Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: тapaтaнчo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано14.05.13 14:14



Потомствено наци е силно казано, при положение, че съм 100% българин.
А и не знам кое наци би гласувало за БСП на последните избори, както аз направих.

По-скоро, това беше някакъв личен малък бунт на дядо ми срещу комунистическата диктатура в България. Да говори на внука си за забранени теми, от забранена гладна точка.

Той също не беше "наци" per se. Всеки, който е завършил висшето си в Германия по това време, е получил такава диплома. Все едно да кажа за някой че е потомствен комунист, само защото дядо му е бил в ЦК или е завършил висшето си или е работил в СССР. Пълен нон-сенс. Ако този някой членува или гласува за някоя от комунистическите партии в България, тогава е комунист. И по силата на потеклото си става потомствен комунист. Но ако гласува или членува при десните или пък изобщо не се интересува от политика, тогава какъв е?

Но пък много по-лесно е да праскаш категории и етикети за хора, които не познаваш, вместо да се помъчиш да помислиш малко.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: hadjiyata]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано14.05.13 14:20



Какво усети, бе, Хаджи? Разкажи ни, любопитен съм.



Демонстрирай ни върховните си дедуктивни способности и категоризирай някой по 10 му поста, които си прочел и по сбит, макар и не съвсем лишен от контекст, разказ от детските му години.

А после и аз може да напиша какво "усещам" по отношение на теб и накрая можем да сравним кой е по-близо до истината.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано14.05.13 15:13



Добре бе, не си наци... просто си силно "дясноориентиран" човек



Ах! Ама си гласувал за БСП-то, а те са социалисти, но са леви а не десни.

Всъщност цялата тая галимация с ЛЯВО/ДЯСНО е голяма древна простотия. Трябва да има 2 оси на политическата ориентация: Социална ос (междучовешки отношения) по вертикалата, икономическа ос (отношения на човека към ресурсите около него) по хоризонталата

Колкото по нависоко си в "социалната ос" толкова повече харесваш авторитаризъм от какъвто и да е тип: дали диктатура на пролетариата или диктатура на някоя дясна партия, няма значение. Колкото по-надолу толкова си по-свободолюбив (don't tread on me! don't tell me what to do!) до тоталното озверяване абсолютния див анархист-примитивист...

Другата ос е стандартната борбата между "ляво" (колективизъм) и "дясно" (корпоратизъм, частен капитал)

Ей от , има и тестче за ориентиране по хикс, игрек

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано14.05.13 17:26



Интерпретирай го в буквалния смисъл на думата . Бабата на Адолф Шикългрубер Хитлер е била прислужница в еврейска къща . По "субективни" причини тя забременява , неясно от кого - от стария или от младия евреин . Така или иначе те не го признават за свой внук (съответно няма наследство) и той им има зъб , като съвсем естествено си е мълчал за еврейската си жилка . Ама "любопитния" Химлер проверил произхода на фюрера и изровил скритите факти .

Хитлер от своя страна лично е разписвал удостоверенията за арийски произход на няколко генерали с 25% еврейска кръв .



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано14.05.13 18:27



Едва ли някой ще те захапе заради сбития преразказ на дядовите ти спомени , драги , защото те съответстват на историческата истина . Хитлер е бил един от най-добрите оратори за времето си , на секундата е улавял настроението на тълпата и е говорил каквото й се искало да чуе . Това го потвърждават всички историци . И едва ли на някой интелигентен човек му дреме чий подпис удостоверява дипломата , която дядо ти е получил след успешно полагане на изпитите по изучаваните дисциплини . Така де , образованието в Германия е било и все още е олицетворение на уважение и престиж . ( Подчертавам , че последните 2 изречения нямат за цел четкане и/или сдобряване )
"Усещането" идва от други изречения на постингите ти : "омекотена пропаганда на съюзниците" , "последния голям завоевател на Европа" ...

Ако не беше ги написал , със сигурност нямаше да бъдеш окачествен като неонацист . Това е , останалото го преценяваш ти .



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано17.05.13 11:48



Ами не всъщност, колкото повече раста и остарявам, толкова повече ставам независим и с някакви принципи и идеали на които държа. Вкоренявам се във Вселената един вид. От доста време насам, това е идеала Свобода или Смърт. Предпочитам Своботата отколкото диктатура на един луд Нацист и триумф на фашистката идеология.

А сигурен ли си, че за да не се възроди нацизма отново е необходимо и достатъчно само да се заклеймяват и/или преувеличават престъпленията на нацистите. Не ти ли минава през ум, че преувеличавайки престъпленията на нацистите се дава възможност други да вършат същите престъпления безнаказано като се разграничават от нацизма, дори сегашните борци против нацизма подчертават че не бива да се правят ананогии. Една съседна нам страна е прочистила територията си далеч по радикално от нацистите, казвам по-радикално защото нацистите избиват базпричинно цивилни само от един етнос, докато нашите съседи много народи, всичките неравнопоставени, не закачат равнопоставените малцинства, но след прочистването те заемат ролята на унищожените и сега едно от тях се бори за равноправие и свобода.



Нооо разбира се това не означава че съм комунист! Напротив, центрист съм. Аз съм за корпорациите ако са РЕГУЛИРАНИ от иначе слабо правителство. Правителството да дава само някакъв общочовешки нормативен фон и не се меси в икономиката на страната. Както и за напълно свободен пазар освободен от излишни такси и морални догми за това кое трябва да се консумира и продава. Пълна свобода до степен на пазарна анархия.

Уж си за свободен пазар, а искаш да е регулиран, дори го пишеш с главни букви?!!!
Под регулация аз разбирам постоянна намеса, а това, че регулацията ще се осъществява от слабо правителство е още по-зле, слабото правителство си знае че ще бъде сменено от друго и бърза да се обогати (накраде) докато е на власт чрез РЕГУЛАЦИЯТА, например изкупуването на електроенергията от фотоволтаиците е на абсурдно високи цени, регулацията се състои в това, че не със всеки ще бъде сключен договор за изкупуване, принципите на пазарната икономика изискват цената да е според търсенето и предлагането но се нарушават с РЕГУЛАЦИЯТА!!!
Аз пък съм за силен парламент който да създаде правилата на пазарната икономика на които да се подчиняват корпорациите, регулация само за монополите, а като ще ги регулират по-добре да не ги приватизират, защото приватизацията на монополи означава че се назначават "бизнесмени" на които правителството определя каква да е печалбата.

Бизнесмени го написах в кавички защото не са такива, а са феодали, бизнесмените са предприемачи които поемат рискове!!!

Редактирано от тapaтaнчo на 17.05.13 11:53.



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: тapaтaнчo]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано18.05.13 23:16



В отговор на:

Не ти ли минава през ум, че преувеличавайки престъпленията на нацистите се дава възможност други да вършат същите престъпления безнаказано като се разграничават от нацизма, дори сегашните борци против нацизма подчертават че не бива да се правят ананогии.




Ами имаш право до някаква степен... Не мога в момента да преценя до колко. Да, историята по-принцип като наука би трябвало да се разглежда безпристрастно, без емоции и с хладен ум. Не винаги обаче това е възможно, тъй като се борави с лични култури на различни индивиди (това последното го приеми като интелектуален булшит, празни думи подредени в почти правилен граматически текст )

В отговор на:

Уж си за свободен пазар, а искаш да е регулиран, дори го пишеш с главни букви




Случва се понякога когато човек борави с компютри да изтрещее и "да хвърли изключение"

И все пак: Зависи от КАКВО ИСКАШ да ти е свободен "пазара" (отношения човек-човек + човек-нечовек-човек, пхах!). Аз искам ДЪРЖАВАТА да не се меси в пазара като налага икономически спънки от фалшив морал. Например, да ми прави цигарите 5 кинта (като реално струват 3) под натиска на фалшив "здравен" морал, да ми казва какво мога да си бутам в тялото и какво не, да ми налага патентни закони които ограничават свободата ми на комуникация, да си слага гагата в един тон шитни в които НЕ ТРЯБВА да си слага гагата.

НО искам държавата да НЕ позволява търговия с роби (или да санкционира по определен начин определени хора, слагайки ги в икономически касти).

Искам държавата да НЕ позволява търговски монополи и тръстове.

Искам държавата ДА ЗАБРАНЯВА частна валута (тип Федерален резерв) ИЛИ да позволи на ВСИЧКИ да си правят частни ВАЛУТИ (например, прочети за и неговата "валута"). Онако или Вако!

Може и да се сетя за повече нещица.

Както виждаш под предлог че държавата се грижи ти налага един куп глупости като морални догми, изсмукани от пръстите на платени "учени" (не истински!) съвети относно това и онова и прочее

Все пак, все още, не мога да преценя за ДАНЪКА дали да бъде плосък или нарастващ. Да гепиме ли парите на богаташките мекерета с експоненциален данък? Или да го духат бедните социални паразити които не вършат никва реална работа с плосък данък? Ти какво мислиш?
.
.
.

Цялата тази работа с Либерализъм/Консерваторство, ляво/дясно, гей/педерас, и прочее много ме дразни.

Аз съм СВРЪХ либерален когато става въпрос за личната ми неприкосновеност (какво мога да правя, стига да не вредя на друг), и много консервативен когато става въпрос за някои други неща (например, за смъртно наказание съм).

Затова ви и публикувах един полу-психологичен тест за политическа ориентация. Защото политиката е психология с други средства

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Редактирано от Accolade на 18.05.13 23:19.



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.05.13 12:18



Да, историята по-принцип като наука би трябвало да се разглежда безпристрастно, без емоции и с хладен ум
...........................

Да, но моят опит говори, че намеси ли се името на Хитлер, това е невъзможно.

Веднага се почва "Ама ти кво, защитаваш ли го? Неонацист ли си? Расист ли си?", т.е. от обекта на спора веднага се преминава към неговия субект - човекът, който спори. В тази тема се получи абсолютно същото .

Не питай управника защо е простак, питай себе си защо е управник!


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано20.05.13 12:25



айде да цитирам ТЪПАТА либерастка гнусна уикипедя
..........................

Вместо да ми цитираш Уикипедиа, която всеки може да редактира и която не допуска никаква алтернативна гледна точка, освен политкоректната, вземи прочети някоя от книгите му.

Виж какъв огромен архивен материал е изровил, особено в "Hitler's war" и в Churchill's war. Благодарение на него стават широко известни събитията около съюзническите бомбардировки на Дрезден - това чудовищно престъпление, над 200 000 цивилни (жени и деца, мъжете отдавна са на фронта) са запалени живи.

Не питай управника защо е простак, питай себе си защо е управник!


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано20.05.13 13:05



Ами не споменавай името му в разговора и нещата ще си продължават по нормалному .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.