Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:04 25.05.24 
Здравна
   >> Хомеопатия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Школи, потенции, моди...нови [re: Xoмeoпaт oт quot;Kлa]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано27.02.05 21:15



Това, че някой не си вържши работата, не значи че класическата хомеопатия не работи, а боаронската работи. Просто хората като завършат курса и смятат, че са научили всичко. Нито посещават чуждестранни семинари, нито учат език, за да сърфират в Интернет, да не говорим, че не се правят колегиуми, за да се обсъждат сложни случаи и т.н.
А пък за боарнци ще ти кажа, че веднаж бях в аптеката на Чаталджа и пристигна една пациентка с боаронска рецепта за 6 лекарства, но вече изписани не в 15 и 30, а в 200 и 1 М. Което е също толкова ужасяващо, колкото и изцепките на цитирания от теб колега и неговия кръг.
Така че проблемът е сериозен - обучителен, организационен, защита на пациентите и т.н. И само с поплювки няма да се оправи. Просто всеки трябва да си прегледа картотеката, от последната година, например, и да види какво е изписал и какъв е резултатът и после простичко да го сметне в проценти. И ако не му е неудобно, да продължава.
А книги и курсове - колкото щеш.



Тема Re: Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Пaциeнт, нayчил нa c]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано27.02.05 21:21



Ами практикувай си френска хомеопатия "безплатно" тогава. Никой не ти пречи. Но не карай Ханеман да се обръща в гроба. А иначе - напълно съгласна с "първо - не вреди!".



Тема Re: Школи, потенции, моди...нови [re: Xoмeoпaт oт quot;Kлa]  
Автор koя ли (новак)
Публикувано28.02.05 12:59



Може ли повече информация за това:
Аз съм от Английската, но честно казано, досега съм видяла много по-по-малко излекувани, а много повече влошени.
И хич не се предписва според пациента! Никакво ПОДОБИЕ не се търси! Просто според модата в момента - в началото я караха масово на LM1, после минаха на 200С, после се някои останаха на тази потенция, други скочиха на 1М... Има бая привърженици (школата на Марио) на 10-50 М... И си твърдят, че високите потенции не давали обостряне и лечебни кризи!

Какво обостряне и лечебни кризи дават високите потенции? В какъв период - месец, няколко месеца, година...Каква е тая школа на Марио, класическата хомеопатия не е ли една школа? По какво може да се прецени вредно ли е и доколко даването на високи потенции?



Тема Re: Препатих от най-известните и се научих сама...нови [re: Пaциeнт, нayчил нa c]  
Автор Mariannna (новак)
Публикувано28.02.05 16:06



Мила анонимна пациентке,
Разбирам гнева ти, защото и аз имах проблем заради високомерието и прекаленото самочувствие на една известна хомеопатка, чието име няма да споменавам. На няколко пъти й натвърдих, че лекарството й не ми действа добре, даже напротив, но тя продължаваше да цупи презрително устни (не може аз да знам по-добре) и да пропуска покрай ушите си моите оплаквания. Обаче тази същата дама преди няколко години ми беше помогнала невероятно много с едно лекарство, от което бях почувствала невероятно подобрение. За това аз я боготворях и не смеех да погледна истината в очите и да я сменя.

За съжаление, всички се стремят да се запишат при най-известните имена, защото смятат, че това е някаква гаранция, че хомеопатът е добър. Това обаче се оказва нож с 2 остриета - някои просто разчитат името да работи за тях и карат хората като на конвейер. Явно и в хомеопатията, както и във всяка друга област, човек трябва добре да си отваря очите и да преценя дали вижда подобрение от лечението на дадения хомеопат, или не. Мен примерно, предишната лекарка правеше всичко възможно да ме убеди, че колкото и зле да се чувствах, всъщност съм много по-добре, а хронифицирането на заболяванията и усилване на умората са само плод на въображението ми (за тях тя предписваше водорасли, след като всъщност трябваше правилна хомеопатия).



Тема демагогията заради парите...нови [re: Mariannna]  
Авторпaциeнтkaтa/xoмeoпaт (Нерегистриран)
Публикувано03.03.05 17:44



Май отгатвам кой/коя ти е хомеопата, лекуващ некадърността си с водорасли и обяснения! На мене ми каза, че "антидотирам лекарството с мисъл!!!"
И аз пих водорасли, но ефект имаше само от тях.... И то - временен...
Тези, които правят име чрез разни публикации (като описват само добри случаи, често нереални), нямат време да се доусъвършенстват. Дори са ми го казвали, че нямат време за интернет. Да им давам "нещичко интересно" като срещна!!!

Така се научих на повече тънкости в хомеопатията от тях.
....
А всичките сме си виновни. Приказката за зелника...
Би трябвало, като се отиде на проследяване, ако няма подобрение, то не само да не се плаща още една такса, ами и да се връщат парите. Некачествена услуга!!! Ако нещо не работи при поправка, то майсторът или ще трябва да го поправи да заработи, или да върне парите...
В страните с млада хомеопатия се плаща за опити на пациентите - те са доброволци. И наистина е така! Защото резултатите остават за лекувания/влошения...
Аз досега съм видяла само една хомеопатка - въпросната от Френската школа, която се обажда за своя сметка на пациентите си и ги пита как са, как върви лечението, като си записва подробно по телефона! А познатите ми "класически хомеопати" трябваше да им се оплаквам при влошаване (не обостряне, а влошаване!) само в кабинета срещу таксата.....



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнтkaтa/xoмeoпaт]  
Автор mulan (непознат )
Публикувано08.03.05 01:07



моля те би ли ми изпратила името на хомеопатката от френската 6кола. Бих искала да се запи6а при нея.Виждам 4е си напатила и си наясно с не6ата.А 4увала ли си за Янева мисля 4е и тя е от френската 6кола. Педиатар ? Мерси предварително!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнтkaтa/xoмeoпaт]  
Автор Asssia (непознат)
Публикувано08.03.05 21:23



Здравей, може ли да ми напишеш координатите на тази хомеопатка на ел поща assia_tz@yahoo.com. При хомеопатката при която сам ходила досега се пишат доста отрицателни мнения тук жаж форума. Имам според мене хроничен проблем от няколко години и трябва някой да подходи сериозно. Благодаря предварително!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Asssia]  
Авторпaциeнт (Нерегистриран)
Публикувано05.04.05 23:16



Защо никой не пише имена ,ТУк?Говорите за хомеопати (лоши ,добри) <а аз така и не мога да реша кьде да отида!Някой ще даде ли име на добьр хомеопат в Пловдив !Нямам предпочитания за английски или френски школи!!!Благодаря!!!



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: пaциeнт]  
Автор Elaps (минаващ)
Публикувано09.04.05 00:33



Щом нямаш предпочитания за английска или френска школа, значи не знаеш за какво става дума. Всеки е отговорен за нивото си на некомпетентност. Така че засега не заслужаваш координати на добър хомеопат.



Тема Re: демагогията заради парите...нови [re: Elaps]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано09.04.05 04:10



еее, много си жестока!

в заключената тема има координати.Аз препоръчвам доктор Стоименова.

Mens agitat molem


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.