Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 10.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор идиoтчe ()
Публикувано02.02.07 19:47



A включваш ли тия 220V да вървят и по FTP-to?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: идиoтчe]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 04:49



Имам предвид да вървят 220V собствено захранване заедно със оптиката която стига до сградата, за да захранят устройствата по трасето и вътре в сградата. Какво FTP какви 5 лева.

Накъде биеш?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано03.02.07 10:53



Това е абсолютно забранено! Максималното допустимо напрежение по съобщителни кабели е 60 волта. Няма никакво значение какъв точно е кабела - в съобщителна шахта не трябва да има напрежение, опасно за хората. Ако някъде стане авария с много скъсани кабели и някой чужд техник пострада, защото не очаква в сигнален кабел да има напрежение и го хване с голи ръце, управителят на фирмата, пуснала 200В, лично ще отоваря за убийство по непредпазливост, дори ако не е знаел, че служителите са направили такова нещо. Аз знам за колеги, които работят по този начин, но ние никога няма да го направим - може в 10000 случая да не стане нищо, но в 10001-вия някой да умре, а това е риск, който не смятаме да поемем.

Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 11:05



Митко бих желал да получа данни за фирмите които пускат 220V в каналната мрежа на БТК защото не желая мой техник да пострада заради малоумието на хора които по стечение на съдбата трябва да наричаме колеги. Мисля че трябва да се вземат мерки преди да е станало нещастие а не след това



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: RazoR]  
Автор Mитko (събота вечер)
Публикувано03.02.07 12:32



Ще ти кажа, като се видим. Макар да не го одобрявам, не искам да ги разнасям по форумите. С някои от тях съм говорил и съм се опитвал да ги разубеждавам. Те казват, че вземат мерки (слагат галванично разделяне от двете страни + бушони), но според мен такива мерки само намаляват риска, но не го премахват.

Като цяло на всички оптични кабели с допълнително медно жило би трябвало да се гледа с недоверие, защото вероятността по тях да е пуснато ниско напрежение е малка - кабелите са скъпи и не се рентират, ако с тях се захранват само една-две точки, затова който ползва такива кабели обикновено пуска високо напрежение. Обади се в Ланком и вземи списъка на клиентите за такъв кабел - така ще разбереш, кои са въпросните фирми :)


Митко



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор PatlaDJ (непознат )
Публикувано03.02.07 13:34



Ок, признавам не знаех за това. Добре тогава какво е максималното разстояние на което може да пренасяте по-ниско напрежение? Това изчислявали ли сте го?



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 14:14



Аз пускам силов кабел с ниско напрежение. Но знам какво ми струва - проектиране, изчисляване на всяка точка и трасе, изчисления на бъдещи натоварвания. Но нали знаеш че стане ли издънка с някой ще подгонят всички ни и ще ни гледат под лупа. Част от фирмите вече ги знам и то не малки. Хубаво е да се направи нещо по въпроса защото всички ще страдаме после



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: PatlaDJ]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 14:16



Зависи от квадратурата на кабела но до 500м е почти без загуби грубо казано, после вече почват да се смятат по сериозно падове, консумация на активни елементи, загуби по вътрешни магистрали и т.н



Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: Mитko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.02.07 18:25



Не знам дали знаеш, но 60 волта е опасно за човек-а напрежение! Критичната стойност е 36V!

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: ADSL , luff ???нови [re: KlD]  
Автор RazoR (Дебил)
Публикувано03.02.07 19:53



KID, не е така, не преигравай. И 80-90V са безвредни. Не че е приятно да те треснат де




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.