Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 07.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано18.09.13 22:36



Възниква друг въпрос като огледах статистиката. Меко казано някои числености ми се виждат странни. Например чудно ми е как така нуфузите НЕмюсюлмани в каза Осман Базар /Омуртаг/ ще са над 16000 хиляди, а мюсюлманите 1100. Вижда ми се обърнато, всъщност може и да е било точно обратното. Много други цифри ми се струват обърнати, нещо типично за българската преписваческа историография, да преписва накриво.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.09.13 22:38



Ей, шсе пукнеш от злоба


И кое освен Омуртаг е обърнато, о ти гръко ненагаждаческа историографийо.

Редактирано от koмитa на 18.09.13 22:39.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано18.09.13 22:42



Добре де нормални ли са бройките за Осман базар според тебе? Аз имам точно обратните.

За Кешан верни ли са?



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.09.13 22:44



Сигурен бях, че се чудиш за какво да се захванеш

. Не са верни за Омуртаг. И? Вероятно е печатна грешка. И за Кешан не са верни. Ама за Шаркьой и Галиполи, мълчиш а?



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано18.09.13 22:46



Ми за какво пускаш лъжи тогава?



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.09.13 22:48



Кви лъжи бе

2 околии, 3 да са и то печатни грешки от общо 131 изброени околии.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: koмитa]  
Автор dean dimov (gioni)
Публикувано18.09.13 22:53



Грешките са повече и са все в полза на християните, очевидно е че са тенденциозни. Видях ги, що да не го споделя. Чест ти прави , че не го отричаш. Да не се заяждаме на дребно. По добре сподели до къде са хърцоите, кои са капанците, гребенците, а тези в Провадийско и Шуменско какви бяха? Малко ми са мътни тези от североизтока.

Редактирано от dean dimov на 18.09.13 22:54.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор amaral5 (член)
Публикувано18.09.13 23:09



Що се отнася до поредното лунатично бръщолевене на Амарал от типа "по скоро гагаузите ще научат български" - всички гагаузи в България говорят български, а тези от Молдова до скоро са предпочитали смесени бракове само с българи, наскоро поради прапагандата, а вероятно и по други причини примерно икономически, някои са започнали да се женят и за анадолски турци, поради липсата на турци в Молдова.

Пак четеш като дявол евангелието "балканецо" по националност. Аз не съм казвал, че не знаят български, а, че не им е майчин.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: dean dimov]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано18.09.13 23:22



Хърцоте са били крайдунавско население, в по-старо време са стигали до Свищов и Никопол. Капанците са подразделение на хърцоите, макар в днешно време да се твърди обратното и са покрай Разград. В Провадийско и Шуменско са съртовските села. На старото население в Североизтока освен хърцои, в по северната част, в по-южната са му казвали ерлии. Старо население, а на тракийци и балканци от по-ново време, се е било запазило в Силистренско и Русенско, покрай Разград, покрай Шумен и Преслав и в Провадийско. Както и различни други по-малки островчета.

Нямам идея до колко вярна е тази статистика, изчислявана е на база нуфузи.

Редактирано от koмитa на 18.09.13 23:24.



Тема Re: Коментари по АНКЕТАТАнови [re: dean dimov]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.09.13 23:26



Автор dean dimov (gioni)
Публикувано 18.09.13 22:23

Нещо не ми се вярва примерно в Осман пазар /Омуртаг/ каза немюсюлманските нуфузи на са над 16 000 а мюсюлманските 1000 и нещо. Някой сериозно накриво или обратно е преписвал бройката. Обичайна практика за българската историография.

Автор dean dimov (gioni)
Публикувано 18.09.13 22:36

Възниква друг въпрос като огледах статистиката. Меко казано някои числености ми се виждат странни. Например чудно ми е как така нуфузите НЕмюсюлмани в каза Осман Базар /Омуртаг/ ще са над 16000 хиляди, а мюсюлманите 1100. Вижда ми се обърнато, всъщност може и да е било точно обратното. Много други цифри ми се струват обърнати, нещо типично за българската преписваческа историография, да преписва накриво.



Да нямаш раздвояване на личността, или вече е почнала да те гони деменцията.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.