Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:31 13.05.24 
Взаимопомощ
   >> Недвижими имоти
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор o.kiss (непознат )
Публикувано03.03.12 10:08



Квинтесенцията на моята тема, ако не си разбрал поради "сложността" на мисленето си, беше, че колкото и купувачите да се напъват (подпомагани от медиите) да си въобразяват, че НЯКОГА те диктуват ПАЗАРА КАТО ЦЯЛО и тяхната си сделка в частност - това са глупости. Защото независимо дали са 1, 11, 111 или 1111 броя купувачи за един имот - ако продавачът има ДАДЕН МИНИМУМ който си е определил като цена на имота си, ТОЙ НЯМА ДА ГО ДАДЕ под този минимум. В този смисъл - ТОЙ И САМО ТОЙ диктува пазара на собствения си имот.
Всъщност, понеже, тази мисъл е толкова дълбока, всички нормални хора замръзват пред нея като пред бездна !
И за да оправдаят жалкото си съществуване почват да говорят/пишат глупости. Извинявай.

Това дето си го написала за продавача е толкова елементарна истина, че няма как да не получиш много благословии. Много ясно, че продавача определя цената, но при условия на много малко купувачи и само най-умните като теб тропат докрай с крак – 102 хиляди, сто и две хиляди ... Други се подават на диктата на купувачите. Инак остава само една възможност, да си заврат имота в .... под собствения си диктат.
Винаги ще има тропащи продавачи. Що мислиш, че с теб идиотите ще свършат ?
Най-малкото, теоретично, може да те надживея.
Винаги ще има някой да тропа с крак, което не пречи купувачите да диктуват пазара, както е сега.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: o.kiss]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 10:10



Що мислиш, че с теб идиотите ще свършат ?

О, не няма да свършат. След мен винаги идваш ТИ и идиотиите се задълбават.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 10:21



Купувачите "диктуват" пазара... - приеми го като общо състояние на пазара.

ТОЧНО КАТО ТОВА не желая да го приема. И - за мен лично не е толкова важно - аз нито купувам, нито продавам. Важно е дотолкова, доколкото ПРИЕМАНЕТО и насаждането отвсякъде на такова твърдение пречи на нормалния пазар.

Защо ли? Ами защото такива юнаци като този с офертата 85 000 евра НЯМАШЕ да я направят, такава оферта, ако някъде преди това не бяха чели до побъркване, че ТЕ ще диктуват сделките. За стоящите отстрани това не е нищо. Голяма работа, пробвал - пробвал, олял се - олял се... в края на краищата, продавачът ще си държи на своята цена и толкоз.

Но не е съвсем така. Имала съм случаи, в които продавачът толкова много се възмущава от подобни оферти, че казва - ТОЯ ПОВЕЧЕ НЕ МИ ГО ВОДИ ИЗОБЩО.
Защото не всички продават от зор скапани панелки. Има много имоти, които наистина заслужават УВАЖЕНИЕ и в повечето случаи собствениците си държат на това уважение. И когато предложиш за тухлено жилище в пъпа на София цена като за панел в Младост 1 - няма как пазарът да е нормален. Поне като взаимоотношения купувач-продавач.

В края на краищата - що за чешит (за да не кажа нещо по-обидно) трябва да си, за да предложиш 85 000 и да се съгласиш на 100 000??

А това нямаше да се случи, ако някой някога не беше си наумил да приема КАТО ...(виж началото)





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор dated (незапознат)
Публикувано03.03.12 11:07



Купувачите "диктуват" пазара... - приеми го като общо състояние на пазара.

ТОЧНО КАТО ТОВА не желая да го приема.


Ако щеш приемай.

"Купувачите диктуват" се наложи като описание на пазара от брокери, анализатори, журналисти и т.н. - хората, които ни обясняват разни работи от телевизора.

Преди това същите ни обясняваха, че "Имотите никога няма да поевтинеят и са най-сигурната инвестиция".

Има уникални имоти, които би трябвало да държат цената си, да.
Но е факт, че като цяло цените падат и който има пари и желание за покупка се ослушва, избира и пазари.

Пак ти казавам - смесваш нещата.

Говориш за конкретен апартамент. Не за някакъв измислен, а такъв, който реално се продава. Преди 4 г. може и да е струвал 150 000, ама сега му искат 100 000. (Защо не 120 000?)
И като гледам няма навалица от клиенти - 100 000 са много пари, все пак!

Ами защото такива юнаци като този с офертата 85 000 евра НЯМАШЕ да я направят, такава оферта, ако някъде преди това не бяха чели до побъркване, че ТЕ ще диктуват сделките.

Може да е така, а може и да не е така - само предполагаш...
Не го защитавам или нещо такова - така е решил, така е тръгнал с предложението си.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 11:47



"Купувачите диктуват" се наложи като описание на пазара от брокери, анализатори, журналисти и т.н. - хората, които ни обясняват разни работи от телевизора.

Да, тука казваш точно каквото и аз - че това са неща, ВТЪЛПЕНИ на широкия потребител на медийните манипулации. Понякога това, което пишат, е истина, понякога - платена манипулация, понякога - откровена глупост... а хората слушат и се зарибяват и с трите.

А случаят с конкретния апартамент е съвсем случайно "конкретен". Аз го взех като пример, за да коментирам правилото, и точно това правя. Може би сбърках, че го описах в една друга тема.

И не смесвам нещата. Защото не подлагам на коментар колко струва точно този апартамент и до колко продавачът трябва да смъкне. НЯМА КАК да искам от вас мнение за това, защото не сте виждали имота.

Моят въпрос беше - АКО купувачът си въобразява, че диктува пазара - за колко трябва да купи КОЙ ДА Е имот, който е с офертна цена 102 000, а той предложи 85 000. Бил той ТОЗИ или ДРУГ апартамент.

Как да го обясня, за да стане по-ясно на всички?

Ето, би ме задоволил отговор:

"Щом продавачът иска (102) ......., а купувачът предлага - (85) ......, ако сделката стане на (90) ........., значи купувачът НАИСТИНА диктува."

Или пък - "Щом продавачът иска (102) ......, а купувачът предлага (85) ......., ако сделката стане на (97)......, значи купувачът диктува само собствените си въображения..."



Като точките ги оставям отворени за четящите.
----------------------------------------
Добавям - темата ми изобщо не е свързана с това, че цените падаха, падат и вероятно ще падат. Продавачите най-често се съобразяват с дадената тенденция за момента. И да, този апартамент преди 2 години година се предлагаше за 136 000, а тази, както виждаш, вече е 102 000. Така че - продавачът СЕ Е съобразил с тенденцията и се предполага, че купувачът прави оферти върху ВЕЧЕ свалена цена. Пък и, дори и продавачът да е някъв фантазьор, който още си продава имота на 3 000 евра на кв. м . (има ги и такива) би било направо смешно купувачът да му предложи 750 на квадрат, защото самата офертна цена вече е индикация за това, че или имотът наистина е уникален, или че продавачът нещо не е в ред - и в двата случая този с ниската оферта (колкото и да си въобразява, че е диктуващ) НЯМА НИКАКВИ ШАНСОВЕ.

Редактирано от Униkaлнaтa на 03.03.12 11:55.



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Vincent Furnier]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 13:12



Модераторе, специално цените са нещо толкова специфично, че сделка със сделка няма еднаква. Някой път има голЕми коментари, в порядъка на 10%, някой път има сваляне с 500Е, а друг път въобще няма коментар. Зависи е водещата думичка при определяне на цената.
Но пак твърдя, не можеш ти да имаш пари за двустаен, а да гледаш тристаен и да мислиш, че ще можеш да си го купиш. Може и да успееш, но шанса ти е 1 на 200 например, но не се предлагат на пазара толкова много имоти, които да ти харесат.
А колкото до Дружба... за твоя апартамент... пак зависи.. ако го направиш тристаен, т.е. хол с бокс и 2 самостоятелни стаи, ако е в отлично състояние и го продаваш обзаведен може и да му вземеш тези пари... всичко е толкова относително, че преди да си пробвал няма как да знаеш....



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Vincent FurnierМодератор (napalmoff )
Публикувано03.03.12 15:05



В отговор на:

А колкото до Дружба... за твоя апартамент... пак зависи.. ако го направиш тристаен, т.е. хол с бокс и 2 самостоятелни стаи, ако е в отлично състояние и го продаваш обзаведен може и да му вземеш тези пари... всичко е толкова относително, че преди да си пробвал няма как да знаеш....




Ми точно такъв е! Кухненски бокс със 3 спални и наематели 32" TFT Пералня със сите екстри, голям хладилник, пералня, миялна, хладилник персон и половина. Спална 2 персина с петкрилен гардероб кожен ъглов диван и наематели за 500 кинта Давай купувача



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: dated]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 15:51



Виж сега има и друго, което колегите правят... Неодавна търсех имот за покупка... отиваме на оглед и клиентите го харесаха, но предложиха цена с около 2500Е по-ниска от обявената. Звъня на колежката и и казвам, а тя ми заяви, че цената е крайна и не подлежи на никакъв коментар. Аз бях същисана... според мен, брокера е длъжен да предаде офертата на собственика, а не той да решава дали има или няма коментар! Поне аз така правя, винаги!Макар, че пак има едно зависи, защото някои собственици се сърдят че им се обаждаме за такива цени, но аз не се впечатлявам от това.. и им звъня.


Пак казвам обаче всяка сделка си е индивидуална.. и не може да се говори по принцип..



Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Дама пика]  
Автор Униkaлнaтa (Заядница)
Публикувано03.03.12 16:04



Както ти сама каза - всеки случай си е сам за себе си.

Възможно е собственикът наистина да е казал на колежката, че това му е последната цена и няма да коментира. Може дори да й е казал да не му се обажда за коментар. Може да е свалял много пъти в офертната цена и да е изнервен, и наистина това да му е пределът. Грешката в случая е, че колежката не го е написала в рекламата и не ти го е казала на огледа, още пред оглеждащите.

За тази цел аз винаги питам още на огледа.





Тема Re: Как купувачите "диктуват" пазара...нови [re: Униkaлнaтa]  
Автор Дама пика (брюнетка)
Публикувано03.03.12 16:30



Да, но тук идва другия фактор. Ако собственикът го продава сам, това значи че ще получи този въпрос или по-точно тази оферта директно от купувачите... пък той да си решава вече. Така обаче като се продава чрез посредник и колежката като не иска да му се обади, това значи, че собственика няма да знае, че има реален клиент, който дава толкова. Според мен, каквато и оферта да има за даден имот, собственикът трябва да знае, отделен е въпроса дали ще се съгласи.
А пък и друго, така собственикът знае, че той определя цената на която ще се продаде имота, а не ние...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.