Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 30.04.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Dreamcatcherнови  
Автор Пyлc (почукващ)
Публикувано12.01.05 05:02



Имам си Dreamcatcher...

Говоря си с него преди да заспя и ДОКАТО спя

Знам, че е хубаво да си почива през деня,
да се опушва с успокояващи билки или поне свежа трева от време на време...

На вас хрумва ли ви нещо? Какво знаете за Ловеца на сънища? Имате ли си?

Разкажете ми някоя история

Животът НИКОГА не изоставя живота. [Р. Бах]


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.01.05 06:26



Тъкмо за този инструмен стана интересна дискусия на един друг форум наскоро...

Има нещо любопитно. Никъде не съм виждал подобни Dreamcatchers като музейни предмети (от 19-нач. на 20 в.). Има подобни обръчи с мрежа като пособия за играта "колело и стрела", виждал съм подобни обръчи, които са... war charm, но "сънохващачи"?...

Съществува мнение, че това е оджибуейска традиция (въпреки, че един познавач на оджибуейски ез. твърдеше, че няма име за такова нещо, сл. то не е оджибуейско); може и да е нещо, появило се на гребена на вълната на пан-индеанизма.
Странно, преди няколко дни си мислих по този въпрос, и ето че някой го повдигна...
Лакота напр. смятат, че "сънохващача" е "лоша медицина", защото задържа добрите сънища и пропуска лошите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 12.01.05 21:34.



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано12.01.05 12:57



Идеята на дримкечъра не е да лови само сънища. Той "работи" по-ясно тогава, просто защото си заспал - не правиш нещо, което отнема вниманието ти. Идеята е, че той носи "добрите идеи" и в будно състояние. Може да се каже, че и тогава работи, но по малко по-друг начин.

Това с опушването и почивките е важно. Не знам какво разбираш под успокояващи билки, има пречистващи такива, обикновено с тях се прави. Казано честно свежата трева не ми се струва добра идея. Едно че трудно се пали, за горене да не говорим, друго че и ароматът и... е на изгоряла трева... :)

Не разбрах какво точно разбираш под "говоря си с него" и как това става докато спиш, но ако не ти се пише, недей обяснява.

те ти легенда



P.S. Мислех да те питам за това дали си го закупил или си го направил сам. Така де, правя го! Купи ли го или си го направи?



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано12.01.05 19:44



Нямаше ли тема за това назад в архива?Сигурна съм,че доста се дискутира тук-не съм взела отношение,но четох мненията.Виж някъде назад по клуба!
Доколкото си спомням ,идеята беше да си го направиш сам или да ти го подари някой,който го е изработил сам.А не купен от магазин.


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Black Wolf]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано12.01.05 19:45



Ох,аз съм виждала НА МАРТЕНИЦИ!


dove portano i passi che facciamo

Тема Re: Dreamcatcherнови [re: KATЛA]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано12.01.05 21:42



Е, това се разбира от само себе си.

Впрочем, развитието на дискусията от въпросния форум показа, че оджибуей все пак имат дума за тава нещо. Но вече все повече съм убеден, че това е чисто оджибуейски "инструмент" (може би и на други племена в района на Великите езера, не знам?...) и сред племената в другите части на Америка - в частност в Равнините - е проникнал през 20 в. Бих казал, през втората половина на 20 в. ...

Оджибуей и до сега пазят доста неща от духовната си традиция в тайна (вкл. доста страховитото об-во Мидевивин), така че въпросът не е много ясен. Освен това аз като цяло знам малко за тях...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Пyлc (почукващ)
Публикувано12.01.05 22:38



МНОГО ти благодаря за линка!

Бях чела същото преди да повдигна въпроса, но тъй като разполагах с малко време, пък книжката не е моя, минавах избирателно през редовете и сега установявам, че имам значителни пропуски

Бързам да се поправя, че макар така да се разбира от постинга ми (неподходящо подреждане на думичките), нямах предвид, че тревата трябва да се ПАЛИ Съдя по себе си- обичам зеленината, обичам аромата на свежата трева, обичам да ми е ПРОЛЕТНО Пък и имайки предвид отношението на индианците към Природата, стигнах до заключението, че е хубаво понякога да оставям ДАРОВЕ на "моя" Ловец (клонки, листа...), така че да се чувства у дома си

Приемам го като СЪЩЕСТВО, СЪЗДАНИЕ дори преди да прочета, че така е редно Затова и му говоря... Обичам да си говоря дори с предметите

Как така си ГОВОРИМ ли?

Споделям с него нещата, които усещам, че е хубаво да знае... Внимателно следя как реагира на тях... което става като наблюдавам и се вслушвам за всякакъв знак, най-често под формата на някакво усещане Това се случва обикновено преди да заспя, докато го окачвам над главата си, галя го и поддържам зрителен контакт Като казах, че си говорим и ДОКАТО спя, имах предвид просто, че усещам присъствието му докато се отпускам и често разговорът продължава докато съвсем се унеса

Щом Ловецът е с разширен периметър на въздействие, значи и сесията ще свърши добре

Шегувам се де, явно е, че не действа еднопосочно, както всяко друго нещо. Тъй като нещата са свързани, Ловецът (например) може дори само КОСВЕНО да повлияе на редица други събития, грижейки се за моите среднощни приключения

Не мога да се похваля със създаването на "моя" Ловец... Но тъй като той е същество (както и аз съм същество), не виждам никакви проблеми да произтичат от това. С други думи, не аз съм създала всички други хора, но все пак намираме общ език и всъщност, нали именно ние придаваме по-специален смисъл на нещата? Стана малко объркано, но това, което се опитвам да кажа е, че не се притеснявам, че не аз съм му вдъхнала живот... защото между нас се получи взаимност и това засега ми носи само позитивни емоции

Ти пък не ми отговори- имаш ли си такъв ПРИЯТЕЛ или постингът ти е плод на обща култура плюс специфични интереси?

Животът НИКОГА не изоставя живота. [Р. Бах]


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: KATЛA]  
Автор Пyлc (почукващ)
Публикувано13.01.05 01:43



Тема за това не ми е попадала, пък попрегледах Архива, именно за да не се повтарям Ще съм ти МНОГО благодарна, ако пуснеш линк някакъв...

Да, най-хубаво е когато САМ си правиш нещата... Но в днешните динамични времена това е невъзможно, а и далеч не толкова необходимо

Животът НИКОГА не изоставя живота. [Р. Бах]


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Black Wolf]  
Автор Пyлc (почукващ)
Публикувано13.01.05 01:55



Ако наистина ти е интересно, защо не си направиш експеримент?

Вземи си Ловец на сънища или сам си създай и... виж какво ще излезе

Животът НИКОГА не изоставя живота. [Р. Бах]


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор KATЛA (драконка)
Публикувано13.01.05 09:55





dove portano i passi che facciamo

Редактирано от KATЛA на 13.01.05 12:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.