Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 25.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Войната в Югославия 1991-1999  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.08.12 10:08



Войната в Югославия беше подпалена от сръбските престъпници през 1991ва година. В нея загинаха над 300 000 души. Сръбските войници стреляха със снайпери по деца. Стреляха по градския транспорт, стреляха даже по погребалните церемонии. Накрая естествено си изядоха боя от НАТО през пролетта на 1999та година, но западът реагира с огромно закъснение на сръбските зверства.






Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано17.08.12 10:13



А, босненските и хърватските зверства спомняш ли си?


п.п.
Хубава и важна тема.

Редактирано от Kykepa на 17.08.12 10:13.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано17.08.12 10:17



Не, не си спомням да е имало такива босненски или хърватски зверства. Или ако е имало, то те са направо незначително в сравнение примерно със Сребреница.






Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор wute1912 (непознат )
Публикувано17.08.12 13:53



Войната в Югославия беше пряко следствие от новото преразпределение на света от така наречените Велики сили. Тогава страната им се оказа точно на разграничителната линия. И тази линия беше очертана с кръв, убийства и пожарища. Виновни бяха и от двете страни.
В крайна сметка, основните подстрекатели си остават Горби и Буш-старши ... или по-точно техните шефове.
Не е възможно на подсъдимата скамейка в Хага да се поставят истинските подстракатели. Въпрос на хронична недостатъчност на една вселенска власт на човешкия морал..



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: wute1912]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано17.08.12 14:12



+1



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано17.08.12 14:34



Конфликтът в Югославия е следствие от нещо друго. Да се опрости причината като действията на „сръбските престъпници през 1991ва година”, означава да гледаме света в черно-бяло.

Войната в Югославия беше пряко следствие от религиозното противопоставяне след разпадане на държавността.
Затова и в Сърбия разпадането на идеологията на социализма води до регресия. Правят се опити тя да бъде заменена с алтернативни националистични идентичности, но те са неотделими от православието и това изражда етническите войни в Югославия в етнорелигиозни.

Езикът се оказва по-малко значим белег за идентичността, отколкото религията.

Затова не е случайно, че в Косово където преобладава мюсюлманското население, за периода 1990-1995 г. са разрушени или повредени почти 800 сръбски православни религиозни обекта и 300 джамии и други мюсюлмански свещени места.

Различието по отношение на религията на босненци, хървати и сърби се оказва много по-важно за формирането на идентичността, отколкото общото за всички тях, тоест, сърбохърватския език и версиите, които те използват. За определени общности религията сама по себе си се превърна в самостоятелен етнически отличителен знак, както при босненските мюсюлмани, въпреки че говорят вариант на сърбохърватски.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Panzergrenadier]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано17.08.12 18:09



Зверства са извършвани от всички страни в конфликта, по същия начин както във ВСВ. Това го отдавам на народопсихологията на народите от региона.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано17.08.12 18:45



Това има много малко общо с народите и региона... Повече е свързано с Хомо-сапиенс... Французите на Наполеон не са си падали по жестокост и зверства по-долу от английските стрелци на кралица Виктория, нито пък от есесовците на Хитлер или вертолетчиците на Никсън... Войната си е война... и лошият по правило е само победеният...

Очебиен пример е конкистата... Ацтеките са обявени за диваци, защото изтръгвали сърца... а испанците за носители на доброто и цивилизацията, които масово прилагали инквизицията и дори индиянския император само са го удушили бавно и тържествено за благодарност за златото и среброто за откупа му, като в безкрайната си милост са му спестили изгаряне на клада... хама ха- да им се не види на кръвожадните индиянци...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано17.08.12 19:00



А мюслитата изпращаха децата си (между 6 и 10 годишни пишлеменца) при аллах чрез задачи като да хвърлят ръчни гранати сред сръбските войници и съюзниците им, както и да им разучават позициите... самите последователи на муха-мед не жалят децата си... Да не искаш сърбите да им сервират банички с мляко...

Но на запада тепърва му предстои да нагълта кола на мюсюлманската напаст... Е в Англия вече години наред настояват за въвеждане на шериат... да им е сладко...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано17.08.12 20:37



Ако не се лъжа ....беше СФРЮ
Съюзна федертивна република.
Федератите поискаха самостоятелност.
Сърбите да си гледат Сърбия!!!
А за другото....да горят в ада, ама всичките, дето са убивали и деца!!!!!!!!
Сърбия на сърбите,но Сърбия не е СФРЮ - да се разберем.
Нито "западните покрайнини" са Сърбия.
Всъщност някой помни ли Сърбия?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано17.08.12 21:06



А защо ние по време на войните не сме извършвали толкова много и фрапиращи зверства и за разлика от другите, при нас има и наказани!





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано17.08.12 23:06



Човек открай време е водил войни по религиозно убеждение, свещени войни. Друг е въпросът кой какво смята за свещено и дали тази склонност е нещо хубаво. Човек по принцип е готов да се бори за онова, което смята за свещено, независимо от раса, култура и народност.

А в корена на Югославския конфликт стои именно вярата, религията, като средство за идентифициране, интеграция и смисъл след краха на държавността в СФРЮ.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Panzergrenadier]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано17.08.12 23:12



Би ли ми обяснил дълбокото религиозно чувство на хората, които псуват на Бог?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Panzergrenadier (мотопехотинец)
Публикувано18.08.12 09:01



Кои са тези хора които са "псували на Бог"?!? Как са псували (с какви думи) и имаш ли доказателства за това, че са го правили? Дай да ги видим тези доказателства със съответните източници.

Може ли ако даден сърбин или босненец псува, ти да направиш обобщение за характера и поведението на цял един народ? Мисля си, че не можеш.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 09:07



По време на една от лекциите на Орлин Борисов/преподавател в СУ/ същия сподели, че група на ЦРУ през 1990та година е дошла в България с цел да разпали гражданска война на етническа основа. Не са успели и са се преместили в Югославия същата година. Резултат е налице.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 09:49



Разбира се, че сме извършвали зверства... Румънците още пеят страховити балади за българския ботуш в Букурещ а сърбите изпадаха в делириум само при споменаването на българската армия и кланетата и докато сме ги гонели чак до остров Корфу... Става дума не само за военни. Сърбите ни водят отговорни за близо два милиона техни цивилни жертви, което си е доста близо до геноцид...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 09:53



И разбира се ЦРУ е споделило плановете и намеренията си с преподавател от СУ... баф му фантастиката майни дето те гони...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Panzergrenadier]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.08.12 09:55



То при тях не стига че не са единични случаите, а доколкото знам и Богородица намесват.



А Ванга още на времето е предсказала:
"Югославия ще стане на парчета, оти сърбите псуват Бога."

Учудвам се, че не си информиран добре за чертата с която най-добре са известни.

Ето ти няколко урока, тука Бога не се споменава, ама в Youtube влизат и деца все пак :






Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.08.12 10:15



Вярвай ми, въпреки безчестната им атака в гръб придружена с грабежи, и сеслката им постъпка със строежа на триумфална арка след това, ние не сме падали толкова ниско. Победили сме ги чисто с методите на войната, тях + руснаци за капак, а страховити балади всяка пропаганда може да измисли. Нашите песни са подплатени с истинско страдание и кръв!

А повечето сръбски жертви през ВСВ си ги дават помежду си в братоубийствена война между комунисти и четници; във битки с хърватите, където и двете страни не пестят зверства, а хърватите и концлагери изграждат за тях; аналогични стълкновения с бошняците; а от българската армия дават жертви, понеже и партизани и четници с охота нападат българското население, а дълг на армията е да го защити. Да не забравяме и германците.

Общо взето сърбите обичат да се йебат с чуждо дупе, а после да реват какви жертви са.

Аналогична ситуацията и по време на другите войни, реално влизаме в Междусъюзническата война заради техните и гръцките зверства, които те правят, докато още сме съюзници. Но ако ги питаш, ние сме окупатори и все имаме териториални претенции към тях, въпреки че сръбското малцинство в България винаги е било по-малко дори от "македонското", и едва ли има и едно село, където да смятат, че и една четвърт от тях са сърби.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Panzergrenadier]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 10:47



Кои са тези хора които са "псували на Бог"?!?

Мога да ти дам, защото и ушите ми са го чули.
В странство, не в Сърбия.
Много разпространено е мъж да напсува жена си :'Йебем ти дЕца".
Децата от него и нея.
А сега ми кажи....щом псуваш на деца, жена си....колко е някакъв си Бог.
Кой е тоя друг народ, дето ще възприема като норма....псуване на деца.
Аз поне не знам.
Мислехме си, че българите псуваме много, ама направо изпаднахме в потрес.
Тея псуват и утробата!



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 11:11



Ти си луд бе.
Сърбите сме ги гонили до къде?!
Ние сме ги нападали и сме избили половината Сърбия?!
А може би и Гърция?!
Сигур и гърци сме давили с :"Искахте море - на ви море".
2 милиона убити сърби - хехехехехе. Ами те толкова са и били :)))))))))))
Дядо ми почина, но още имам снимки от "окупационните войски" на остров Тасос с новите немски джипки.
Айляк и на плажа.
100-тина човека да са били.
По негови думи - всичко е било ОК. Живота си протичал нормално.
Забравих дали са 3 или 5 новите джипки.
И само леко стрелково оръжие. Къв геноцид те подгони бре, лумпен?!
Сърбия напада БГ и при Ниш се получава ултиматОм от Австро-Унгария.

И спираме тоталния разгром над Сърбия.
Румъния ни удря в гръб и взема Добруджа.
Тогава бием и руски воиски.
Ти да си чувал, че тамошни политици са казвали, че нямат работа отсам Дунав?
Къв геноцид те гони бре?
Ай да наминеш в СЕВ. Гърция и Сев. Добруджа.
Аз ти гарантирам, че старите хора ще ти кажат :"Забраниха ни да говорим на български"
При започването на балканската война....нейде около 10 млн са трите държавици.
Ти де видя избити 2 млн сърби.
За ВСВ ...ами ние сме администрирали.
Даже сме нямали права за СЪД.
Милион убити...питай Тито и сие.
Бг войска е била само в Македония.
Най-лесно българите да са виновни. А там са само Тито и опонента му.
И германци де.
Ние само сме строили ЖП и сие.
Ако не вярваш на мене - ай погледни и английски източници.
Даже не ни споменават.
Сърбите може са избили 1 млн. българи.
И насадили омраза срещу нас.
А за Букурещ кво? Хак да им е - всички знаят, че ако ни нападнат - отиваме в столицата им.
Аз си знам частта, ако ми свирнат, ти твоята знаеш ли я ? Келеш.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.08.12 12:00






Редактирано от DarkBulgarianSubject на 18.08.12 12:01.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 12:06



Не ставай смешен! Естествено, че ЦРУ не е споделило нищо с никого, а просто агентите му са били засечени от нашето контраразузнаване. По думите на Орлин Борисов е имало голяма концентрация кадри на ЦРУ в България през 1990та година които впоследствие се преместват в Югославия.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 12:37



М-да, Тасос бил сръбски... Нататък е безсмислено да коментирам останалите ти познания по история...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 12:40



Те, войските се побеждават с методите на войната, останалото е досадно следствие от нея...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 12:46



Вярно, забравих, че нашето контра-разузнаване директно докладва на Орлин някой си за това: кого, как и защо е изловил из България... пардон, засякъл... Сигурно са намесени и способностите на баба ванга в отгатването на пъкления план...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 12:48



Покрай връзките си точно с наши топ-дипломати и разузнавачи баща ми надуши участието на България в атентатът срещу папата. А Орлин Борисов въобще не го знаеш какъв е бил...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 12:55



Я раздуй, раздуй! Знаех за баба ванга ама за дядо филер надушвача не бях слушал още... Я раздуй нещо за папата, еквивалентно за вулкана дето заровил римския град в рупите, точно над църквата на ванга... Чак започна да ми става интересно...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 13:20



М-да, Тасос бил сръбски... Нататък е безсмислено да коментирам останалите ти познания по история...
Ако съм казал това...моя грешка. След малко ще проверя. Аз имах предвид, че и Тасос ще изкараш сръбски.
По принцип няма нищо сръбско, дето да е дело на сърбин. В битката при Анкара - сръбски отряд що чини ? Барабар с ...вече княз.
Горките.
Ай не ме карай се отплесвам, че на думи - сите може да го докараме.
А фактите са други :)
Съгласен съм, че историята се изопачава, ама ай да не я обръщаш наопаки.
п.п: наскоро четох някаква статия, дето ....бе мани... можело и да е хазарско злато ...дето пишело на пръстена Кубрат, Органа...
За остров Тасос ти думах, че сме администрирали само. По думите на дядо ми. Песен са си пеели и никакъв проблем с никой.
По негови думи : " Пратиха ни, по някое време ни пратиха и джипки, после ни отзоваха и ни пратиха на фронта/къде Унгария почти/. После ни върнаха. Казаха ни "вие дотук и марш обратно" .
Още имам снимки как си пие питие /бутилка увита в хартия/ на мост в Сърбия ...със сръбски другари.
Има ги и по имена описани - както е било преди навика.
А сърбите исконно ги е страх от нас... има и защо.
В новата ни история ние не нападаме никой, а само смазваме всеки опит да ни нападат нас.
Ай не плоюй на дедите ми, че са клали.
Аз щото знам, че са хранели.
Доста!
п.п : А съм от род, дето е клан, ама по Тракия.
Може да е имало изродщини, ама ти направо обезлюди Сърбия бе.
А имат траен спомен и страх, щото знаят - България се вдига цяла. За тях е било кампания, а за нас друго. Колили ли са, бесели ли са. Фактите какви са?
Арменците, дето са колени поголовно /тогава и моя род е бягал/ претендират за милион. Ти избичи 2 милиона сърби, изклани от нас!!! Ти си мега луд.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано18.08.12 14:01



Вярно, забравих че война се води на чашка с ракийка и мазна усмивчица... Само като се погледнат снимките на образцовите концентрационни лагери с лехите цветя, спретнатите бели оградки, духовия оркестър от концлагеристи разведряващ обстановката и бараките с надпис кметство, че и публичен дом... веднага ще се съглася с теб, че между есесовци и концлагеристи е царяло здраво приятелство...

Защо ли така есесовците са запазили основно снимкитеза взаимно добруване и хармония а не изкривените физиономии в газовите камери сам си отговори...

В балканската война ние нападаме първи турците. В междусъюзническата война ние отново нападаме първи бившите си съюзници... Това че действията на Румъния не са предвидени от Фердинанд си е изцяло негов гаф. И в първата световна война, отново ние нападаме първи. Свети води ненапити има само в библията...

Основния пакет в обвиненията на сърбо-югославия засягат българската инвазия по време на първата световна война. Огромна част от жертвите са непреки а в следствие на поголовното бягство на цивилното население пред българските войски и то в тежки метеорологични условия. Направлението е адриатическото крайбрежие където да бъдат евакуирани от флота на антантата. Разбира се цивилното население от жени, деца и старци не е в състояние да поддържа темпото на армията. Огромна част от бегълците намират смъртта си край пътищата.
Такъв мъртвешки марш не се извършва ако гониш населението с бутилка ракийка и чашка за наздравица... Факт е и че българската армия не оказва практически никакво съдействие на бедстващите бежанци... Останалите подробности ще ти спестя в името на светлата ти вяра, че касапите не режат месо ами само носят бели престилки и красиви сатъри...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 14:13



Съгласен съм с теб, че може е имало.
Казвам само, че българска войска не е клала, а гръцка е давела, а турска колила.
На война винаги има изродщини.
Не говорим сега за грешки и т.н.
Говорим за цивилното население.
Точно 1913 бяга рода ми от Тракия.
И знаеш ли как .....жените и децата с каруците, а мъжете през гората, защото всичко мъжко се избива. Аскер поголовно, претърсват иси вземат всичко.....дошли са голи и боси.
Не ми говори фафли.
А защо нападаме в Междусъюзническата?!
По планове се справямв с всички, а Румъния удря в гръб, Турция намира сили.
Хехехехе.
Ай почети малко, шерди да говориш.
Аз ти казвам, че рода ми си е оставил всичко и беж към БГ, защото смърт на мъжкото.
Кажи ми кога българска войска го е правила.
Ако го е - срам за нас!



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано18.08.12 14:30



Затова ще отворя отделна тема когато му дойде времето.



Тема открихте топлата воданови [re: 4ycмивkи]  
Автор Xoлдън (стипендиант)
Публикувано18.08.12 16:44



че сърбите псуват както им падне.
Браво на вас за това просветление на мозъците.


Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!

Тема Re: открихте топлата воданови [re: Xoлдън]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 17:19



Не, драги ми Холдън, просто дадох пример. Някои не вярват, че сърбите и погребаната си майка могат да напсуват.



Тема Re: открихте топлата воданови [re: 4ycмивkи]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано18.08.12 17:33



А горките гърци май само едно "малака" си имат.





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано18.08.12 19:44



Това не беше война бре! За война трябва армия, а то нямаше.
Бяха пуснати гавази.
Ако е имало армия - била се е срещу себе си!
Няма по -тъпа "война".
В Европа!!!
Много ги издържаха даже.
Войската е да брани от чужди, а и да премахва идиоти.
Накрая ква войска имаше?!
Да въведе ред, да има стабилност, да се питат хората какво искат...
То всеки сеъбрал 1000 бойци и давай.
Костов може е всякакъв, ама не позволи насам да дойде.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор ya2011 (умна)
Публикувано19.08.12 00:31



Ха такова обективно мнение не очаквах от теб.

science is about doubt


Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 04:58



В отговор на:

По време на една от лекциите на Орлин Борисов/преподавател в СУ/ същия сподели, че група на ЦРУ през 1990та година е дошла в България с цел да разпали гражданска война на етническа основа. Не са успели и са се преместили в Югославия същата година. Резултат е налице.




Да не вземат да решат да се върнат към БГ, че както е тръгнало...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 05:28



В отговор на:

Не, не си спомням да е имало такива босненски или хърватски зверства. Или ако е имало, то те са направо незначително в сравнение примерно със Сребреница.




За Вуковар чувал ли си?
А за УСТАША?
За Сребреница, всикчи знаем, избити са около 5-6000 души.
Според сърбите само мъже, а според босненците също жени и деца.
Само че сърбите споменават, че по време на Сребреница на територията на бившата СФРЮ вече е имало войски на НАТО. Босненците здраво са мародерствали и изселвали сърби от родните им домове. Войските на НАТО само са стояли отсрани и са гледали сеир. Накрая чашата прелива и край градата в някакво хале/общинска постройка сърбите посичат около 6000 души, които мисля че след намирането на масовия гроб са разпознати само като мъже. Питай как са били третирани сърбите в Сараево по време на войната и въобще дали е останал един жив сърбин там?

Темата бая се отнесе. От войната в бившата СФРЮ през WWII, WWI, та стигнахме чак до Междусъюзническата.
Факт е, че българската армия не е цепела басма на на никой, който ни е нападнал. Справка: битката при Дойран - WWI. С това може да се гордеем, но може и да го приемем като недостатък, защото след войната човешки живот не може да се върне, но пленник може.
Западна Европа винаги ще ни помни с лошо и ще ни ненавижда заради сечта, която сме провели в битката при Дойран. В нея е убит братът на У. Чърчил, след това, след WWII той ни дава на СССР, докато Гърция и Турция остават отворени на Запад. Така частично Чърчил си ни отмъстява за смъртта на брат си (или поне така съм чувал), но фактите са налице оставаме под ръководството на Сталин.
След WWI при мирните преговори, наши генерали са ходили на Запад, не съм сигурен в Лондон или къде точно е била срещата, но ги питат:
"Защо бяхте толкова жестоки и не пощадихте врага?"
А те отговарили гордо:
"Никой не ги беше канил там, ние защитавахме родината си!"
Отделно генрал Колев при битка с румънците е имал една реплика:
"Майка България няма сили да храни военопленници!" - което на разговорен език може да звучи като: "Избийте ги до крак!"

Редактирано от Kykepa на 19.08.12 05:33.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 07:48



В отговор на:

А Ванга още на времето е предсказала:
"Югославия ще стане на парчета, оти сърбите псуват Бога."

Учудвам се, че не си информиран добре за чертата с която най-добре са известни.

Ето ти няколко урока, тука Бога не се споменава, ама в Youtube влизат и деца все пак :
http://www.youtube.com/results?search_query=Serbian+Language+lesson&oq=Serbian+Language+lesson&gs_l=youtube.3..0l3j0i5.3037.3037.0.3219.1.1.0.0.0.0.102.102.0j1.1.0...0.0...1ac.o09SP82jGZk




Само да ти кажа, че този не е много сърбин.
Прилича ми на албанец или черногорец, ако съдим по символа на орел зад гърба му (въпреки че албанският орел е двуглав):





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 09:17



За нищо не си излъгал. Все някъде обаче трябва се удари чертата и да има край.
В БГ се знаеше, че щще има пуканица в Югославия. Бяхме в повишена бойна готовност.
Аз съм бил малък де, но помня как баща ми се връща угрижен и казва, че в Югославя ще има война беше щабен офицер/. Говоря за поне година, преди да почне.
Преди това имаше тристранна среща /БГ, Гърция, Сърбия/ какво ще се прави с Македония.
Сърбия предлагаше да е поделена. Гърция адмирираше, но БГ се запъна да си остане цяла.
Някой помни ли го въобще това? Там зверства нямаше.
Но 2 армии седяха по границите. Зверства нямаше да се допуснат.
Нали не мислите, че събите ей така са се хванали за пушките, преди да поговорят с БГ и Гърция? Тях ги провали мегали идеята, че Югославия е сърбия. Ако бяха дали независимост на искащите я....можеше още да има някаква федеративна република, макар и умалена. Нещо като ОНД поне.
Гаранция, че нямаше да има война, а още по - сигурно, че Косово нямаше да го има.
Чакаха явно руските танкове да дойдат, ама не дойдоха. Варшавсият договор се разпадна и нямаше как. Ако е имало армия, то да се разстанови и да не допуска зверства.
Светът ги изчака да се оправят. 5-6 години ги чака и им размахваше пръст.
Вместо да се вземат в ръце....го удариха на пара-военни формирования.
То оттам идат зверствата. Аз и тяхната реакция разбирам. Но за 1-2 години като не могат да се справят....ами явно имат нужда от помощ.
Обърнаха го на клане, а не на война.
Жалко за цивилните и невините.
Сами са си виновни, че може да стане /нали все Ванга споменавате/ време, дето ще останат сърби, колкото под една круша да се сберат.
Те са пример, че е лошо човек да се помисли за най-велик. После боли приземяването.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 10:19



Това го казв, че да не си мислите, че войната е била нещо импулсивно.
Сърбите само не планираха, че половината население, не иска Белград да им е столица.
Очакваха си една разходка.
И се сблъскаха с действителността - имало и други хора, а и те можели да стрелят.
Зора им беше да не ги ударим в гръб.
Може би тук е и наша вина и на Гърция. Ама пък защо ни трябва се замесваме у тяхното "домашно насилие".
В Македония влезе ли сръбска войска? И защо не е влизала? Да сте се запитвали?
Отговор давам веднага. Защото българска и гръцка щеше да влезе и да окупира "онея зони" .
Колкото и да ви се струва странно, аз помня баща ми как само думаше :" Да не дойде насам война".
Плашеха се от нова Балканска.
Помня вечЕрите.... "дано да няма война".
Незнам какво и как - опазиха ни.
Та военната капания е планирана и мислена.
Ама колкото я мислеха и преди век.
Сърбия кога е можела да води война? Ама без Матушката? Или Австро-Унгария.
Плашеха се от нас, а го изядоха от "свои" .
Да не се правя на специалист и анализатор.
Аз просто помня какво беше дома. И че баща ми казваше :" Може да отивам на война" .

Слава Богу - размина се!



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 10:42



Войските на НАТО само са стояли отсрани и са гледали сеир
Стига глупости. НАТО не е имал контингент там.
Имало е мироопазващи мисии, откъм ООН
Вече ги бъркам КейФор и Ес-фор.
Имат си зони и правомощия.
Те не могат се намесват.
Пазят.
Какво пазят? Ами не много. С резолюция на ООН са отишли. Светът заявява, че варварство няма да търпи дълго.
Сините каски нямат право да вземат страна и т.н.
Те са миротворци, а не стрелящи.
Не вземам стррана и аз, а :"Айде да спрете".
Освен всичкко друго, това излъчваше непрестанна престъпност.
Неконтролируеми военни формирования. Откъде се финансират?
ЦРУ е вероятно да е намесено, ама не го прехвалвайте.
Бяха си "вътрешни работи" и не са им се месели много.
Само да се кротнат и разберат.
Никой не е обявявал война на Сърбия. То нямаше и такава държава, а република.
След като няма обявена война на несъществувщ правен субект....
Сърбия къв го чини да стреля?
Да си прибере гражданите и няма ги избиват.
Никога републиките не са били сръбски.
Имат си право да не искат сърби.
Идиотско е, ама на.
Можеха да си се разберат.
Ако не се лъжа, имаше "зони за сигурност".
Войските на ООН нямаха право да излизат извън тях.
Камо ли да стрелят.
И случая за който говориш е германски контингент и сие - т.е. под немско командване. Те си имат зоната и край. Нямат право да се месят във вътрешни работи, ако ще и пред тях да колят.
Ако територята е била окупирана и има администрация на ООН - друга работа.
Не бъркай двата щата.
Суверинетета на Сърбия е частично нарушен. За техен срам.
Ако си синя каска и стрелнешп извън зоната - военен съд за тебе.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 10:52



Последно при тях пращаха полицаи, а не войска.
И това ли не знаеш?
След войската изпращаха полицейски сили.
Връзкарите в Полицията се кефеха на по 2-3 000 евро.
Не е било Афганистан, а милицифайки се пращаха.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.08.12 10:58



въпреки че албанският орел е двуглав









Редактирано от DarkBulgarianSubject на 19.08.12 10:58.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 11:11



Нямам идея какво е ставало в Югославия.
Помня само едно. Във Виена.
Младо и хубаво моче, умно и интелигентно. Страни и наплашено.
Отказва покани.
Един ден си поговорихме и той ми "призна", че е мюсюлманин.
Учуди де кат му казах :"Е и?"
-Ама сърбите ако разберат и ще ме отлюспят, а сега завися от тях, че работа ми намират.
Голям страх имаше от тея сърби.
Тогава чух и за Монте Негро - питах де е тоеа, а той ми каза, че е Черна Гора.
Вув Виена пак се страхуваха от сърбите, а и те демонстрираха надмощие.
Момчето се обади на майка си /лекарка/ да и се похвали, че българи го канят и може си пие бирата с тях, нищо че е мюсюлманин.
Аз такъв страх не бях виждал.
Само мога имам идея какво е ставало там.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано19.08.12 12:35



В отговор на:

М-да, Тасос бил сръбски... Нататък е безсмислено да коментирам останалите ти познания по история...




Ма голямо си лайно, ако не си посочи къде 4усмивки казва че Тасос бил сръбски???!!!
4усмивки не се усети че го лъжеш, но аз проверих!!!
На отговаряш и не е редактиран!!!

Кое лайно ти плаща за да пишеш антибългарски лъжи в български форуми!!!
Има ли смисъл да ти четем другите постове и да проверяваме всяко твое твърдение, чиста загуба на време!!!



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано19.08.12 13:32



В отговор на:

Вярно, забравих че война се води на чашка с ракийка и мазна усмивчица... Само като се погледнат снимките на образцовите концентрационни лагери с лехите цветя, спретнатите бели оградки, духовия оркестър от концлагеристи разведряващ обстановката и бараките с надпис кметство, че и публичен дом... веднага ще се съглася с теб, че между есесовци и концлагеристи е царяло здраво приятелство...

Защо ли така есесовците са запазили основно снимкитеза взаимно добруване и хармония а не изкривените физиономии в газовите камери сам си отговори...

В балканската война ние нападаме първи турците. В междусъюзническата война ние отново нападаме първи бившите си съюзници... Това че действията на Румъния не са предвидени от Фердинанд си е изцяло негов гаф. И в първата световна война, отново ние нападаме първи. Свети води ненапити има само в библията...

Основния пакет в обвиненията на сърбо-югославия засягат българската инвазия по време на първата световна война. Огромна част от жертвите са непреки а в следствие на поголовното бягство на цивилното население пред българските войски и то в тежки метеорологични условия. Направлението е адриатическото крайбрежие където да бъдат евакуирани от флота на антантата. Разбира се цивилното население от жени, деца и старци не е в състояние да поддържа темпото на армията. Огромна част от бегълците намират смъртта си край пътищата.
Такъв мъртвешки марш не се извършва ако гониш населението с бутилка ракийка и чашка за наздравица... Факт е и че българската армия не оказва практически никакво съдействие на бедстващите бежанци... Останалите подробности ще ти спестя в името на светлата ти вяра, че касапите не режат месо ами само носят бели престилки и красиви сатъри...



Какви са тези сравнения с есесовци и концентрационни лагери?!

"На 30 септември България изпраща нота от името на балканските съюзници, в която приканва османското правителство да предостави в срок от шест месеца автономия на етническите малцинства в империята. В отговор Цариград обявява война на съюзниците на 4 октомври.[1][19] България и Гърция обявяват на свой ред война на османците на 5 октомври, а Сърбия се включва два дни по-късно."
нотата не е ултиматум и пренебрегването и не води непременно до война!!!
Да споменавам ли каква е причината за нотата, за зверствата на турците в Македония и Одринска Тракия, по повод въстанията и без повод!!!
И така войната започва на 4 октомври 1912 г. с обявяването от страна на Османската империя на война на балканските страни. А ти откъде си измисли че България напада без повод и причина Турция???!!!

Кви са тези лъжи бе боклук, или ако минат, а!!!



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: тapaтaнчo]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 13:50



Мерси, че си забелязал. Аз не съ участвал във ВСВ, а знам дядо ми какво ми е казвал.
Че такава почивка е нямал :)
Било им е забранено да контактуеат с местните.
В смисъл да не щъкат и да правят глупости. Да не нарушават живота на местните.
После са ги пратили на фронта - той в Унгария е бил. Незнам какво казва историята. После руснаците са казали - айде вие към БГ.
Незнам какво са колели, но имаше приятели от всичките тея страни. Казвал ми е, че със цветя са го посрещали.
Не по шествия.
Лично той си е изкарал ВСВ на курорт почти.
Мразя да изкарват българите по- лоши, отколко са.
И ние сме имали грешки, но никога не сме обграждали населено място и всички под ножа.
Или да спираме автобуси и разстрел.
Не се сещам и по цивилни сгради да сме стреляли.
Сещам се как 1/3 от бюджета е отивал за "администрираните" земи.
Може да е имало някаква разправа с отделни личности.
Няма кой да отрече, че българска войска е минала и заминала, а след себе си е оставила по- хубаво, отколко е намерила.
Не можем да отговаряме за всеки поручик и фелдфебел.
Ако някой е направил лошо - бил е съден и разстрелян.
Да се прави аналог между Българската Армия и това в Сърбия е повече от смешно.
Българска армия няма да допусне клане.
Аз заради това се изнервих. Били сме клали 2 млн сърби.
Сещам се, че Патриаршия и царско достойнство сме им дали.
Кога сварихме да избием 2 млн сърби?
Знам, че близо милион са избили враждуващите партизани, не и без помощ на Чърчил.
Кога БГ армия е била в Сърбия, че и сърби да избива?
Македония не е в Сърбия.
По-скоро са били в съвременна Гърция.
И пак казвам, че са имали забрана да се занимават с местните!
Военни закони са били - а барнеш момиче - разстрел!
Поне за Тасос - постоели са и са си заминали.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано19.08.12 20:16



Мерси, че си забелязал. Аз не съ участвал във ВСВ, а знам дядо ми какво ми е казвал.
Че такава почивка е нямал :)
Било им е забранено да контактуеат с местните.
В смисъл да не щъкат и да правят глупости. Да не нарушават живота на местните.
После са ги пратили на фронта - той в Унгария е бил. Незнам какво казва историята. После руснаците са казали - айде вие към БГ.
Незнам какво са колели, но имаше приятели от всичките тея страни. Казвал ми е, че със цветя са го посрещали.
Не по шествия.
Лично той си е изкарал ВСВ на курорт почти.
Мразя да изкарват българите по- лоши, отколко са.
И ние сме имали грешки, но никога не сме обграждали населено място и всички под ножа.
Или да спираме автобуси и разстрел.
Не се сещам и по цивилни сгради да сме стреляли.
Сещам се как 1/3 от бюджета е отивал за "администрираните" земи.
Може да е имало някаква разправа с отделни личности.
Няма кой да отрече, че българска войска е минала и заминала, а след себе си е оставила по- хубаво, отколко е намерила.
Не можем да отговаряме за всеки поручик и фелдфебел.
Ако някой е направил лошо - бил е съден и разстрелян.
Да се прави аналог между Българската Армия и това в Сърбия е повече от смешно.
Българска армия няма да допусне клане.
Аз заради това се изнервих. Били сме клали 2 млн сърби.
Сещам се, че Патриаршия и царско достойнство сме им дали.
Кога сварихме да избием 2 млн сърби?
Знам, че близо милион са избили враждуващите партизани, не и без помощ на Чърчил.
Кога БГ армия е била в Сърбия, че и сърби да избива?
Македония не е в Сърбия.
По-скоро са били в съвременна Гърция.
И пак казвам, че са имали забрана да се занимават с местните!
Военни закони са били - а барнеш момиче - разстрел!
Поне за Тасос - постоели са и са си заминали.


Да така е прав си.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:16



В отговор на:

Сами са си виновни, че може да стане /нали все Ванга споменавате/ време, дето ще останат сърби, колкото под една круша да се сберат.
Те са пример, че е лошо човек да се помисли за най-велик. После боли приземяването.




Напълно съм съгласен. Сърбите сами са си виновни,
защото заповат една гражданска война за Велика Сърбия.
Това е все едно ние да се дигнем за Велика България,
само че при нас няма да е гражданска война,
а ще е война със всички съседни държави.
Войната е факт и нищо не може да се върне назад.
Загубите и от двете страни са сериозни. Не заставам на никоя страна.
Много по-интересно ми е обаче от къде е подбудена тази война
и то на верска основа, при положение, че по времето на Тито,
т.е. около 10 год. преди това всички са живели в мир и сговор и серби,
хървати и босненци са се женели помежду си?
(видях отговорът на wute1912 още на първа страница, ще си оставя поста)
Някои казват, че СФРЮ е била изкуствено създадена и
винаги се е знаело, че всички народи в нея не могат да
съществуват дълго заедно, но ето че го правят за около 40 год.
Мисълта ми е има ли възможност тази война да е подбудена от Запада и ЦРУ?
Защото след разпадането на Източни Блок тя вече се обособява
като самостоятелна държава и може Запада да е видял в нея силна конкуренция.
Както знаем преди '89-та СФРЮ бяха светлинни години пред
всички други държави от Източния блок или поне 10-20 год. по-напред.
Спокойно ходеха на Запад вкл. САЩ и се прибираха с долари.
Отделно начина им на живот беше про-западен, отколкото съветски.

В отговор на:

В отговор на:

Войските на НАТО само са стояли отсрани и са гледали сеир



Стига глупости. НАТО не е имал контингент там.
Имало е мироопазващи мисии, откъм ООН
Вече ги бъркам КейФор и Ес-фор.




Моя грешка мисълта ми беше, че е имало миротвпрци на ООН, а не НАТО.

Редактирано от Kykepa на 19.08.12 21:52.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:27



В отговор на:

Момчето се обади на майка си /лекарка/ да и се похвали, че българи го канят и може си пие бирата с тях, нищо че е мюсюлманин.




Редовно си пия бирата със сърби, босненци и хървати, а имам и приятел албанец. (на албанеца майка му е мюсюманка, а баща му християнин)
Не заедно всички де. Хората са си хора, аз не ги деля по религии.
Със всеки мога да си кажа нещо, от всеки мога да науча нещо.
Особено ми е приятно да си говоря с тях, защото научавам много неща за СФРЮ по времето на Тито, когато не съм бил роден, но знам че всички го хвалят, защото тогава СФРЮ е било рай. Сараево е било един от най-красивите градове, в който са живели заедно православни, католици и мюсюлмани.
Работата на Тито е друго. За него не се зане много. Знае се, че е роден в малко селце в Хърватска, тогава Автро-Унагария. Но много хора предполагат, че истинския Тито го убиват в WWI, а следващия Тито е подставен Западен агент за да е като троянски кон в Източния блок. Известно е, че Сталин се е опитвал да убие Тито многократно.

Редактирано от Kykepa на 19.08.12 21:28.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:30



Виж кои орли са бели и кои черни, защото тоя пич зад гърба си има черен орел.





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 22:17



Но много хора предполагат, че истинския Тито го убиват в WWI, а следващия Тито е подставен Западен агент за да е като троянски кон в Източния блок.

Stiga i ti konspiracii.
Много ги обичаме. Фактите са други. СФРЮ беше една от най- богатите. Трън в очите. Не могат и стигнат стандарта никога.
Белградчани какво казваха:"Ние поне живяхме"
И не са се връщали с долари, а имаха ДМарки до втръсване.
Имаше за какво да са горди със себе си - спор няма.
Точно те изградиха комунизма.
За къв чеп им беше това.
Не съм присъствал на събития, че да говоря.
Казвам каквото знам и лично съм видял или чул от баща, не от някой на спирката.
Сърбите започнаха войната. Незнам какво са правили, знам какво видях.
Никой нормален не дели хората по религии.
Знам как момчето го беше страх.
Та му казвах :"Тука си във Виена, ане в Сърбия".
Той ми казва, ама буквално ще цитирам.
-Шефа на майка ми е сърбин и тея ако се обадят, ще я уволнят. Семейството ми ще има проблеми, ако се конфронтирам с тях.
Питах го : "Добре де, нали сега не си там"
- Ами те постоянно звънят и казват кое и как /имат си голяма общност там/
А беше най-умният. Явно е имало натиск, но не искам да обобщавам.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.08.12 22:18



Тоя пич има черен едноглав орел на гърба на яке, нищо чудно нещо свързано с вермахта.





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 23:19



Белградчани какво казваха:"Ние поне живяхме"
И не са се връщали с долари, а имаха ДМарки до втръсване.
Имаше за какво да са горди със себе си - спор няма.
Точно те изградиха комунизма.


Добре от къде ги имаха тези ДМарки?
Нали се сещаш, че само те можеха да пътуват на Запад?
Ние, чехите и унгарците, ако можехме мислиш ли, че и ние нямаше да построим "комунизма"?
И въобще за какъв комунизъм може да говорим, когато техния живот е бил про-западен, а не про-съветски?
Комунзмът е доказано, че на практика не може да съществува.
Социализмът, може би...
Ако не са били протекциите на Запада, Русия отдавна да е влязла с танковете, както го е направила в Чехия и Унгария.
Онези да ми гледат Том и Джери, да пият Кола и т.н. други пошлости на капитализма.


Я се замисли малко като говориш за валута?
В България не можеше да намериш легално долари и марки, ако ще да се съдереш.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 00:28



Прав си! Ламкьори пълни бяха.
Затова и помощ не получиха!
Всички се разделиха по живо и здраво. Румънците малко се поубиха.
Що другъде нямаше изстъпления? Армията застана до народда си.
Нали така?
И тука имаше :"да дойдат танковете". Чии танкове и срещу кой?
Ако искаш мога да ти разправям как чехи /имахне гости/ ни се гневяха за Възродителния процес.
Че въобще правим това.
А аз си играя с Орхан и Мюмюн .
Сърбия и е малко даже.
Никой не е отивал да убива в Сърбия.
Това е.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 06:36



Сърбите, обаче много се кефят на Т.Живков, че е изселил турците.
Поне така чета по форумите.

Отделно аз по една работа се срещнах с човек, на който чичо му се оказа, че е свален през WWII над София. Тоя пич като разбра, че съм българин, за малко не замря на място. очна да ме хули все едно аз съм виновен, къде въобще не съм бил роден тогава. Чичо му бил свален от нашето ПВО, но нашите го пощадили, е сигурно е имало бой и ебан в затвора, но това е братче - война като на война. Върнал се в САЩ жив и здрав, но с не много добри спомени от България.

Та пощадявали сме и ние. А сега те дори си имат и паметник в ам. посолство в София.
А един мой приятел вика: "Абе защо не му каза на този американец, някой канил ли е чичо му в София?"

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kykepa на 20.08.12 06:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kykepa на 20.08.12 06:38.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:26



О, именно с каруци... Сърбите са нямали този лукс, защото конете, воловете и каруците са били реквизирани от армията (имам в предвид сръбската). Населението е бягало основно само с торба на гърба. А на гръб и да искаш не можеш да вземеш много багаж. В последствие застигнатите бежанци се е наложило да бъдат разгонвани с картечници. Нашите източници твърдят, че е стреляно предимно във въздуха, а сърбите че се е стреляло на месо в тълпите. Освен това нашите източници твърдят, че сърбите са мародерствали и убивали един друг за провизии, както и при опити за разграбване на български обози. Докато сърбите, че цялото меле е дело на българските войски.
Виж за румънците, там вече са участвали голи шашки. Включително на героите от кавалерията на генерал Колев. Първият повод, че при превземането на Добрич са открити десетки трупове на зверски убити български цивилни... Отмъщението над румънски заселници следва почти незабавно...
Когато част от войските са прехвърлени на юг маршът им е силно забавен от огромните стада заграбен румънски добитък
Виж за турците, че са натиквали българите в църквите и са ги подпалвали, решавайки със замах етническия проблем... мога само да съжалявам, че не сме довели ответните мерки до съюите размери. Но и в нашия случай, това е почти невъзможно. Най-малкото защото не малка част от турско-самоосъзнаващите се жители на нашата страна са доста светлокожи а много от тях са и светлооки. А като се има в предвид, че светлите очи и коси са рецисивен белег е близко до ума, че в жилите на това население тече повече българска днк отколкото в стандартния български гражданин...

Чудя се само защо мъжкото население на рода ти се е скатавало край полите на жените си вместо да влезе в българската армия!!!

А иначе за убийствата... само един елементарен пример... Размириците 1923 година 25000 жертви... при това българи убити от българи... Не виждам причина да цепят особено басма на чужденците, след като милостта им към своите е толкова...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано20.08.12 09:32



Немците са били за отделянето на Словения, българите са били за отделянето на Македония. Сещаш се, че оттам започва разплитането на федерацията. А по-късно мафиите от двете страни се турбо-чарджнаха по времето на ембаргото и им се върна топката. Като се каже ЦРУ просто се хвърля прах в очите, важни са детайлите.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:35



Сърбите, обаче много се кефят на Т.Живков, че е изселил турците.
Ами то и аз му се кефя. Почти му помня изказването, макар дете да съм бил.
Помоли Турция да си отвори границата и да приеме тези, дето реват за нея.
Разликата при нас е, че не се допусна някой да се прави на велик.
Само ладите почнаха да струват много. Който е искал - останал е.
Създадоха се Вътрешни войски. Май бяха "червени барети".
Ходиха по къщите да конфискуват ятагани и да бият.
Аз съм от Варна - нали ни искаха за столица на Автономията.
Ходели са основно по циганские махали. Приятелчетата..... бащите им ни молеха да им казваме с нови имена. Орхан стана на Орлин, а му викаме Орльо.
Брат му мехмед- се го Мюмюн-оссваме. Другите са казвали :"Аз си харесвам българското име" . 2 метра мъже са. Баща им се е притеснявал - не и те.
Седяхме под балкона да го молим да ги пусне, че да си играем.
Сега да ги питаш - само с досада ще намигнат.
Всъщност единия е бил /нейде тогава/ на операция в Москва -пратен от БГ.
До един обичат БГ. Майка-кърмилница. Всички са си българи и им е смешно да ги правят на турци.
А чичото на американчето.....само му кажи, че ако ти отидеш да го бомбардираш....той кво ще прави.
Свалени са мн малко техни самолети.
И то над Сф, а те не само там са бомбардирали.
Пусти американци, мислят си че са на разходка, а не на война.
Питай го колко бомби е пуснал чичо му над БГ? И готово! Щото ти трябва го гледаш ужасено, защото не твой чичо е пускал бомби.
................
Сега пак за Югославия, че това е темата.
Ти за тук не си ли виждал кадри как поставят бебета на пътя и войската спира.
И при нас е имало изроди. Съдени и разстреляни.
Всяка държава има право да си защитава териториалната цялост.
Какво защитаваше Сърбия?!
Тях ги разбирам само за Косово Поле.
Пита се - за чий .... им беше това!
Наместо да изградят една стабилна и мощна Сърбия.
Но така е - миналото застига, а тях яко ги застигна.
Матушката се отдръпна, БГ даде коридор.
СФРЮ беше коткана и галена от всички, но СФРЮ, а не Сърбия.
Видяха какво е да останеш сам.
80-те години са канени за ЕИО /ЕС. Тях са ги канили.
Отговора е бил смях. Поне басните така казват.
Имаха по- добър модел от западния.
Нямали са политици, че да видят накъде са нещата.
Те и не очакваха, че ще се предадем без бой.
Ама пък ние си помним урока.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: тapaтaнчo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:35



Уф още един шестокласник, който не разбрал дали германците сами стигнали до москва или Сталин ги пуснал. Порови се да видиш в кой момент третия райх обявява война на СССР или обратното... Повод за война с Турция има дори сега и ще има докато съществува тази държава. Това не променя факта, че българската армия в Балканската война напада... АТАКУВА първа турците... бумащината е за бюрократите и за лапни-шараните...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: тapaтaнчo]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:45



Ето появява се втората усмивка и кърти тука всяка мивка... пак не е разбрал и мига като изсипан от чувал... Да губя ли време да обяснявам и лайняната ти душица с яснота да ужасявам. Че таратанчо в собствена дрисня си плува и жадно с гаргара си палува. Лайна сънува и за лайна бленува... това е таратанчо, огромен загубанчо... Образцов е кенефчия и на тоз и оня минетчия...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:45



Чудя се само защо мъжкото население на рода ти се е скатавало край полите на жените си вместо да влезе в българската армия!!!

Ще ти обясня.
БА се изстегля и започва геноцид.
После са се включили.
!913-та е било друго.
В Беломорска Тракия.
Може да са били страхливци - щом казваш.
Казвам ти, че родовата ми памет казва друго. Жените и децата по пътя, а мъжете през гората, че ги избиват.
7 братя са били, единия загинал.
Аскера е бил почтен , но башибозука е колел.
Аз това знам - стига ги обиждай - всички са се били.
Аз имам дете - ти незнам дали. Ако настане патаклама - първа грижа ми е той.
Спасяват се децата и жените, а после се бият мъжете.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:51



Мина ли ти поне любовната мъка по поредната отхвърлила те българка?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 09:51



Повод за война с Турция има дори сега
Няма! Има неизпълнени задължения, които се оспорват в съда!
То не е филанкишията да обявява война!
Много пък се изкара веонолюбец.
Темата е за СФРЮ, не за Балканската.
Искаш война ли, че не разбрах?



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 10:39



Войни е имало за какво ли не... включително и за това защо някой се кръстил отляво надясно а не отдясно наляво... Наскоро Полша си поиска многовековен заем от Испания... при благоприятни условия това би могло да послужи за повод за война. Искам или не, война ще има... При някой хард-лайн политика винаги може да се поиска от турция компенсация за наем на българските територии в протежение на пет века, наем за набор войници под формата на еничари сред българското население... Геноцид (което турците твърдо ще отказват и ще сочат точно такива като теб за пример, че няма как да си се пръкнал на този свят ако дедите ти бяха подложени на геноцид и избити)... Морални щети и какволи още не...

Обратното също е в сила... Имаше един чешит в политика който се заканваше: пет века тези земи са били турски и пак ще ги владеем...
Поводи да искаш... Война ще има. Въпросът е само кога... Мое лично предположение е че ще се забърка някъде около свършването на петрола, но историята винаги е способна на изненади... поне във времево отношение...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 10:58



Ти удряш Катарзис.
Петрола не ни е чак толкова нужен, а водата.
Тя е и гориво.
Вода имаме.
Война ще има рано или късно и лошо направихме, че се разоръжихме.
Но на тебе воюва ли ти се, ако не избиват семейството ти, а те крадат. Петрола го остави на големите.
И без него можем.
Не се бутай там.
Аз също не харесвам корпорациите и ако има война - срещу тях ще е.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 11:24



Водата е гориво, но не за всеки ден и не за всеки... Водородния прекис от теча на двигателната уредба на едно торпедо прецака подводница от ранга на Курск... А обикновен шофьор не е в състояние да поддържа техническата дисциплина подобаваща за бойна подводница приложена върху някое градско возило... Чистия водород е почти толкова опасен... особено при катастрофа...

Но съм далеч от мисълта, че ще хукнем да търсим петрол... по-скоро бихме залели полетата си със слънчоглед за био-дизел отколкото да хукнем да търсим някъде петрол...

Схемата е че когато арабските държави свършат петрола, богоизбраната им златна кокошка ще е мъртва... а са свикнали да не бачкат... Западът едва ли ще е ентусиазиран да ги хрантути заради едната им усмивка и просто ще ги зареже на пясъците им... Това неизменно ще доведе сред ислямските държави до търсене на силна ръка която да ги оправи плюс силно залитане в религиозна посока до степен фанатизъм на тема шериат... Турция е най-силната и най-добре организираната държава в този блок и възраждането на отомано-турската империя е естествен развой на насоките... а разрастването на една империя притежава силен инерциален момент..., особено след като съчетанието шериат-империя-необходимост от мотивация ще доведе до джихад... Накъде ще е насочен и откъде ще минава не подлежи дори на гадаене...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано20.08.12 11:32



Ти, незнам защо така ни нападаш. Имаме грешки и вина - никой не ги оспорва.
Ама ме разби бе. Кажи ми как в Сърбия описватъ войните? В такъв Свят сме живели и не сме вкарвали индианци в резервати....и да се правим на велики, избиващи свободно -скитащи кравоподобни.
Стига ни налага сащ-ски моделЕ на мислене.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 11:42



Да и не ме интересуват бг жени изобщо. Въобще никакви жени не ме интересуват. Това сериозно.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 11:49



Честно казано се изненадах от силно-емоционалната реакция. В кратък обзор и образно: Идеята която породи ситуацията бе... Първо...- само балканците от сръбските балкани са садисти... Моята реакция: Всички хора са ни повече ни по-малко садисти включително германци, американци, англичани, французи... Следва реакция: Те може и да са ама ние българите сме друг хомогенен вид пърхащи с ангелски крилца, мигащи невинно очички и невинно зачеващи девици... Моя реакция... И нашите девици зачеват по същия начин като другите... Буйна реакция, че това не ебило така...
Просто се стремя към възможно максималния обективизъм. Историята е преди всичко наука а не толкова емоционален заряд...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано20.08.12 12:02



Така казано си прав.

АЗ РЕАГИРАХ ЗА ПРЕТЕНЦИИТЕ, чЕ СМЕ избили 2 млн сърби.
А това е половината Сърбия, тогава. Даже не сме били и там.

Редактирано от 4ycмивkи на 20.08.12 12:23.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 12:04



Даже и любимите си крайпътни циганки ли заряза?!!!... Моите съболезнования...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 12:06



За какво са ми? Защо съболезнования? Та жените като цяло са вредни за бюджета и най-вече за нервите.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор 4ycмивkи (минаващ)
Публикувано20.08.12 12:31



Ше ти кажа и нещо друго - Историята се ПРАВИ, а не се изучава в уни.
Защото иначе само чужда история ще изучаваме.

Кажи в САЩ, че са изверги - отнемат ти гражданство.
Кажи в Австрали за аборигените - отнемат гражданство.
Амиукойто не го кефи БГ - аре пътя.
...........
А войната в СФРЮ е сръбска недомислица.

Редактирано от 4ycмивkи на 20.08.12 12:47.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор ramlid (преобразен)
Публикувано20.08.12 13:18



за сърбите - като всяко нещо което ти е дадено а не си го заслужил лесно се губи, нищо от тяхното по добро не беше заради тях а за да е против нас, същото беше с гърците



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 13:56



Тук проблемът е в липсата на координацията за понятието жертви. В енциклопедия Британика, руските жертви през втората световна са 11 милиона души. Според съветско-руски източници варират от двадесет до двадесет и седем милиона души. Изненадващото е че практически всички цифри са верни от определена гледна точка.
Проблемът е какво се взима в предвид в понятието жертва. Подобна е ситуацията и със сърбите. За това казах, че ни вменяват близо два милиона жертви... Сигурно си се натъквал на обяви и реклами за фондации за жертвите на тази или онази война или катаклизъм... Едва ли си допускал че събират пари и храни за призраци и надгробни камъни...
Накратко под жертви в щирок спектър се броят: убити, умрели или пострадали от болести, ранени, безследно изчезнали, изнасилени, осиротели, овдовели, обездомени...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 14:14



История се прави в общ смисъл само ако успееш да я запишеш и то за предпочитане от позицията на победител... Иначе в дългосрочен исторически мащаб всичко което си се опитвал да направиш изтлява като миналогодишна шума и никой от бъдещето не дава пукната пара за него, защото няма как да узнае за усилията ти...

Чак се удя какво би станало с юесеец с отнето гражданство?! Дали ще го експулсират в Конго?!...
На никой от тези, които си играха с мюслита в гуантанамо никой не им е взел гражданството... само ги поосъдиха и то не защото са абюзкали тоя или оня ами защото са се снимали или са се оставили да се снимат... Почти нищо не стана и с пичовете от специалните части, които наскоро пред камера се изпикаха върху убитите от тях мюслита... и докато си друсаха с иьцеждащи движения паламарките пожелаха на труповете Хев а найс дей дуд... (приятен ден пич)... Съдиите ги нарекоха изверги и никой не им отне гражданството (нито на едните, че са изверги... нито на другите, че са ги нарекли така)... Естествено за мюслитата не само всички американци ами всички на запад от босфора са варвари и садистични изверги... и няма начин да им изскимучиш, че това са само единици... защото и не са... просто средно статистическа бройка...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 14:55



Няма по-добър балсам за нервите от една жизнена представителка на нежния пол в обятията... А ласките на българката заслужават всякаква цена...

Иначе за съболезнованията... Без жена си, без завършено образование... остава ти само-оо... баща ти... такава орис заслужава много дълбоки съболезнования...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 16:19



Така може да разсъждава само влюбчив 13-14 годишен тинейджър. Образованието не е критерии за интелект. А от баща ми в частност и от роднините се задават наследства...Тези наследства в материален аспект стократно ще компенсират липсата на висше образование. Плюс това няма да ми се налага да работя.


А такива като теб дето имат български жени ще им хранят децата и ще им робуват до гроб!



Тема Re:руснаците са виновнинови [re: dnaunseq]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 16:52



Целия проблем беше, че руснаците стояха зад гърбът на Милошевич и той си правеше каквото си поиска. Ако не бяха руснаците НАТО щеше да удари Сърбите още през лятото на 91ва когато избухна войната. По същия начин сега руснаците и китайците подкрепят Асад в Сирия и заради тях продължават кръвопролитията там.



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 17:00



Само преди месец ти редеще серенади, че си готов да убиваш и да леееш дори своя кръв заради мацката дето ти отряза квитанциите а сега само за няколко нощи порасна ако не с няколко века, то поне с няколко декади... тю да му се не види и зрелостник... да не си си резнал камбанитем че така изведнъж се почувства патриарх?!...
За образованието ти вметнах, зашото се оплакваше, че не можеш да вземеш изпитите не нам колко си години подред... а щом с едни изпити по правни алабализми не можеш да се оправиш... няма за какъв интелект лутащ се нейде из черепната ти кутия да говорим...
Но, както казах... нали баща ти ти остава да те кърми с каквото завърне... но това е далеч от прокопсия...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 17:07



Жените по света и особено българските жени не заслужават и капчица внимание. За какво аз трябва да си съсипвам живота?

За образованието престъпната българска държава ме провали. Накратко въведоха казус-тестове които не могат да ги решат и преуспели адвокати, камо ли студенти по Право. Затова тя българската държава никога няма да види данъци от мен, а ако ме призоват като войник ще си изкарам трите психиатрични диагнози и ще предупредя военните за крайното им отвращение към всичко българско и евентуалните последици ако ми дадат оръжие в ръцете.


Абе ти като си толкова отворен можеш ли в рамките на 45 минути време да решиш един казус-тест по Търговско право? Не можеш! Тогава какво се правиш на отворен?


Колкото до баща ми аз го храня, а не той мен. Всеки месец давам 200-250 лева от заплата си вкъщи и работя при него безплатно. Подарил съм му и автомобилът си да си върши работата с него.


Повече въпроси?





Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: FilerO99]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 17:54



Стотици студентчета завършват всяка година и без да са мастити юристи... така че не ми наливай в ушите лимонада...

Храниш баща си при когото работиш и от когото чакаш голямо наследство?!... (почти си помислих че работиш на две работи, но за пословичен мързел като теб, това е абсурд)Това ме подсети за веселия ти пирует за това, че имаш ежедневни джобни от 3 бона за циганки при месечна заплата между 400 и две хиляди лева... това да харчиш по петдесет-шестдесет бона месечно от два възможни, обяснява до голяма степен, защо си се издънил толкова жестоко...



Тема Re:оперативна група на ЦРУ в Югославия през 90танови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 18:11



Не, не, не. Тук сме само аз и ти. Не намесвай други хора. Като си толкова отворен що не решиш един обикновен гражданско правен казус от 2ри курс? Ами казус-тест по Търговско право за 5ти курс? Завършвали казваш? А знаеш ли колко не завършиха като мен? Та и дело заведоха срещу Министерство на образованието, но криминалната българска държава го спечели. А тези казуси бяха по изискване на Евпопейския съюз което беше една от вредите от влизането ни в тази изкуствена макроструктура.


Точно така - работя на две места. Но ако трябва да съм коректен на първото място не винаги има работа, така че в момента работя само на едно място. Но по принцип работя на две места за сметка на сънят. С гордост не плащам данъци на първата си работа, но и там при баща ми заплата не вземам. Той даже ми дължи хиляди левове надници които съм му ги опростил. Плюс това през 2005та му порадих 1050 евро икономисани от разходите свързани със следването и тренировките ми тогава. При мен тогава всичко - учене, тренировки и финанси се движеше в единен комплекс като колело което непрекъснато върви напред. Европейският съюз като изкуствена и дегенеративна система сложи точка на това развитие...


А в момента доходите ми варират от 350 лева месечно до около 950 лева месечно. Понякога стигат и до почти 3 бона месечно, а в определени дни имам възможност да вземам и почти 1000 лева на ден. Точно така - харча ги по циганки защото циганките се чукат страхотно, не са претенциозни и слушат. Българските изродки се некадърни в леглото, имат претенции за ферарита и ламборджинита и непрекъснато говорят за аборти, джесеми и пари. Тоест за нищо не стават. Искам да ти кажа, че от вашия народ нищо не става и вие ще изчезнете до 30-40 години като нация.



А тези българи които оцелеят ще работят за да хранят циганите.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 18:33



Какво защитаваше Сърбия?!

Никой не защитавам.
Просто не е нормално да се гледа на нещата само от едната страна.
Сърбия, че си е виновна виновна си е.
ДАже ние имаме много поводи да се радваме, че така се провалиха.
Но това не значи, че босненците и хърватите не са убивали сърби.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 20:23



Един приятел ми каза, че този на сръбските клипчета говори на сръбски с чист белградски акцент.
Та значи, наистина може да е почитател на Вермахта.





Тема Re:руснаците са виновнинови [re: FilerO99]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 21:20




Целия проблем беше, че руснаците стояха зад гърбът на Милошевич и той си правеше каквото си поиска. Ако не бяха руснаците НАТО щеше да удари Сърбите още през лятото на 91ва когато избухна войната. По същия начин сега руснаците и китайците подкрепят Асад в Сирия и заради тях продължават кръвопролитията там.


Прав си.
То, ако се гледа руснаците стояха и за Кадафи, и зад Мубарак.
НО защо не се замислиш как тези страни така се вдигат на
гражданска война и колко станаха вече? - Либия, Тунис, Египет, сега Сирия,
след това (предполага се в началото на другата година) Иран.
В Афганистан още има ам. войски, та дори и в Ирак.
Как тук за 1-2 години няколко мюсюлмански страни от Сев. Авфрика,
а сега и Сирия изпадат в гражданска война?
Защо точно сега и как така почти едновременно?

Редактирано от Kykepa на 20.08.12 21:21.



Тема Re:руснаците са виновнинови [re: Kykepa]  
Автор FilerO99 (оперативник )
Публикувано20.08.12 22:19



Реално има само два варианта-

1.Гледат телевизия и се навиват да свалят диктаторите си за да живеят по-добре и те.

2.Конспирация, вероятно американска.



Тема Re:руснаците са виновнинови [re: FilerO99]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 23:09



Те двете неща са свързани, ама ако ставаше само с гледане на телевизия, ехейййййййй...


То и преди е имало много революции, а телевизия не е имало още.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 23:16



Петрола не ни е чак толкова нужен, а водата.
Тя е и гориво.
Вода имаме.






Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: BЪPKOЛAKЪT]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано23.08.12 22:07



Пич, пишеш изключителни неточности. Меко казано.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.