Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:15 30.04.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.12.07 03:50



Тишо откри нещо тия дни, изкушавам се да ви го пусна, но го запазвам в оригинал - простко при превод много от хумора се губи...


Заглавието беше нещо от рода на -
ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...

- Вы планируете свою беременность в зависимости от календаря соревнований

- Вы считаете, что найденная подкова действительно к счастью - ведь вы экономите почти 30 рублей!

- Вы считаете, что площадка для гольфа - это покушение на пастбище для вашей лошади

- Каждый раз, когда вы проезжаете мимо участка ремонта дороги, вы думаете, что из ограждений получились бы прекрасные конкурные барьеры

- У Вашей лошади новая "обувь" появляется чаще, чем у Вас

- Ваш муж постоянно жалуется, что лошадей Вы любите больше


- Если Ваш муж сделал что-то хорошое, Вы хлопаете его по шее и говорите: "Ай, молодец, хороший мальчик!"

- Никто не хочет ехать в Вашей машине, потому что там везде сено и опилки. Но не расстраивайтесь! Подумайте, если кто-то захочет сесть к Вам в машину, Вам придется перекладывать в багажник седло, уздечку, корду, стек, бич, попону, ногавки, вальтрап, щетки, чтобы освободить место

- Вам противно умыватся, если в ванне вы обнаруживаете человеческие волосы, но Вас совершенно не волнует шерсть лошади на одежде, в стиральной машине, в тарелке с супом

- Когда Вы приходите в офис, то первым делом направляетесь в туалет, чтобы высыпать опилки из туфель.

- Парень, далекий от конного спорта, с которым Вы недавно начали встечаться, бросает на Вас подозрительный взгляд. Вы догадываетесь, что он заметил хлыст и шпоры на заднем сидении машины

- Ветеринара Вы видите чаще, чем Вашего терапевта

- Когда Вы зовете детей, почему-то выкрикиваете имена лошадей

- В дождливую погоду Вы убираетесь в амуничнике, а не в квартире.

- Когда Вам нужен психотерапевт, Вы идете в денник своей лошади

- В Вашем альбоме больше фотографий лошадей, чем Вашей семьи

- Вы разговариваете с лошадьми, как со своими детьми

- На самом деле Вы пьете кофе без сахара, но в кафе всегда просите 4 кусочка


P.S.На някои неща се смях до сълзи - между другото - точно тия дни имахме проблеми с талаша, и трябваше да видите как с Тишо мъкнем един огромен чувал /дето им викат хайдушки/ с талаш през целия глад и после в автобуса...



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано10.12.07 04:12



Жалко че не разбирам Руски. Дано някой все пак би искал(а) да го преведе.





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано10.12.07 05:14



Еееее, Рени....

Едно преводче направи, пък обещавам много да се смея!



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано10.12.07 07:29



Когда Вы зовете детей, почему-то выкрикиваете имена лошадей
Ей на това съм била свидетел!





Тема ПРЕВОДнови [re: Gerb]  
Авторcrazy_minka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 08:02



ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...
• -планирате бременността си в зависимост от спортния календар
• Считате че намерената подкова наистина носи щастие- нали икономисвате почти 30 рубли
• Считате че площадката за голф – това е покушение върху пасището за вашия кон
• Всеки път, когато минавате покрай пътен участък в ремонт, си мислите че из преградите биха се получили прекрасни конкурипични бариери
• Вашия кон се снабдява с нови „обувки” по често отколкото вие
• Мъжът ви непрекъснато се оплаква че обичате повече коня
• Ако мъжът ви направи нещо добро , вие го потупвате по шията и му казвате” Ай юнак, добро момче”
• Никой не иска да пътува във вашия автомобил, защото там навсякъде има сено и талаш. Но не се разстройвайте ! Помислете, ако на някой му се прииска да седне при вас в автомобила, ще ви се наложи да прехвърляте в багажника седлото, юздечтака, кордата, попоната, гамашите, валтрапа, четките,нагайката за да освободите място
• Не обичате да се миете ако намерите във ваната човешки косми, но въобще не се вълнуватае от конската козина върху дрехите, в пералнята , в купичката със супа
• Когато отивате в офиса, първо се отправяте към тоалетната, за да изсипете талаша от обувките
• Младежа, който не се интересува от конния спорт, с който неотдавна сте започнали да се срещате Ви хвърля подозрителен поглед. Вие се досещате че е забелязал камшика и шпориту на задната седалка на автомобила
• Срещате се по често с ветеринаря отколкото със личния си лекар
• Когато викате децата, извиквате имената на конете
• В дъждовно време се криете в амуничника, а не в квартирата
• Когато ви е нужен психотерапевт, отивате в денника на вашия кон
• В албума ви има повече фотографии на коне отколкото на семейството ви
• Разговаряте с конете, както със вашите деца
• Всъщност пиете кафе без захар, но в кафенето винаги искате 4 захарчета



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано10.12.07 10:18



Това е уникално и толкова вярно.На мъжа ми единственно потупването по врата с думите"браво"ще му дойдат в повече.Но поне това ме успокоява,че има и други луди,не съм само аз.



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано10.12.07 13:29



ах,мерси за превода ,че аз се разминах с комунизма в училиЩе и не съм учила руски (до преди минаата година,когато го учихме в ЕС страна).. мерси и на Рени за готиното четиво..тези неЩба са толкова верни :

Всеки път, когато минавате покрай пътен участък в ремонт, си мислите че из преградите биха се получили прекрасни конкурипични бариери .. ъъ,ами аз си ги скачах..ей така от лудост

Не обичате да се миете ако намерите във ваната човешки косми, но въобще не се вълнуватае от конската козина върху дрехите, в пералнята , в купичката със супа
.. най мразя косми в манджата си ..но колко пъти съм яла конски косми със семките на полска

Когато отивате в офиса, първо се отправяте към тоалетната, за да изсипете талаша от обувките
.. това по скоро го правех в училиЩе..и после се чудя заЩо никой от съучениците ми не искаШе да дружи с мен (ми то миризмата бе убийствена след 2 коня прояздени сутрин)..при това си спомням Надя веднъж ми разказва как се возили като деца на един от старозагорските автобуси да се приберат след езда и някаква жена стояла до тях и казала на мъжа си : ух ,как мири Ше на прасета... и посочила Надя с поглед

Младежа, който не се интересува от конния спорт, с който неотдавна сте започнали да се срещате Ви хвърля подозрителен поглед. Вие се досещате че е забелязал камшика и шпориту на задната седалка на автомобила
...ъъъъ ,много пъти по състезания..веднъж даже на връЩане от едно състезание в Бутан с бат МиШо и Олег спряхме на ози път за Враза където има череШи и се качихме на дърветата..бяхме оЩе със състезателните дрехи и хората ,преминаваЩи с колите си ни гледаха мноооого странно

В дъждовно време се криете в амуничника, а не в квартирата това е просто без коментар..каквото и време да бе ние сме стояли в праШния амуничник да лиупим семки или да се бъзикаме един с друг

Когато ви е нужен психотерапевт, отивате в денника на вашия кон
помня как 200 и някоя я посреЩнах в бокса на кобилата си..нямаШе ток и не знаех колкое часа..после по пиратките се ориентирах кога да й дам ябълката за чнг

В албума ви има повече фотографии на коне отколкото на семейството ви направо ме е срам от себе си

Всъщност пиете кафе без захар, но в кафенето винаги искате 4 захарчета
всъЩмост пия чай,не пия кафе,но принципно това правя в кафенето



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано10.12.07 14:25



Страхотен материал - благодаря за превода! И на Рени също, че качи това. Много е забавно и вярно, в същото време.





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: cowgirl]  
Автор pipi_dulgoto_4orap4e (непознат)
Публикувано11.12.07 00:14



- Никто не хочет ехать в Вашей машине, потому что там везде сено и опилки. Но не расстраивайтесь! Подумайте, если кто-то захочет сесть к Вам в машину, Вам придется перекладывать в багажник седло, уздечку, корду, стек, бич, попону, ногавки, вальтрап, щетки, чтобы освободить место

Хаха, това е моята кола





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Gerb]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:10



Признавам си, мислех, че повече хора четат на руски...ако не беше хумор, щях да го преведа, така се губи доста...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.