Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:59 11.06.24 
Мобилни комуникации
   >> IP-телефония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема hybsys - размисли и страсти.  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано18.07.08 15:11



Неволите на един кабинкаджия

Историята започва, през студените зимни дни на Ноември месец 2007-ма година. Студ сковаваше всякакъв вид търговия. Седях си в празните кабинки и гледах как дъжда е стича по прозорците. Наблюдавах как свити в мокрите си дрехи, минувачите се опитват да заобиколят локвите по пътищата и бързат да се приберат вкъщи. Отместих очи от прозореца и започнах да пресмятам прихода си за последната седмица. Лоша работа. А предстоят плащането на наема, интернета, заплатите... Дали и мен ще ме сполети съдбата на повечето колеги ? Време ли е да удрям кепенците ? Изведнъж ми просветна. Щом планината не отива при Мохамед, Мохамед ще отиде при планината. Отворих гугъла и започнах да търся билинг за предплатени карти. Звънях и питах и разпитвах всяка фирма за цени, условия, подръжка.... Пуснах темичка и във форума на дир-а и зачаках. Заваляха мейли със всякакви предложения от знайни и незнайни фирми. Добре, викам си, но ако се сбози нещо... клиентите ще останат недоволни, а това са мои редовни клиенти от кабинките. ще спрат да купуват и картите, ще спрат да посещават и
кабинките. Трябва това да се направи от фирма, която се е утвърдила на пазара. От фирма с опит, от фирма която знае какво прави. Та така след много търсене и лутане, се спрях на:

"ХИБРИДНИ СИСТЕМИ" Сайта изглежда обещаващо. http://hybsys.bg/ Клиенти им са ДатаМакс, Токуда банк, JAR Computers, Сметна Палата на Република България и много други. Все фирми, който ще държат на качеството. Какво ще е за тях, да ми инсталират набързичко един такъв билинг за предплатени карти ? Веднага вдигнах телефончето и набързичко изрецитирах какво ми трябва. Лесна работа. Превеждам 50% от сумата, за да започнат нсталацията и тестовете и 50% да ми изпратят готовия работещ продукт. Та от там, се почнаха неволите ми. няма да навлизам в подробности. Все пак само мейлите които съм си писал с тях, са 48 на брой. отделно дългите часове разговори в скайпа ден след ден.

На 5-ти ноември 2007 год. изпратих половината сума, а малко по-късно и останалата част. До тук, всичко добре.

За 1 145 $ РС-то наистина трябва да е самолетче. Като фалирам поне ще мога да я ползвам за геймърска :) <-извадка от мое писмо към тях - Това е цена само на РС-то. Пристигна с дънце за 79$, стотина лв процесор ( Е2140 ), 2 харда по 160 гб и 1 гб рам памет + масивна кутия на асус с лепенка hybsys. За 1145$, толкоз. Е...викам си аз. няма значение, че е леко завишена цената. важното е, да работи всичко както трябва. продължавам с цитати от мейли. Няма да са пълни, все пак са доста... някой ако има желание мога да му ги пратя всички на куп.

Та след превода на парите получавам следния мейл.

>За да може да стане това което искаш всъщност......тоест да може да се
>въвежда лимит на картите както и на VoIP телефоните щот аз като си говорех
>можеше да се звъни както ти каза но мислех за време ама като говорихме с
>колегите се оказа че времето е едно а цената за дестинацията е
>друго........и за да не фалираш преждевременно се налага да ти се прави
>билинг......а това ние отдавна не го правиме щот са много пари много труд
и
>много риск ...има фирми които го правят билинга...обаче имаш луд късмет че
>някога сме го имали подобен софтуер и ще ти го сложиме... току що разбрах
от
>колегите че не всичко са успяли да запазят от старата ни система и ще
>възстановяват по грешки. Правиме ти го, ти само ще си оправяш цените за
>дестинациите според това какво искаш да печелиш и пак повтарям софтуера
ние
>сме го правили предимно за вражески единици преди много време даваме ти го
>без пари но не гарантираме за него нищо освен това че ще работи за да лапа
>парите от картите... тоест ако не ти хареса след време винаги можеш да си
>сложиш нов от някъде си но че ще ти върши работа ще ти върши тестван е :)
а
>относно картите имаме възможност и тях да ти ги направиме.... с пин които
се
>вижда след като се изтрие като тия томбулите едно време със стотинка...
ако
>те интересува ще се разровя за да ти пратя цени и на тях да си ги имаш в
>предвид. Днеска е четвъртък надявам се до утре да сме готови със билинга
но
>има вероятност и да се проточи до понеделник... щот е сложно а нямаме
>желание да ходиме до при теб заради пропуски искаме всичко да е ок. Като
сме
>готови ще трябва само да кажеш дали да ти го пратиме по куриер сървъра или
>ние да ти го носиме ... което ще са ти разходи още или да дойдеш ти да го
>вземеш.
>Накратко за картите клиента вижда пина от картата набира номера на
>централата от там един хубав секси глас му казва че е много готин и ако
иска
>да звънне някъде да си набере пина от картата след което чува сигнал
>свободно и звъни накъдето му щукне и ... картата от посочената сума почва
>след осъществяване на разговор да му се изсмуква...ако приключи по рано
>преди да е източил парите при следващо повтаряне на процедурата продължава
>да се доизточва сумата до дупка и като стане това линията прекъсва.
>
>А относно телефоните те ще са на същата система идват плащат ти 50 кинта и
>може си звъни от вкъщи до изчерпване на лимита...
>
>Това накратко ще бъде а и това което говорихме ще стане всеки да си вижда
>лимита които му остава с изключение на предплатените карти. Макар че и те
ще
>могат но от писи :) макар че не съм много сигурен, може ама дали ще успеем
>са две различни неща :)
>
>Поздрави от мене и парите са пристигнали да не се притесняваш всичко е
>платено даже ти дължиме 5 лв. :)


Ами това беше писъмцето което получих, след превода на парите си. долу е отговорът ми.

1. Не смятам да фалирам.
2. Доколкото разбрах от теб, подобни системи за предплатени карти сте
правили не един и два пъти.
3. Не схванах обяснението което ми даваш за отчитане по време и по цена на
дестинацията. Всички дестинации на една цена ли са при вас ?
4. Без читава билинг система вашата "хибридна системка" представлява
единствено купчина желязо, което мога да си сглобя и сам на 2-ра колонка на
"Мост" без ДДС ( не го обчам и това си е )Интересно какво самолетче сте ми
сглобили за тези пари които съм превел до сега.

Та обобщено. Ако знаех, че ще получа такъв мейл от вас, никога не бих се
захванал с вас. Да приемете да правите нещо, като обяснявате, че сте го
правили постоянно, а в един момент да се чудите как ще става отчитането е
доста некоректно според мен. Да се чуди човек да се смее ли или да плаче :)
до тук с гаранциите за софтуера и тн... и тн..... Вие какво предлагате
всъщност за тези пари ? Май познах за геймърския комп. Само една читава
видео карта ще му трябва по всяка вероятност.
Не мисля да идвам до София. Не мисля, че искам и вие да ми го носите. Утре
или вдруги ден ще ви изпратя адрес на който да го изпратите. Дори гаранция
от вас не ми е нужна. Не вярвам с този начин на работа да издържите още 2
години на пазара.



Това е самото начало. От там започнаха проблеми с така наречената билинг система. Неправилно отчитане, ако отчете въобще ( отчиташе грубо само 50% от разговорите) Не можеше да се свързват сип телефони, или като остане 1 ст. в картата можеха да се провеждат безкрайни разговори докъдето му хрумне на човек....проблемите бяха доста и просто трябва да се разровя из мейлите, за да ги изкарам всички. Така се стигна до решението, да ми се инсталира a2billing.След месеци мъки с техния билинг. Добре, викам си аз. Важното е, да работи читаво. Но мина доста време и... започнах да се притеснявам. започнах и тях по 1 път на ден да ги притеснявам в скайп. Успокояваха ме, че всичко ще е наред, че чакат каката да запишат файловете за IVR менюто, че са инсталирали този билинг на много техни клиенти и всички са останали доволни. После ме успокояваха, че са наели човек, който да се занимава специално с a2billing-a и така...до сега. Не вярвам, някой да се похвали, че е имал толкова търпелив клиент като мен.

Извадка от скайп:
честно да ти кажа днеска не ми дадоха голями надежди нещо все още не го разбират добре а2 билинга и немогат да ти закачат войп доставчика.... аз ти казах че качвайки ти го няма да можем да ти помагаме и явно бях прав....ще се мъчиме но търси и ти някои които да разбира от него щот нашия разбирач явно не е толкоз разбирач и сега го изучава ...

Е мамка му и живот... аз съм прост кабинкаджия, но този билинг го подкарах на моето РС за около 4 дена с малко четене около 1 час на ден. Излиза, че съм платил луди пари за нещо, което можех да свърша и сам за около час-два. Дори съм получил по-малко от това....


През повечето време подържах интернет с гарантирана скорост за 120 лв месечно + телефонен номер с 30 линии. Разходи като наем на помещение, закупуване да допълнителна техника за картите и др. не ги смятам. Така и така си ги ползвам. Пресмятам и реалната цена на компа +- 100-150 лв. просто незнам точната цена на кутията.

Равносметката: Приблизително над 3000 лв разходи за нещо, което така и не получих. Да не говорим за месеците изгубено време и нерви.

За един кабинкаджия, тази сума не е малко пари. Невъзможно е, да опиша всичко в един пост. Това е само една съвсем мъничка частица от всичко. Ще гледам съвсем скоро да опиша

всичко в подробности + снимки на прословутия билинг + още извадки от мейли и скайп и ще дам линка тук.

DrFrancky сигурно ще ме охарактеризира само с 1 дума 'budala" и ще е прав. Просто в бизнеса според мен ако не си държиш на думата..малко по малко потъваш. Аз вярвах на "хибридни системи" до последно. целта на поста ми е, да предпазя други мечтатели като мен, да се опарят. Ако предпазя дори 3-4 човека, пак е нещо.

Няма смисъл да продължавам да ги мъча да направят каквото и да е... От мен толкоз. Нека чуем и други техни доволни клиенти, ако има такива.

Редактирано от kaбинkитe на 18.07.08 20:14.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Автордpyrитe kaбинkи (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 00:03



Това не е нищо, инсталирах една билинг система без пари с уговорката за процент от печалбата, чаках 3 години да ми се направи поне евала, накрая нищо. Будали колкото щеш, не се коси, все някъде ще намериш правилното решение.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
АвторExoo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 07:12



hybsys ... тожа не е ли прехвалената фирма на наркомана франски



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Exoo]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано19.07.08 09:55



ne, moita e Pharmachim. problem ?

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: DrFrancky]  
Авторeloo (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 11:28



и какъв Х крепиш в тоя форум бе наркомане



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: DrFrancky]  
АвторAлoo Фpaнckи (Нерегистриран)
Публикувано19.07.08 11:32



Ще звънна в твоята фирма и ще ги питам какво правят такиива като теб там.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Aлoo Фpaнckи]  
Автор O!SagМодератор (гуулем гъзар)
Публикувано19.07.08 12:10



алоо псевдо търговеца с милионите минути
вече от забавен ставаш досаден

--



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: eloo]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано19.07.08 14:33



vinagi me e kefelo kak munichkite horica se kriat zad munichkite si klaviaturki i ne osuznavat svoiata neznachiost.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Aлoo Фpaнckи]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано19.07.08 14:34



niama li da se nabutas s tova zvanene ? ako iskas ostavi telefon az da ti zvunna za da ti e po eftino.

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky


Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано24.07.08 19:17



Здравей,

До колкото съм запознат с проблема, той идва от кериърите - не от билинга. Ако не се подава правилен кол прогрес няма билинг система, която да отчита.

Относно сървъра. Не мога (и не искам да коментирам) нищо по него, а и не би трябвало. Двете години гаранция (би трябвало да) са достатъчни. Както сам цитираш, дори и фирми като Джар компютърс си купуват машините от нас, което (може би) трябва да те наведе на други "размисли и страсти", при положение, че те са именно асемблатор на подобна техника (и не само те от клиентите ни).

Относно Франки - не, няма нищо общо с Хибридни Системи АД.

Последно: относно изнасянето на корпоративна кореспонденция в публичен форум - проява е на лош вкус (негативен ПР) а и може да има последици. Съветвам те да изразяваш личното си мнение, без да публикуваш комуникацията си (с фирми). Отделно - не е хубаво да "дописваш" и да вадиш текстове от контекста, в който се отнасят.

Благодаря за откровението (макар и да е написано в шеговит стил),

Успехи,

SAS



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано24.07.08 20:52



SAS - Просто е. Платих за нещо и не го получих.

Относно кериърите не съм много съгласен, че е там проблема, но да не навлизаме в спорове. Ако е така както казваш да разбирам ли, че махането на единия билинг и инсталирането на втория е било безсмислено ? При това само и единствено инстанация, без никаква донастройка. Дефакто...нищо според мен.
Само да попитам... как доста други фирми могат да работят безпроблемно с този доставчик в случая ? А и изпробвахме 2 или 3 доставчика доколкото си спомням.

Относно сървъра...щом пиша тук във форума, нацяло съм се отказал от всякаква гаранция. Каква гаранция можете да предложите за продукт, който аз така и не получих работещ ?

Корпоративна кореспонденция..... това което съм написал, че е извадка от мейл или скайп не е променяно по никакъв начин. Нито е дописвано нещо. Предполагам сам можеш да провериш това. Да има последици, за мен последиците от съвместната ни работа с вас съм ги обобщил в един от последните редове на предишния му пост. С червено. И все пак ако имаш съмнения, че се опитвам да "шмекерувам" по някакъв начин, че съм променил нещо което да представи фактите в друга светлина, че съм изопачил истината... ще пратя и на теб цялата ми кореспонденция с вас, както и на всеки който има интерес към нея. Просто няма как да постна всичко тук, за жалост.

Не видях смислено обяснение за това, къде са ми предплатените карти ?

Последно: Неизпълнение на поет ангажимент също не е проява на добър вкус.



Тема Made in Bulgariaнови [re: sas]  
АвторAs (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 08:47



Отмъкнали 3000 лева от човека и го заплашват.. Кооорпоративна кореспонденция било и не трябвало да казва. А бе sas, ти да не си от България? На тоя СЕРВИЗ му викат мошеничество.



Тема Re: Made in Bulgariaнови [re: As]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано25.07.08 09:45



Смях си ти, където и да си





Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
АвторRadco (Нерегистриран)
Публикувано07.08.08 22:43



Здравей,
Радвам се че си отделил от времето си да опишеш случката s Hybsys - нещо, което мен така и ме домързя да направя досега. Няма да се впускам в подробности за преживелиците, защото се дублират в голяма част от твойте.
Накратко:
Изпълнител: Hybsys
Стойност на сделката: 8 000 лв - хардуер (огромни кутии с десктоп дъна) и услуги
Период: преди година и половина
Ефект: и до този момент непълноценно работеща система
Отношение: разговори в стил - "бе сега правим ремонт на офис, ма ще кажа на .... да го види като има време"
Ефект: нулев

Не искам повече нито да ги виждам, нито да ги чувам. Преди седмица преинсталирахме всичко правeно от тях и нарочно преименувах всички файлове и директории, които бяха суфиксирали със старото си име alinea

Намерих ги от този форум и поради тази причина не бях влизал от тогава в него

Дано няма повече "доверчиви" като нас. Път САС да продължи с позитивния ПР да се опитва да замаже положението



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Radco]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 09:38



Здравейте.

Силно ме интересува кои сте всъщност?! 8К и нищо не работи?! Много силно се съмнявам. Ако е така - ще падат глави при нас. Моля обадете се и потърсете директно някой от мениджъмнта на HybSys.

За да спрем безмисленото тролене, предлагам на всички заинтересовани да си направят справка с портфолиото на нашата компания на адрес

и сами да преценят нивото на нашия професионализъм.

Отделно, искам да подчертая, че идеална фирма няма - винаги се допускат грешки по една или друга причина. Факт, който може да бъде потвърден от всеки наш клиент, обаче е, че правим всичко по силите си да решим възникналите проблеми, поради което имаме стандартна поддръжка от 2 (две) години на всяка инсталация. Става дума за поддръжка и настройка, а не само за гаранция.

С това приключвам писането по тази тема, защото:

1. Не отразява реалността;
2. Превърна се в тролене и нападки към нямащи отношение към Хибридни Системи АД лица;
3. Изчерпа се;
4. Не е за този клуб, а да речем за "Черен списък на фирмите" - щом така смята автора на темата.

Успехи,

sas



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
АвторWhols (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 10:10



Здравейте,
Виждам една компания фигурираща на адреса с референтни клиенти посочен от Вас без никога да е използвала ваше решение. Дано и с останалите случая не е подобен....



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Whols]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 11:33



И коя е тази компания?

sas



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.08.08 13:37



И аз реших да ви погледна сайта. И кеф:
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 98

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 99

Warning: mysql_select_db() [function.mysql-select-db]: A link to the server could not be established in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 99

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 100

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 100

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 101

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 102

Warning: mysql_query() [function.mysql-query]: A link to the server could not be established in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 102

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 103

Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /usr/www/hybsys.bg/Home.php on line 107

Така де - винаги нещо може да се скапе, ама що трябва да бълвате дебъг инфо към клиента?

Bеer? Mоre?




Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: bira_more]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 14:32



Ами то така става от прекомерен интерес



Оправихме се, благодаря ти.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
АвторRadco (Нерегистриран)
Публикувано12.08.08 22:44



И вие здравейте,
Описъл съм кой съм - бивш ваш клиент.
Описъл съм 2-3 факта, които трябва да ви говорят че съм ползвал ваша инсталация, а не си измислям просто така.

Отностно обаждането до мениждърите - благодаря, достатъчно си "поговорихме" - вече се отказах. Всички основни разговори са водени с Бисер Г. и Ангел (съкращавам имената, че пак ще се пуснат обвиненията за изнасяне на фирмена кореспонденция)
Имам силното усещане още от едно време, че ти си един от двамата.



Иначе приключвай темата колкото си искаш - слава Богу - не си модератор.

Пък и няма какво да я приключваш ти - тя не е направена нито за теб, нито за твоята фирма, а за хора, оглеждащи и търсещи решение.

Преди не съм писал тук за казуса с Hybsys - първо защото ме мързеше (моя грешка) и второ, защото винаги може да се предположи че съм единичен случай. Но като прочетох случката на "кабинката" ... явно съвпаденията са малко вероятни.

Поздрави



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано12.08.08 23:50



Не мислих да се намесвам повече, но след като споменахте автора на темата...
Аз поне преценявам професонализма по свършената работа, а не по портфолиото. Говоря конкретно за моя случай. Аз не видях професионализъм, нито свършена работа. Имате ли възражения към тези мои думи ?
Нали не искате да ни убедите, че незнаете за проблем с клиент платил ви 8 000 лв ? При персонал от 6-8 човека никой незнае какво прави другия ? Според вас проблем няма, според него има... по разбираеми причини ще повярвам на него.
По въпроса с подръжката. За да предложите подръжка, е желателно 1-во да дадете готов продукт на клиента. Една от причините да избера вашата фирма, е точно тази подръжка. Дефакто тя не ми свърши кой-знае каква работа, при условие, че не получих работещ продукт. ( тук малко се дублирам с един от горните ми постове, но пак се спомена прословутата гаранция и подръжка и настройка в срок от 2 години та...)
С това, темата остава отворена. Нито е имало нецензурни изказвания, нито преки необосновани нападки.

1. Темата отразява реалността в моя случай, а както пролича и не само моя. Мисля по този въпрос, спор няма.
2. Нападки няма от никой. Всеки изказва мнение и не можете да се сърдите на това, че клиентите ви са недоволни. Изглежда си има причина за това. До тук всичко има отношение само и единствено към вашата фирма.
3. До тук двама недоволни. Мисля, че все още темата не е изчерпана, а е в началото си. Ако наистина мислите, че темата няма отношение към Хибридни Системи АД лица... значи просто не сте чели внимателно постовете.
4. Това не е черен списък на фирмите. Темата е пряко свързана само с една фирма. Вашата.

Та както споменах на няколко пъти, целта на тази тема е да преразкажа накратко опита ми с вашата фирма. Целта е тези които са се замисляли да работят с вас, да се замислят още веднъж преди да го направят. Не един път сме обсъждали тук една или друга фирма. Коя с добро, повечето с лошо. Отново със същата цел. Клиентите споделят опита си с дадена фирма и ако са доволни от нея, я препоръчват и на останалите.

Ако не искате да срещате негативни отзиви за вас по форумите, просто променете начина си на работа. Спазвайте обещанията си.

Съжалявам, че колегата горе не е споделил опита си с вас преди мен. Ако го беше направил в този форум, щеше да спаси мен, а сигурно и други от пропиляването на значителна сума пари + време.

И сега лично мое мнение, което можете да приемете за нападка: До тук с нищо не сте доказали, че сте сериозна фирма.
В интерес на истината, за момента "Хибридни Системи АД " повече ми прилича на пирамидка.

Точно мислих да приключа и... не видях с какво се защитихте досега ? Ако е със:

1. Не отразява реалността;
2. Превърна се в тролене и нападки към нямащи отношение към Хибридни Системи АД лица;
3. Изчерпа се;
4. Не е за този клуб, а да речем за "Черен списък на фирмите" - щом така смята автора на темата.

Не видях друго, освен думи. Никакви доводи, никакви обяснения... нищо. Нито признавате вина, нито отричате.
За едно единствено нещо съм съгласен със SAS. Всеки допуска грешки. Идеална фирма няма. Просто добрите фирми се стремят бързо да поправят грешките си.

SAS - както си разбрал предполагам, нито съм повишил тон някога, нито съм си искал парите, нито каквото и да е друго. Всеки друг на мое място щеше да е бесен. Единственото нещо което искам от вашата фирма е... извинение. Публично. Тук във форума. Толкова ли е трудно да признаеш вина ?



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 08:30



Здравейте отново.

Няма нищо по-лесно от това да Ви се извиня, който и да сте. Моля, опишете проблемите си на офис ат хибсис дот бг и ще се радвам да помогна.

С извинения,

sas





Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано13.08.08 19:16



"Няма нищо по-лесно от това да Ви се извиня, който и да сте. " - това си е чиста проба подигравка според мен.

SAS - последният ви пост ме хвърли в паника. Това сигурно отново ще ви прозвучи като заяждане, но колко такива решения за предплатени карти на кабинкаджии правите и колко от тях са недоволни ? Дал съм извадки от мейли и точни дати и отново не можете ( не желаете ) да се сетите кой съм ? Не може да сме толкова много недоволните. Кажете ми, че се шегувате



Споменах броя на мейлите, както и дългите разговори в скайпа с В. Николов. Сега отново искате да ви пиша мейл. Е те това пак намирисва на подигравка. Да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли

Трябва да ви призная, че се измъквате чудесно от всяка ситуация. Нито си признавате вина, за да не накърните репутацията на фирмата, нито отричате, защото знаете, че всичко може да се докаже. Сега последно и дори незнаете кой съм. Подобно поведение не ви прави чест, но защо ли не съм учуден.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: Whols]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 19:38



Гарантирано поне три от "референтните" фирми нямат нищо общо с Вас. Едната много отдавна е купила 1 (един) брой телефон от Вас, и след това го е изхвърлила и решила да разчита на друга марка (на гърба и пише сиско).
Определено мисля, че списъка е фалшив.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 20:09



Не виждам защо трябва да се сещам. Напишете мейл и ще се опитам да помогна.

Не смятам за уместно да коментирам Вашите твърдения преди да съм запознат със случая.

Успехи,

sas



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: дpyr]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 20:11



Ти да не си бизнесмена с многото минути



Кой си слага в портфолиото фирма, която е купила единично устройство?!

Ти една "нереална" фирма ми кажи... Остави трите

Смешльо.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано13.08.08 20:37



Не мисля, че сте дорасли да ми говорите на"ти".

Фирмата е купила от Вас устройство за проба, и не и е харесало.
Това и е бил единствения контакт с Вас, но въпреки това присъства в списъка на "референтите". Фирмата не е малка, и мога да публикувам името и тук, ако искате (ще ми дадат разрешеие за това).

Другите две фирми нямат спомен да са Ви чували. И биха го потвърдили.

П.С.
Следващия път, когато се направите на отворен, ще постна тук доста интересен разговор между Ваш служител и Ваш клиент, записан на новото оборудване на клиента. Само още веднъж се направете на гъзар, когато Ви пишат културно и без обиди (както Вие не сте свикнал, явно)



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано14.08.08 00:24



1-во да се извиня на съфорумците и на модератора, че тук малко на чатче го обърнахме.... че и зациклихме на едно и също място.....

SAS - прочети 1-вия ми пост. И последния. Мисля, с вашата фирма сме си сменили достатъчно мейли. В тези постове има и описанията на събитията и името на човека с който съм контактувал. Предолагам можете да почукате на вратата на колегата си и докато си пиете сутрешното кафе да се запознаете със случая , ако наистина незнаете за него. ( което честно казано ме съмнява )

М/у другото тези ТВЪРДЕНИЯ както ги наричаш са ФАКТИ :)

Като се запознаеш със случая, пиши отново и защити фирмата ви. Но моля те, не ме карай отново да ви пиша мейл и не ме карай да чета портфолиото ви.

За това че не си запознат с проблема и незнаеш кой съм, хайде прочети 1-вия си пост в тази тема.

"Здравей,

До колкото съм запознат с проблема, той идва от кериърите - не от билинга. Ако не се подава правилен кол прогрес няма билинг система, която да отчита. " - това мисля, го оборих.

"Последно: относно изнасянето на корпоративна кореспонденция в публичен форум - проява е на лош вкус (негативен ПР) а и може да има последици. Съветвам те да изразяваш личното си мнение, без да публикуваш комуникацията си (с фирми). Отделно - не е хубаво да "дописваш" и да вадиш текстове от контекста, в който се отнасят."

В един момент донякъде си запознат с проблема, във втори вече си нямаш и идея кой съм, в трети си нямаш никаква идея за какво става въпрос....

Ако случайно сте затрили кореспонденцията си с мен, колегата ти ми има скайпа. С удоволствие ще ви я пратя да си я припомните, за да можеш да защитиш твърдението си, че "дописвам" и вадя текстове от контекста.

Ако искаш да защитиш фирмата ви, направо го по правилния начин. Обори 1-вия ми пост и докажи, че сте си свършили работата. Че всичко си работи ОК при мен, но просто аз съм решил ей така от нищото да злепоставя фирмата ви. Ще успееш ли ?



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: дpyr]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 08:01



Аз колко съм пораснал и как говоря можем да го обсъдим лично.

Пускай каквото искаш, само спри да дрънкаш глупости.

Успехи,

sas



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 08:03



Явно не желаете помощ.

Съжелявам, че (Ви) си загубих времето.

Поздрави,

sas



Тема do SASнови [re: sas]  
АвторAs (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 10:48



И къде каза че си искал да помогнеш БЕ? Хората многократно ти написаха че елементарно си ги измамил. И ще можеш ли?
Резил!! Вече си известен с чалъмите си на всички.



Тема Re: do SASнови [re: As]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 11:29



Забавния тип...

Само три пъти по-горе съм предложил помощ.

Ти да нямаш проблем с очите?! Айде стига спамил. Поне броя на мненията в темата станаха повечко от обичайното





Тема Re: do SASнови [re: sas]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.08.08 12:05



Добре де - човека е пуснал части от своята кореспонденция с вас. Или е лъжа - или има достатъчно за какво да се закачиш и да разбереш кой е.
Според твоите думи - е част от кореспонденция. Тоест не е лъжа. Тоест можеш и сам да разбереш кой е.
Не знам и не ме интересува кой крив кой прав. Но ако случайно той е прав, в смисъл наистина сте му дали система която не покрива поне основните (най-важните) елементи от спецификацията - тогава и аз да съм щях да искам само да си кажа мнението и да не чуя повече за вас. А от това което чета - не само от него, но и от твои мнения - излиза че по скоро той е прав - и системата ви не покрива основните изисквания.

Единствения ми контакт с вашата фирма беше преди няколко години. Тогава видях че предлагате Дигиумски продукти с доста голяма надценка, но пък част от тях ви бяха на склад - така че определено - който бърза би могъл да си направи сметката.

Bеer? Mоre?




Тема Re: do SASнови [re: bira_more]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 13:04



Може и да мога да разбера кой е, но определено не мога да разбера за какво се бори... Предлагам помощ - човека явно не я иска. Сега какво, да го издирвам, за да го питам какво бих могъл да направя, защото... защо?!

Ако идеята е да се каже - ОК, HybSys са некъдърни - не купувайте от тях - има си специален форум "Черен списък на фирмите".

А на хората им е ясно, нямам притеснения. Нали се сещаш, че няма много мениджъри на големи фирми във форума на дир.бг. По други места се срещаме



Та така...

Един недоволен клиент + един перко + един "инсайдър" при доволен клиент тема не правят. То който е имал взимане-даване с нас (особено след като се отделихме) - много добре знае за какво става въпрос.

А за да работим с най-сериозните телекоми в страната (без бТК), значи не страдаме от липса на самочувствие и не очаквам да си го повдигам или свалям във форум с образователни цели. Тук съм, защото чат-пат има интересни въпроси и когато мога - помагам - това се вижда с прост преглед на темите. Освен това смятам, че форумите на дир-а се посещават от много млади хора, които трябва да видят бъдещето в комуникациите и когато порастнат - може и да се обърнат към IP платформите, т.е. към нас

Обяснявам ти го, защото и по другите форуми гледам си точен и не залиташ като нЕкои други наоколо.

Успехи ти желая,

sas



Тема Re: do SASнови [re: bira_more]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 13:10



Според мен не е проблема в надценката - всеки да продава на каквато цена намери за добре.
Но пък срещу тази цени трябва да се получава това, което се рекламира и обещава.

Иначе си е просто измама.

Добрия тон, макар и не толкова задължителен все още, също е добре да се спазва.

От всичко казано по-темата, а и до колкото ми е позната въпросната фирма, оставам с впечатление, че се набляга на взимането на парите. Т.е. дори да избереш да си купиш нещо скъпо от тях по някакви причини (наличности, т.н.), при демонстрираното отношение не се знае какво ще получиш - например като гаранция на продукта. А и най-добрия хардуер струва малко, ако не е покрит с подходяща гаранция. Или с две думи - накрая може и тройно да ти излезе.

Просто мина времето на подобни фирми, според мен.



Тема Re: do SASнови [re: sas]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.08.08 13:38



В същност - има реално само един недоволен клиент.
Другото - няма смисъл да се обсъжда.
Ако бяха казали конкретна фирма - тогава да.
Иначе е - ама сестра ти е курва, а ти доказвай че нямаш сестра.
А и ако има такава фирма - има и други начини да се изиска да не е сред референтите.
ПП
Случи ми се да внасям малко "играчки" - и след това как да го кажем - почнах да разбирам по добре ценообразуването на българските търговци



Bеer? Mоre?



Тема Re: do SASнови [re: дpyr]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано14.08.08 13:44



А бе не съвсем. На времето, когато търсех конкретен хардуер - тяхния беше адаптиран към нашите стандарти, а този който ползвахме - не беше.
И между другото - купихме хардуер директно от Дигиум. Спестихме малко пари, но за сметка на това - повечко време. Включихме платките. И едната гръмна в момента на включване. Обърнат кондензатор. Е във фирмата имаше хардуеристи - смениха кондензатора - нямаше проблеми. Ама - върви се оплаквай ако си нямаш работа. Та - идеални фирми няма - то е ясно. Винаги има и ще има някакви компромиси. Номера е да се търси баланс.
Факта че хибсис се развива - показва че доволните им клиенти са повече от недоволните.

Bеer? Mоre?




Тема Re: do SASнови [re: bira_more]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 15:10



Ние затова започнахме да работим със Sangoma - много по-малко проблеми; дистрибутора е в Европа; направиха гаранцията до живот, а и имат пълната гама - Аналогови (до 48 порта); дигитални (BRI - 24 порта и PRI - 8 порта).

За цените съм съгласен, но пазара е още твърде малък и не може да се печели (само) от оборот. Иначе, наистина, дай ми - на ти е най-готино



sas



Тема Re: do SASнови [re: дpyr]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 15:17



Съжелявам, ако съм засегнал някого. Малко е неприятно като се трепеш по цял ден и нощ - разни хора да обясняват кое - как е.

Съгласен съм, че е възможно наш служител да е омазал нещата, но гарантирам, че не е "правен проблем" от клиента, иначе щях да съм в час (а и проблема нямаше да го има

).

В конкретния случай - човека (явно) си е решил проблема сам и просто споделя впечатления. При това положение - освен да си играя с "бизнесмените" по форума, които се обиждат на "наркоман" - аз не виждам какво друго да направя.

Та още веднъж: ако съм бил рязък - съжелявам. Връщам се от отпуска и заварвам куп работа и това 'Ако тука

Хем е смешно, хем ти разваля настроението...

Поздрави,

sas



Тема Re: do SASнови [re: sas]  
АвторPaдko (Нерегистриран)
Публикувано14.08.08 21:59



ГЕНИАЛНО!

За пореден път победа на САС над "някакви досадници, които смеят да вдигат глас срещу великата фирма". Че и рекламка пак успя да промъкне - ключови думи за индексиране, малко скромен фасон - фръц-пръц.

Само така, човече - пиши до последно - нищо че е не свързано и не логично - само така ще откажеш опонентите да пишат и ще излезе "истината" - щом се отказват, значи лъжат :)



Тема малко граматиканови [re: sas]  
АвторCтpaничeн (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 07:34



СъжЕлявам е правилно да се пише като СъжАлявам.
Някъде около седми клас се учи правописа, доколкото си спомням.
Иначе, САС е интересен ако изключим правописа и телефонията му..



Тема Re: малко граматиканови [re: Cтpaничeн]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 07:52



Е, то и пред "ако" има запетайка, ама - нейсе...



Тема Re: do SASнови [re: bira_more]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано15.08.08 09:52



В България факта, че една фирма се развива не винаги е свързан с доволни клиенти. Няма да споменавам ЧЕЗ, ЕОН и т.н. - там е ясно.
Но и в нашия бранш (ИТ) има доста фирми, които много отдавна разчитат само на държавни търгове.
Не са и малко фирмите, в които просто се наливат пари с една друга цел.
Така че, хе би трябвало да си прав, хем хич не си.



Тема Re: do SASнови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано15.08.08 19:55



Ех... SAS. Наистина не съм правил проблеми. По твоите думи излиза, че е трябвало да звъня по телефоните ви , да крещя, да се моля да си свършите работата, за която съм ви платил ли ? Да губя дни и да пътувам 400 км. грубо само в едната посока да идвам до офиса ви да правя панаири ? Не се сещам това да го е имало в договорката. Интересен начин на работа имате. За едно нещо от всичките си постове да си прав. "не е "правен проблем" от клиента"

В конкретния случай, все още не съм си решил "проблема" След сезона, като остане достатъчно време, ще потърся друга фирма, да направи това, с което вие не се справихте. Отново съм в паника с начина ви на работа. Винаги ли чакате клиентите ви сами да си решат проблемите, след като са ви платили на вас ? Изглежда....ами.... ДА.

Добавям още малко извадки от скайп. Променил съм само никовете естествено. Всичко е копирано 1:1 заедно с правописните грешки.

"ще трябва да драсна един негативен отзив за вас и да прекратим съвместната си дейност. Изглежда, наистина трябва да търся друго решение. Мисля, изчаках достатъчно дълго време.
[18.7.2008 г. 14:38:49] АЗ каза: Но да не оставаме с лоши чувства."

"[18.7.2008 г. 14:42:32] Той каза: няма пролбем предната и тази седмица съм сам шефа е на море и се побърквам... аз немога да ти помогна с a2билинга сам знаеш, направихме много и по предния и на финала почти се отказахме от него уж със сигурния ама...но явно имаме пропуски .... наехме ново момче но то май нещо има да се учи :( Ще ти свиркам ако изникне нещо ще ти пиша просто незнам с тоя билиниг работи ама като не му разбирам гледах го и аз но явно си трябва четене яко"

"[18.7.2008 г. 14:44:34] Аз каза: билинга работи без проблем. За 4 дена успях да го подкарам на моето РС да минава разговор и да си таксува. Щом не може той да стигне до там, значи просто си е сбъркал професията. Сложното е самите карти да се пуснат при него"
.
"[18.7.2008 г. 14:45:07] Аз каза: Свиркай на момчето да му давам уроци срещу заплащане докъдето съм стигнал аз. току виж съм си избил част от парите ":)

"[18.7.2008 г. 14:45:18] Той каза: (rofl)(y)

[18.7.2008 г. 14:46:17] Аз каза: не виждах смисъл да го мъча него просто. все пак си мислех че съм платил за завършено решение и... се впуснах в други задачки. знам, че ти нямаш вина за това и... бе за тва си викам да не оставаме с лоши чувства. ти направи каквото можа"

"[18.7.2008 г. 14:47:20] Той каза: сорим много ако успееш да закачиш войп доставчиците на билинга на сървъра мисля че мога да ти пусна картите и аз тоест мисля изглеждаше ми лесно не че съм сигурен :)"

Малко пояснение: "Предния билинг", става въпрос за техен (може би ), който мъчиха месеци наред да подкарат да работи читаво и не успяха. Човека с който си писах дълги месеци, наистина си е свестен и няма вина за това, че "специалистите" на фирмата са се осрали. Момчето което са наели да се занимава с а2биллинга, не може да настрои воип доставчиците. А аз чакам нещо мааалко по-сложно.... да го чакам сега да се учи ли ? Само да припомня, че тази история продължава от 5-ти ноември 2007 год.

И все пак, след толкова много постове, има напредък. SAS признава, че техен служител МОЖЕ и да е омазал нещата.
цитатче:

"Съгласен съм, че е възможно наш служител да е омазал нещата, но гарантирам, че не е "правен проблем" от клиента, иначе щях да съм в час (а и проблема нямаше да го има ). "

Сега остава да видим кога най-сетне ще каже "Да, издънихме се, аматьори сме, извинявай." Преди или след като рекламира още няколко артикула

(шегичка)
SAS - нищо лично. Просто ти си представител на вашата фирма тук :)

Само още нещо. Не ми хареса, ама хич не ми хареса, част от един твой пост горе:

"А на хората им е ясно, нямам притеснения. Нали се сещаш, че няма много мениджъри на големи фирми във форума на дир.бг. По други места се срещаме"

От там ли идва това спокойствие от твоя страна ? Вие сте големите бизнесмени, големите лоши батковци, които взимат стотинчиците на малките и се гаврите после с тях по форумите. Ами честно казано, вече съм малко ядосан. Понякога, точно малкото камъче обръща каруцата, са казали старите хора.



Тема Re: do SASнови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 09:29



"[18.7.2008 г. 14:47:20] Той каза: сорим много ако успееш да закачиш войп доставчиците на билинга на сървъра мисля че мога да ти пусна картите и аз тоест мисля изглеждаше ми лесно не че съм сигурен :)"

Е, аз какво казвам?! Проблема е с кериърите. Ако имаш входящи и изходящи разговори, картите се пускат за 2 мин., крайните устройства (SIP & IAX) през WEB interface за още 2 мин. Ако искаш оторизация по IP (за IP PBXs) - малко настройки по SSH; Ако искаш вируални централи (за да ги даваш под наем) - още 300 EUR.

Не мога да разбера - ти изпълнил ли си изискванията за инсталация? Имаш ли закачен кериър за двете посоки? Имаш ли валидна ценова листа за всички дестинации и колко пъти я поправя? Колко пъти ползва системата за автоматична помощ на

? Като комуникираш само с един служител, как прецени колко са кадърни останалите? Или мислиш, че всички се занимават с твоя случай, след като не репортваш?

Не сме лошите батковци, но не сме и разследващо звено. ОК?

sas



Тема Re: do SASнови [re: sas]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 13:17



Вие сте нахален дори за некадърен търговец.
Ако не е "имал входящи и изходящи" разговори, как е разбрал, че билинга не работи? Без разговор няма билинг (е, не знам де - при вас може и да има).
Никой клиент не е длъжен да комуникира наред със служителите ви, докато попадне на някой достатъчно кадърен, че да му реши проблема. Това е въпрос на ваша вътрешна организация и ако някой не може да реши даден проблем е длъжен да намери друг, който може.
От целия диалог оставам с впечатлението, че Вие сте бил на море, "другото момче" не в час, и един човек, който води диалога - общо трима, от които двама доказано не могат да се оправят с проблема, а за третия се знае само, че (в онзи момент) не му е пукало за никакви клиенти.
Егати фирмата.
P.S. А колко пъти максимално може да се "поправя" "валидната" ценова листа, за да работи системата ви? Един, два ???



Тема Re: do SASнови [re: дpyr]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 16:34



Драги,

Силно ме надценяваш

Или си просто природно тъп?! От Ноември миналата година досега съм на море?! И защо реши, че съм длъжен да решавам конкретния проблем? Хм? Може би имам по-други функции?

Вземи прочети малко отговорите ми към господина и може и да научиш нещо, което да ти помогне и да те направи по-добър на пазара на труда

Билинга не работи го разбирай - предплатените карти не работят, сладур недоразбрал...

За ценовата листа питам, за да се усети дипломатично отсрещната страна и за собствения си професионализъм и очаквания. Някои неща са сложни и критични в телеком индустрията. Билинг платформите са едно от тях. Много от хората, които четат тук могат да те светнат, но изглежда те оценяват ниско и не си дават зор. Аз ти отговарям, защото темата касае нашата компания, а не защото ти си ти (съвсем честно всъщност).

Не се засягай от различния ми тон към теб спрямо останалите - такова ти е нивото, че иначе няма да имаме комуникация с теб

И последно (не по важност): Или си на 20 или си - виж второто изречение (от горе надолу). Как взе да раздаваш съвети и да сипеш нападки, при положение, че: не си запознат с дискутирания продукт; не си запознат с параметрите на сделката; очевидно не отчиташ и времевата рамка, за която говорим и т.н. и т.н.

Ако продължа, ще се наложи да ми плащаш като консултант и ще останеш без следобедна закуска.

Айде играй си в друга тема, а?

Приятна игра,

sas



Тема Re: do SASнови [re: kaбинkитe]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано16.08.08 16:47



Е - извинявай - сега видях това за аматьорите. Ама наистина ли ни мислиш за аматьори?! Нека по-сериозно.

Проблема е разрешим, той не е технически, а комуникационен. Няма да търся вина, но не си достигнал където трябва. Мога да те уверя (включително и в личен разговор или чрез референции), че имаме няколко подобни системи, функциониращи на 100% от доста време, при това със съществена натовареност.

Аз ще презкоча вътрешните ни процедури и ще вдигна тикет (вместо теб) още в понеделник по въпроса. Но разбери ме правилно. Не заради тази тема тук или където и да е другаде. Хибридни системи не можем и няма да оставим наша система неработеща. Вреди освен на имиджа - и на самочувствието.

Още веднъж ще помоля да не се изнася фирмена информация. Разбери - вреди и на нашия служител - щом се харесвате - ще разберете.

Приятна събота и неделя,

sas



Тема do СъжЕляващия SAS и до Кабинкитенови [re: sas]  
АвторAloo (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 02:58



Абе , САС, е как така при нас системите работят и технически и комуникационно? Много са ви широки времевите рамки!!!

А на Кабинките ще кажа:
Точно за 3 дни можем да организираме и направим това което САС не е успял за почти година. При това без да искаме пари да ни се пращат. Демо версията
ще я задвижим за вас do 3 дни. БЕЗПЛАТНО! И после ще говорим. Кажи , ако те интересува ще го направим. А на САС-овци, много клиенти желаем. Тъкмо всеки лично да се ориентира. Конкуренцията не лош вариант, а начин неможещите да отпаднат.



Тема Re: do СъжЕляващия SAS и до Кабинкитенови [re: Aloo]  
Авторsas (Нерегистриран)
Публикувано17.08.08 18:51



Къде е това "при вас" - в мазето в Люлин 10?!

Нещо ни по изложения, ни по вестници / списания съм срещал чак такава тридневна конкуренция :) За три дни в БГ точно банков превод получаваш - или си държите всичко на склад? Най-вероятно пак от нас купувате.

И конкуренцията е полезна що се касае за цените - нищо общо с можещите и знаещите. Въпрос на пазарен дял и регулации. bTK i Mtel са много можещи или НЕК може би?!

Левак.

sas



Тема Re: do SASнови [re: sas]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано17.08.08 21:10



"Е, аз какво казвам?! Проблема е с кериърите." - мисля, това отпадна като вариант още в горните постове.

2 мин за това, 2 за онова... хайде да не припомням, кога е началото на цялата тази история.

Ценова листа, закачен кериър, система за автоматична помощ... Нещо по-съществено като причина не успя ли да измислиш? Разочарован съм.

Не ме интересува, каква функция изпълняваш в тази фирма. Нямам нищо пряко срещу теб. Просто за пореден път повтарям ( и това не са твърдения, а факти) че hybsys не ставате за тази работа. За справка - 1-вия ми пост.

Днес ме мързи да пиша. Утре повечко :) сериала продължава.



Тема За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: sas]  
АвторKaнaдa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 07:38



1.Това "При Нас" не е мазето в Люлин. Имаме Colocation servers в Канада и Германия. При целесъобразност ще запуснем и в БГ, ако скоростта на Интернета по географската точка отговаря на целите.
2.Ако ти САС, в БГ единствената ти цел е банковия превод, който страстно очакваш, то ние работим и с Кредитни, Дебитни карти, Пай Пал, Моней букерс и т.н. И то на секундата. в това число и със свестни хора от БГ. Но това не е най-важното. За пари говорим с клиентите си след свършена работа.
3. ДА! За 3 дни максимум можем да предоставим БЕЗПЛАТНО РАБОТЕЩА ДЕМО билинг система за предплатени телефонни карти , която може да се изтества ОНЛАЙН през наличния хардуер на бъдещия клиент. И при "ДА" на клиента, ще му я запуснем под рент за малки пари месечно. От порядъка на 200-300$. Със нормален къстъмър сървиз.
Ние в Канада така работим. Не искаме и не вземаме пари предварително.

4. Тези редове не са специално до САС. Той е по големите приказки и пари. И не заслужава нашето внимание.
Тези редове са до всеки , който би се заинтересувал от връзка с нас. Ако се появи интерес от сериозни хора (не форумни писачи) в следващия постинг ще поставя и наши координати за връзка.

*Освен предплатените карти бихме могли да предложим и още варианти за работа в телефонния бизнес от всяка точка на БГ. Но последното ще е бъде само в конкретен разговор с хората, преценили да направят с нас сериозен разговор.



Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: Kaнaдa]  
АвторWholS (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 10:27



"Боже колко мъка има на този свят, казал Моканина и продължил да скубе бялата лястовица...." Този изкривен Йовков е доста възмутителен но отразява Българската реалност.
@САС - Вземете си свършете работата, за която ви е платено и престанете да спамите форума с Вашата велика фирма. 300 Евро за допълнителна функционалност? Добре, но първо основната и после допълнителната!!!!
@Канада - Ако си търсите клиенти има и други начини за реклама. Не разбрахте ли, че на всички им е писнало от фантоми. Излезте на светло, дайте на хората възможност да ви използват услугите и тогава се бийте в гърдите...
@Кабинките - Желая ти успех в борбата... Дано да имаш договор със съответните клаузи в него за да си защитиш интересите :)



Тема Re: Made in Bulgariaнови [re: sas]  
АвторKaнaдa (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 10:29



САС! Хората ти казват , че си ги завлякъл с пари. Какво го усукваш. Просто си им върни парите форумнико. Или форума ти е бизнеса? Защо злоупотребяваш с търпението им? Мислиш, че няма да си ги получат ли?



Тема Re: Made in Bulgariaнови [re: Kaнaдa]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 10:42



Нещо не те разбирам, ама като гледам и други също.

- За теб ли е?

Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: WholS]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 10:44



Не спамя. Темата е вдигната, за да отговорим. Няма договор (естествено). Параметрите по сделката се промениха 20 пъти по желание на клиента. Как да си свършим работата, като клиента не желае - отрязал е достъпа до машината и не се свързва с нас, а троли по форумите.

- За теб ли е?

Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: Cyber_SAS]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано18.08.08 12:12



Нямам договор (естествено) параметрите по сделката не са се променили. Клиента ви чака месеци наред да си свършите работата, а вие пишете по форумите, че това се прави за 2 мин, онова се прави за 2... Всеки клиент би се отказал много по-рано от вашата фирма. Да се свържа с вас...Клиентът подържа връзка с вас месеци наред. Резултат ?!????

Клиентът не троли по форумите, а обяснява реално положението.



Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: kaбинkитe]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 12:16



Клиента си е изключил сървъра (или е сменил IPто)
Клиента НЕ ЖЕЛАЕ помощ
Клиента троли по форумите
Клиента прави мръсно на някой, който се попитва да му реши проблема
Клиента може да се обърна към КЗП
Клиента може да пожелае да му бъдат върнати парите

и т.н. и т.н.

- За теб ли е?

Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: Cyber_SAS]  
Автор kaбинkитe (Лентяй)
Публикувано18.08.08 13:06



Ех... най-сетне, нещо смислено

Клиента си е изключил сървъра (или е сменил IPто)
- Ами вие имахте достъп до него няколко месеца, как да повярвам сега, че за 2 мин ще оправите всичко. или за 2+2. На клиента му се струва несериозно.

Клиента НЕ ЖЕЛАЕ помощ
- Клиента не мисли, че трябва да моли за помощ, след като си е платил уговорената сума и очаква работещо решение.

Клиента троли по форумите
- това го дъвкахме вече. Клиента не троли, изказва мнение подкрепено с факти

Клиента прави мръсно на някой, който се попитва да му реши проблема
- Клиента не иска да прави на никой мръсно, както си пролича до сега. Да ми решите проблема..... просто не мисля, че ще се справите. Мисля, имам основание да мисля така.

Клиента може да се обърна към КЗП
- това е несериозно :)

Клиента може да пожелае да му бъдат върнати парите
- А...ето нещо съществено. Клиента си иска парите обратно. Кажете, кога ви е удобно да изпратя компа обратно с наложен платеж ? С удоволствие ще поема транспортните разходи.

и т.н. и т.н.



Тема Re: За САС-овци или сериозно заинтересованинови [re: kaбинkитe]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 13:18



Нямам възможност да контактувам с теб директно, моля предостави ми такава.

Всичко останало е несериозно. Предлагам да мина 400 км за да се срещнем, а ти наистина си тролиш. Трябва ли ти системата или не? Какво значи "не вярвам"?! На господ да ти приличам?

- За теб ли е?

Тема Re: Made in Bulgariaнови [re: Cyber_SAS]  
Автор3лия™ (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 14:03



Хай на всички, чета си аз тука, и не разбирам.... що някой, като има някакъв проблем не си го отнесе, към който трябва. Във форумите не се ли пишеше по теми, за които другите драскачи да могат да Ви помогнат. Сега секи съчувства на всеки, а тези, които трябва най-вероятно и не знаят за проблемите, които имате. Мноо яко, ама и безмислено. Поне е яко за такива странични, като мене да гледат жалки оплаквания към вселената.... бездарна работа,

btw имам система от тази фирмица и когато съм имал проблем и съм се обадил, са ми го решили в рамките на ден, два....

Ноо як пост...



Тема Re: Made in Bulgariaнови [re: 3лия™]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано18.08.08 14:41



И на теб благодаря. Зная, че рано или късно ще се появят и доволни клиенти.

Як флейм се заформи тук - сори.

Важното е - да е весело - виж как беше умрял форума, а сега като че ли се посъживи.

Жалко че ние сме изкупителната жертва, де... Но все едно.

Важното е оборот да има



sas

- За теб ли е?

Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 17:08



Такаааа... Спирам скриптчето, той модератора ще ме разбере...

Туй Дир-а е утепана работа...

И аз това казвам - да се видим и да си изясним позициите. Ма те - наплашени хората. Споко - не сме "Батковци" и не ходим с охрана. Наистина искаме да решим проблемите - fun някакъв, как да го обесня :)

Аз съм доста симпатичен, леко слаботелесен и НЕ ХОДЯ С ОХРАНА. Можем спокойно да се срещнем.

SAS



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Автордpyr (Нерегистриран)
Публикувано18.08.08 19:26



По препоръка на модератора пиша мнение по тази тема, за да излезе хронолигочно там, където и е мястото. Той каза, че е нормално САС да избутва стари теми нагоре с цел да "избута" назад теми, които са в разрес с неговите бизнес интереси.



Тема Re: hybsys - размисли и страсти.нови [re: kaбинkитe]  
Автор Cyber_SAS (no.One.kNows)
Публикувано19.08.08 11:46



Как приключва историята:

Проблема: Лоша комуникация между наш клиент и наш служител.

Защо: Входящата точка е в гр. Бургас и има код 056 отпред (нещо, което чак сега става ясно)

Решение: Добавена е входящата точка с правилния код

Статус: Всичко работи

Обобщение: Кой крив- кой прав... Не е ясно как е проспан кода за достъп, но това е било причината.

Спете спокойно,

sas

- За теб ли е?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.