Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 08:35



Повярвай ми има причина коня да се държи така и тя е в човек...!

Да ти кажа за кобилата. Наистина ечемика е доста силна храна, но някой рецепти за хранене на конете за дълги разстояния се хранят с 3-4кг ечемик дневно. Коня който го е "ударило вкраката" както казваш ти, най-вероятно е хранен с ечемик и не е работено с него (стоял си е в бокса).

Твоята истина е подходяща храна за кобилата работа, но не до умиране, спойствие и човек който да прецени темперамента и. Защото ние хората често искаме конете да ни се подчиняват, а не си давам сметка, че в даден момент те просто не могат да изпълнят или не разбират какво искаме от тях. Тогава homo sapiens трябва да се нагласи спрямо коня.

Не забравяй, липсата на микроелементи и електроити изнервя коня и той е сприхав, нервен и се стреска (все пак зависи и от темперамента)
Трябва да се работи с човек, който знае какво да иска от коня.
Най-добре е да работиш ти лично с кобилата си и с треньор, който разбира.

След като опиташ с правилно хранене и работа може да се обърнеш за помощ и към успокоителни храни и добавки но само за да покажеш на кобилата, че това което искаш от нея няма да и е неприятно. Така тя ще се раздава за теб.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 09:08



Ами да за този кон,той е в почивка след тежка травма и не се изкарва и те като го хранели с 6 кг ечемик

за малко да му съкратят живота,отделно ,че този кон е много сприхав и ,че след повече натоварване(ако го яздат малко повечко) се поти става вир вода като го прибереш в бокса.. и после коликата му е сто процента доста силна ..
Ми мойта кобила яде гранула и малак микс който сама си правя ,макар,че неразбирам дозировката каква трябва да е ..... и доста сено си яде.Тя от вече 1 месец стана найстина доста спокойна , и сега не се поти само под седлото.Но преди много се потеше и беше супер нервна,сегаа да чукна на дърво много малко се изпоизнервя доста си ме слуша и не е гладна.....
И трениор си имаме , той учи мен как да язда кобилата .
аз и Йо Йо

Редактирано от piper_haliwell на 18.02.09 09:10.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 13:14



Ето ти една най-обща схема за хранене през зимата, като се ползва максмално българско зърно. Важи за кон около 550кг

2,5кг овес
1,5кг ечемик
0,5кг царевица
1кг мюсли
0,05мл ленено олио
и електролити 20-30 гр
ЗОБТА СЕ ДАВА 3 ПЪТИ НА ДЕН АКО КОНЯ НЕ Е НА ПАША
Хубаво е самото зърно да е смачкано, за да може коня да дъвче много пъти.
Гранулите се усвояват 35% от организма за разлика от мюслито което се усвоява на 65%, от което следва да се има предвид, че ако храниш с гранули трябва да даваш повече но трябва да се съобрази, че стомаха на коня трябва да е запълнен не повече от 60% за да работи добре

Сено- ВИСКО КАЧЕСТВЕНО 8-9 кг на ден разделено на 5 давания между храненето със зобта. Вчерта се дава най-голямата дажба от сено.
Важно
Не всяко сено, което мирише хубаво и се харесва на хората е най-доброто за коня.
Ако имаш още въпроси питай

П.П. Една дама, която се занимава с хранене на коне и прави хранителния режим на семейство Климке в Германия казва:
- Храната на коня трябва да се нагласи индивидуално и да му приляга така, както се избира да му е удобно седлото

Редактирано от silver_stallion на 18.02.09 13:21.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 15:55



Благодаря ,незнаех ,че има ленено олио ,тука дават ленено семе сварено през зимата на конете и някакво олио даваха ,но не си спомням какво беше...

аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано18.02.09 20:15



Откъде тази злоба. Видноо е че коня е изправен само за рекламна снимка.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: freerider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:06



Ако ти сложа такъв строг мундщук и ти бодна едни такива шпори (които даже в спорта са забранени), за да изправя, сигурна съм, че ще оправдаеш рекламната ми цел...

Ще ти бъде ли приятно, едва ли, но пък какво от това...Можем даго сложим в графа "общуване"...
Ако моята неприязън към такива атрибути я наричаш злоба - твой избор.

За толкова години съм изправяла само един кон - не съм го джаскала и ръчкала, той беше научен, цирков - е, не се гордея с това "постижение", можеш да ми вярваш. Тоя не го изправям - даже и без трензела - ако той си го прави, когато е свободен, то е друго...




Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:12



Мислиш ли, че ще бия 300 км, ще изоставя моя кон, за да гледам един нещастен ? Мога да си намеря такъв и по наблизо...

Нещастни коне да искаш...Виж, обратното е рядкост, за такова нещо - да попътува човек, че да види...
НапредАка ми е ясен - мога да яздя и най - шантавия кон, ако му орежа дажбицата - е, аз мога и иначе, но...
За доказването ме разсмя много - защо тогава вдигаш лозунги из целия хиподрум, че като нямаш кон за скачане, ще скачаш БЕЗ ? Ах, да бе, то това не е доказване...Знам, че точно това не можеш да простиш на ткобилата - че не можеш да се ПОКАЖЕШ с нея...Ама пътя ти е грешен...Дано за една година хората тук са се усетили как всяка твоя дума за грижи към кобилата е лъжа, та не ти се връзват...

Сигурно нямаше да реагирам, но някой, дето си държи коня гладен, щото не дай боже да него тръшне (ей, страха е велико нещо !), да коментира друг гладен кон, не е наглост, не е безочие...ами...ми няма такава дума още в българския език !



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:14



Остава да й се връзваш...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:16



За да работиш лично с коня си, трябва да можеш да яздиш - ако не - да общуваш - лошото е, ако първото ти е слабо, пък второто "ич го нема", както казват шопите...


И най - вече не трябва да те е страх - пък ти погледай нейни снимки, как се е вкопчила, милата, и ще разбереш откъде идва останалото...Впрочем, на други коне не стои така - ясно кой й е взел страха - аз затова пуснах цитата от книгата, ама кой да го разбере...Като си вземеш кон, дето не е за теб, какво, ще го умори от глад, че да докаже колко много може да си го язди ?



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:19



О, и нашият като гладен беше ама много спокоен ! Не играеше, не се изправяше, по кобили не цвилеше...Кукличка...Ама аз, понеже не го обичкам чак толкова, взех, че го охраних, та се прави на диване...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.