Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Как купувачите "диктуват" пазара...нови  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 18:45



Нека да обсъдим това наложило се напоследък на много места твърдение с точен пример.

Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ диктува пазара и поръчва музиката?



Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:06.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор На живо (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 19:24



Ако офертната цена на едно жилище е 102 000 евро, а предложението на купувача 85 000 евро - на колко според вас трябва да стане сделката, за да се сметне, че КУПУВАЧЪТ командва пазара и поръчва музиката?

На 87 550 евро, защото брокерът на продавача ще иска 3% и от купувача, за да ги запознае. Ака не ще да ги дава - няма сделка.



ПС
В другите теми още не си отговорила на тежки въпроси, а вече задаваш свои





Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 19:24



Ако говориш за онзи апартамент в центъра, според мен под 95000Е, не трябва да има сделка.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: На живо]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано02.03.12 19:52



Сега и на теб ще обяснявам математика.
Ако брокерът вземе 3% от 87550, което е 2626,
ще останат 84923. Загубиха ми се 77 лева?



Опитай пак.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг

Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор пpивeт (:-)
Публикувано02.03.12 19:59



Моята логика за бизнес е, че ако някой е готов да ми направи отстъпка,
по-голяма от 10%, значи първоначално се е опитал да ме преметне и
бързо губя интерес. Същото е ако някой се опита да намали
цената на услугите, които аз предлагам повече от 10%.
В рамките на 10% може да има преговори, извън тях просто
се разминаваме. Не летим на една орбита.

Съкращавайте фразите до размера на мисъл. М.Вайсберг


Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:01



Говоря ПРИНЦИПНО - случай, при който имаш налична ОФЕРТНА ЦЕНА на продавача и обратна цена, предложена от този, който "диктува" пазара... не се влияй от миналата ми тема.

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:07.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: пpивeт]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:05



Има логика в логиката ти.



Но все пак - какво би казал за цитирания казус, в светлината на настоящата конюнктура на пазара на недвижимите имоти у нас?

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:07.



Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: пpивeт]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.03.12 20:13



Правилно!


За математика не споря с инженер

Всъщност при моите сметки без брокер се губят около 150 лева.
Пак съм лош с тях, без да искам




Тема Re: Как купувачите "командват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано02.03.12 20:14



Е, ти хубаво говориш принципно, но имота не е принципен, а реален, т.е. зависи къде се намира, каква е реално пазарната му цена и т.н.
Но пак ти казвам при 102000Е, за мен реалния коментар е до 95000 ама това е максимума.. цифрата 85000 ми се струва нереална...
Но това мое мнение е на база две цифри.. 102 и 85К, отговорът на въпроса ти може да се крие в детайлите...





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано02.03.12 20:45



Излез от конкретиката. Казусът, поставен от заглавието на темата, е - ДОКОЛКО купувачът диктува пазара, въпросът също го бях задала съвсем ясно.

Имаш две цени. Едната е на нещастния продавач, който трепери от желание да си продаде имота, щото пазарът е пренаситен с оферти, и едва чака някой да обърне внимание на имота му, за да затича да му приема офертите. Другата е на НВ купувачът, който ходи горд с парите си в джоба и "диктува пазара" с един камшик наляво-надясно.



Ще преформулирам въпроса, ако не е ясен - АКО наистина купувачът диктува пазара - след като ни е ясна началната цена и колко желае да даде диктуващия - на колко би трябвало да стане сделката, за да може да плеснем с ръце, да се прегърнем всички и да се съгласим, че НАИСТИНА купувачът диктува пазара?

Редактирано от Униkaлнaтa на 02.03.12 21:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.