Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 26.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: _magotin_]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано25.04.07 22:24



...да не кажеш пак, че съм некооперативен, макар че ме обърнахте на асистент в тоя виртуален зверо-университет.



Една голяма група български гробове, анализирана много подробно от РАШО РАШЕВ в монографията му за прабългарите, се отличава с погребването на цели коне и части от тях заедно с погребания. Най-интересното е, че това са именно по-богатите гробове с повече инвентар - например с мечове, кинжали и конска амуниция. /РЕКСИ, амуниция не е патрони за АК47, ами такъмите на ездача, да ти кажа за всеки случай/.
Тази група погребения се отъждествява с военната върхушка на пралбългарите. те често имат най-важния аксесоар за определяне на етническата принадлежност на едно лице. Познайте кой е той?



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано25.04.07 22:26



български гробове, анализирана много подробно от РАШО РАШЕВ

Въпросните гробове са на славоезични!
Обори ме.





Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано25.04.07 22:28



НЕ МОГА, защото ти нищо не казваш - ПОДСКАЗВАМ, не привеждаш доказателста. ОБОРИ МЕ?!



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано25.04.07 22:32



не привеждаш доказателста

Ще се сетиш.
Аз как да оборвам археологическите тъпизми за "прабългарските погребения", които кой ги знае какви са РЕАЛНО.

Необорим факт.





Тема ако може за мене инови [re: _magotin_]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.04.07 22:33



антска керамика! Ако е удобно де!



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано25.04.07 22:35



Ето ти още необорими факти:
1. Славяни в Кавказ и на юг от него няма. Но за сметка на това са известни десетки гробове от българската група - инхумации от описания от мен тип. И един гроб от Дагестан, който много обичам - с костна плочка, на която се вижда човек със СЕДЕМ ПЛИТКИ. Не обръснат, капиш?

2.Аварите са доста монголоидни. И са инхумирани. Славяните са европеидни. И са кремирани. Дори и да бяха инхумирани, пак нямаше да ги сбъркаме с авари.

НЕ МИ каза, кой е най-важния етноопределящ културен елемент в ранното средновековие според теб? Пробвай се?!



Тема Re: ако може за мене инови [re: gioni]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано25.04.07 22:39



Ами трябва пъро да я сканирам, защото антите станаха актуални чрез Пенковската култура след написването на книгата на Станчо Ваклинов, откъдето са картинките, които съм дал. Отсега съобщавам, че и трите варианта на славянската култура / ранноисторическите/ пражко-карчакски, пенковски и южен, много си приличат. Общите им белези са следните:

1.Землянки с пещи или огнища.
2.Керамика на ръка с вълнообразна врязана украса, основно гърнета.
3.Почти тотално отсъствие на метал в гробовете.
4.Кремации като погребален обряд - урнови и безурнови.



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: _magotin_]  
Автор Rex_Mysorum (Йоан Мизийски)
Публикувано25.04.07 22:43



един гроб от Дагестан, който много обичам - с костна плочка, на която се вижда човек със СЕДЕМ ПЛИТКИ

Колко жалко, че такива дагестански гробове нема в България. Ако се опитваш да ми пробутваш плитките за някакъв прабългаризъм, ще има да вземаш.

Аварите са доста монголоидни.

Бабината ти трънкина. Досега се заливах от смях с една статия на Франц Варош, в която обясняваше, че в НЕГОВИТЕ аварски гробове няма никакви монголоиди и това е съвсем обяснимо предвид историческата реалност.

За монголоидни авари, хуни и българи може да говори само олигофрен от ранга на Йорданов, на когото ти сипмпатизираш и който те завлича в своята категория.

Монголоидни черепи преди 10 век в Европа няма и това си го набий в главата. Няма един за мостра.

НЕ МИ каза, кой е най-важния етноопределящ културен елемент в ранното средновековие според теб?

На теб може и да не съм го казвал, но съм го подчертавал достатъчно пъти досега. Това е езикът, който не звучи от твоите гърнета, гробове и "монголоидни" кокали, с които плашите посетителите на музеите.



Тема Re: ПРОДЪЛЖЕНИЕ - ЧЕТИ, КОМИТО, ДА НЕ КАЖЕШ НЕЩО ЛОШОнови [re: Rex_Mysorum]  
Автор _magotin_ (новак)
Публикувано25.04.07 22:55



Мислиш си, че с лош език ще ме впечатлиш? Тъкмо напротив, издаваш нервоността си от това, че не можеш да обориш елементарни неща.

1.Гробове като посочения в ДАГЕСТАН изобилстват в България. Но ти дори не си го виждал, както подозирам никога не си виждал до днес българска керамика или български гроб от Ранното Средновековие.

2.Бабина, лелина, дедова - аварите са доста по-големи тюркути от прабългарите. Остави го Франц Варош, той от пет гроба прави изводи за всички авари въобще. А дори и да е така, дори и да не са с монголоидни примеси, какво от това? Има доминиращо монголоиди, но ти не знаеш къде да ги търсиш. Няма да ти подсказвам, защото си много велик за подсказване...

3. Ами не е езикът най-важният етноопределящ признак. Иначе ще излезе, според теб, че
ТРАКИ НЕМА!



Тема Re: ако може за мене инови [re: _magotin_]  
Автор gioni (поморийски соф.)
Публикувано25.04.07 22:58



Все пак можем ли да различим антска керамика от южен тип в българските земи?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.