Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:39 17.05.24 
Любители на животните
   >> Коне
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано10.12.07 03:50



Тишо откри нещо тия дни, изкушавам се да ви го пусна, но го запазвам в оригинал - простко при превод много от хумора се губи...


Заглавието беше нещо от рода на -
ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...

- Вы планируете свою беременность в зависимости от календаря соревнований

- Вы считаете, что найденная подкова действительно к счастью - ведь вы экономите почти 30 рублей!

- Вы считаете, что площадка для гольфа - это покушение на пастбище для вашей лошади

- Каждый раз, когда вы проезжаете мимо участка ремонта дороги, вы думаете, что из ограждений получились бы прекрасные конкурные барьеры

- У Вашей лошади новая "обувь" появляется чаще, чем у Вас

- Ваш муж постоянно жалуется, что лошадей Вы любите больше


- Если Ваш муж сделал что-то хорошое, Вы хлопаете его по шее и говорите: "Ай, молодец, хороший мальчик!"

- Никто не хочет ехать в Вашей машине, потому что там везде сено и опилки. Но не расстраивайтесь! Подумайте, если кто-то захочет сесть к Вам в машину, Вам придется перекладывать в багажник седло, уздечку, корду, стек, бич, попону, ногавки, вальтрап, щетки, чтобы освободить место

- Вам противно умыватся, если в ванне вы обнаруживаете человеческие волосы, но Вас совершенно не волнует шерсть лошади на одежде, в стиральной машине, в тарелке с супом

- Когда Вы приходите в офис, то первым делом направляетесь в туалет, чтобы высыпать опилки из туфель.

- Парень, далекий от конного спорта, с которым Вы недавно начали встечаться, бросает на Вас подозрительный взгляд. Вы догадываетесь, что он заметил хлыст и шпоры на заднем сидении машины

- Ветеринара Вы видите чаще, чем Вашего терапевта

- Когда Вы зовете детей, почему-то выкрикиваете имена лошадей

- В дождливую погоду Вы убираетесь в амуничнике, а не в квартире.

- Когда Вам нужен психотерапевт, Вы идете в денник своей лошади

- В Вашем альбоме больше фотографий лошадей, чем Вашей семьи

- Вы разговариваете с лошадьми, как со своими детьми

- На самом деле Вы пьете кофе без сахара, но в кафе всегда просите 4 кусочка


P.S.На някои неща се смях до сълзи - между другото - точно тия дни имахме проблеми с талаша, и трябваше да видите как с Тишо мъкнем един огромен чувал /дето им викат хайдушки/ с талаш през целия глад и после в автобуса...



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gerb ()
Публикувано10.12.07 04:12



Жалко че не разбирам Руски. Дано някой все пак би искал(а) да го преведе.





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор DustDevilМодератор (akhala)
Публикувано10.12.07 05:14



Еееее, Рени....

Едно преводче направи, пък обещавам много да се смея!



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано10.12.07 07:29



Когда Вы зовете детей, почему-то выкрикиваете имена лошадей
Ей на това съм била свидетел!





Тема ПРЕВОДнови [re: Gerb]  
Авторcrazy_minka (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 08:02



ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...
• -планирате бременността си в зависимост от спортния календар
• Считате че намерената подкова наистина носи щастие- нали икономисвате почти 30 рубли
• Считате че площадката за голф – това е покушение върху пасището за вашия кон
• Всеки път, когато минавате покрай пътен участък в ремонт, си мислите че из преградите биха се получили прекрасни конкурипични бариери
• Вашия кон се снабдява с нови „обувки” по често отколкото вие
• Мъжът ви непрекъснато се оплаква че обичате повече коня
• Ако мъжът ви направи нещо добро , вие го потупвате по шията и му казвате” Ай юнак, добро момче”
• Никой не иска да пътува във вашия автомобил, защото там навсякъде има сено и талаш. Но не се разстройвайте ! Помислете, ако на някой му се прииска да седне при вас в автомобила, ще ви се наложи да прехвърляте в багажника седлото, юздечтака, кордата, попоната, гамашите, валтрапа, четките,нагайката за да освободите място
• Не обичате да се миете ако намерите във ваната човешки косми, но въобще не се вълнуватае от конската козина върху дрехите, в пералнята , в купичката със супа
• Когато отивате в офиса, първо се отправяте към тоалетната, за да изсипете талаша от обувките
• Младежа, който не се интересува от конния спорт, с който неотдавна сте започнали да се срещате Ви хвърля подозрителен поглед. Вие се досещате че е забелязал камшика и шпориту на задната седалка на автомобила
• Срещате се по често с ветеринаря отколкото със личния си лекар
• Когато викате децата, извиквате имената на конете
• В дъждовно време се криете в амуничника, а не в квартирата
• Когато ви е нужен психотерапевт, отивате в денника на вашия кон
• В албума ви има повече фотографии на коне отколкото на семейството ви
• Разговаряте с конете, както със вашите деца
• Всъщност пиете кафе без захар, но в кафенето винаги искате 4 захарчета



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано10.12.07 10:18



Това е уникално и толкова вярно.На мъжа ми единственно потупването по врата с думите"браво"ще му дойдат в повече.Но поне това ме успокоява,че има и други луди,не съм само аз.



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано10.12.07 13:29



ах,мерси за превода ,че аз се разминах с комунизма в училиЩе и не съм учила руски (до преди минаата година,когато го учихме в ЕС страна).. мерси и на Рени за готиното четиво..тези неЩба са толкова верни :

Всеки път, когато минавате покрай пътен участък в ремонт, си мислите че из преградите биха се получили прекрасни конкурипични бариери .. ъъ,ами аз си ги скачах..ей така от лудост

Не обичате да се миете ако намерите във ваната човешки косми, но въобще не се вълнуватае от конската козина върху дрехите, в пералнята , в купичката със супа
.. най мразя косми в манджата си ..но колко пъти съм яла конски косми със семките на полска

Когато отивате в офиса, първо се отправяте към тоалетната, за да изсипете талаша от обувките
.. това по скоро го правех в училиЩе..и после се чудя заЩо никой от съучениците ми не искаШе да дружи с мен (ми то миризмата бе убийствена след 2 коня прояздени сутрин)..при това си спомням Надя веднъж ми разказва как се возили като деца на един от старозагорските автобуси да се приберат след езда и някаква жена стояла до тях и казала на мъжа си : ух ,как мири Ше на прасета... и посочила Надя с поглед

Младежа, който не се интересува от конния спорт, с който неотдавна сте започнали да се срещате Ви хвърля подозрителен поглед. Вие се досещате че е забелязал камшика и шпориту на задната седалка на автомобила
...ъъъъ ,много пъти по състезания..веднъж даже на връЩане от едно състезание в Бутан с бат МиШо и Олег спряхме на ози път за Враза където има череШи и се качихме на дърветата..бяхме оЩе със състезателните дрехи и хората ,преминаваЩи с колите си ни гледаха мноооого странно

В дъждовно време се криете в амуничника, а не в квартирата това е просто без коментар..каквото и време да бе ние сме стояли в праШния амуничник да лиупим семки или да се бъзикаме един с друг

Когато ви е нужен психотерапевт, отивате в денника на вашия кон
помня как 200 и някоя я посреЩнах в бокса на кобилата си..нямаШе ток и не знаех колкое часа..после по пиратките се ориентирах кога да й дам ябълката за чнг

В албума ви има повече фотографии на коне отколкото на семейството ви направо ме е срам от себе си

Всъщност пиете кафе без захар, но в кафенето винаги искате 4 захарчета
всъЩмост пия чай,не пия кафе,но принципно това правя в кафенето



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано10.12.07 14:25



Страхотен материал - благодаря за превода! И на Рени също, че качи това. Много е забавно и вярно, в същото време.





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: cowgirl]  
Автор pipi_dulgoto_4orap4e (непознат)
Публикувано11.12.07 00:14



- Никто не хочет ехать в Вашей машине, потому что там везде сено и опилки. Но не расстраивайтесь! Подумайте, если кто-то захочет сесть к Вам в машину, Вам придется перекладывать в багажник седло, уздечку, корду, стек, бич, попону, ногавки, вальтрап, щетки, чтобы освободить место

Хаха, това е моята кола





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: Gerb]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:10



Признавам си, мислех, че повече хора четат на руски...ако не беше хумор, щях да го преведа, така се губи доста...





Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:13



Браво на теб за труда ! Между другото, темата е с продължение, ама ще се хвана тоя път да попревеждам - дано накрая звучи смешно...



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:18



Ти си ги скачала, ами аз докъде стигнах...В един дъжд купуваме захар с тишо от магазина до нас, и решаваме да изтичаме до спирката - най - вече заради камзерата, все пак захарта е пакетирана...И аз хуквам, пред мен една тясна градинка, под метър сязак, тревица, с два бордюра, скачам първия, стъпвам в тревицата, хич не ми дойде на разчет, едва не се пребих на втория, и си псувам яко, викам на Тишо, кой идиот не е измерил дистанцията тука ?

Той ме изгледа много странно, и се усетих, че говоря глупости...
А като каза за прасета...аз го бях разказвала това - есента на 93 -а, конегледачка съм на десетина коня, петък след обяд, прибирам се от хиподрума, и си нося и работните дрехи - още е топло, изморена съм и ми се спи, дремя, на другата спирка се качват две жени и ме гледат много подозрително...Викам си, пука ми, и в следващия момент те ме питат притеснено "Не ви ли миришем на прасета ?" - оказа се, че работели в един свинарник наблизо ! Викам не, аз мириша на кон и не усещам нищо !
Ха - ха, а за нагайката...Май 93 -а, купих си първата найгайка в София, ден преди да вземем Мери...И докато бях на "Хан аспарух", точно никой не забелязва, че държа нагайка - и после слизаме почти до "Витоша", вървим, аз се шляпам с нагайката по дланта, и се разминаваме с две момичета, облечени като циганки от руски филм - с много шарени поли на няколко етажа и такива кърпи на главите - казвам на Тишо "тия са доста екзотични" - и забелязвам, че гледа особено нагайката в ръката ми...И тук се усетих какви ли мислят околните за мен...Може и да са му съчувствали !
А за Нова година в бокса - завиждам ти благородно - ние обикновено сме били дежурни на първи сутринта - като най - непиещи...
За снимките няма нужда да коментирам - бях споменала, че когато Мери умря, пуснах търсачката на компютъра, и ми изкара надпис - че повече от 10 000 резултата не можела да покаже ! Бил Гейтс не е предвидил Windows за такива като мен явно...



Тема Re: ПРЕВОДнови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:19



Има и още...





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: DustDevil]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:21



Изпревалиха ме в начинанието...





Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: cowgirl]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:23



Абе аз на моя наскоро му казах нещо, с интонацията, с която и на коня...

Той не ми забелязва де...
Ама си е така - добре е човек да види, че не е сам в "болестта" си !



Тема Re: ЗА РУСКОЧЕТЯЩИТЕ...нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 05:25



То има мтого прозрения, мисля, че повечето от нас ще намерят по нещичко за себе си - дето им приляга като ръкавица / за езда/!





Тема ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 06:20



*Вашето творчесто /разкави, стихове, рисунки и т.н./ като цяло е посветено на ТЯХ - ЛЮБИМИТЕ - опашатите копитни

*При всякакво време, без да ви притесняват дъжд, сняг, студ или палещото слънце, вие се помъквате към конюшнята, макар в тоя момент да сте в гадно настроение и да ненавиждате целия свят


*Търпеливо се отнасяте към новобранците, без да се дразните от глупавите им въпроси - нали неодавна и вие сте били като тях. А точно новобранците, ако не загубят интерес, стават истински ездачи.

*Вас ви удивлява факта, че някой може да не харесва коне

*Набора ви от тапети за компютъра е катострофически еднообразен

*В шкафа с дрехите имате отделен рафт за попони, потници и бинтове.

*Когато вечер се приберете в къщи, от подгъва на дънките ви изпадва талаш.

*Когато подавате на приятеля си палтото, го мятате на гърба му като потник

*Вашият мозък отчетливо отделя от окръжаващия пейзаж в новините и киното коня, и приковава вниманието ви на него - даже ако този същия кон се намира на 30 - метровия заден план на филма или случайно е попаднал в кадър при снимането на новините.

*От вашите приятелски потупвания околните се измъкват - прекалено силни са за тях

*Пред миризмата на най - модния парфюм предпочитате миризмата на конюшня.

*Словосъчетанието "чистокръвен рисак" предизвиква у вас мимическо потръпване и пристъп от непонятен за околните праведен гняв.

*Вие за 72 -и път се впускате да обяснявате защо няма БЕЛИ коне. На вас са съсредотомени съчувстващи погледи.

*От киното вашия съсед излиза със синини в ребата "Виж, виж, на древния грък под попоната е скрито спортно седло ! Нас ни измамиха, върнете ни парите за билетите !"
Между другото, ходихме с мъжа ми да гледаме Саша Македонски - Саша яздеше на фризу, още не създаден като порада по него време. И под попоната наистина имаше седло. освен това - по неизвестна причина - зелени стремена !


*гледайки бягащото куче, вие първно забелязвате с кой крак галопира то - левия или десния.

*Думата "кон" вашите приятели и познати се стараят да не произнасят във ваше присъствие. Под никакъв предлог. Даже и шепнешком. Нощем. И под възглавницата. Иначе все едно ще чуете - и душата ви ще поеме към рая.

*Ако вие все пак чуете заветната дума "кон", в очмите ми се появява нездрав блясък.

*Камарата пране, което ще перете, в основната си част се състои от бричове, потници и бинтове.

*Вие се радвате на всяка вещ, свързана с конете, която получавате като подарък

*Вие веднага забелязвате грешките, свързани с конете, във фирмите и книгите.

*На работа ви болят глава, корем, гръб и зъби едновременно, но всички тия симптоми изчезвате, с приближаването към конюшнята.

*Вие ненавиждате да позирате за снимка, ако не сте на кон.

*При падане от коня вие отначало проверявате добре ли е скамия кон.А когато ви закарват в болницата, се оказва, че имате счупен крак.

*Вие знаете за болестите на конете повече, отколкото на хората.

*всеки път, когато се измъквате за половин час в конюшнята, отива половин ден.

*На въпроса от хора, незанимаващи се с коне "Как са конете ви?" отговаряте просто "Добре" - иначе ако тръгнете да разказвате как са в действителност, аудиторията бързо ще изгуби нишката на разговора.

*Когато сте болен и докторът ви преглежда, първия въпрос, който му задавате е "Кога ще мога да яздя пак?"

*Вие много добре помните, че не бива да се минава зад колите - може да ви ритнат.

*Когато чуете думата "кон" или го видите в далечината, реакцията ви е аналогична с тази на вашите коне, когато влезете в конюшнята с пакет моркови.

*Дъриже повода на кучето, чантата и въобще всичко катго повод.

*В супера ходите по - често за моркови, отколкото за хляб.

*Всички тревни полянки прнеценявате като вкусни и не вкусни, всички пътища - като годни или негодни за галоп, във всички постройки виждате потенциална конюшня, а оградите преценявате от гледна точка на удобния подход към тях и възможността за преодоляване.

*Ако чуете в града зад гърба си потропване на 4 крака, се обръщата с усмивката на щастлив идиот. при вида на две момичета на токчета, вместо на една кобила, усмивката се смъква от лицето ви, за изненада на разхождащите се красавици...

*Когато на ваши приятели се ражда дете, вие започвате наум да прехвърляте имена, с първите букви на лбащата и майката.

*Във вашия апартамент имате шкаф/ъгъл, с безвъзвратно конярски дрехи, които вашите домашни намиират неизменно по непреживяемия мирис и заобикалят отдалеч.

*От официалните ви дрехи се носи миризма на ...коне

*Всяка кола преценяват от гледна точка на това ще може ли да тегли каравана.

*При дрехите ви се появява ново направление - дрехи за конюшнята.

*Вашите познати вече са свикнали, че в гостната ви постоянно има има амуниция, донесена за смазване "само този път".

*Вие без да се замислите купувате скъпо струващо седло, нищо, че зимните си боти си носите вече четвърта зима.

*В училище всички тетрадки са били запълнени с нарисувани от вас коне.

*Фотоапарат сте си купили само за да запечатвате тях, любимите / коне/, а иначе за какъв... ви е нужен ?

*Желаейки да привлече вниманието ви, любимият мъж издава странни за околнните звуци, подобни на ласкаво процвилване и пръхтене, но вие мигновено реагирате на тях.

*Словосъчетания "здрав като кон" ,"конско здраве" и прочее предизвикват у вас бурно негодувание. И околните се стараят да не ги използват , защото те нямат повече сили да слушат подробно обяснение за това, какви крехки създания са конете

*На вас гледат в недоумение на обществени места и в обществения транспорт, когато по мобилния телефон използвате интригуващи фрази като :"Ти изкара ли на корда Боря /Дима, Сеня илри Маня /?"

*Твоето куче сменя алюра и краката на галоп според интонацията на гласа ти, прескача всяка удобна оградка , увеличава, ако й изцъкате и послушно намалява при хооооодом.

*Ако мъжcj ви знае, че вечерта няма на какво да се надява, тъй като сте прояздили два коня, и сте уморена до смърт. Но ако ви позвънят и ви помолят да проязсите още един, изведнъж се намира непресъхващ източник на енергия за това.

*Във вашия бюджет има само една постоянно увеличаваща се сума - ЗА КОНЯ - всички останали разходи може да се прехвърлят за следващия месец.

*Вашата аптечка в конюшнята е много по - голяма от домашната, и вие винаги точно знаете какво има в нея - за разлика от домашната.

*Вие вече не можете да изброите всички вещи, с конска символика в къщи.

*Вие изкупувате всичко с конскка символика - даже ако вече го имате - ще е подходящ подарък за приятелите ви - конярчета.

*Ако всички ваши познати знаят, че няма ли ви на работа / училище, вие сте в конюшнята, а да ви измъкнат от там - нтова вече е из областа на фантастиката.

*Ако вашето дете на 3 - 4 години вече знае частите на юздечката, а в първи клас може понятно да обясни колко наказателни точки дават за отбиване и по какво се различава малкия приз от средния

*Ако вие не можете да разберете защо вашите познати не различават конете ви един от друг - е, и какво, като са един цвят, една порода и примерно с еднакво телосложение ? Все едно те абсолютно не си при - ли чат !

*Човекът, който казва, че конете миришат, престава да съществува за вас като вид.

*Ако върху произволна ритмична музикав главата ми се появява схемата на КЮР.

*Когато преди рождения ви ден приятелите се интересуват от какво се нуждае коня ви в този момент.

*Ако всяка неделя приемате като работен ден.

*Когато ободрявате дълго товарещия се Windows на компютъра със звучно цъкане.


*Ако слагате на кучето си оглавник, вместо нагръдник.

..............................................

Има и още...ако ви е интересно, нататък ще преведа още някоя част...



Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор lionesss (голяма котка)
Публикувано11.12.07 08:27







Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Авторi (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 09:38



Благодаря за постинга, сигурно много от нас в клуба ще познаят себе си, много точно е описано!



Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано11.12.07 14:08



Страхотно е, искаме още!

Стига да намериш време, разбира се



Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: lionesss]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:00



На някои неща се смях до сълзи, имах чувството, че са писани точно за мен...
Ето го онова, с кучето


дето видите ли подходяща оградка - и го насочвате да я скочи...
Е, аз с козата бях стигнала много по - далеч !



Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: i]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:02



Аз затова и го пуснах, сигурна съм, че всеки ще намери нещичко точно за себе си !





Тема Re: ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано11.12.07 19:04



Ще намеря, то и на мен ми е интересно...След малко ще наглася още една партида...Дано успея да я пусна по - късно !



Тема ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 05:37



ВИЕ СТЕ ДОБЪР КОНЯР, АКО...

Вашите котка, куце, хамстер някак си прескачат препятствия

Като дете сте се опитвали да впрегнете котката в играчка - каручка

Когато вашето куче ви пречи да минете, го потупвате по хълбока и казвате "Премини".

Единственото, което не ви устройва у любимия човек е, че не е кон.

Ако от това, че сте груби, повече ви е срам от коня ви, отколкото от хората.

Ако приятелите от конюшнята записват в мобилните си телефони вместо твоето име, името на лбюбимия ти кон.

Ако вие не се появите на тренировка, значи са ви счупени двете ръце и двата крака.

Ако мечтаеш за своя коняшня, не по малка от за 10 коня. Понеже е голямо число !

Ако ти, като наркоманка, не можеш да живееш без мириса на конскща пот, конска тор и талаш.

Ако, разхождайки се из зоопарка, вшие мислите на гърба на което животно можете да се качите, за да го пояздите.

Ако вече сте престанали да се учудвате на въпросите на непросветените "А къде си държиш коня ?"- в смисъл не в коя конюшня, а изобщо къде, и отговаряш "На балкона !" - при което хората ти вярват.


Наблюдавайки пияния, вървящ по улицата на зиг - заг, вие го наричате серпантина, при това упорито се опитвате да оцените првилността на изпълнението по въображаемите букви.

Ако на въпроса "Ще ходите ли някъде на 14 - и февруари ?", се опитваш да си спомниш къде и какви състезания имаше тогава.

И още, ако новородените котата наричаш Водевил, Венесуела, Витакер и Виренея ( понеже майка им е Василиска )

Ако мъжът ти звъни от магазина и пита ще му трябват ли вна нашето момиче моркови за утре.

Когато приятелите и роднините все по - рядко звънят с предложение да се видите и поприказвате, защото знаят, че все едно ще сте в конюшнята и няма да имате време.А после почвгт да идват в конюшнята да те видят. Защото там със сигурност ще те открият.

Когато даже деловите партньори започват разговора с "как са вашите коне" и завършват с фразата "поздрлавете вашите кончета".

Когато ви звънят на мобилншия телефон и никой не ви пита "къде си", а питат " в конюшнята ли си".

Словосъчетанието "приятел на човека" ви напомня не само за кучето.

В тефтерчето ви, редом със снимката на любимия седи и снимката на любимата ви кобила.

Ако най - добрия тост на рождения ви ден е "за здравето на твоя кон".

-------------
Между другото това, за кучетата, котките и хамстерите е писано за мен - аз на хамстерите им организирах гладко бягане, надпрепускване с четириколки
/ двуколките се обръщаха - затова - кибрит с 4 колелца, и нагръдник, шит на ръка /и стипълчейз...Най - бързия ми хамстер за целия период беше Бернардито - от Бенджи...
А най добрия хамстер за стипълчейз беше Панда - от Питър Пан и Дубна...
Между другото, бях завъдила хамстерите до към 90 и нещо, и примерно ангорските бяха само за впряг, че бяха по - бавни...





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор lionesss (голяма котка)
Публикувано12.12.07 09:04



Хаха, единия ми заек в тая връзка трябва да го пускам на надскачане! Както е мръвка с дължина по-малко от две педи и височина десетина сантиметра, така скача метър-метър и нещо. А и на гладко бягане стига да има стимул взима розетка от воле!





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Mystic_River (любител)
Публикувано12.12.07 10:44



Хахаха...Много е готино!





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Mystic_River]  
Автор Haблюдaтeл1 (вече познат)
Публикувано12.12.07 15:39



Благодаря!






Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: lionesss]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 18:59



По времето, когато почнах да яздя, вече нямахме зайци - те само затова и се отърваха !





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Mystic_River]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 19:00



То има още даста, отсявам най - цветните, че всичките са дълги за превод, някои се повтарят или са много подобни...



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор KATЛA (опитомен дракон)
Публикувано12.12.07 19:56



"Когато приятелите и роднините все по - рядко звънят с предложение да се видите и поприказвате, защото знаят, че все едно ще сте в конюшнята и няма да имате време.А после почвгт да идват в конюшнята да те видят. Защото там със сигурност ще те открият. "
И това как ти звънят по телефона и питат " В конюшнята ли си?"

Тия двете 100% важат за Петя.Пък що купони стават в конюшнята...Конете вече са свикнали на китарен звън,шумни наздравици и пиянски песни!



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: KATЛA]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано12.12.07 20:23



Някои неща като ги четеш, все едно едно към едно за теб точно са ги писали - някой твой близък познат !


И при нас често така "а,на хиподрума ли сте"?



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор horse_mania (пристрастен)
Публикувано12.12.07 23:36



Рени,това е много хубаво !!!! Смях се от сърце /поради простата причина ,че открих невероятно много сходства с мен самата

/ !!!
Много благодаря за превода !!!



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: horse_mania]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.12.07 02:24



Радвам се, че ти е харесало - основно затова пуснах темата - бях сигурна че всеки ще открие по нещичко за себе си - даже и много неща !


Между другото, руснаците си признават, че някои от тия неща са преведени от английдки - значи и руските коняри, и английските, все по нещо приличат на нас !
Не съм отсяла още всичко, ако открия и други хубави, ще пусна още...



Тема И ПОСЛЕДНОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.12.07 04:04



Когато се страете дда се разминете с околните с дясното рамо.

Когато кордираш кучето си, казвайки нужните команди, учиш го на испански ход, отстъпване и т.н.И искрено считаш, че техниката на скока му е ужасна.

В студено времче ходиш на училище с жилетката от конния магазин.

Слушайки песента със стих "Аз ще ти подаря два джоба трева...", си мислиш Боже, колко малко, няма да стигне доникъде - докато до ума ти бавно достигне, че имат предвид съвсем друга ТРЕВА.

Неззнанието на съседа ти по чин кой е Сметанка, те кара да се замислиш в пропуските в образователната система.

Цялата ви стая е окичена с картини с коне, а фона на мобилния ви телефон е с кон.

Когато видите познат на кон - първо разпознавате коня, и после познатия.

Ако думите "Това не е моята кола" ви карате да си мислите, аха, учебна !

Ако почувствате на обществено място, че ръкавиците ви миришат на конюшня, ги поднасяте към лицето си и с удоволствие вдъхвате аромата.

Ездач - това е този човек, чиито родители с времето много добре разбират цялата конна тематика.

Когато карате колата си, натискате педала за газта ритмично, през определен брой галопни махове.

Когато в къщи у вас е истински бардак, но бокса на коня ви е идеално чист, спите спокойно.

Ако ти пишеш разказ и приятелите ти почват да го четат, то още след първата - втората страница казват :"Пак коне !".

Когато слушате нова песен, без да обръщате внимание на думите и изпълнителя, а само на ритъма - и става ли тя за КЮР.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Имаше и още нещо - то беше вече разказана случка - ако предложите с треньора си да направите програмата от обездката БЕЗ коне - и нещо в този дух, което сте го виждали, но е забавно


Продължението беше, че можело и паркур да се скочи - такъв клип няма, впрочем, аз пробвах да единични препятствия - боса, с дълъг панталон с широки крачоли, рискувах само до 85...
Конят ми се оцъкли доста, стоеше буквално зяпнал, и му висеше стиска трева от устата...Пълен шок !
Иначе рекорда на конюшнята ни беше 125 - 130 см - подразбира се, че БЕЗ коне - имена няма да спомена и снимки от надскачването няма да пускам !

Аз там не участвах - беше само за професионалисти.



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: KATЛA]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано13.12.07 12:48



Аз си мечтаех в конюшната, където работех, да си създадем такава атмосфера , но уви. Там основните лица бяха студени хора.



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: POLllV]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано13.12.07 14:52



Ех, аз все казвам, че човек не си ви направи сам веселото, друг няма - опитваш ! Все някой ще поддаде - един да е, двама да са - все е нещо ! Всички няма как, но поне една част...Опитване, опитваме му е майката...

Пробваш с хумор и ..."Улыбайтесь, господа!"



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано13.12.07 15:09



Опитвам, ама до някъде . После ми става скучно и преценявам , че човека не си заслужава. Аз излизам в такава компания , че обикновено след едно излизане ме боли корема от смях и искам пак и пак . И някак си съм свикнала така и когато попадна в среда със скучни снобари ми е много тъпо и нямам стимул да ги очовечавам и да създавам купона сама. Искам да подчертая , че става дума за това как можехме да се забавляваме всички и да работим с удоволствие после. Не , че нямах сродни души там . Колежката ми беше един много весел и слънчев човек и с нея се забавлявахме много , но не е същото като да си бяхме създали всичките една обща компания и да си правехме купона по-често. Едно време като дете, по времето когато осъзнах , че конете ще бъдат важна част от живота ми , живеех на една хижа и там при всяко пристигане и отпътуване на новите групи почиващи си правехме огромен лагерен огън и се събирахме всички, баща ми свиреше на китара и заедно с майка ми пееха. Беше вълшебно или по-точно такова е останало в детските ми спомени.
Впрочем това е повод да споделя една моя мисъл, по-скоро желание. А именно - Някога ,на пролет или лятото да си направиме среща повечето клубарчета с конете и да си направиме поход , ама голям поход - нещо като обиколка на страната или поне на някоя планина. И да има и лагерен огън и разкази и т.н. Какво ще кажете?



Тема Re: И ПОСЛЕДНОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор pipi_dulgoto_4orap4e (непознат)
Публикувано13.12.07 23:15



Мдаа, пича от клипчето, който е по средата цепи яко на контра галоп





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Gerylin (Suomalainen)
Публикувано14.12.07 02:37



Рени,аз пък чела недочела милех че това 3тото (бе преведено направо) си го писала ти...и си викам :ееех,не само аз съм лудата..има и други като мен..ето един пример ..пък то се оказа че руснаците взяимствали от англичаните и всички сме в кюпа





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Gerylin]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.12.07 04:43



Не съм аз - на мен ми хрумна моя си добавка - руснаците, четейки английските неща, бяха добавяли и свои - макар, че повечето бяха разказани истории...
Едното беше някой пътува с такси към конюшнята и ориентира шофьора "След църквата яздим на дясно..."


А моята добавка...Хрумна ми днес, в автобуса -
*...ако в междуградския автобус не ви питат "За къде ?", а "До хиподрума, нали ?"
*...ако в магазина за сладки неща ви посрещат с "Захар, нали ? Голяяма или малка кутия ?"
Между другото, нас вече всички контроли в селския ни знаят...И в няколкото сладки магазинчета до нас знаят какво пазаруваме...
То имаше и друга случка - прибираме се от морето - бяхме в Каварна, и сме вече във Варна, имаме няколко часа свободни до влака, и се мотаем из града...и скочихме на едно пазарче - тип битак - имаше какво ли не, макар, че предимно сувенири - и ние се залепихме за една сергия с няколко конски картини и пъзели с коне - стоим и обсъждаме, и продавачката казва "вие май харесвате коне?", бях на път да се разсмея - абе не ни пишеше на челото, ама и двамата - с фанелки с коне, аз май имах и синджирче с конска глава, а отделно на сака ми висеше конче - май и още имаше де, но...
Та...даже много сме в кюпа ! А това, за картините по стените...На баща ми съм му казала, моля ти се, само не плакати и пъзели - нямам място - освен и по тавана да слагам вече !



Тема Re: И ПОСЛЕДНОнови [re: pipi_dulgoto_4orap4e]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.12.07 04:50



Първия път май Ния го беше пуснала, не съм сигурна, но помня, че се смях много...Е, аз само съм скачала без кон - обездка не съм карала !





Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: POLllV]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано14.12.07 04:52



Аз разбрах, че не си опитала, извинявам се !

Неее, сноби не, чак дотам не мога да стигна - ама поне няколко човека ако "зарибиш"...
Вярно е, може да се забавляваме, ама...Май не го умеят толкова много хора това...аз съм свикнала където и да отида, да ми е добре - правя всичко възможно, все тая какви са условията...
Това, с песните и китарите, съм го преживяла по алпийски и пещерни експедиции...Някога. Аз така и не се научих да свиря на китара, на касетофон е къде по - лесно...
Иначе за идеята - не помня кога бяхме говорили за това, май още в началото, около създаването на клуба - ама така и не е правено, ограничихме се да се виждаме предимно по състезания и други конни събития, аз малко не съм добра компания точно на състезания, защото търча да снимам като кон с капаци...В това отношение със Сияна много си приличаме - Деси, ако не греша, казваше, че предполага как съм, като познава нея !Снима ли - ни приема, ни предава - в друг свят, на друга планета ! Или в друго измерение - по избор !
Та с това останахме...Другото е сложно за организиране - от къде ще се тръгне - всеки би искал вероятно да е по - близо до неговия град, отделно - не толкова много членове имат собствен кон / ние пък сме двама души с един кон !/, а и колко хора имат лична каравана, че да стигнат отправната точка - май тия бяха основните аргументи да не го реализираме до сега...




Тема Re: ПРЕВОДнови [re: crazy_minka]  
Автор Gerb ()
Публикувано14.12.07 07:28



Мерси за превода, много ми беше интересно!


Аз си имам една подобна блуза, но само с 10 реда, и пише защо коня е по добър от мъжете. Да ходиш някаде, като някой магазин или ресторант, да видиш физиономите на хората! Много ми е смешно.




Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор POLllV (любител на коне)
Публикувано14.12.07 13:58



То по принцип знам , че е трудно организирането на подобно нещо. Ти да не мислиш , че на мен ще ми е лесно при положение , че имам и детенце . Да не мислиш , че ще ме пуснат току така на поход. Ама аз и това съм го измислила.
Да си кажа честно преди година и притежаването на кон беше далечна и трудно постижима за мен цел , но ето как се развиха събитията. Навих си го на пръста и стана. Колкото до организацията на поход - всичко става с много мерак и добра организация. Аз, Русана и Миряна ще го направим със сигурност това един ден . Копривщица е един добър отправен пункт.



Тема Re: ЧАСТ 3нови [re: POLllV]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.07 06:59



Бе реално за никого не е - един има работа, дето точно тогава не може да отстътва, друг я още училище, я изпити, деца, каквото се сетиш...То и по състезания никога не сме се събирали ВСИЧКИ...

Хем там тая, трудната част, с конете, я няма...
Освен мерака трябват свободно време и пари - щото може да умираш от мерак, ама нямаш ли под ръка каравана, или да не можеш да платиш транспорта...



Тема Re: И ПОСЛЕДНОнови [re: Oлra Пpaйд]  
Автор Haблюдaтeл1 (вече познат)
Публикувано15.12.07 21:12




Тоя списък май няма край - давайте и свойте "картинки" ...
Да ви се е случвало това:
Когато помагате при паркирането на приятел - го спирате с : "о-о-хо-о-о";
Да "цъкате" не само на компа, но и на всичко що се размотава отпред ..;
А да сте потупвали по глезена човек за да си вдигне "копитото"?;
За лукчетата по джобовете да не говорим... то е като захарчетата за кафето..
За ябълките от вилите на всички приятели - също /е, сигурно са от изпопадалите по земята, но пак ще се занесат в конюшнята/;
Да сте ползвали конската аптечка при нужда, защото пак ви е свършил "човешкия" риванол...




Тема Re: И ПОСЛЕДНОнови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор Oлra ПpaйдМодератор (коняр по душа)
Публикувано15.12.07 22:20



То и за коли имаше много, ама понеже голяма част от участниците тук са под възрастта за шофьор, а и доста се повтаряха...
Едното беше като видите спряла кола, се радвате как добре са подравнени краката /гумите/


А за цъкането...Цъкала съм на гъски, кози и крави, когато ми се мотат - и на хората в автобусаЯвно е "професионална деформация", нали така му викат...За ябълките много не важи при мен, нашият не обича, но съм носила на другите коне когато и колкото мога...
Захар имам по джобовете няа всички якета...А в едно преди време и царевица открих...
Ха - ха, неее, човешка аптечка почти нямам, ако един бинт, лейкопласт и аналгин/аспирин се броят - но пък за коня имам, пък колко пъти съм си лекувала травми с конски лекарства...



Тема Re: И ПОСЛЕДНОнови [re: Haблюдaтeл1]  
Автор cowgirl (ентусиаст)
Публикувано16.12.07 13:51



Аз редовно като обувам детето си го тупам по крака и и казвам :"Дай крак." Абе,професионална деформация,хем това не ми е професията,а хоби.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.