привет,

значи, ако ще ползвате активно VoIP /повече едновременни разговори/ АДСЛ-а няма да ви свърши работа - личен опит.

Търсете оптика . В София е лесно. За Бургас - сигурно не чак толкова. Поитересувай се кой предлага МАН в Бургас / освен БТК/ , намерете си доставчик и сте готови.

Цената на МАН-а на БТК падна доста , ако не се лъжа 10М порт е 300 лв, ще ви трябват 2 - значи 600 лв/месец + интернета. Може да се договорите с БТК и за интернет - ще ви излезне по евтино - ще плащате само 1 порт.

Все пак БТК са скъпчии , търси няма ли друг МАН , или някой да ви дръпне оптика до вас.

Няма да минете евтино /като с адла/ , но ще си вършите работа.

Много е важно какъв ви е бюджета за интернет.



Тема Re: A???нови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано28.12.06 22:28



v kusti imam nad 10 net enabled devices

da ne govorim za prostotiite s pppoe i tem podobni.

ние тук простии не си говорим, просто нямаме време за такива, а ти нали се прибираше в къщи само за да спиш и не ти беше нужен нет ет хоъм ...или вече забрави какво си писал в темата за русе преди 3 часа !!?

внимаваи как лъжеш , че почна много да се оплиташ





Тема Re: ADSL ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор L.M. ()
Публикувано28.12.06 22:35



Аууу ма то и автор ли имаше тая тема .... тои горкия човечец, така както му спамиме темата , повече нема да смее да пита каквото и да е и не само ами ще вземе и да се само линчува че вуобще се е осмелил да попита





Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.12.06 22:56



Буахахахахахахаха


Това с ограничението на по 1 щайга още ли го има бре
Абе хора, стига глупости... по тая логика трябва ли всеки от домакинство сам да си купува по един хляб, по един салам, по една салатка и сие ?!?!?
Не, не е истина, просто...
Май и ти искаш да ме убедиш, че ЛАН освен за ултра нискобюджетни изпълнения за друго не става.


Welcome to the real world!



Тема Re: A???нови [re: L.M.]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано29.12.06 01:39



a niakade tam da sam spomenaval kakuv net imam v kusti ?

Дишайте лепило - хиляди GNU/Linux юзери не могат да грешат !

DrFrancky


Тема Re: оле ле поредния идиотнови [re: DrFrancky]  
Автор L.M. ()
Публикувано29.12.06 01:54



mislia che ne mi trea drugo ...освен 1ГБ за 36 кинта от вивагел с които да си администрираш ...там квото си администрираш , ти си знаиш



Тема Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: Mитko]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано30.12.06 10:01



Другото остави за по-нататък.
Пак издънки на килограм при вас:

" Каквото разузнаването, такъв и хостинга*
Да започнем с цитат:

"Около коледните празници, а именно на 27.12.2006, БГ ХАКЕРИ изкараха от строй официалния сайт на НАЦИОНАЛНАТА РАЗУЗНАВАТЕЛНА СЛУЖБА."

(Благодаря на Тодор Петков за насочването към новината http://news.ibox.bg/news/id_1952638241 - вижте коментара нищо, че статията е кретенска като цяло. Успях да проверя новината в коментара и по друг път.).


Кажете ми държава, чиято национална разузнавателна служба да има интернет страница, която да се хоства върху сървър за споделен хостинг, и то в доставчик, който се занимава с доставка на свързаност за домашни потребители (услуга известна като "к'ъв да е интернет"). Не можете? Аз мога. Това е българската Национална разузнавателна служба. Нейната интернет страница

http://www.nrs.bg

се намира на сървъра за споделен хостинг hosting.bol.bg на доставчика БОЛ.БГ.

Малко информация за домейна nrs.bg:


DOMAIN NAME: nrs.bg

requested on: 24/09/2003 00:00:00 EEST
activated on: 25/09/2003 00:00:00 EEST
expires at: 25/09/2007 00:00:00 EEST
registration status: Registered


REGISTRANT:
National Reconnaisance service
12 Haidushka poliana str. Sofia
Sofia, N/A
BULGARIA


ADMINISTRATIVE CONTACT:
D. Konov

National Reconnaisance service
12 Haidushka poliana str. Sofia
Sofia, N/A
BULGARIA
tel:+359 2 9400666
fax:
NIC handle: DK38-BGNIC


TECHNICAL CONTACT(S):
Dimitar Ganchev
mitko@mitko.com
BOL.BG Ltd
24 Graf Ignatiev Str., BG-1000 Sofia
Sofia, 1000
BULGARIA
tel:+359 2 9876543
fax: +359 2 9894094
NIC handle: DG7-RIPE


M. Georgiev

National Reconnaisance service
12 Haidushka poliana str. Sofia
Sofia, N/A
BULGARIA
tel:+359 2 9400659
fax:
NIC handle: MG24-BGNIC


NAME SERVER INFORMATION:
ns.cit.net
ns.bol.bg



Предстоящо за изпълнение
1. Плащане на домейн



От информацията излиза, че цялата страница и домейна на Националната разузнавателна служба се поддържат от комерсиален доставчик на услуги. При това като лице за технически контакти е указано едно некадърно лице, за чиято некадърност няма спор измежду ИТ средите у нас. Това лице се нарича Димитър Ганчев. Но не само това. Целият електронен пощенски поток за потребителите в домейна nrs.bg преминава през пощенските сървъри на БОЛ.БГ и никой не може да гарантира, че всяко писмо не се копира например до veni@veni.com и mitko@mitko.com (случай известен от интернет страницата на Президента - скрито задаване на bcc). Ето ви и MX йерархията за домейна nrs.bg:


nrs.bg. 3600 IN MX 10 mx-vmail.bol.bg.
nrs.bg. 3600 IN MX 50 mx.cit.net.



Кажете ми каква е тази разузнавателна служба, която няма специалисти способни да направят не само страница, но и пощенски сървър? Каква е тази разузнавателна служба, която позволява информацията й да се обработва от фирма на политически кариеристи и меркантили като Вени Марковски? Как е допустимо държавните органи досега да не за завели дело срещу този, който се е съгласил това безобразие да стане факт? От къде накъде аз като данъкоплатец трябва да хрантутя подобна разузнавателна служба, която ще дава парите ми на фирма на мръсници и мошеници?

За какво ни е тази разузнавателна служба, след като тя не може да си контролира смостоятелно информационния поток?

* - спонтанна реакция на Пейо Попов в разултат на афекта от видяното.

публикуван от God Is A DJ на Четвъвтък, Декември 28, 2006"





Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: И_Baн]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.12.06 12:00



Без коментар, не за БОЛ... за НРС и целата ни държава




Welcome to the real world!



Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.12.06 12:04



# dig @ns.register.bg ns mvr.bg

;; AUTHORITY SECTION:
mvr.bg. 345600 IN NS ns.mvr.bg.
mvr.bg. 345600 IN NS leo.government.bg.
mvr.bg. 345600 IN NS ns.bol.bg.

# dig @ns.mvr.bg mx mvr.bg

;; ANSWER SECTION:
mvr.bg. 1800 IN MX 200 mx.bol.bg.
mvr.bg. 1800 IN MX 50 mail.mvr.bg.
mvr.bg. 1800 IN MX 10 poshta.mvr.bg.

# dig www.president.bg

;; ANSWER SECTION:
www.president.bg. 22658 IN A 193.200.15.190

# whois 193.200.15.190

person: Dimitar Ganchev

Забрави да кажеш, че и Президентът се поддържа от комерсиален доставчик, a пощата на МВР минава през същото място, откъдето и тази на НРС. Освен това ние поддържаме и сайтът на Министерство на здравеопазването, макар физически да си е при тях. Преди няколко дни спечелихме обществената поръчка и сега ще правим и този на Министерство на външните работи и на всички посолства. Наши клиенти са също Националната следствена служба, Държавният резерв, Прокуратурата и какво ли още не... Баси държавата, а! Да поверява такива важни неща на някакви абсолютни некадърници и политически кариеристи ... Само не ми стана ясно как така властта се сменя, а те остават, но нейсе - това не е от значение, важното е, че са некадърници и политически кариеристи.

Впрочем "новината" не е чак толкова интересна - НРС просто не са си били платили навреме, акаунтът им е бил активен до 20-ти декември и системата го е спряла. "Хакери" има, ама са в счетоводство.

Останалото, разбира се, не се нуждае от коментар. Интересното е, че коментарът съм го написал преди повече от 7 (седем) години

и продължава да е актуален. И нищо чудно - проблемът е народопсихоогически, трябват много пъти по 7 години...

Митко



Тема Социализъм ...нови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.12.06 12:25



В отговор на:

Как е допустимо държавните органи досега да не за завели дело срещу този, който се е съгласил това безобразие да стане факт? От къде накъде аз като данъкоплатец трябва да хрантутя подобна разузнавателна служба, която ще дава парите ми на фирма на мръсници и мошеници?




Това се нуждае от отделен коментар. Оставям настрана квалификациите "мръсници и мошеници" - научно доказано е, че у нас всички успели хора ги смятат за такива. За друго ми е думата:

При социализма държавата сама се грижеше за всичко - и за хората, и за себе си. Основният принцип на пазарната икономика, обаче е, че частната инициатива винаги намира най-ефективният начин да се свърши една работа. Ето защо при капитализама държавата също се управлява като корпорация и възлага всички несвойствени дейности на външни изпълнители. Това е значително по-ефективно, отколкото ако се опитва да ги свърши сама.

Така че би трябвало да съдиш държавата не когато възлага обществени поръчки, а когато не го прави. Всичко, което не е свързано с основната дейност по администрирането на съответен отрасъл, се възлага на частния сектор. Дори във важни отрасни като енергетика, комуникации, инфраструктура, държавата само запазва някакъв контрол, но прехвърля управлението към частния сектор - електроцентрали, пристанища, летища, дори пътища стават частни. В много държави дори печатането на банкноти се извършва от частна фирма (в САЩ май са една частна и една държавна - за да има конкуренция). Ракетите на НАСА се правят от частните фирми McDonald-Douglas и Boeing срещу заплащане. Частни фирми изхранват войските и дори ги транспортират насам-натам, произвеждат им оръжията и комуникациите и т.н. Мога да дам безброй примери. Просто една фирма, специализирана в даден сектор, може да свърши единица работа много по-ефективно и за много по-малко пари, отколкото държавата. Това е аксиома - не се нуждае от доказване. Свиквайте. Държавата ще върши сама все по-малко неща и така е правилно. И не защото някой идеолог е казал така, а защото така е по-евтино за всички нас като данъкоплатци. Вярно - в резултат на частния бизнес някои хора стават по-богати от други, дори ако не са мръсници и мошеници - рано или късно и с това ще свикнем. Виж пак фундаменталният ми коментар от преди 7 години, който цитирах в предишния постинг:

Митко



Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: Mитko]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано30.12.06 13:05



Аз казвах други неща, но на темата пише АСДЛ и няма смисъл да правя маркетингов анализ на БОЛ или твой психологически профил.

Извинявам се, че съм пропуснал линка откъдето е взета информацията.



Така, че коментари по темата там. Аз съм частник от преди теб /по-останалата част от информацията/.
П.С Весели празници.




Тема Re: Абе вземи разбирай от коминукации най-сетненови [re: И_Baн]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано30.12.06 13:22



Тук си го постнал, тук го коментирам. Ако не си искал да бъде коментирано тук, да не го беше ре-поствал.

И ако не си забелязал, аз не коментирам (цитирам: Останалото, разбира се, не се нуждае от коментар), а се подигравам. Омразата, завистта, параноята не подлежат на коментар. Могат или да се игнорират, или да се доведат до абсурд за да си проличат ясно, което и се опитвам да направя.

Митко

Редактирано от Mитko на 30.12.06 13:42.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:52



Благодаря за мнението. Ще проверя още веднъж какво се предлага, освен БТК.

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:54



:-) Нито едно от посочените. Но вече имам нещо впредвид.

Благодаря все пак.

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: L.M.]  
Автор Jorje (непознат )
Публикувано03.01.07 21:58



Верно е, то да си призная честно направо взех да се чудя защо въобще попитах нещо. Все си мислех, че тук е мястото да попита човек нещо, ако не му е ясно, а тя каква стана...

Както и да е.Мисля,че успях да се ориентирам в обстановката. Благодаря на всички включили се в темата. На тези ,които дадоха полезни съвети и на тези, дето само се намираха на приказка. Какво да се прави - винаги има Спам :-)

Jorje



Тема Re: ADSL ???нови [re: Jorje]  
Автор KимoнГeoprиeв (превратаджия)
Публикувано03.01.07 23:14



нал' ти казах че ше дойде митьо...

дал' да не преименуваме форума в "митьо и ланаджиите"?






/

USER ERROR: replace user and press any key to continue.


Тема Re: Социализъм ...нови [re: Mитko]  
Автор BeниMapkoвckи (iPolicy Expert)
Публикувано23.01.07 05:04



Хммм... Да, пропуснал съм го това, като не идвам често тук. Но е класика, определено.
Митко, проблемът е, че се опитваш да обясниш на човек, който не само не приема, но и не разбира пазарната икономика.
Той никога няма да разбере защо едни хора успяват и затова ще си обяснява успехът им с всичко друго, но не и с това, че са по-кадърни от него (къде ти - той е специалист. Сигурно е и дипл. инженер:-)

Нейсе, ще минат още 20-30 години и ще свикнат с мисълта, че някои успяват, а други - не. Че равенство има само тогава, когато уважаваш хората около себе си, а не плачеш по форумите, че са мръсници, пък успявали...

Мненията ми в dir.bg са лични и не ангажират нито една от организациите, в които участвам.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:04



Е да де ама нямат нищо общо едното с другото, щото LAN-а е за сгради (освен ако не се редят суичове под ясното небе на всеки 100м.) сам разбираш че за бизнес решение където може би ще се водят разговори много и постоянно, това звучи меко казано несериозно, а ADSL технологията всъщност единственото и предимство в случая, и което я прави много по масова в световен мащаб е че позволява доста по далечни разстояния от 100м

. Всъщност - най-добре е оприка, ама най-скъпо;) Прочети ми постинга в съседната тема ако искаш за ADSL, torrents, dunkey и пр. дето беше.

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:05.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:15



Това изказване ми хареса.
Виж прочети това:

, без да съм чел твоя постинг, по мои размишления горе долу съм стигнал до твоите.

Само едно нещо ще те питам това звучи прекрасно, и ще бъде още по прекрасно ако наистина в БГ го направим още преди централна и западна европа, нали знаеш ли че за това нещо трябват две неща. 1) Закон - за някои несправедлив, но като цяло "за добро" 2) Много голям начален капитал

???

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:16.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:39



Трябва да изключите думата "LAN", иначе за metro добре.
Просто сама за себе си "LAN" вече носи достатъчно негативи. LAN не е технология за доставка на интернет, LAN equipment се ползва за окабеляване на сгради отвътре, за изграждане на private networks. Това da му доставите интернет по LAN за бизнеса звучи като "да ходиш да сключваш важна сделка в кварталното кафе, защото си нямаш офис" . Това че в българия се позволи да се изроди така лошо с LAN-овете ни е виновна управата, и монопола на БТК в/у 'медната жица' и шахтите, тоест пак управата на държавата. БТК беше държавно



Можеха да се решат тези неща хиляди пъти по "в полза на държавата".

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:44.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: DrFrancky]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 04:52



Да, наистина. А темата беше пуснат въпрос за офис. А някой се дуеше по горе че ще продава натурален сок, после казва че не го призвежда, щото произвежда само вода

.

Митко, между другото сравненията с тези сокове, води и антифризи ме изкефиха на макс... Супер, въобще цялата тази тема е много интересна, аз съм във възторг !


А ти DrFrancky не се пали толзкоз много с това БТК. Има и други доставчици които доставят напълно сравнимо качествена услуга за бизнес клиенти освен БТК, например като Orbitel, истината е че не са LAN доставчици, и за тях LAN също е "мръсна" дума. Стига с тоя двуполюсен модел. Истината е някъде по средата.

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 04:57.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 05:07



LAN-а не може да ти предложи добра оферта за бизнес потребител, ако провайдъра държи да има повече на брой бизнес клиенти, те обикновено няма да са само в една сграда нали

? Понеже живея в разсадника, има тука една циганска маала още на к. величков, не нам кога ша я събарят разгеле, та..а.а кат минавам някой път покрай, та сички са си простряли килими, дрехи на булеварда точно срещу двореца на децата отсреща, та е на такова ми приличат и LANките Някой се опитва да напраи нещо което да остане, което да е градивно (дворци, нови кооперации), пък те LANките още си се самозаблуждават че и в схлупените къщурки си живеят, че даже им е по добре

!!! НЕ защитавам ADSL модемите, те също са отживелица (прочети по-нагоре) !!!

Редактирано от PatlaDJ на 29.01.07 05:10.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 05:21



Ами то и ти го знаеш че е така, ама сега ... не нам кфо се чекнеш?
За какво далекосъобщение можем да говорим като на всеки 100м. имаме токозахранено устройство с процесор и контактна връзка.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KимoнГeoprиeв]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано29.01.07 05:42



Да става въпрос за пренос на данни на далечно разстояние по медна жица и в двата случая естествено че ADSL-а ще е по добре, като се има предвид раазликите в разстоянията на които мое да пренася. Същност за какво далечно разстояние и LAN говорим, чакай че тука и аз вече се обърках.



Но въпроса същност дори не опира до това колко могат да "дигат" ADSL-ите. Опира до това че медни чифтове от централата до всеки един краен донашен клент (ADSL) са разхищение на капитал, и за това IP телефонията и интернет по оптика ще го измести. Но Уважаеми ЛАН-ци не се излагайте иу Вие с тоя LAN, ша земе някой чужденец дето разбира от networking и поназнайва български да Ви прочете спора и ще Ви се смееее...смеее, и ще разправя, и ще се смеят на цялата държава, мани ти.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор L.M. ()
Публикувано29.01.07 15:42



прав си но не съвсем , погрешно е схващането 4е ффтх или ффтб / посленото оптика до зградата / е скъпо нещо : ще ти дам за пример едно просто и евтино, но надеждно решение : метален шкаф, юпс,централно захранване,SWITCH RP-G1602U 16P GB+2SFP - общо на цена ок 650 лв

т.е за тези пари си изградил оптика до клиента , а освен това ти остават сума ти 1гбпс портове, имаш захранване от което спокоино можеш да окабелиш 1000 в диаметър / примерно/

т.е нали говориш за бизнес решение, т.е тези 1к лв /касетки,муфи,влакно,сплаисване,работа / които ще ги дадеш ти или клиента ще ти/му се възвърнат със времето

българина е свикнал ако може хем ка4ество хем за без пари, а ако е подарък още по добре ...но сам се сещаш 4е така не става





Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано31.01.07 03:51



Ще паднат цените на оптиките спокич, просто тука в БГ се опитваме да изпреварваме времето, по един "малко селски" начин. Като няма подходящо (демек евтино) решение за пренос на данни на по далечно разстояние с достатъчно голям bandwidth, праиме суичове и LAN отвънка, а "балъците" в европа още с ADSL-и се занимават, защо ли? Българина обича да му е евтино, не да му е качествено, точно зарад това сме на тва дередже. Трябва да има стандарти които да се спазват за да бъдат нещата качествени. Ето ти пример - тока - за да бъдат минимални загубите на ел. енергия тока трябва да бъде пренасян на по далечни разстояния с по-висок волтаж, като вече локално по блокове, кооперации се слагат трафопостове, където са последното звено във веригата и свалят на 220V, като до тях напрежението е много по-високо за да са минимални загубите на ел. ен ергия. Веднага съпостявям със въпросното качество за което ти говориш, когато нещата не са направени както трябва. Последнич доставчик който смених имах ping до gateway-a ми с packet loss??? (а камо ли по нататъка), ти сам можеш добре да се сетиш защо се е получило така, и как се отразява това на skype и online gaming. Ето ти перфектно решение за една перфектно изградена кабелна мрежа за интернет. Пласмасови тръби по улиците в които кабел оптичен, прави се инвестиция, и се прекарва по 5 улици да речем в някой квартал оптика, праи се маркетинга на ниво, клиентите искат да се връзват пуска се LAN от улицата до сградите и вече вътре се прави LAN мрежа
Захранването за устройствата върви 220V заедно със сички кабели и е централно захранено от ваша "централна точка" отговаряща за съответния квартал (или район). Ето ти работа напраена както трябва. А не като индианска работа, както е 95% сега. - "има клиент метаме кабела от тоя блок до оня и пускаме от покрива". Представяш ли си ако и ел. мрежата беше направена така 1 към гьотере какъв ток щяхме да имаме? Кабелните телевизии от отдавна почнаха да правят стандартизирано нещата LAN доставчиците още искат бързите и на всичкото отгоре дребни пари, ами то така не става, индианска работа. Слава богу че не е всичко в БГ така, че сигурно и улици нямаше да има, щеше да има само някакви черни криволичещи пътчета между блоковете, направени така кой как му е щукнало най-напряко да мине, и другите по него. Проблема е че тези доставчици се създават от хора без пари и без идея за това какво е това инфраструктура и проект, и ползите които носи тя, когато нещата станат пренатоварени. Тези всичките мрежи които се правят сега след някоя друга година ще се махат, те нямат бъдеще в този си вид. Ще бъдат изграждани нови с пари и проект за тях, и който първи го направи той най-много ще сепечели защото старите мрежи веднага ще станат неконкурентноспособни, и клиентите, знаете като овце как тръгват по най-новата мода, и веднага ще питат и ще се интересуват. Сегашните LAN мрежи имат могат да носят само още малко краткосрочни дивиденти. Боже колко ми прозвуча смешно това горе дето го е писал Митко за това че bol.bg изкупуват LAN мрежи. Пази боже. Като нямате пари за инвестиция (нач. капитал), теглете заем от банката. Това е относно мрежата. После трябва малко да диверсифицирате и разнообразите "асортимента", само споделен нет, с различни скорости предлагате. Добре, това нека си седи, добавете примерно и Офис решения, с гарантиран трафик, добавете VoIP, добавете разни други екстрички, с които може да смечелите и корпоративни клиенти, или искате само тийнове да Ви сдухват рутерите с торенти денонощно, да се чудите после кое да упгрейдвате първо, межата, вашия нет или рутерите си. Бизнес клиентите са къде по-благички (Вие дори не го осъзнавате), те не правят толкоз много трафик а плащат повече, просто имат други изисквания. Няма да Ви реват примерно че не им се отваря VBOX, а ще ви реват че не могат да си получават пощата, че не им работи домайна, че не могат да си пуснат ftp сървъра а им трябва спешно. Блага работа.

Редактирано от PatlaDJ на 31.01.07 04:31.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: CтeфaнCтoилoв]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.02.07 21:30



Ех човек да не ти покаже нещо...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано02.02.07 18:42



Захранването за устройствата върви 220V заедно със сички кабели и е централно захранено от ваша "централна точка" отговаряща за съответния квартал (или район).

Я пак!!!



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: идиoтчe]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано02.02.07 19:33



Имам предвид че захранването на устройствата, медиа ковертори, суичове, рутери, пр. където и да се намират те, да върви заедно със кабела за пренос на данни, и то да е 220V с цел да може да се пренася на по-голямо разстояние.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано02.02.07 19:47



A включваш ли тия 220V да вървят и по FTP-to?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: идиoтчe]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 04:49



Имам предвид да вървят 220V собствено захранване заедно със оптиката която стига до сградата, за да захранят устройствата по трасето и вътре в сградата. Какво FTP какви 5 лева.

Накъде биеш?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано03.02.07 10:53



Това е абсолютно забранено! Максималното допустимо напрежение по съобщителни кабели е 60 волта. Няма никакво значение какъв точно е кабела - в съобщителна шахта не трябва да има напрежение, опасно за хората. Ако някъде стане авария с много скъсани кабели и някой чужд техник пострада, защото не очаква в сигнален кабел да има напрежение и го хване с голи ръце, управителят на фирмата, пуснала 200В, лично ще отоваря за убийство по непредпазливост, дори ако не е знаел, че служителите са направили такова нещо. Аз знам за колеги, които работят по този начин, но ние никога няма да го направим - може в 10000 случая да не стане нищо, но в 10001-вия някой да умре, а това е риск, който не смятаме да поемем.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 11:05



Митко бих желал да получа данни за фирмите които пускат 220V в каналната мрежа на БТК защото не желая мой техник да пострада заради малоумието на хора които по стечение на съдбата трябва да наричаме колеги. Мисля че трябва да се вземат мерки преди да е станало нещастие а не след това



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано03.02.07 12:32



Ще ти кажа, като се видим. Макар да не го одобрявам, не искам да ги разнасям по форумите. С някои от тях съм говорил и съм се опитвал да ги разубеждавам. Те казват, че вземат мерки (слагат галванично разделяне от двете страни + бушони), но според мен такива мерки само намаляват риска, но не го премахват.

Като цяло на всички оптични кабели с допълнително медно жило би трябвало да се гледа с недоверие, защото вероятността по тях да е пуснато ниско напрежение е малка - кабелите са скъпи и не се рентират, ако с тях се захранват само една-две точки, затова който ползва такива кабели обикновено пуска високо напрежение. Обади се в Ланком и вземи списъка на клиентите за такъв кабел - така ще разбереш, кои са въпросните фирми :)


Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 13:34



Ок, признавам не знаех за това. Добре тогава какво е максималното разстояние на което може да пренасяте по-ниско напрежение? Това изчислявали ли сте го?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 14:14



Аз пускам силов кабел с ниско напрежение. Но знам какво ми струва - проектиране, изчисляване на всяка точка и трасе, изчисления на бъдещи натоварвания. Но нали знаеш че стане ли издънка с някой ще подгонят всички ни и ще ни гледат под лупа. Част от фирмите вече ги знам и то не малки. Хубаво е да се направи нещо по въпроса защото всички ще страдаме после



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 14:16



Зависи от квадратурата на кабела но до 500м е почти без загуби грубо казано, после вече почват да се смятат по сериозно падове, консумация на активни елементи, загуби по вътрешни магистрали и т.н



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.02.07 18:25



Не знам дали знаеш, но 60 волта е опасно за човек-а напрежение! Критичната стойност е 36V!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KlD]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 19:53



KID, не е така, не преигравай. И 80-90V са безвредни. Не че е приятно да те треснат де



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано03.02.07 20:08



Особено ако е прав ток



Променлив не обичам да пипам много

Редактирано от идиoтчe на 03.02.07 20:18.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.02.07 20:33



О хайде сега да не навлизаме в дълбоки води, че трябва да вземем ампераж, херци, външна среда, влага, вътрешно съпротивление на човека и не знам какво още...

По книги опасно за човек напрежение се води всичко над 36V. А това, че баща ми примерно редовно го удря 220V променливо и нищо му няма е нещо съвсем различно.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KlD]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 21:08



Абе то зависи от къде ти мине тока..... и през къде ти се затвори веригата, също така при тези "ниски " напрежения 220V (все пак е ниско) - най-големия проблем е за сърцето да не спре, и да не си глътнеш езика. тоест 1) ако имаш проблеми със сърцето - спира и си умрял, 2) ако си глътнеш езика и няма кой да ти окаже помощ - пак си умрял.

хехе мехе питайте за тия работи ... с електротехникум съм





Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 21:17



Е, това е кофти много. Не върви да взимаш захранване от местото за обслужване, и да слагаш и UPS за 2 суича и един медиа конвертор (ако трябва нещата да са направени качествено).....

Няма ли начин да се легализира поставянето на 220V в шахтите, като се следва някакъв стандарт за оцветеност на кабела примерно, за да внимават с него другите които барат......... ?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KlD]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано03.02.07 23:37



И 2 те се случват главно при променливи токове, с постоянен ток (добре филтриран/стабилизиран) вероятноста от подобно нещо е в пъти по-малка/


Welcome to the real world!




Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mopфиyc]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 23:48



Говорим за прав ток, явно това не го казах на КИД



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.02.07 05:45



Не, няма начин. Щото в нормалните държави никой не се опитва да прави това, което се прави в България.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: 230 V , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор L.M. ()
Публикувано04.02.07 15:11



имаш предвид 2хх V по мостов кабел успоредно на трасетата или комбиниран оптичен кабел с жичка за ток ...? Виждал съм подобно изпълнение по стълбове но преди години при това на къси разстояния, ако това все още се практикува мисля че въпросните фирми трябва да бъдат разобли4ени и публично "похвалени", интересно ми е да чуя имената им



Редактирано от L.M. на 04.02.07 15:19.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор L.M. ()
Публикувано04.02.07 15:51



КИД мога да ти покажа (заснема) подобна изнесена точка на разстояние 2-3 м от бетекеиска шахта

PatlaDJ не разбирам кое питаш - има токови шахти има "далекосъобщителни "
има и от смесен тип има и услуга която предлага електроснабдяване : изнесена точка : срещу 450 лв без ддс и 30 лв , електрото ще ти сложи ток законно или не толкова където си пожелаеш ...ако си от София тръгни от ндк по черни врух посока кв. хладилника - ще видиш множество такива изнесени кутии по стълбовете ...



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.02.07 20:29



За можене всичко може. Въпроса е, че не е нито законно, нито по отговарящо на какъвто и да е стандарт. Все едно да сложиш слаботокова/телефонна инсталация в гофрирана тръба по която минава мостов проводник за средно напрежение.

A пропо знаеш ли какво е средно напрежение?

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KlD]  
Автор L.M. ()
Публикувано05.02.07 01:45



не идеа си нямам какво е средно напрежение





Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано05.02.07 01:56



Да прекрасно те разбирам, но недостатъка на тези LAN, или метро мрежи които доставят услуга повсеместно, независимо дали са само LAN, или в комбинация с други преносни трасета...та недостатъка и това което ги прави нестабилно за бизнес, или по-претенциозен клиент е именно това че да го кажем простичко имат много "точки на снаждане", където има други устройства които зависят от процесори и ел. захранване. Добре би било поне проблема със захранването да е решен генерално за да може уптайма по всички клонове на мрежата на теория да бъде 100%. Аа тоя проблем с независимо захранване се решава или с UPS на всяка "точка където се взима захранване".... вече много задълбахме, май това не е приоритет?? Ако е някой бизнес клиент, ще цака пари ще си пусне оптика директно от централата Ви до него отделна май а?... Или не знам.... ??

Вие как ги виждате тези неща реално ? Знаете предимството на ADSL - има един кабел само и той може да е достатъчно дълаг и същевременно е сравнително евтино....това е, други предимства няма... Вие с метро мрежата как смятата да компенсирате този недостатъка който тя има (мисля че се разбра кой недостатък)?


И един друг въпрос? Знаете ли някъде другаде в европа да има такъв вид доставка на интернет LAN ? Аз мисля че няма, причините за това се разбират от написаното ми по-горе, но ако все пак има, как е устроено там? Такова нещо като опит на готово не може ли да ползвате?

Редактирано от PatlaDJ на 05.02.07 02:07.



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: L.M.]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.02.07 20:41



Така като теб правех и аз, когато не знаех нещо до преди 5 години



Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.