Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 26.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:16



В отговор на:

Сами са си виновни, че може да стане /нали все Ванга споменавате/ време, дето ще останат сърби, колкото под една круша да се сберат.
Те са пример, че е лошо човек да се помисли за най-велик. После боли приземяването.




Напълно съм съгласен. Сърбите сами са си виновни,
защото заповат една гражданска война за Велика Сърбия.
Това е все едно ние да се дигнем за Велика България,
само че при нас няма да е гражданска война,
а ще е война със всички съседни държави.
Войната е факт и нищо не може да се върне назад.
Загубите и от двете страни са сериозни. Не заставам на никоя страна.
Много по-интересно ми е обаче от къде е подбудена тази война
и то на верска основа, при положение, че по времето на Тито,
т.е. около 10 год. преди това всички са живели в мир и сговор и серби,
хървати и босненци са се женели помежду си?
(видях отговорът на wute1912 още на първа страница, ще си оставя поста)
Някои казват, че СФРЮ е била изкуствено създадена и
винаги се е знаело, че всички народи в нея не могат да
съществуват дълго заедно, но ето че го правят за около 40 год.
Мисълта ми е има ли възможност тази война да е подбудена от Запада и ЦРУ?
Защото след разпадането на Източни Блок тя вече се обособява
като самостоятелна държава и може Запада да е видял в нея силна конкуренция.
Както знаем преди '89-та СФРЮ бяха светлинни години пред
всички други държави от Източния блок или поне 10-20 год. по-напред.
Спокойно ходеха на Запад вкл. САЩ и се прибираха с долари.
Отделно начина им на живот беше про-западен, отколкото съветски.

В отговор на:

В отговор на:

Войските на НАТО само са стояли отсрани и са гледали сеир



Стига глупости. НАТО не е имал контингент там.
Имало е мироопазващи мисии, откъм ООН
Вече ги бъркам КейФор и Ес-фор.




Моя грешка мисълта ми беше, че е имало миротвпрци на ООН, а не НАТО.

Редактирано от Kykepa на 19.08.12 21:52.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:27



В отговор на:

Момчето се обади на майка си /лекарка/ да и се похвали, че българи го канят и може си пие бирата с тях, нищо че е мюсюлманин.




Редовно си пия бирата със сърби, босненци и хървати, а имам и приятел албанец. (на албанеца майка му е мюсюманка, а баща му християнин)
Не заедно всички де. Хората са си хора, аз не ги деля по религии.
Със всеки мога да си кажа нещо, от всеки мога да науча нещо.
Особено ми е приятно да си говоря с тях, защото научавам много неща за СФРЮ по времето на Тито, когато не съм бил роден, но знам че всички го хвалят, защото тогава СФРЮ е било рай. Сараево е било един от най-красивите градове, в който са живели заедно православни, католици и мюсюлмани.
Работата на Тито е друго. За него не се зане много. Знае се, че е роден в малко селце в Хърватска, тогава Автро-Унагария. Но много хора предполагат, че истинския Тито го убиват в WWI, а следващия Тито е подставен Западен агент за да е като троянски кон в Източния блок. Известно е, че Сталин се е опитвал да убие Тито многократно.

Редактирано от Kykepa на 19.08.12 21:28.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 21:30



Виж кои орли са бели и кои черни, защото тоя пич зад гърба си има черен орел.





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано19.08.12 22:17



Но много хора предполагат, че истинския Тито го убиват в WWI, а следващия Тито е подставен Западен агент за да е като троянски кон в Източния блок.

Stiga i ti konspiracii.
Много ги обичаме. Фактите са други. СФРЮ беше една от най- богатите. Трън в очите. Не могат и стигнат стандарта никога.
Белградчани какво казваха:"Ние поне живяхме"
И не са се връщали с долари, а имаха ДМарки до втръсване.
Имаше за какво да са горди със себе си - спор няма.
Точно те изградиха комунизма.
За къв чеп им беше това.
Не съм присъствал на събития, че да говоря.
Казвам каквото знам и лично съм видял или чул от баща, не от някой на спирката.
Сърбите започнаха войната. Незнам какво са правили, знам какво видях.
Никой нормален не дели хората по религии.
Знам как момчето го беше страх.
Та му казвах :"Тука си във Виена, ане в Сърбия".
Той ми казва, ама буквално ще цитирам.
-Шефа на майка ми е сърбин и тея ако се обадят, ще я уволнят. Семейството ми ще има проблеми, ако се конфронтирам с тях.
Питах го : "Добре де, нали сега не си там"
- Ами те постоянно звънят и казват кое и как /имат си голяма общност там/
А беше най-умният. Явно е имало натиск, но не искам да обобщавам.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999 [re: Kykepa]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.08.12 22:18



Тоя пич има черен едноглав орел на гърба на яке, нищо чудно нещо свързано с вермахта.





Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999 [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано19.08.12 23:19



Белградчани какво казваха:"Ние поне живяхме"
И не са се връщали с долари, а имаха ДМарки до втръсване.
Имаше за какво да са горди със себе си - спор няма.
Точно те изградиха комунизма.


Добре от къде ги имаха тези ДМарки?
Нали се сещаш, че само те можеха да пътуват на Запад?
Ние, чехите и унгарците, ако можехме мислиш ли, че и ние нямаше да построим "комунизма"?
И въобще за какъв комунизъм може да говорим, когато техния живот е бил про-западен, а не про-съветски?
Комунзмът е доказано, че на практика не може да съществува.
Социализмът, може би...
Ако не са били протекциите на Запада, Русия отдавна да е влязла с танковете, както го е направила в Чехия и Унгария.
Онези да ми гледат Том и Джери, да пият Кола и т.н. други пошлости на капитализма.


Я се замисли малко като говориш за валута?
В България не можеше да намериш легално долари и марки, ако ще да се съдереш.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: Kykepa]  
Автор 4ycмивkи (новак)
Публикувано20.08.12 00:28



Прав си! Ламкьори пълни бяха.
Затова и помощ не получиха!
Всички се разделиха по живо и здраво. Румънците малко се поубиха.
Що другъде нямаше изстъпления? Армията застана до народда си.
Нали така?
И тука имаше :"да дойдат танковете". Чии танкове и срещу кой?
Ако искаш мога да ти разправям как чехи /имахне гости/ ни се гневяха за Възродителния процес.
Че въобще правим това.
А аз си играя с Орхан и Мюмюн .
Сърбия и е малко даже.
Никой не е отивал да убива в Сърбия.
Това е.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано20.08.12 06:36



Сърбите, обаче много се кефят на Т.Живков, че е изселил турците.
Поне така чета по форумите.

Отделно аз по една работа се срещнах с човек, на който чичо му се оказа, че е свален през WWII над София. Тоя пич като разбра, че съм българин, за малко не замря на място. очна да ме хули все едно аз съм виновен, къде въобще не съм бил роден тогава. Чичо му бил свален от нашето ПВО, но нашите го пощадили, е сигурно е имало бой и ебан в затвора, но това е братче - война като на война. Върнал се в САЩ жив и здрав, но с не много добри спомени от България.

Та пощадявали сме и ние. А сега те дори си имат и паметник в ам. посолство в София.
А един мой приятел вика: "Абе защо не му каза на този американец, някой канил ли е чичо му в София?"

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Kykepa на 20.08.12 06:37.</EM></FONT></P>

Редактирано от Kykepa на 20.08.12 06:38.



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: 4ycмивkи]  
Автор BЪPKOЛAKЪT (Хищник)
Публикувано20.08.12 09:26



О, именно с каруци... Сърбите са нямали този лукс, защото конете, воловете и каруците са били реквизирани от армията (имам в предвид сръбската). Населението е бягало основно само с торба на гърба. А на гръб и да искаш не можеш да вземеш много багаж. В последствие застигнатите бежанци се е наложило да бъдат разгонвани с картечници. Нашите източници твърдят, че е стреляно предимно във въздуха, а сърбите че се е стреляло на месо в тълпите. Освен това нашите източници твърдят, че сърбите са мародерствали и убивали един друг за провизии, както и при опити за разграбване на български обози. Докато сърбите, че цялото меле е дело на българските войски.
Виж за румънците, там вече са участвали голи шашки. Включително на героите от кавалерията на генерал Колев. Първият повод, че при превземането на Добрич са открити десетки трупове на зверски убити български цивилни... Отмъщението над румънски заселници следва почти незабавно...
Когато част от войските са прехвърлени на юг маршът им е силно забавен от огромните стада заграбен румънски добитък
Виж за турците, че са натиквали българите в църквите и са ги подпалвали, решавайки със замах етническия проблем... мога само да съжалявам, че не сме довели ответните мерки до съюите размери. Но и в нашия случай, това е почти невъзможно. Най-малкото защото не малка част от турско-самоосъзнаващите се жители на нашата страна са доста светлокожи а много от тях са и светлооки. А като се има в предвид, че светлите очи и коси са рецисивен белег е близко до ума, че в жилите на това население тече повече българска днк отколкото в стандартния български гражданин...

Чудя се само защо мъжкото население на рода ти се е скатавало край полите на жените си вместо да влезе в българската армия!!!

А иначе за убийствата... само един елементарен пример... Размириците 1923 година 25000 жертви... при това българи убити от българи... Не виждам причина да цепят особено басма на чужденците, след като милостта им към своите е толкова...



Тема Re: Войната в Югославия 1991-1999нови [re: FilerO99]  
Автор dnaunseq (старо куче)
Публикувано20.08.12 09:32



Немците са били за отделянето на Словения, българите са били за отделянето на Македония. Сещаш се, че оттам започва разплитането на федерацията. А по-късно мафиите от двете страни се турбо-чарджнаха по времето на ембаргото и им се върна топката. Като се каже ЦРУ просто се хвърля прах в очите, важни са детайлите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.