Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 30.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За Монти Робъртснови  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано12.02.09 12:18



Съжелявам, че не мога да предоставя дисковете. Причината е, че и аз ги нямам и бях на гости в чужбина когато ги гледах. Все пак за тези, които добре знаят английски могат да разгледат сайта на "Човека, който слуша конете" www.montyroberts.com, където дори можете да се регистрирате за безплатни клипчета. Можете да го намерите и в youtube.
Накратко: той е американец, който е пораснал в ранчо. Баща му е обяздвал диви мустанги по най-грубия начин и той е бил погнусен от отношението към тези животни. Когато е бил на 13-14г. е наблюдавал диви мустанги с часове и разбира за техния "език на телата", с който всички коне си комуникират и изразяват емоции - страх, привързаност, раздразнение, да поставят граници помежду си. И така започва всичко. В момента той не само учи хората как да разбират конете, а и помага на много коне с проблеми като: агресия към хора, отказ от товарене, отказ от влизане в старт машини и т.н. и т.н. Никога през живота си не е посягал на кон и казва, че в основата на всичко е да спечелиш 100%-то доверие и сърце на коня, и той знае как повярвайте ми. ПОказва как се обяздват млади коне без никаква съпротива от тяхна страна(и по интересното е, че кон обязден по неговите методи докато е жив се раздава на 1000% за всеки ездач при когото попадне). Човека и уникален. Той обяснява дори най-малките неща като например, че кон не се гледа никога в очите и не се правят резки движения около него защото това животното го свързва с маниери на хищниците, а един път приел ви като такъв коня никога не би дал всичко от себи си за вас.
Съжелявам но днес мога само това да напиша, утре ще се опитам да дам повече подробности. Надявам се,че ще ви хареса темата и всеки ще научи нещо ново и по-добро като отношение към тези невероятни животни.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано12.02.09 22:41



Предполагам, че повечето клубари знаят за Монти и метода му на обучение, или поне са го чували като име, тъй като е доста обсъждана фигура тук

И все пак благодаря за информацията, с удоволствие ще позяпам сайта му

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.02.09 04:09



Напокследък се появиха на доста места съобщения, че първо яката изморявал конете, а после работел с тях...Не знам колко е вярно, но аз някак си не съм привърженик на това - не е ли в настроение конят след тренировка, кофти...Трябва да е весел и игрив...



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано13.02.09 08:43



Наистиниа много хора знаят за Монти Робъртс, но цалото знание свършва до тук. Името му и методи на обучение без насилие, но само толкова.
Преди две години може би ми беше влязла идеята да търся начин да го поканим тук в България и ми стана ясно, че за да дойде тук са нужни няколко неща:
Първо- Свободен ден в графика му
Второ- Трябва да се уреди хотела за рпестоя му и самолетни билети за него и мениджърите му.
Трето- Да се подсигури манеж, където да може да гледат хората
Четвърто- " Лоши и проблемни коне"

П.П. Заплащането за представлението е стойността на билетите за входа на зрителите и разпродадените книги и видео.
Той е доста стар и сега не знам дали ще е възможно да го поканим и да дойде

, но съм ЗА ако решите да организираме негова изява тук в БГ



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано13.02.09 15:14



В БГ има по-добри от него това е нищо сравнение с наще



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: lvan44]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано13.02.09 22:56



Като например?

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано14.02.09 01:55



Ние заедно с конете ни учим при Сашо (Каубоя) който е в база Адгор. Той е ходил на клиники на Монти Робъртс в Щатите и това, което прави с конете и което прави за нас е впечатляващо, не знам колко от него е взел от Монти Робъртс.

А иначе самия Монти Робъртс в момента е в Англия, има демонстрации до края на февруари, за датите вижте

http://www.intelligenthorsemanship.co.uk/content/view/49/99/#monty



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.02.09 02:56



Без да искам да обидя никого, ама искрено се надявам, че ТОВА


не е взето от Монти Робъртс - нито пък от някой, дето говори за ОБЩУВАНЕ с конете...
Има и няколко клипа баш с родео - кон, дето общуваш с него, не се очаква да реагира така не седло...
Аз вече пусках мои снимки на първо оседлаване и качване на кон, няма да ги пускам пак да не се повтарям - ама там няма такива неща - изправяния, тръшкания...И при това конете не са гонени, докато станат вода и пяна - по - лошо, въобще не са изпотени, хем е през лятото...



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.02.09 02:58



И на мен ми беше интересно кой е по - добър ! Какви скрити таланти сме имали в България...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано14.02.09 11:50



Всеки има свое мнение. Не искам да ангажирам никого с моето, което съм си създал на базата на десетките часове, прекарани със Сащо и конете и на това, което виждам като отношение, познаване, умения и цялостен поглед.

А относно демонстрациите на Монти Робърстс в момента в Англия, които постнах по-горе, нямаше ли някой от форума, който работи там? Може би ще може да отиде и да сподели преки впечатления.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.