Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 12.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Tapaтaйka (Блонди)
Публикувано04.03.12 00:47




Ще го определят двете страни... купувач и продавач...ако са разумни и гъвкави на преговори....


Ще почакам да видя, още колко можеш да плюеш от пусто в празно.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 00:50



Ще почакам да видя, още колко можеш да плюеш от пусто в празно
----------------------------------
Моля? Я, пак?



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано04.03.12 01:42



Виж, обява от ч.л. и се учи...


КЪЩА
20 000 EUR

Нова къща, строена 2008 - 2009 РЗП - 130м2 на етаж и половина първи етаж 84м2 с разположене входно антре към голям хол с трапезария, самостоятелна кухня с излаз към голяма веранда, спалня също с излаз към верандата към нея баня с тоалетна, отделно има тоалетна за гости. .. втори етаж е леко скосен има две спални с обща баня с тоалетна. Има всички документи и е нанесена в кадастралния план на местноста. Цената е капаро

Та, щом цената-капаро е 20000Е, по тази логика къщата струва 200000Е



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Tapaтaйka]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.03.12 08:54



Хъм... 2 години в продажба?
Явно през този период е имало много "нахални" купувачи, дето са искали да я смъкнат тая пуста цена.
Явно имота не е за 136 000, нито пък за 102 000.
Демек продавачът е един - той си знае неговото, сигурно най-малко 30 човека са отишли да се пазарят. М?

За да се продава 2 години - дали видът му отговаря на цената?!?

------------------------------------------------------------------------

Както винаги, таратайката, На живо и окис знаят всичко...



Този апартамент се продаваше на 136 000 преди 2 години. В три месеца се появиха двама реални купувачи, единият от които - активен политик, в момента е евродепутат. Лицето-продавач, живеещо в чужбина, продаваше по едно и също време 2 имота - това жилище и една къща във Витоша. По същото време се намери и купувач на къщата (без мое участие). Продавачът взе капарото и отказа продажбата на апартамента, защото тогава сумата от къщата му беше достатъчна. А и апартаментът му носи доста висок наем.

Пусна го в продажба отново миналата есен. На 115 000 (след проучване на пазара). Отпреди един месец е на 102 000. Смъкването беше под мои съвети. Макар, че на фона на останалите имоти от такъв род - тази цена е НИСКА. (тук провелите се коментари с колежки ме убедиха в това). Ето, че има кандидат.

Може да бъркам до 1-2 месеца във времевите измерения - не ми е само до този имот, все пак.

Май не аз съм вън от картинката...
--------------------------------------------------------
Всичко това няма никакво значение, всъщност.

Ако някой има предвид, че цените се определят от състоянието на пазара - "търсенето определя предлагането" - да, така е . Но е твърде елементарно да се твърди, че единствено и предимно КУПУВАЧЪТ определя състоянието на пазара, особено пък на НИ.

Преди 2 години НЕ КУПУВАЧИТЕ определяха високите цени. Не само на ги определяха, а и доста активно ги плащаха. А после пък сривът (откак е криза) ПАК НЕ купувачите го определиха СЪЗНАТЕЛНО, а самото състояние на криза, което доведе до различни процеси, включително и в пазара на НИ. Светът е непредвидим - може пък външни процеси отново да покачат цените на имотите. И купувачите ПАК ще купуват, и пак сигурно някой ще им втълпява, че те диктуват пазара...

Под "купувачът диктува пазара" аз разбирам - едни цени да са високи, и понеже никой не купува стоката само поради високите цени - цените да падат.

Погледнато на парче - и преди години, и сега, продавачът си имаше лимити на продажна цена, и си ги спазваше.

Да не би търсенето на яйца да качи цената им на 45 ст? Сега купувачите мрънкат, ама много от тях ще си ги купуват...По Великден може и на още по-високи цени да ги купят. А ако държавата се намеси по някакъв начин - цените им може и да паднат, ама това пак няма да е под влияние на диктат от страна на купувача.
---------------------------
ПП - добавям две пресни оферти, за да ви покажа защо смятам, че 102 000 е ниска цена за коментираното жилище И двете обяви са от частни продавачи!


Редактирано от Униkaлнaтa на 04.03.12 09:15.



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Дама пика]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 15:12



Очевидно е, че с острия си като бръснач ум веднага се сети коя е "колежката".

Ала пропусна няколко неща, поради маловажност предполагам:

"Невидимата ръка" не е на физическо лице или пък на група такива (в смисъл клиенти). Нито пък се изразява в суми по сделки. Това е нещото, което движи кривите на търсенето и предлагането, а те в момента се пресичат там, където интересите на купувачите са по-удовлетворени. На жаргонен език това означава, че купувачите диктуват пазара и затова масово се използва този израз - очаква се, че хората имат образно мислене и разбират от метафори. Дано ме разбереш, ама се съмнявам.

Когато се говори за "грешка в телевизор" не се има предвид уред с монитор и екстри, а нечие мнение. Това мисля, че по-лесно ще бъде разбрано.

Използването на аргументи "ад хоминем" не носи нищо добро за една дискусия. Приема се като безсилие на една от страните, най-често тази без никакви други аргументи.

И понеже знам, че си умна и добра по природа, ти пожелавам един умен, добър и успешен ден!





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:20



Едно е ясно - ни от имоти разбираш, ни от цени на яйца, ни от пазари.

Уникално тъпо е да сравняваш недвижимостите с храната.
Пък и храните на са имали период "балон" и сега не им се налага да се връщат на обичайните си нива.

И пет страници уникални "факти" да натвориш, ясно е, че ако една стока е била 136000, а сега е 102000 (офертна цена) е очевидно кой е смъкнал цифрата - Купувачът*. Щото си прави пас докато цените не станат каквито бяха да 2002 - 200 щ.д. за панелка, 400 щ.д. за тухла. Купувачът се събуди и вече не вярва на по-тъпи от него.

Не го пиша това за теб, ти не можеш да го разбереш.


________________
* Сбор от конюнктура, покупателна способност, "невидими ръце" и т.н.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Ha живo]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано04.03.12 16:31



Не адресирай до мен неща, които "не пишеш за мен". Пусни си нова тема да си глаголстваш там.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:39



ОК - ако си го разбрала, извинявай, подценил съм проницателния ти остър ум.

Щото за да пуснеш такава глупава тема, ще ме прощаваш, ама не се очаква да разбираш от пазари и метафори. Както се и доказа, впрочем.

Та - какво разбра?



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Ha живo]  
Автор Слънчо (изгарящ)
Публикувано04.03.12 16:41



Очевидно е, че с острия си като бръснач ум веднага се сети коя е "колежката".
---------------------------------------------
Ми, надали е Свестна.. така че оставам само аз.

На жаргонен език това означава, че купувачите диктуват пазара

Съгласна, но при търговете при ЧСИ, там наистина те диктуват пазара.

Когато се говори за "грешка в телевизор" не се има предвид уред с монитор и екстри

А глава с мозък, знам!.. точно за това ти казх.. моя "телевизор" е с доста екстри... Сещай се!

че си умна и добра по природа

Нова е нещо ново...но на базата на другото, което "изсипа" се тълкува едва ли не като виц...

добър и успешен ден!

Благодаря, подобно!



Тема Re: Бре, жена, кротни сенови [re: Слънчо]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано04.03.12 16:51



Ми, надали е Свестна.. така че оставам само аз.

Ама ти вярно си почнала все по-сложни задачи да решаваш. Браво!


Съгласна, но при търговете при ЧСИ, там наистина те диктуват пазара.

Сигурна ли си, че знаеш какво имаш предвид?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.