Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 13.06.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Пич,нови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 11:15



voinata naistina e kofti,po kofti sa samo mytrite,ako naistina si rovil v istoriqta mozhe i da si sreshtnal neshto za evreiskiq batalion(po-kasno polk) koito voiuva za osvobozhdavaneto na egipet(1918),ta tezi sashtite pichove se stichat ot ''tzelia svqt'' da pomagat na angliiskite voenni chasti, no sled kraq na voinata vmesto tiho i mirno da se razotidat po domovete si zapochvat s chisto borcheski metodi da izkypyvat arabska zemq,tai che faktite sa stranno neshto,osobeno ako tzitirash samo tiq deto ti haresvat



Тема Re: Пич,нови [re: nepip]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано07.08.04 12:34



Ти поне говориш за факти, а не за теории, та си струва да се изяснят нещата...

Объркваш ненужно два факта - еврейската "бригада" но тя беше във втората световна война, и изкупуването на земята...

До 1918 Палестина е била част от Турция, след това, до 1948г - Английски протекторат. "Борчески" методи за закупуването на земите не са вървели по никакъв начин...нито турците, нито англичаните са си поплювали с престъпниците по онези времена, нямало е ТВ, Интернет, и защитници на правата на престъпника

Не е и имало нужда от такива методи, защото пари за земи никога не са липсвали в този период, липсвали са хора да ги задържат тези земи, да ги запазят от съседите да не започнат да ги обработват.

Днес единият от аргументите на арабите в съдовете за собствеността на земите е следния - , наистина нямам документ за собственост, сделката за покупка не е била регистрирана, но имам документи/договори, и свидетели, че вече 50-60 г продавам продуктите на тази земя "на дървото", и никой не ми е пречел, значи земята е моя...

Моля забележи един УНИКАЛЕН ФАКТ - Израел е окупирала палестински земи, но палестинците съдят израелците в израелските съдилища....къде си чувал окупирания да съди окупатора...и да печели делото

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема За страхливият убиец на деца и женинови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано07.08.04 14:18



Чифутче умирисано мързи ме да качвам материяли за всичките гнусотии които сте направили последните 2000г.Но ще го направя.Факти пич-история.И не си го изкарвай на жени и деца в Палестина че е срамно.Извинявай тя Тората май ви беше забранила да се срамувате от делата си.
Направи ми впечатление че на входа на синагогата в София има два прилепа като метални инкрустации...Ще ме светнеш ли как да ги талкувам като символика че само с вампири ги спрягам.Съжелявам че съм толкова под нивото ти ама обясни все пак...

Моята чест се нарича вярност.
nf_kubratov_snop@abv.bg


Тема Re: Пич,нови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 15:51



razbira se che govorq za fakti,za sazhalenie arabsko evreiskiq problem ne zapochva sled wwII a mnogo predi tova,dori i predi datite koito sa tzitirani v tozi link,prosto sega me marzi da tarsq

,,ot dryga strana ne barkam evreiskata brigada sazdadena nasila s dobrovoltzite osvobozhdavashti egipet



Тема Re: отговор на Зоронови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
АвторZoro (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 19:38



Какви истини ми каза евреино...да прочета Библията и да разбера че окупираните територии ви се полагат така ли......За пръв път чувам че и Библията може да се изпозува като нотариален акт за доказване на собственост........но вашата наглост е безграчична така че не се учудвам.

Трябва значи да я прочета подробно за видя къде е отразено в нея че земите които сте окупирали ви се полагат по закон???

Тук те цитирам....... "Това че арабите са обработвали и НЕ ТЯХНА ЗЕМЯ, А ДЪРЖАВНА, НЕ ГИ ПРАВИ АВТОМАТИЧНО собственици на тези земи. "
Значи същата тази държавна земя "държавна"(не разбрах само на коя държава...сигурно имаш предвид Турция) както казваш не прави арабите собственици но вас ви прави законни такива след обявяването на изрелската държава през 1948 г.
И не ми говори за ООн..това е една бюрократична органицазия създадена от Ротшилд&Сие която която служи за прикритие на пъклениете им мисли и заблуждаване на народите че се грижи за тях.Тази органицазия не е решила нито един световен проблем досега......а като доказателство че служи само на вас евреите е че от 1970 година до сега Изреал не е изпълнил нито една резолюция....просто вие си бършете гъза с тези резолюции.........но за сметка на това на много други държави които не слушат бяха наложени санции,ембарга и.т.н.Така че на кой служи ООН-то ми кажи???????

Пак те цитирам....... "В тази част има и еврейски земи с доказана собственост, закупени преди 1948 г, които местните жители, при отсъствието на законните собственици, са ги заели, и те се възвръщат на собствениците им.
В тази територия има и много "държавни земи" които са използвани от местните жители НЕЗАКОННО!!! На тези държавни земи са създадени и новите израелски населени пунктове."

Значи преди 1948 год. сте закупували земи които при "отсъствието ви"(че къде сте ходили след като сте ги закупили тези земи??????)местните жители са ги заели и сега се възвръщат на вас???.....нещо не схващам локигата да купувате земи преди !948 год....да ходите някъде.... и след това да се връщате и да си ги искате????
И още .....ако тези "държавни земи" за които говориш са използувани от местните жители НЕЗАКОННО кое ви прави вас законни наследници на тези "държавни земи"...след като пишеш че те са били на Турция??????????????????

И още.... не знам дали окупираните могата да съдят ОКУПАЦИОННАТА СИЛА но знам че всички съдии са евреи и това обяснява всичко....повече не ми го давай за пример че ще се разплача...(((((((((.....

И още нещо като заключение........не знам да сте отишли в някоя държава по света и да не сте ебали мамата на всичко...да сте ограбили каквото можете ...да заемете всички възлови постове ....и да докарате народа до просяшка тояга.....и всичко това все със обещания за демокрация...)))



Тема Re: последен отговор на Зоронови [re: Zoro]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано07.08.04 21:04



Защото и ти от сляпа омраза не си способен да разбираш и каквото четеш...

1. Библията ти дава представи за движението на етническите групи в района и отношенията между тях, тук там се споменават и покупки на земи, например - ХЕВРОН, а арабите тогава не са съществували и като етническа група.

2."ДЪРЖАВНИ" земи са тези, които не са регистрирани като частни, и са по закон на държавата...първо това е била Турция, после Англия, после Израел - такъв е международния закон...

3. Ако не ти харесва ООН, предложи алтернатива, засега това има

4.Значи преди 1948 год. сте закупували земи които при "отсъствието ви"(че къде сте ходили след като сте ги закупили тези земи??????)местните жители са ги заели и сега се възвръщат на вас???.....нещо не схващам локигата да купувате земи преди !948 год....да ходите някъде.... и след това да се връщате и да си ги искате???? След 1948 г Трансйордания окупирва WEST BANK , включително и частните еврейски земи, след 1967 собствениците или техните наследници си ги искат обратно, частна спбственост чувал ли си?

5.И още .....ако тези "държавни земи" за които говориш са използувани от местните жители НЕЗАКОННО кое ви прави вас законни наследници на тези "държавни земи"...след като пишеш че те са били на Турция?????????????????? виж точка 2.

6.И още.... не знам дали окупираните могата да съдят ОКУПАЦИОННАТА СИЛА но знам че всички съдии са евреи и това обяснява всичко....повече не ми го давай за пример че ще се разплача...(((((((((..... Ти говориш за неща които не знаеш, ама казваш че знаеш Ако не те мързи, отиди на официалния сайт на Израел и провери факти за израелските араби - там някъде пише колко арабски съдии има в местните и окръжните седове, знам че имаше един или двама и във върховния съд...не съм сигурен.

И си поплачи, ако фактите не подхождат на това което ти си мислиш за истина

Относно това И още нещо като заключение........не знам да сте отишли в някоя държава по света и да не сте ебали мамата на всичко...да сте ограбили каквото можете ...да заемете всички възлови постове ....и да докарате народа до просяшка тояга.....и всичко това все със обещания за демокрация...))) вече наистина не мога да ти помогна, освен да ти припомня кому пречат И космите...

В Бг май има изборна демокрация вече 15 г, постовете не се заемат по указание от синагогата, нали?

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема Re: последен отговор на Зоронови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 21:17



po otnoshenie na bilbiqta mai i dvamata gazite v nepoznati vodi,ako se seshtate moisei izvezhda evreite ot egipet,darzhi gi 40 godini v pystinqta za da zabravqt robskia mantalitet i da stanat otlichni voinitzi sled koeto okypira hanaan,i pochti vsichki zemi za koito dnes se tvardi che istoricheski prinadlezhat na izrael


tova poslednoto ne e ykor shtoto i han asparyh pravi tochno sashtoto(samo deto e ot nashte)



Тема Re: последен отговор на Зоронови [re: nepip]  
Автор oня cъщия, 123 и т.н. (тъпо ухилен)
Публикувано07.08.04 21:56



Библията ти дава представи за движението на етническите групи в района и отношенията между тях, тук там се споменават и покупки на земи, например - ХЕВРОН, а арабите тогава не са съществували и като етническа група.

Не съм казал и дума за исторически права...отношенията включват и въоръжени конфликти, и войни - the fittest survive, но има и покупки - Хеврон, и още едно или 2 места - далеч не съм експерт в тази история.

Дразни ме невежеството и отрицание на проверуеми факти...ама акъл зорлен се не вкарва...нейсе

Хм...значи тук ли трябва да покажа колко съм остроумен...а'ре няма нужда...


Тема Re: последен отговор на Зоронови [re: oня cъщия, 123 и т.н]  
Авторnepip (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 22:18



to i men me drazni che nqkoi hora vmesto da proverqt(pone v neta info bol) prodalzhavat da razpravqt prikazki za tova ili onova,osobeno taq napast deto vee patriotichni bairatzi nqma ravna na sebe si



Тема Re: последен отговор на Зоро [re: nepip]  
Автор3opo (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 06:34



Непирчо....добре че има такава патриотична напаст дето вее байраци че като гледам България как се топи много скоро такива като теб ще ходят да се молят в синагоги или в джамии.....или пък ти може да си от тези на които не им пука на кой се молят.
Какво впрочем имаш против тези дето веят патриотични байраци.....при всички случай дори и да не са прави в някое изказване те повече мислят за България от такива драскачи като мен и теб тук в сайта.


На оня рязания утре ще му отговоря че той изисква по-подробен отговор иначе не разбира както се предполага...а сега е късно и ми се спи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.