Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:32 26.05.24 
Горещи теми
   >> Конфликтите в Близкия изток
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Американците, грамотността и др.нови [re: octagon]  
АвторGeorge (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 20:08



Privet ot Chicago..slushai..niamash poredstava kolko si prav.Tuka e poleto na koeto moje da postignesah vsichko,zabeleji,s trud-ne krajbi i maroderstvane, a trud.
Na vashlivcite, deto pogledda ne im stiga po-daleche ot $$$, da se napechelat i ..obratno na selo.
Za inteligentnosta..na sredno nivo ne znam..no int sa im mnogo =po-umnivchki ot bg takiva.
Bye i uspeh



Тема Хайде пак същото...нови [re: the Goddess]  
Автор octagon ()
Публикувано05.05.03 20:55



Знаех си аз, че няма да се получи кой знае какво, ама трябваше да опитам...

Дядото на Буш (и не само той) доста са помогнали на Третия райх. Докъм средата на войната американски фирми внасят каучук, за който германците са проплакали, и други стратегически суровини чрез посредници, а понякога и не толкова скрито. Без Швеция пък Райхът да е изгърмял към 43-а (стоманата). Това малко историческо отклонение.

Темата, която почнах, беше за масовото образование. Мнението ми за висшето им образование е много добро. За средното чувам без изключение лоши неща. И все пак е налице относително добрият икономически резултат и привличането на мозъци там. Brain drill е отлична стратегия, повишаваща твоето ниво и подрязваща конкурентите в същото време. Но и без това, те специалисти си имат. Обърнете внимание на тезата в руския постинг - там елитът е неголям, но нужда от увеличение няма. По-важно: той разбира целите, стоящи пред държавата. Ето това, боя се, липсва у нас. Въпросът е: как да постигнем същото.

The Sky Is Not The Limit


Тема Хайде пак същото...нови [re: the Goddess]  
Автор octagon ()
Публикувано05.05.03 20:55



Знаех си аз, че няма да се получи кой знае какво, ама трябваше да опитам...

Дядото на Буш (и не само той) доста са помогнали на Третия райх. Докъм средата на войната американски фирми внасят каучук, за който германците са проплакали, и други стратегически суровини чрез посредници, а понякога и не толкова скрито. Без Швеция пък Райхът да е изгърмял към 43-а (стоманата). Това малко историческо отклонение.

Темата, която почнах, беше за масовото образование. Мнението ми за висшето им образование е много добро. За средното чувам без изключение лоши неща. И все пак е налице относително добрият икономически резултат и привличането на мозъци там. Brain drain е отлична стратегия, повишаваща твоето ниво и подрязваща конкурентите в същото време. Но и без това, те специалисти си имат. Обърнете внимание на тезата в руския постинг - там елитът е неголям, но нужда от увеличение няма. По-важно: той разбира целите, стоящи пред държавата. Ето това, боя се, липсва у нас. Въпросът е: как да постигнем същото.

The Sky Is Not The Limit


Тема Re: Хайде пак същото...нови [re: octagon]  
Автор the Goddess (Bad Girl)
Публикувано05.05.03 21:08



Естествено е, че САЩ изсмуква мозъците на света. Светът трябва да живее с имперска Америка, а поведението на Америка не може да се повлияе от нищо /поне засега/. А у нас, мен ако питаш, липсват тооолкова много неща, че въпросът ти как да постигнем това е абсолютно безперспективен!

Iraqi new flag

Тема Re: Американците, грамотността и др.нови [re: b.v.a]  
Автор Miglen4e (ka|\na3aHka)
Публикувано05.05.03 21:41



Syjalqvam ako sym zvuchala malko agresivno - ne tova mi e misylta. Radvam se che vijdash neshtata po tozi nachin. I az sym na mnenieto che kadeto i da jiveem (bylgarite) ne trqbva da zabravqme ot kade sme doshli. Imashe edno izrechenie koeto go izpolzvam mnogo chesto i to e: Razbrah che sym bylgarka chak kogato doidoh v US....mngoo jalko nali.

Sorry but my Karma just ran over your dogma.


Тема Re: Ako ne te zasyaga temata...нови [re: the Goddess]  
Автор Miglen4e (ka|\na3aHka)
Публикувано05.05.03 21:45



togava zashto pishesh nie da sprem da gi opluvame? shte pisha kadeto si iskam i kakvoto si sikam, pyk teb kato ne te vylnuva nedei da slagash na vsqko gyrne merudia!

Sorry but my Karma just ran over your dogma.


Тема Само че ме засяганови [re: Miglen4e]  
Автор the Goddess (Bad Girl)
Публикувано05.05.03 21:58



охо, пак взеха да ме цитират. много поклонници си имам тук пиша си мнението , ако някой /в случая ти/ се е почувствал засегнат, не е мой проблема!

Iraqi new flag

Тема Re: Американците, грамотността и др.нови [re: Xepoc]  
Авторl (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 23:00



Е, за моето поведение разказват американеца и руснака в техните си форуми :)

Изобщо не ни е скучно на обядите ... :)



Тема Re: stydenata voinaнови [re: nepip]  
Автор Xepoc (конник)
Публикувано06.05.03 01:33



Забавно политико-историческо-криминално четиво. И встил жълто-червена преса. Значи казваш че болшевиките и нацистите били от един дол дренки. Ама това е всеизвестно. Виж предположението дето нарочно постигнали англичаните фиаско във Франция и Гърция е новост. Доколкото разбирам от писанието целта е била да се насочи Германия против Русия на която и подценили възможностите. Мен ми стои смешно ама карай. И какво щяха да правят тогава англичаните с Райха ако им бяха верни сметките? Сигурно са се готвили за студена война с Германия. Или пък са си просили десант? Интересен момент е също че Мюнхенската спогодба била също за да се насочи Германия проив Русия. Брей за някои хора тая Русия е центъра на света и цялата световна политика винаги се върти околи заговори против великата братска страна. Аз пък си мислех че Мюнхен беше за печелене на време от Англия и Франция, защото Хитлер ги беше хванал по бели гащи с нацисткото превъоръжаване, докато западно от Германия се разиграваха пацифистки трагикомедии. Нямаше никаква промяна в немската политика към Русия след Мюнхен, а сближението Берлин-Москва почна малко по късно след окупацията на Прага. Значи много прости били тия англичани и все сметките им грешни. Също така се разбира от писанието че причините за Студената война е била в желанието на англо-американците да си намерят противник за такава война. Големи келеши били тия англо-американци да правят такива работи докато Бащата на народите Сталин мирно и почтено налагаше в източно-европейските страни най великата форма на демокрацията а именно - народната демокрация. И даже разбираш ли искал в НАТО да влезе за да се превърне в един истински стожер на тоя вид демокрация и на свободният свят. А пък ония гнуснави англо-американски келемета като едни истински хищни империалисти, колониалисти и прочие взели че го отрязали. Срам да им е.

Не е важно да си готин. Готино е да си важен.

ThePatriot


Тема Re: Американците, грамотността и др.нови [re: glicine]  
Автор Xepoc (конник)
Публикувано06.05.03 01:37



Ами аз като по прост да си питам. Разясни ми историята моля те.

Не е важно да си готин. Готино е да си важен.

ThePatriot



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.