Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:28 12.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано12.05.13 09:41



Не, бе, глупако, просто ти нищо не можеш да кажеш.

Една книга по темата не си прочел, исторически НЕГРАМОТЕН си. Функционално неграмотен, имам предвид, иначе то е ясно, че всеки идиот може да чете историческа литература без нищо да разбере.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: hadjiyata]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано12.05.13 09:43



Някак си не е логично подсъдимите СС-овци да са говорили едни и същи измислици пред международния трибунал .
.............................

а не отчиташ ли възможността да са били измъчвани и заради това показанията им да са толкова сходни. Все едно някой им е казал: "Това са твоите показания, подписвай!" И той какво да прави - подписва. Това не ти ли се струва вероятно?

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано12.05.13 11:53



О мистър знайко, това че защитаваш масов убиец и нещастен доминатор не означава че нищо не съм прочел. Бил съм добър по История в училището, сам съм чел и ровил, а функционално мнението можеш да си го туриш знаеш къде.

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано12.05.13 16:30



О мистър знайко, това че защитаваш масов убиец и нещастен доминатор не означава че нищо не съм прочел. Бил съм добър по История в училището, сам съм чел и ровил, а функционално мнението можеш да си го туриш знаеш къде.

Бас държа, че ако този масов убиец беше победил, ти щеше да го защитаваш (естаблишмент няма как нали), а въобще не бих се учудил ако ARIZE громеше нацистката пропаганда.





Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: тapaтaнчo]  
Автор Accolade (ratus libratus)
Публикувано13.05.13 02:20



Ами не всъщност, колкото повече раста и остарявам, толкова повече ставам независим и с някакви принципи и идеали на които държа. Вкоренявам се във Вселената един вид. От доста време насам, това е идеала Свобода или Смърт. Предпочитам Своботата отколкото диктатура на един луд Нацист и триумф на фашистката идеология.

Нооо разбира се това не означава че съм комунист! Напротив, центрист съм. Аз съм за корпорациите ако са РЕГУЛИРАНИ от иначе слабо правителство. Правителството да дава само някакъв общочовешки нормативен фон и не се меси в икономиката на страната. Както и за напълно свободен пазар освободен от излишни такси и морални догми за това кое трябва да се консумира и продава. Пълна свобода до степен на пазарна анархия.

едит: бъркаш отношението ми към знанието и науката с това към политиката. За разлика от знанието, политическите ми разбирания са доста по-либерални спрямо индивида и свещенното му право на свобода. Науката си има път и той е научния метод чрез проверка и разкарване на това което не работи. В политиката не можеш просто току така.

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Редактирано от Accolade на 13.05.13 02:23.



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: Accolade]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано13.05.13 11:08



Нооо разбира се това не означава че съм комунист! Напротив, центрист съм. Аз съм за корпорациите ако са РЕГУЛИРАНИ от иначе слабо правителство. Правителството да дава само някакъв общочовешки нормативен фон и не се меси в икономиката на страната. Както и за напълно свободен пазар освободен от излишни такси и морални догми за това кое трябва да се консумира и продава. Пълна свобода до степен на пазарна анархия.
..............................

Типичен либераст, натъпкан с либерастка пропаганда.
Пълен смях, жалко създание.



Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: тapaтaнчo]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано13.05.13 11:31



Преди много години, когато разбрах, че имам афинитет към историята и към хуманитарните науки като цяло, започнах да проучвам историята около предпоставките и хода на ВСВ.

А интереса ми към Хитлер беше породен още преди това, когато дядо ми разправяше за годините, които е прекарал като дипломат в българското посолство в Берлин 1938-1943г. Бил е съвсем млад, току-що завършил висшето си в Германия. Дипломата му е с печата на свастиката, орела и подписа на Гьоринг. Нищо чудно, че с тая диплома не можа да си намери работа по специалността си в комунистическа България.



Та той ми разправяше шепнешком за митингите, за маршовете, за "волтовите дъги", които минавали през аудиторията в претъпкания стадион, докато Хитлер е изнасял речи.

И тогава се зачудих защо той все пак е най-мразеният човек в най-новата световна история. Но разбира се, щом победителят пише историята от името на победения, тогава няма как да бъде иначе. А има и достатъчно идиоти, които вместо да проверят фактите сами, предпочитат да повтарят като хипнотизирани папагали. Ровили се били, книги били чели... Глупаци. Книгите, които трябва да бъдат четени по темата, са именно ония, които мейнстрийм академията заклеймява като про-нацистки и "скандални". Книгите на Дейвид Ървинг, например. Които само на базата на документи, които авторът е изровил от най-различни държавни и частни архиви, чертаят съвсем различна картина за личността и действията на Хитлер от общоприетите. А общоприетите, стигнах до извода, не са нищо повече от осъвременена и омекотена военно временна пропаганда на Съюзниците. Сапун от човешка мас, лампи от човешка кожа, газови камери - глупости, та глупости.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.05.13 12:45



Едва ли . По същата логика и свидетелствуващите концлагеристи трябва да са се били наговорили . Нали не считаш прокурорите от трибунала за толкова неграмотни , за да не разпитват свидетелите с дублиращи се по смисъл въпроси ?



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.05.13 13:05



Филма още не съм го гледал , сега нямам толкова време да преценявам нещата от страна на скромният ми английски . Ако има превод на разбираем славянски - ще го изгледам .
Нима считаш , че през пещите на Освиемцем са минали всички тези 1,500,000 души ? Маса от нещастниците са измрели още във влаковете , друга част са били разстрелвани понеже са изоставали от основната група при пешеходния преход от гарата до лагера , трети са загивали при трудови злополуки , четвърти са били продавани като роби и са умирали от изтощение на "работните" си места , пети са били застрелвани или изяждани от кучетата за кеф на СС-офците , шести умирали от епидемии в лагерите ...
Според мен въпросът не е дали е имало или е нямало "пещи" , а до неокачествимия процес по целенасочено избиване на хора .



Тема Re: Холокостът измислица на съюзницитенови [re: ARlZE]  
Автор hadjiyata (дядо)
Публикувано13.05.13 13:11



Уффффффф , айде отвори нова тема за Хитлер , че да се опитаме да разграничим националсоциалъзЪма

и холокоста .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.