Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Vencci*]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано18.05.07 16:08



Най-широко разпространената легенда сред унгарците е,
че при Арпад те са се завърнали в Старата си Родина.
Че те и преди това са живяли на територията на дн. Унгария,
но са били прогонени


прародината или т. нар "Велика Унгария" е територията между Волга и Урал!

произхождат от северните угри.Придвижвайки се на юг дастигат на югоизток от Урал, където влизат в контакт със сарматите(шумери според унгарците).4-5 век преминават Урал и се заселват м/у него и Волга

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 18.05.07 16:13.



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: мapдyk]  
Автор Vencci* (R*Я)
Публикувано18.05.07 18:05



4-5 век преминават Урал и се заселват м/у него и Волга

Да.
Но след 453 г.
И не всички се насочват към Урал.
Аварите никъде не ходят.

Контакти със сарматите определено имат.
Въпросът е ние в какви взаимоотношения сме с тях.

И разпадането на България след 896 г. също не е проучен
достатъчно.



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Vencci*]  
Автор mihailo ()
Публикувано18.05.07 18:14



В отговор на:

И разпадането на България след 896 г. също не е проучен
достатъчно.




Разпадането на България след 896 г. - какво е породило този разпад и кои територии са отпаднали?



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Vencci*]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано18.05.07 18:20



германците не правят разлика м/у българи и унгарци

и смятат, че воюват с българи

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Редактирано от мapдyk на 18.05.07 18:23.



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: koмитa]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано19.05.07 02:15



фините и естите и те ли са довтасали от Азия?

Според мигрофилите всички европейци са довтасали от Азия, само че по различно време. А преди Азия предците ни са се люлеели на опашките си по клоните на дърветата в джунглите на Африка. За съжаление на науката, нито едно от двете не е верно.

Конкретно за маждарите бих заложил на тезата, че са третата угро-финска вълна достигнала централна Европа, като първата е известна част от хунския съюз, а втората са аварите. И не са довтасали от Азия, а от Евразия, където са си живяли угро-фини от памтивека.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Valin]  
Автор мapдyk (Аз)
Публикувано19.05.07 07:38



аварите имат монголоиден примес, ама да определяш основата като угро-финска е силно.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: мapдyk]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано19.05.07 09:39



А според мен пък въобще не идва от никакви оногури а от угори - както виждаш двете имена също си приличат - сам прецени кое е по-вероятното след като мадгарите са си това - угори т.е. угри.
Освен това оногури е само един вариант на името на племето, останалите са оногундури, уогхонтори, утигури, в.н.нт.р, авнагури и още няколко.

Редактирано от БoянГeнoв на 19.05.07 09:41.



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Vencci*]  
Автор БoянГeнoв (член)
Публикувано19.05.07 09:45



Те унгарците много неща могят да смятат, но да вземат да дадат източници. Аз, например, мота да дам - Прокопий. Прокопий казва, че хуните които са прогонили готите към Тракия т.е. хуните на Атила, както ги знаем, са, както той ги нарича - утигурите и кутригурите. А, мога да дам и още един - Йордан - според него - от оногурите са се изплашили готите и са избягали, което всъщност е потвърждение/повторение на казаното от Прокопий.



Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: мapдyk]  
Автор Valin (могъщ войвода)
Публикувано19.05.07 11:01



Аварите нямат никакъв монголоиден примес.

---
"Някои тънкости на живота са невидими дори за чистите и добродетелните." - Рамаяна


Тема Re: Гложди ме един въпрос.нови [re: Valin]  
Автор mihailo ()
Публикувано19.05.07 15:30



В отговор на:

Аварите нямат никакъв монголоиден примес.




Нека да оставим унгарците сами да ни кажат какви са.

The Hun-Magyar relationship is also referred to in the recently published Hungarian translation of a Turkish version of the history of Hungary, (Tarihi Ungurusz), based on an earlier Latin text lost during the Turkish wars (16th-17th c.).
This source also mentions that when the Huns and the Magyars arrived in Hungary, they both found peoples already settled there who spoke the same language as themselves, thus lending support to the Hun-Magyar identity and extending the continuity of the Hungarian people in the Carpathian Basin further back in time.

Тураните







In Habsburg times Hungarian children were taught that most of their civilization came from the Germans: today they are taught that their 'barbaric' ancestors were civilized by the educated Slavs"

Редактирано от mihailo на 19.05.07 18:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.