Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:18 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано14.02.09 14:40



Има много по-добри от монти в БГ хора които гредат коне по един два коня от любов но роботят в др среди имам приятел който без сила може да обучава коне Убеден съм милион пъти че всички вие сте мн по-добри от монти просто трябва да си повярвате



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: lvan44]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано14.02.09 14:52



6+



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.02.09 01:06



Вярно е, така е - всеки си го има...Ти говориш за десетки часове, а аз...Хм, чакай да сметна пак - ами септември тая година ще станат 25 години с коне...

И да, и аз съм си създала мнение - общуването не е в това да останеш на гърба на кон, който се опитва да те тръшне - а да направиш така, че да поиска да те хвърли ! Впрочем, не е само мое мнение - приятно се изнедах, че по същия начин мисли и един англичанин, който работи специално с проблемни коне - тия дни почнах да превеждам книгата му - четох я преди, и много ми хареса...
Общуване - и конят да е с мундщук и изправен - тия две неща хич не ми се връзват - като да кажеш на изнасилването, че е секс по взаимно съгласие - извинявам се за примера.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано17.02.09 02:10



Не знам, аз нямам твоя дългогодишен опит. С коне се занимаваме от миналата година. Чел съм повече отколкото е практическия ми опит и мога да кажа, че това което знам от Сашо за отношенията с конете съвпада с това, което пишат много добри познавачи от САЩ и Англия. Загледай се в този клип с родеото. Този кон не се опитва да го хвърли, той е учен да играе родео. Също се загледай непредубедено в двата клипа с един черен кон, с който Сашо работи, в единия го оседлава. Аз бях тогава, този кон го бяха докарали за обучение и беше изключително неспокоен кон. За мен това е човек с разбиране, познания, отношение и невероятно търпение с конете и мисля, че и те си имат приказка с него:). А това да удари кон, да е груб с кон или дори да се ядоса за нещо на някой кон... трудно някой, който го познава може да си представи такава ситуация. Ако имаш път към София мини през базата да видиш как работи той и целия екип и какво е отношение към конете там. мисля че мнението ти малко ще се промени.

Спирам да пиша по този въпрос тук, че май оспамихме темата

А по повод Монти Робъртс, никой нищо не казва за демонстрациите му в Англия. Няма ли някой, който да отиде и да разправи от първа ръка? Поздрави



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.02.09 05:00



Голяма част от моето време е било посветено именно на общуването с конете - затова съм си изградила мой начин на мислене - и специално по тоя въпрос не търпя компромиси - ако говорим за езда, за спорт и т.н., там е друго.
Е, в моето общуване конят не се опитва да си хвърли ездача - независимо от причината. Когато го прави, ако ще и специално да е обучен, общуването, поне за мен, отива бая на заден план...
От всички неща, които съм чела, а те не са малко, най ми допада мнението на Michael Peace, в смисъл, че най - близко до моето разбиране за нещата. Американците с цялата им "каубойщина" са ми доста по - далечни. Ще цитирам, защото ми е съвсем прясно, тъкмо това превеждам :
"...Без значение, че с домашните коне нищо такова не се случва, те, подчинявайки се на инстинктите си, понякога реагират на случващото се така, както биха се държали и в природата: ритат, изправят се на задни крака, подскачат, въртят се на място -то ест правят всичко, за да се избавят от опасността - а именно за източник на опасността първоначално те смятат човека.
Представете си какво изпитва младия кон, когато на него за първи път сяда ездач, при това и не твърде опитен, който от страх се вкопчва в него с крака и ръце ! Разбира се, той мисли, че на гърба му е опасно същество, от което трябва да се отървеш ! И не бива да го обвиняваме за това !"
Оставям без коментар родеото и подскачанетго на коня с ездач на гърба оттук нататък...Човекът много точно го е казал...
И, някак си, губя интерес към тези, които това ги влече - животът е твърде кратък, за да губим време за неща, които не отговарят на нашата психология...Но ето, тоя човек бих го погледала как работи...В книгата има един куп снимки, и не знам защо, без да съм предубедена, са бая различни от ония, другите...
Иначе не сме се отклонили много - стана въпрос за това има ли други като Монти Робъртс - а самия него Дид го беше гледала, беше разказвала, снимки беше пускала...Отдавна...Май по времето на Зоомания още...Та и това е правено...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано17.02.09 10:19



Сашо за мен е много велик ,човек в мое присъствие.Той хвана една кобила,
която си беше дива,необяздена и възрастна.От падок я хвана само през врата и метна раката си и тя тръгна с него като куче по кокал.Без никакъв проблем си я обязди и си я оседла и всичко беше точно,небях вярвала да видя такова нещо.....
Много спокойно си я изкордира и си я качи .....
Много голямо впечатление ми направи..За жалост нямах техника ,за да снимам и много ме е яд......



аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.02.09 03:56



Винаги ми е забавно да прочета мнението на някой, който дори със собствения си кон не може да намери общ език, но пък иначе много "разбира"...



Е, за твое успокоение, някога и аз правех това - преди 15 - 16 години...Имаше опорочени коне, които никой не искаше да пипне, за тях казваха, да не се влиза в бокса им, че "може да убият човек" - аз обаче влизах, и се занимавах с тях - и ги яздех...
Само дето после ми ги вземаха - щото някой такъв, като теб, решаваше, че щом аз съм постигнала нещо с даден кон, и той ще го получи - ей така, на готово, без да си мръдне пръста - без да откъсне една тревичка за коня си, без да се сети да не го захвърля потен след езда, като нещо ненужно - и не им се получаваше...В това отношение нищо не се е променило, явно...Затова взех да го правя за себе си. И за да може пак такива като теб да качулят ми снимки тук и там по албумите си и да пишат какъв добър екип сме, без да си имат въобще идея защо е така....



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 07:36



Ела НИ НА ГОСТИ ПА ДА ВИДИШ.ДАЛИ НЕ СМЕ СЕ РАЗБРАЛИ


Каня те ЗАПОВЯДАЙ ДА ВИДИШ...
КОЛКО НЕ СМЕ СЕ РАЗБРАЛИ С КОБИЛАТА МИ ...
Да и на мен до ден днешен ми казват,че от кобилата нищо нестава,че толкова луд кон и необучен не е за мене,но имаме голям напредак и няма да я продам нито да се откажа от нея.Нито пък знаеш кво ми е състоянието със семейството ,и че коня ме крепи да съм все още с силен дух и ,че тя ми е горе-долу почти единствената причина да ставам сутрин.Ама човек като теб няма как да ме разбере. Изобщо незнам ,хем си казвам тука няма да пиша ама ей на .. Пиша и за кВО да чета глупости и обиди ,че сам си занемарила коня,има хора който много добре знаят Йо как е и като отношение как сме с нея. НЕ СЪМ ТРЪГНАЛА ИЗ КЛУБА ДА СЕ ДОКАЗВАМ (тия ми години изчезнаха) .Няма да застана и да кажа моя кон е най-гледания(,че има и много други и то още по -добре гледани)..Бе в крайна сметка ти решаваш при кой кон ще влезеш..
Например на Банкя има един много готин кон като външност и качества,обаче найстина напада хората като влизат в бокса му,нямам представа защо го прави , няколко дори излязоха ухапани и пълзящи от бокса му.....

аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 08:13



Коня на Банкя най-вероятно хапе влезлия в бокса човек, защото друг човекоподобен е влизал и много вероятно го е пребил не веднъж, когато не е успял да му сложи юлара или юздечката.

НАХОДКА разказваше за един чистокръвен кон, дето като чуел гласа на човека дето го язди се изправял на задни крака до стената и се напикавал от страх. Е, коня на Банкя се е научил да се пази......



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 08:15



Ми този не е бегови.....



аз и Йо Йо


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.