Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 20.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:35



Сърбите, обаче много се кефят на Т.Живков, че е изселил турците.
Ами то и аз му се кефя. Почти му помня изказването, макар дете да съм бил.
Помоли Турция да си отвори границата и да приеме тези, дето реват за нея.
Разликата при нас е, че не се допусна някой да се прави на велик.
Само ладите почнаха да струват много. Който е искал - останал е.
Създадоха се Вътрешни войски. Май бяха "червени барети".
Ходиха по къщите да конфискуват ятагани и да бият.
Аз съм от Варна - нали ни искаха за столица на Автономията.
Ходели са основно по циганские махали. Приятелчетата..... бащите им ни молеха да им казваме с нови имена. Орхан стана на Орлин, а му викаме Орльо.
Брат му мехмед- се го Мюмюн-оссваме. Другите са казвали :"Аз си харесвам българското име" . 2 метра мъже са. Баща им се е притеснявал - не и те.
Седяхме под балкона да го молим да ги пусне, че да си играем.
Сега да ги питаш - само с досада ще намигнат.
Всъщност единия е бил /нейде тогава/ на операция в Москва -пратен от БГ.
До един обичат БГ. Майка-кърмилница. Всички са си българи и им е смешно да ги правят на турци.
А чичото на американчето.....само му кажи, че ако ти отидеш да го бомбардираш....той кво ще прави.
Свалени са мн малко техни самолети.
И то над Сф, а те не само там са бомбардирали.
Пусти американци, мислят си че са на разходка, а не на война.
Питай го колко бомби е пуснал чичо му над БГ? И готово! Щото ти трябва го гледаш ужасено, защото не твой чичо е пускал бомби.
................
Сега пак за Югославия, че това е темата.
Ти за тук не си ли виждал кадри как поставят бебета на пътя и войската спира.
И при нас е имало изроди. Съдени и разстреляни.
Всяка държава има право да си защитава териториалната цялост.
Какво защитаваше Сърбия?!
Тях ги разбирам само за Косово Поле.
Пита се - за чий .... им беше това!
Наместо да изградят една стабилна и мощна Сърбия.
Но така е - миналото застига, а тях яко ги застигна.
Матушката се отдръпна, БГ даде коридор.
СФРЮ беше коткана и галена от всички, но СФРЮ, а не Сърбия.
Видяха какво е да останеш сам.
80-те години са канени за ЕИО /ЕС. Тях са ги канили.
Отговора е бил смях. Поне басните така казват.
Имаха по- добър модел от западния.
Нямали са политици, че да видят накъде са нещата.
Те и не очакваха, че ще се предадем без бой.
Ама пък ние си помним урока.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: тapaтaнчo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:35



Уф още един шестокласник, който не разбрал дали германците сами стигнали до москва или Сталин ги пуснал. Порови се да видиш в кой момент третия райх обявява война на СССР или обратното... Повод за война с Турция има дори сега и ще има докато съществува тази държава. Това не променя факта, че българската армия в Балканската война напада... АТАКУВА първа турците... бумащината е за бюрократите и за лапни-шараните...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: тapaтaнчo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:45



Ето появява се втората усмивка и кърти тука всяка мивка... пак не е разбрал и мига като изсипан от чувал... Да губя ли време да обяснявам и лайняната ти душица с яснота да ужасявам. Че таратанчо в собствена дрисня си плува и жадно с гаргара си палува. Лайна сънува и за лайна бленува... това е таратанчо, огромен загубанчо... Образцов е кенефчия и на тоз и оня минетчия...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:45



Чудя се само защо мъжкото население на рода ти се е скатавало край полите на жените си вместо да влезе в българската армия!!!

Ще ти обясня.
БА се изстегля и започва геноцид.
После са се включили.
!913-та е било друго.
В Беломорска Тракия.
Може да са били страхливци - щом казваш.
Казвам ти, че родовата ми памет казва друго. Жените и децата по пътя, а мъжете през гората, че ги избиват.
7 братя са били, единия загинал.
Аскера е бил почтен , но башибозука е колел.
Аз това знам - стига ги обиждай - всички са се били.
Аз имам дете - ти незнам дали. Ако настане патаклама - първа грижа ми е той.
Спасяват се децата и жените, а после се бият мъжете.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:51



Мина ли ти поне любовната мъка по поредната отхвърлила те българка?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:51



Повод за война с Турция има дори сега
Няма! Има неизпълнени задължения, които се оспорват в съда!
То не е филанкишията да обявява война!
Много пък се изкара веонолюбец.
Темата е за СФРЮ, не за Балканската.
Искаш война ли, че не разбрах?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 10:39



Войни е имало за какво ли не... включително и за това защо някой се кръстил отляво надясно а не отдясно наляво... Наскоро Полша си поиска многовековен заем от Испания... при благоприятни условия това би могло да послужи за повод за война. Искам или не, война ще има... При някой хард-лайн политика винаги може да се поиска от турция компенсация за наем на българските територии в протежение на пет века, наем за набор войници под формата на еничари сред българското население... Геноцид (което турците твърдо ще отказват и ще сочат точно такива като теб за пример, че няма как да си се пръкнал на този свят ако дедите ти бяха подложени на геноцид и избити)... Морални щети и какволи още не...

Обратното също е в сила... Имаше един чешит в политика който се заканваше: пет века тези земи са били турски и пак ще ги владеем...
Поводи да искаш... Война ще има. Въпросът е само кога... Мое лично предположение е че ще се забърка някъде около свършването на петрола, но историята винаги е способна на изненади... поне във времево отношение...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 10:58



Ти удряш Катарзис.
Петрола не ни е чак толкова нужен, а водата.
Тя е и гориво.
Вода имаме.
Война ще има рано или късно и лошо направихме, че се разоръжихме.
Но на тебе воюва ли ти се, ако не избиват семейството ти, а те крадат. Петрола го остави на големите.
И без него можем.
Не се бутай там.
Аз също не харесвам корпорациите и ако има война - срещу тях ще е.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 11:24



Водата е гориво, но не за всеки ден и не за всеки... Водородния прекис от теча на двигателната уредба на едно торпедо прецака подводница от ранга на Курск... А обикновен шофьор не е в състояние да поддържа техническата дисциплина подобаваща за бойна подводница приложена върху някое градско возило... Чистия водород е почти толкова опасен... особено при катастрофа...

Но съм далеч от мисълта, че ще хукнем да търсим петрол... по-скоро бихме залели полетата си със слънчоглед за био-дизел отколкото да хукнем да търсим някъде петрол...

Схемата е че когато арабските държави свършат петрола, богоизбраната им златна кокошка ще е мъртва... а са свикнали да не бачкат... Западът едва ли ще е ентусиазиран да ги хрантути заради едната им усмивка и просто ще ги зареже на пясъците им... Това неизменно ще доведе сред ислямските държави до търсене на силна ръка която да ги оправи плюс силно залитане в религиозна посока до степен фанатизъм на тема шериат... Турция е най-силната и най-добре организираната държава в този блок и възраждането на отомано-турската империя е естествен развой на насоките... а разрастването на една империя притежава силен инерциален момент..., особено след като съчетанието шериат-империя-необходимост от мотивация ще доведе до джихад... Накъде ще е насочен и откъде ще минава не подлежи дори на гадаене...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано20.08.12 11:32



Ти, незнам защо така ни нападаш. Имаме грешки и вина - никой не ги оспорва.
Ама ме разби бе. Кажи ми как в Сърбия описватъ войните? В такъв Свят сме живели и не сме вкарвали индианци в резервати....и да се правим на велики, избиващи свободно -скитащи кравоподобни.
Стига ни налага сащ-ски моделЕ на мислене.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.