Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 17.05.24 
Непрофесионални
   >> Индианци
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Dreamcatcherнови [re: eskarina]  
Автор Пyшилиcт (fuls sanguinarY)
Публикувано27.01.05 13:04



Чакай сега, трябва да уточним нещо! Сънохващача не е източник на сънищата! Не мисля че е нужно да "вярваш" в него, просто да правиш определени неща... за него. И, да де, уважение отношение и т.н.

Що да е за съжаление, че не си индианка? Ние и така си те харесваме!



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: eskarina]  
Автор Sigryn (тиха)
Публикувано27.01.05 13:24



Еее недей така де. Ако кирилицата ти е само БДС и не я ползваш, ползвай фонетичната на Кредор-а , еднакво лесно е с това да пишеш на латиница.
Държа да отбележа, че това не е някакво задължително условие, а най-добронамерена молба. Ако не искаш, не искаш Не те гоня.



Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Black Wolf]  
Автор lady_tea (благородна)
Публикувано27.01.05 16:17



Е, и сега кво стана?! Предлагаш, а после ама такова, ама онакова от десет кладенеца вода донесе



Тема Направа на Dreamcatcherнови [re: lady_tea]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.01.05 20:28



Просто няма скоро да стане...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема ей Теа,нови [re: lady_tea]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано27.01.05 20:35



я чети пак, трябва сам да си правиш дриймкечъра, а ти кво - на мързел го удряш май, аа?

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: ей Теа,нови [re: тиrъp]  
Автор Black WolfМодератор (ловец)
Публикувано27.01.05 21:26



Защо сам? Не-е... никъде не е казано, че непременно сам требе да си го правиш!

И въобще - в традицията, която се опитвам да следвам, нема сънохващачи... Както и в повечето индиански традиции.
Това е оджибвейска работа - т.е. на едни от заклетите врагове на "моя" народ; кво ме засяга?!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 27.01.05 21:27.



Тема мхъмнови [re: Black Wolf]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано27.01.05 22:34



може да е местен обичай, който се е харесал на всички и те са го възприели, нещо като сухите чушки пълнени с боб за бъдни вечер, които не са познати като ястие на бабите ми въобще, те готвеха други неща за тогава, ама сега всеки когато изброява какво_ще_готви_за_бъдни_вечер казва сърми и пълнени чушки.
Та, виждала съм навсякъде по филмите където показват лакота също и дриймкечъри (;Р е филми все пак!).
А напоследък видях един в онези клипове по дискавъри които са посветени на изчезващите езици или малки народи (не знам точно) и не видях и кой народ беше, но съм сигурна, че бяха от северозападното крайбрежие, защото имаха тотемни стълбове, китоловни лодки..., да и дриймкечър показаха. Въобще повсеместно разпространено пособие е. Друго такова междувпрочем е тотемния стълб. Виждала съм индиански занаятчии от Ню Мексико и не знам от къде още, но не от крайбрежието да правят такива и разказваха, че имат поръчки и се чакало по няколко месеца, за ред при тях.
Веъобще и двете са кинематографично средство за указване, че сега ще се срещнем с герой който е индианец. Холивуд форевър, той образова масите!

Добре дошъл, страннико. Пътеките днес са опасни.


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Sigryn]  
Автор eskarina (once upon)
Публикувано27.01.05 22:59



hei, hei
znam che ne me gonish.
prosto az niamam jelanie da pisha na kirilica. i mi e tupo da znam che na niakoi mu e po-lesno da chete kirlica. puk az..razbirash li..dori ne znam kak da go obiasnia.
prosto... da zabravim a?

...Today is where your book begins The rest is still unwritten...


Тема Re: Dreamcatcherнови [re: Пyшилиcт]  
Автор eskarina (once upon)
Публикувано27.01.05 23:05



za men e. ili pone ..otkakto go imam neshtata sa po iasni, podredeni i sistematizirani. ako biah indianka ..sunishtata mi..znam li. taka si go predstaviam shteshe da e kakto..kakto nashia obichai za izlivaneto na voda v purvia ucheben den naprimer. za tova ..mi triabva viarvaneto. zashtoto niamam neshtata za dadenost.
neshto takova.

...Today is where your book begins The rest is still unwritten...


Тема Re: Айде сега...нови [re: Black Wolf]  
Автор eskarina (once upon)
Публикувано27.01.05 23:06



kaji mi na kakvo pishesh (lat. ili kirilica) za da ti kaja kakuv si

...Today is where your book begins The rest is still unwritten...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.