Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 21.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.01.05 12:42



Ами имам...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.01.05 12:45



Ами не става въпрос за този форум тук...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано13.01.05 12:51



Ами по принцип нещата се опушват при церемонии. Индианците смятат, че именно димът е "угоден" на духовете. Да, може и да се натриват предмети и тялото с пелин за очистване, но опушването е класиката.
Тук е важен самият дим, който показва проявяването на непроявеното - материализирането на потенциалната енергия. Например - можеш ли да видиш мислите си (или молитвите си)? Димът ги прави видими. Така се изпазява постоянният преход от невидимия към видимия свят и обратно.

Това е едно съвсем кратко пояснение. Въпросът не е прост; особено важи за нещата около лулата и тютюна. За съжаление, тук не могат да се пускат дълги текстове. Един форум не е място за публикуване на статии и книги... Може би в сайта...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 13.01.05 20:17.



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор Пyшилиcт (пушещ :))
Публикувано13.01.05 13:30



Като начало, съгласен съм напълно с Вълка. Дима е този, който се използва, употребява и т.н. Той е "носителя" ако щеш, не говорим за символ. Нямам сънохващач, не съм си направил и никой не ми е подарил. Просто има доста неща преди него... за съжаление.

Не знам дали идеята за даровете е много добра. Със сигурност оставянето на дарове е добра практика, която винаги е полезна, но има и своето напълно практическо значение. Самия "ловец" (употребявам тази дума, въпреки че не я намирам за точна, защото ->) не е носител на сънищата - той не ги поражда, не ги и предизвиква, той само помага те да дойдат при човека. Не че това е малко. Така че, ако искаш да благодариш за сънищата си, можеш да благодариш на някой друг Ако искаш да благодариш на сънохващача, добра идея би било да благодариш на върбите (или дърветата като цяло), на птиците и т.н. Щом това е сънохващач (и след като е живо същество нуждаещо се от почивка) добре ще е да има дом. Надали ще е нужно да има трева или клонки вътре... поне не виждам за какво ще са му. Ако исаш да направиш нещо за него... има конец и мъниста

Не знам да има правило човек всичко сам да прави по-скоро го има обратното. Как да е! Радвам се, че имаш отношение към сънохващача си. Щом искаш да му говориш, давай, не смятам че това е лошо. В никакъв случай. Щом го намираш за необходимо, може би е! Колкото до създаването му, аз не съм създал нищо през живота си може само да съм изменил някои неща . Мисля че не пропуснах нищо този път

Странно ми е какво разбираш под "реагира" на това което му говориш. Ако драснеш ред, два, ще ми е приятно да зачета



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyлc]  
Автор eskarina (once upon)
Публикувано23.01.05 23:38



imam 6.
egipetski, ispanski, amerikanski i drugite ot bg.
kolko poveche stavat tolkova realni i detailni sunishta imam.
makar che i koshmarite mi stavat po-nasiteni.
no si imam i koiot-lampa ;-) chiito ochi svetiat v cherveno i mi pazi strah
tova e.

...Today is where your book begins The rest is still unwritten...


Тема Койот-лампа?нови [re: eskarina]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано24.01.05 09:20



Стига бе!...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: eskarina]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано24.01.05 10:50



Трябва ти и една лампа с Road Runner-а, за да допълни пейзажа



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: eskarina]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано24.01.05 13:08



Имаш 6! Отличничка! За какво са ти 6 бе човек? Ти си знаеш де!

Не знам нито египтяните, нито испанците да са имали сънохващачи?!? Не казвам, че няма, въпреки, че за испания съм сигурен, за египтяните почти. Казано честно, идеята ми звучи малко като... "койот лампа". Тва пък какво ли ще да е!

Ами виж, не знам колко и дали се интересуваш от тия работи, има препратка към една история, която може да обясни кошмарите!

Добра история, по мое мнение, не е напълно изчерпателна и със силата на научна статия, но дава една гледна точка. Поне на мен тази гледна точка ми допада особено

Там има едни части, които според мен са важни - идеята за почивките на сънохващача и пречистването с пелин или салвия. Идеята за "дома" също е важна, поне според мен! Сега, ти си преценяваш, спрямо това какво правиш, не правиш и т.н.



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Haida (thunderbird)
Публикувано24.01.05 16:12



като ги чета всички мнения тук и отваряки страницата се сещам че май имам една книжка в къщи издадена от орловия кръг. Имате ли още книги или е само тази? Моя сънохващач ми е подарък от една приятелка но е купен от магазин обаче мога да ви уверя че действа. преди тя да ми го подари имах серия от кошмари а след тов сънищата ми станах по креативни и показателни според мен е по важно какво е вложил в него човека който ти го подарява а и вътрешната нагласа. това за разговорите е идея ще го изпробвам. А за прочистването бях чела че е добре да се прави с пелин и да стои на тъмно място където няма кой да го безпокои когато си почива също и да се изнася на слънце за да се зарежда. имали нещо вярно в това?



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Haida]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано24.01.05 18:07



Пречистването и почивката са важни неща, поне според мен. Поне аз съдя по себе си! Хубаво е да съм отпочинал... и да съм чист Това с подаряването на нещата е добре като идея, да го направи някой "специален" за теб човек също е хубаво.

Орловия кръг не е издавал книжки. Поне не самостоятелно. Като преводачи, редактори и т.н. има няколко издания, имаше тема за книги, да не я повтарям. Обикновено винаги има знака на Орловия кръг някъде на титулните страници или в издателското каре, плюс данни - сайт, мейл... ако някой иска да се свърже. Материала, който препратих като линк, е от "Гласът на орела" - алманах съществуващ и като книжка, и като интернет издание. Предстои издаването на втори брой, но това ще е по-нататък!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.