Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:06 07.06.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема За Монти Робъртс  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано12.02.09 12:18



Съжелявам, че не мога да предоставя дисковете. Причината е, че и аз ги нямам и бях на гости в чужбина когато ги гледах. Все пак за тези, които добре знаят английски могат да разгледат сайта на "Човека, който слуша конете" www.montyroberts.com, където дори можете да се регистрирате за безплатни клипчета. Можете да го намерите и в youtube.
Накратко: той е американец, който е пораснал в ранчо. Баща му е обяздвал диви мустанги по най-грубия начин и той е бил погнусен от отношението към тези животни. Когато е бил на 13-14г. е наблюдавал диви мустанги с часове и разбира за техния "език на телата", с който всички коне си комуникират и изразяват емоции - страх, привързаност, раздразнение, да поставят граници помежду си. И така започва всичко. В момента той не само учи хората как да разбират конете, а и помага на много коне с проблеми като: агресия към хора, отказ от товарене, отказ от влизане в старт машини и т.н. и т.н. Никога през живота си не е посягал на кон и казва, че в основата на всичко е да спечелиш 100%-то доверие и сърце на коня, и той знае как повярвайте ми. ПОказва как се обяздват млади коне без никаква съпротива от тяхна страна(и по интересното е, че кон обязден по неговите методи докато е жив се раздава на 1000% за всеки ездач при когото попадне). Човека и уникален. Той обяснява дори най-малките неща като например, че кон не се гледа никога в очите и не се правят резки движения около него защото това животното го свързва с маниери на хищниците, а един път приел ви като такъв коня никога не би дал всичко от себи си за вас.
Съжелявам но днес мога само това да напиша, утре ще се опитам да дам повече подробности. Надявам се,че ще ви хареса темата и всеки ще научи нещо ново и по-добро като отношение към тези невероятни животни.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано12.02.09 22:41



Предполагам, че повечето клубари знаят за Монти и метода му на обучение, или поне са го чували като име, тъй като е доста обсъждана фигура тук

И все пак благодаря за информацията, с удоволствие ще позяпам сайта му

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.02.09 04:09



Напокследък се появиха на доста места съобщения, че първо яката изморявал конете, а после работел с тях...Не знам колко е вярно, но аз някак си не съм привърженик на това - не е ли в настроение конят след тренировка, кофти...Трябва да е весел и игрив...



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано13.02.09 08:43



Наистиниа много хора знаят за Монти Робъртс, но цалото знание свършва до тук. Името му и методи на обучение без насилие, но само толкова.
Преди две години може би ми беше влязла идеята да търся начин да го поканим тук в България и ми стана ясно, че за да дойде тук са нужни няколко неща:
Първо- Свободен ден в графика му
Второ- Трябва да се уреди хотела за рпестоя му и самолетни билети за него и мениджърите му.
Трето- Да се подсигури манеж, където да може да гледат хората
Четвърто- " Лоши и проблемни коне"

П.П. Заплащането за представлението е стойността на билетите за входа на зрителите и разпродадените книги и видео.
Той е доста стар и сега не знам дали ще е възможно да го поканим и да дойде

, но съм ЗА ако решите да организираме негова изява тук в БГ



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано13.02.09 15:14



В БГ има по-добри от него това е нищо сравнение с наще



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: lvan44]  
Автор Miss Zhekova (a happy person)
Публикувано13.02.09 22:56



Като например?

<-- Аз и Кахеел!! <3

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Dessita_horses]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано14.02.09 01:55



Ние заедно с конете ни учим при Сашо (Каубоя) който е в база Адгор. Той е ходил на клиники на Монти Робъртс в Щатите и това, което прави с конете и което прави за нас е впечатляващо, не знам колко от него е взел от Монти Робъртс.

А иначе самия Монти Робъртс в момента е в Англия, има демонстрации до края на февруари, за датите вижте

http://www.intelligenthorsemanship.co.uk/content/view/49/99/#monty



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.02.09 02:56



Без да искам да обидя никого, ама искрено се надявам, че ТОВА


не е взето от Монти Робъртс - нито пък от някой, дето говори за ОБЩУВАНЕ с конете...
Има и няколко клипа баш с родео - кон, дето общуваш с него, не се очаква да реагира така не седло...
Аз вече пусках мои снимки на първо оседлаване и качване на кон, няма да ги пускам пак да не се повтарям - ама там няма такива неща - изправяния, тръшкания...И при това конете не са гонени, докато станат вода и пяна - по - лошо, въобще не са изпотени, хем е през лятото...



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.02.09 02:58



И на мен ми беше интересно кой е по - добър ! Какви скрити таланти сме имали в България...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано14.02.09 11:50



Всеки има свое мнение. Не искам да ангажирам никого с моето, което съм си създал на базата на десетките часове, прекарани със Сащо и конете и на това, което виждам като отношение, познаване, умения и цялостен поглед.

А относно демонстрациите на Монти Робърстс в момента в Англия, които постнах по-горе, нямаше ли някой от форума, който работи там? Може би ще може да отиде и да сподели преки впечатления.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Miss Zhekova]  
Автор lvan44 (повелителя )
Публикувано14.02.09 14:40



Има много по-добри от монти в БГ хора които гредат коне по един два коня от любов но роботят в др среди имам приятел който без сила може да обучава коне Убеден съм милион пъти че всички вие сте мн по-добри от монти просто трябва да си повярвате



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: lvan44]  
Автор bashmakova (russia)
Публикувано14.02.09 14:52



6+



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.02.09 01:06



Вярно е, така е - всеки си го има...Ти говориш за десетки часове, а аз...Хм, чакай да сметна пак - ами септември тая година ще станат 25 години с коне...

И да, и аз съм си създала мнение - общуването не е в това да останеш на гърба на кон, който се опитва да те тръшне - а да направиш така, че да поиска да те хвърли ! Впрочем, не е само мое мнение - приятно се изнедах, че по същия начин мисли и един англичанин, който работи специално с проблемни коне - тия дни почнах да превеждам книгата му - четох я преди, и много ми хареса...
Общуване - и конят да е с мундщук и изправен - тия две неща хич не ми се връзват - като да кажеш на изнасилването, че е секс по взаимно съгласие - извинявам се за примера.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор mira8 (непознат)
Публикувано17.02.09 02:10



Не знам, аз нямам твоя дългогодишен опит. С коне се занимаваме от миналата година. Чел съм повече отколкото е практическия ми опит и мога да кажа, че това което знам от Сашо за отношенията с конете съвпада с това, което пишат много добри познавачи от САЩ и Англия. Загледай се в този клип с родеото. Този кон не се опитва да го хвърли, той е учен да играе родео. Също се загледай непредубедено в двата клипа с един черен кон, с който Сашо работи, в единия го оседлава. Аз бях тогава, този кон го бяха докарали за обучение и беше изключително неспокоен кон. За мен това е човек с разбиране, познания, отношение и невероятно търпение с конете и мисля, че и те си имат приказка с него:). А това да удари кон, да е груб с кон или дори да се ядоса за нещо на някой кон... трудно някой, който го познава може да си представи такава ситуация. Ако имаш път към София мини през базата да видиш как работи той и целия екип и какво е отношение към конете там. мисля че мнението ти малко ще се промени.

Спирам да пиша по този въпрос тук, че май оспамихме темата

А по повод Монти Робъртс, никой нищо не казва за демонстрациите му в Англия. Няма ли някой, който да отиде и да разправи от първа ръка? Поздрави



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: mira8]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано17.02.09 05:00



Голяма част от моето време е било посветено именно на общуването с конете - затова съм си изградила мой начин на мислене - и специално по тоя въпрос не търпя компромиси - ако говорим за езда, за спорт и т.н., там е друго.
Е, в моето общуване конят не се опитва да си хвърли ездача - независимо от причината. Когато го прави, ако ще и специално да е обучен, общуването, поне за мен, отива бая на заден план...
От всички неща, които съм чела, а те не са малко, най ми допада мнението на Michael Peace, в смисъл, че най - близко до моето разбиране за нещата. Американците с цялата им "каубойщина" са ми доста по - далечни. Ще цитирам, защото ми е съвсем прясно, тъкмо това превеждам :
"...Без значение, че с домашните коне нищо такова не се случва, те, подчинявайки се на инстинктите си, понякога реагират на случващото се така, както биха се държали и в природата: ритат, изправят се на задни крака, подскачат, въртят се на място -то ест правят всичко, за да се избавят от опасността - а именно за източник на опасността първоначално те смятат човека.
Представете си какво изпитва младия кон, когато на него за първи път сяда ездач, при това и не твърде опитен, който от страх се вкопчва в него с крака и ръце ! Разбира се, той мисли, че на гърба му е опасно същество, от което трябва да се отървеш ! И не бива да го обвиняваме за това !"
Оставям без коментар родеото и подскачанетго на коня с ездач на гърба оттук нататък...Човекът много точно го е казал...
И, някак си, губя интерес към тези, които това ги влече - животът е твърде кратък, за да губим време за неща, които не отговарят на нашата психология...Но ето, тоя човек бих го погледала как работи...В книгата има един куп снимки, и не знам защо, без да съм предубедена, са бая различни от ония, другите...
Иначе не сме се отклонили много - стана въпрос за това има ли други като Монти Робъртс - а самия него Дид го беше гледала, беше разказвала, снимки беше пускала...Отдавна...Май по времето на Зоомания още...Та и това е правено...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано17.02.09 10:19



Сашо за мен е много велик ,човек в мое присъствие.Той хвана една кобила,
която си беше дива,необяздена и възрастна.От падок я хвана само през врата и метна раката си и тя тръгна с него като куче по кокал.Без никакъв проблем си я обязди и си я оседла и всичко беше точно,небях вярвала да видя такова нещо.....
Много спокойно си я изкордира и си я качи .....
Много голямо впечатление ми направи..За жалост нямах техника ,за да снимам и много ме е яд......



аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано18.02.09 03:56



Винаги ми е забавно да прочета мнението на някой, който дори със собствения си кон не може да намери общ език, но пък иначе много "разбира"...



Е, за твое успокоение, някога и аз правех това - преди 15 - 16 години...Имаше опорочени коне, които никой не искаше да пипне, за тях казваха, да не се влиза в бокса им, че "може да убият човек" - аз обаче влизах, и се занимавах с тях - и ги яздех...
Само дето после ми ги вземаха - щото някой такъв, като теб, решаваше, че щом аз съм постигнала нещо с даден кон, и той ще го получи - ей така, на готово, без да си мръдне пръста - без да откъсне една тревичка за коня си, без да се сети да не го захвърля потен след езда, като нещо ненужно - и не им се получаваше...В това отношение нищо не се е променило, явно...Затова взех да го правя за себе си. И за да може пак такива като теб да качулят ми снимки тук и там по албумите си и да пишат какъв добър екип сме, без да си имат въобще идея защо е така....



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 07:36



Ела НИ НА ГОСТИ ПА ДА ВИДИШ.ДАЛИ НЕ СМЕ СЕ РАЗБРАЛИ


Каня те ЗАПОВЯДАЙ ДА ВИДИШ...
КОЛКО НЕ СМЕ СЕ РАЗБРАЛИ С КОБИЛАТА МИ ...
Да и на мен до ден днешен ми казват,че от кобилата нищо нестава,че толкова луд кон и необучен не е за мене,но имаме голям напредак и няма да я продам нито да се откажа от нея.Нито пък знаеш кво ми е състоянието със семейството ,и че коня ме крепи да съм все още с силен дух и ,че тя ми е горе-долу почти единствената причина да ставам сутрин.Ама човек като теб няма как да ме разбере. Изобщо незнам ,хем си казвам тука няма да пиша ама ей на .. Пиша и за кВО да чета глупости и обиди ,че сам си занемарила коня,има хора който много добре знаят Йо как е и като отношение как сме с нея. НЕ СЪМ ТРЪГНАЛА ИЗ КЛУБА ДА СЕ ДОКАЗВАМ (тия ми години изчезнаха) .Няма да застана и да кажа моя кон е най-гледания(,че има и много други и то още по -добре гледани)..Бе в крайна сметка ти решаваш при кой кон ще влезеш..
Например на Банкя има един много готин кон като външност и качества,обаче найстина напада хората като влизат в бокса му,нямам представа защо го прави , няколко дори излязоха ухапани и пълзящи от бокса му.....

аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 08:13



Коня на Банкя най-вероятно хапе влезлия в бокса човек, защото друг човекоподобен е влизал и много вероятно го е пребил не веднъж, когато не е успял да му сложи юлара или юздечката.

НАХОДКА разказваше за един чистокръвен кон, дето като чуел гласа на човека дето го язди се изправял на задни крака до стената и се напикавал от страх. Е, коня на Банкя се е научил да се пази......



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 08:15



Ми този не е бегови.....



аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 08:35



Повярвай ми има причина коня да се държи така и тя е в човек...!

Да ти кажа за кобилата. Наистина ечемика е доста силна храна, но някой рецепти за хранене на конете за дълги разстояния се хранят с 3-4кг ечемик дневно. Коня който го е "ударило вкраката" както казваш ти, най-вероятно е хранен с ечемик и не е работено с него (стоял си е в бокса).

Твоята истина е подходяща храна за кобилата работа, но не до умиране, спойствие и човек който да прецени темперамента и. Защото ние хората често искаме конете да ни се подчиняват, а не си давам сметка, че в даден момент те просто не могат да изпълнят или не разбират какво искаме от тях. Тогава homo sapiens трябва да се нагласи спрямо коня.

Не забравяй, липсата на микроелементи и електроити изнервя коня и той е сприхав, нервен и се стреска (все пак зависи и от темперамента)
Трябва да се работи с човек, който знае какво да иска от коня.
Най-добре е да работиш ти лично с кобилата си и с треньор, който разбира.

След като опиташ с правилно хранене и работа може да се обърнеш за помощ и към успокоителни храни и добавки но само за да покажеш на кобилата, че това което искаш от нея няма да и е неприятно. Така тя ще се раздава за теб.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 09:08



Ами да за този кон,той е в почивка след тежка травма и не се изкарва и те като го хранели с 6 кг ечемик

за малко да му съкратят живота,отделно ,че този кон е много сприхав и ,че след повече натоварване(ако го яздат малко повечко) се поти става вир вода като го прибереш в бокса.. и после коликата му е сто процента доста силна ..
Ми мойта кобила яде гранула и малак микс който сама си правя ,макар,че неразбирам дозировката каква трябва да е ..... и доста сено си яде.Тя от вече 1 месец стана найстина доста спокойна , и сега не се поти само под седлото.Но преди много се потеше и беше супер нервна,сегаа да чукна на дърво много малко се изпоизнервя доста си ме слуша и не е гладна.....
И трениор си имаме , той учи мен как да язда кобилата .
аз и Йо Йо

Редактирано от piper_haliwell на 18.02.09 09:10.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано18.02.09 13:14



Ето ти една най-обща схема за хранене през зимата, като се ползва максмално българско зърно. Важи за кон около 550кг

2,5кг овес
1,5кг ечемик
0,5кг царевица
1кг мюсли
0,05мл ленено олио
и електролити 20-30 гр
ЗОБТА СЕ ДАВА 3 ПЪТИ НА ДЕН АКО КОНЯ НЕ Е НА ПАША
Хубаво е самото зърно да е смачкано, за да може коня да дъвче много пъти.
Гранулите се усвояват 35% от организма за разлика от мюслито което се усвоява на 65%, от което следва да се има предвид, че ако храниш с гранули трябва да даваш повече но трябва да се съобрази, че стомаха на коня трябва да е запълнен не повече от 60% за да работи добре

Сено- ВИСКО КАЧЕСТВЕНО 8-9 кг на ден разделено на 5 давания между храненето със зобта. Вчерта се дава най-голямата дажба от сено.
Важно
Не всяко сено, което мирише хубаво и се харесва на хората е най-доброто за коня.
Ако имаш още въпроси питай

П.П. Една дама, която се занимава с хранене на коне и прави хранителния режим на семейство Климке в Германия казва:
- Храната на коня трябва да се нагласи индивидуално и да му приляга така, както се избира да му е удобно седлото

Редактирано от silver_stallion на 18.02.09 13:21.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано18.02.09 15:55



Благодаря ,незнаех ,че има ленено олио ,тука дават ленено семе сварено през зимата на конете и някакво олио даваха ,но не си спомням какво беше...

аз и Йо Йо

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано18.02.09 20:15



Откъде тази злоба. Видноо е че коня е изправен само за рекламна снимка.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: freerider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:06



Ако ти сложа такъв строг мундщук и ти бодна едни такива шпори (които даже в спорта са забранени), за да изправя, сигурна съм, че ще оправдаеш рекламната ми цел...

Ще ти бъде ли приятно, едва ли, но пък какво от това...Можем даго сложим в графа "общуване"...
Ако моята неприязън към такива атрибути я наричаш злоба - твой избор.

За толкова години съм изправяла само един кон - не съм го джаскала и ръчкала, той беше научен, цирков - е, не се гордея с това "постижение", можеш да ми вярваш. Тоя не го изправям - даже и без трензела - ако той си го прави, когато е свободен, то е друго...




Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:12



Мислиш ли, че ще бия 300 км, ще изоставя моя кон, за да гледам един нещастен ? Мога да си намеря такъв и по наблизо...

Нещастни коне да искаш...Виж, обратното е рядкост, за такова нещо - да попътува човек, че да види...
НапредАка ми е ясен - мога да яздя и най - шантавия кон, ако му орежа дажбицата - е, аз мога и иначе, но...
За доказването ме разсмя много - защо тогава вдигаш лозунги из целия хиподрум, че като нямаш кон за скачане, ще скачаш БЕЗ ? Ах, да бе, то това не е доказване...Знам, че точно това не можеш да простиш на ткобилата - че не можеш да се ПОКАЖЕШ с нея...Ама пътя ти е грешен...Дано за една година хората тук са се усетили как всяка твоя дума за грижи към кобилата е лъжа, та не ти се връзват...

Сигурно нямаше да реагирам, но някой, дето си държи коня гладен, щото не дай боже да него тръшне (ей, страха е велико нещо !), да коментира друг гладен кон, не е наглост, не е безочие...ами...ми няма такава дума още в българския език !



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:14



Остава да й се връзваш...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:16



За да работиш лично с коня си, трябва да можеш да яздиш - ако не - да общуваш - лошото е, ако първото ти е слабо, пък второто "ич го нема", както казват шопите...


И най - вече не трябва да те е страх - пък ти погледай нейни снимки, как се е вкопчила, милата, и ще разбереш откъде идва останалото...Впрочем, на други коне не стои така - ясно кой й е взел страха - аз затова пуснах цитата от книгата, ама кой да го разбере...Като си вземеш кон, дето не е за теб, какво, ще го умори от глад, че да докаже колко много може да си го язди ?



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 01:19



О, и нашият като гладен беше ама много спокоен ! Не играеше, не се изправяше, по кобили не цвилеше...Кукличка...Ама аз, понеже не го обичкам чак толкова, взех, че го охраних, та се прави на диване...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: freerider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 03:30



Между другото, знаеш ли, преди време превеждах едни статии за Парели и ги пусках тук - една беше "Най - добрият жребец е кастратът" - е, не съм съгласна с много неща в нея - впрочем, сигурна съм, че е от злоба...


Впрочем, мисля, че само идиотите приемат ама аааааабсолютно всичко на сляпо, с всичко са съгласни и викат "ура". И фурнаджийските лопати. Нормалният човек би трябвало да може да отсее нещата. Правото на избор. Това ми харесва - а това - не.
Харесва ми това, с въженцето през шията. Браво. Даже с уестърн седло. Мога да преглътна, мога да преглътна каубойските шапки, ласото - в края на краищата, може да вървиш с песъчинка в обувката - но с остър камък - разбирай строги мундщуци и ръбести шпори - не.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор piper_haliwell (konete)
Публикувано19.02.09 08:03



Ей караш ме рано сутрин да се смея.Кобилата е толкова игрива и дива,че се кефя адски много .И за твое сведение , да казвам,че с нея няма да ходя по-състезания,но хората си променят решенията както и аз.Защото виждам,че имаме напредак .А с кобилата мога да се покажа, но небързам за никъде и си я язда спокойно и с никви бързания лесно е .Мога да кажа искам паркурче да скокна ще ми наредят ,но нито аз нито кобилата сме готови за това все още . Тя трябва да се язди супер спокойно,защото си е много гореща. И бързането определено би докарало само беди.Ама няма как да разбереш,тва ,че си видяла 20 снимки и ,че си чула от някой нещо не ме бърка.Нито си я виждала на живо ,нито нищо.
И не я държа гладна , на 4 дажби и то яки дажби е....... Ечемик не и давам ,защото незнам в какви количества се дава и несмея да не стане някоя беля.Виж какво , не ми пука от нищо и никой,загърбила съм вече това ми чувство,за всеки да се коркам кой какво ще каже или направи,изобщо не ми пука .Както и да е пука ми само като се отнася до моя кон и нищо повече..


Редактирано от piper_haliwell на 19.02.09 08:12.



Тема Стига моля Ви!!!нови [re: Dessita_horses]  
Автор Dessita_horses (коне=страст)
Публикувано19.02.09 09:07



Ако знаех каква олелия ще стане от тази тема никога нямаше да я почна.

Нали всички са тук за да обменят информация и ако могат да научат нещо един от друг? За какво са всички тези дразги? Разни хора, разни идеали, но не си налагайте така мненията един на друг. В крайна сметка всеки да си отсява нещата сам и не нашето мнение е важно, а важните тук са конете. Защо не вложите всички тези усилия за да помогнете на някой кон, както скоро направихте или за нещо друго, за което всички сте на едно мнение? Предлагам темата да бъде закрита ако няма други, които да споделят нещо за Монти или някой като него.



Тема Re: Стига моля Ви!!!нови [re: Dessita_horses]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано19.02.09 09:31



много си права , няма да отговарям на жалки и комплексирани хора.достатъчни са ми бележките които получих в моя подкрепа .
оставям злобата да се развива защото виждам че тук е намерила добра почва.
ТОВА Е МОЕТО ПОСЛЕДНО МНЕНИЕ В ТОЗИ КЛУБ.
чАО НА ВСИЧКИ НОРМАЛНИ



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано19.02.09 09:49



"Мислиш ли, че ще бия 300 км..."

Ами тогава откъде знаеш как си гледа коня след като си на 300 км от нея?!? Само не казвай, че си ЧУЛА ОТ НЯКОЙ СИ, защото наистина ще изглежда смешно, понеже твърдиш именно за собственичката на коня, че повтаряла неща, които била чула от някой, а изглежда ти правиш същото.
Смятам че преди да говори за другите, човек трябва най-напред да се замисли върху себе си. И да не прави чак толкова строги и категорични забележки за неща, върху които няма ЛИЧНИ наблюдения, а просто се е вслушал в нечии глупви злобни подмятания.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор reiner (новак)
Публикувано19.02.09 10:27



Може ли да ми дадеш тази статия на Парели в оригинал или линк към нея ?
Ще съм любопитен да е прочета.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор freerider (непознат)
Публикувано19.02.09 10:56



1.Можеш да сложиш мундщук или спори на мъжа който те търпи /ако има такъв /а не на мен
2.Ако съм кон ще предпочета да ме язди сашо с мундщук и шпори а не ти с транзела като гледам как висиш по поводите и си се впила като гладен циганин с петите в коня
3.Ако бях с жена като теб около себе си наистина по добре да бях кастрат отколкото жребец



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: freerider]  
Автор Gepina (typical)
Публикувано19.02.09 12:38



Айде по-полека с обидите на лично ниво,а?Става ли?


Мъж си има и си я "търпи" доооста добре.
В тая тема не съм се включила само и само,защото ще стане взривоопасно после.Може да е на 300км,но с някои неща не знаеш колко добре е запозната.НЕ конкретизирам кое е вярно и кое не е:само и само защото все още целя избягването на спора!
Някой от модераторите да затвори темата.Най-малкото защото изобщо не е по темата.

Imperare sibi maximum imperium est

Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано19.02.09 12:42



От това, което гледах на сайта на Монти Робъртс забелязах, че помогна на повечето проблемни коне, с които работеше, за време между 12 и 15 минути. Не можеш да измориш кон кой знае колко за 15 минути. А и не вярвам това да е рекламен трик, тъй като все пак човекът е horsewhisperer със световна известност, а не някой мошеник на дребно. Истината е, че уменията му са уникални и постига невероятни неща за нищожно време с коне, които вижда за пръв път! Може би не с всеки кон 15 минути са му достатъчни, но пък и конете са като хората - някои учат по-бавно от други, а трети пък никога не научават нищо ново, защото признават за ценна единствено информация, подкрепяща собственото им мнение. На такива КОНЕ просто трябва да им свалят КАПАЦИТЕ, за да видят колко пъстър е света и живота всъщност и че има много пътища, по които може да се върви и всички тези пътища са правилни или грешни по своему.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: grey_rider]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано19.02.09 12:49



Не, но слухът е, че кара някои от служиелите ми да ходи предварително и над час да измаря коня, преди той да го поеме пред публиката. Състедите му също не говорят добре а него.
Лично аз съм чела книгата му "Конете в моя живот" и звучи много автентично и интригуващо.

П.С.: Моля, придържайте се към темата Монти Робъртс и този метод на трениране. Без персонални джафкания.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: Gepina]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.02.09 13:00



И аз мисля, че клуб коне трябва да се изулира от обидите. Нормално е всеки да има мнение по различните теми.
Нека не се обиждаме и ако някой се засегне да не продължава да отговаря. Ние не сме на бойното поле за да водим словесни войни. Истински желая всеки член в нашето виртуално общество да се чувства комфортно и да знае, че може да разчита на другите. Само така всеки би имал полза....!



Тема Re: Стига моля Ви!!!нови [re: freerider]  
Автор silver_stallion (бурен огън)
Публикувано19.02.09 13:11



Най-лесно е да кажеш чао и да обърнеш гръб! Направи нещо, за да покажеш на другите как се прави и искай същото добро от тях. После не спирай да го правиш и да доказваш че това си ти, горд, строг, справедлив. Не си тръгвай приятелю...! Не случайно човека е homo sapiens- разумен човек. Всеки един от нас има нужда от теб, както и ти от нас.....
Досттъчно хора си тръгнаха само защото не си дадоха сметка за това което току що написах. Аз лично от години четях и започнах да пиша само за да се запази клуба. Вярвам, че любителите на коне имат нужда от него.
Все пак решението е в твоите ръце...!




П.П. Забравих да изкажа мнение, че има хора които пишейки лични бележки настройват отрицателно членовете на клуба един към друг. Това разбива нашия виртуален конски свят и пренася омразата и в действителния ни живот. Чак се изкушавам да предложа временно да се ограничи сайта от лични бележки.
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от silver_stallion на 19.02.09 13:14.</EM></FONT></P>

Редактирано от silver_stallion на 19.02.09 13:16.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: DustDevil]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано19.02.09 13:34



П.С.: Моля, придържайте се към темата Монти Робъртс и този метод на трениране. Без персонални джафкания.

Интересно ми е защо не направи нито веднъж подобна забележка на Олга Прайд, която в цялата тема се ДЖАФКА с този и онзи без причина и свен това около 90 % от изказванията й нямат нищо общо с Монти Робъртс, което е заглавието на темата?
Също така ми е все по-интересно защо Зайче в чашка не получи бан за постинга си в темата за Издател, който преди да редактираш беше изпълнен с най-долни каруцарски псувни, каквито честно казано не мислех, че може да измисли и най-отвратителния мангал на света, а ето че тя най-спокойно продължава да си пише тука и даже си отваря нови теми как искала да си има кон... Не дай си боже да си й кон и да ти се ядоса... какво ли те чака...

Сега не бих се учудила АЗ да получа някой бан, ама пък прекалено ми писна вече липсата на каквато и да е обективност по отношение на членовете на форума и изказванията им и очевадната избирателна пропускливост.
Ти, Ния си по-обективна и безпристрастна, но Олга Прайд държи да си наложи мнението на всяка цена над всички и това стана прекалено досадно вече.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: freerider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:42



Като говорехме за злоба - виж в две изречения колко много си излял - ми не знам, като говориш за МОЯ мъж - ти или си на сухо, илри жена вече те е кастрирала...


Само един толконва злобен кон съм нвиждла - и той е кастрат...



Тема Re: Стига моля Ви!!!нови [re: silver_stallion]  
Автор grey_rider (новак)
Публикувано19.02.09 13:43



Не знам какви са тея лични бележки дето толкова много обсъждате, обаче да ти кажа честно от постингите на Олга Прайд от последните няколко дни и на мен ми стана байгън, така че напълно го разбирам фрийрайдър-а. То бива, бива, ама човек би трябвало да има някаква мярка все пак. Щом й е толкова кисело настроението пък да поизчака да й размине и тогава да влиза тука, на никой не му е приятно да чете някви предменструални изблици.



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: reiner]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:43



Ами няма а ровя назад година - има я някъде в архива, еднва ли е изчмезнала - ако ти е интересно, потърси я ! Превеждах я от руски - нея, за седемте игри на Паребли - и още няколко неща...



Тема Re: Стига моля Ви!!!нови [re: silver_stallion]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:45



Ще настроят тези, дето не се познаваме - не повече. Останалите ще сме си на същото мнение за подобни интриганти...

Пък ако някой е чак толкоз податлив натакива неща, какво да се прави...



Тема Re: За Монти Робъртснови [re: grey_rider]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано19.02.09 13:47



grey_rider, забележката беше отправена към ВСИЧКИ!





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: grey_rider]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:48



Знам МНОГО добре в подробности - защото една година чакам да се промени, да почне да си гледа кобилата и т.н. абе всички дивотии, дето тук ги изписа, като си нарани кобилата - не ъм казвала нищо до тук, до момента в който не се включи в темата за издател - е, не може твоя си кон да не гледаш като свят, пък да коментираш други такива, негледани !
Вие, ако вярвате колко ама много си я обичка - добре ! И аз може да кажа, че съм скочила с парашут - вярвайте си...Макар, че аз като кажа нещо, не лъжа - малката разлика...





Тема Re: За Монти Робъртснови [re: piper_haliwell]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано19.02.09 13:52



Дано хората са разбрали какъв хамелеон си, и да спрат да вярват просто...Докато се кефеше на родеото, после като ти казаха колко е лошо, ти веднага, о, да бе, наистина лошо...Сеига - няма да скача - а, ще скача бе - и тако и вако, дето е казал народът...Аз на това веикам фурнаджийска лопата...
Просто мви е жал за животното и за всичко, което го сполетя последната година - раната, която стоеше замърсена с дни, когато ти не се сещаш, че имаш кон, коликите, глада, и всички други глупости...Впрочем, ако не беше гузна, нямаше да скриеш снимката с оня смачкан поглед...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.