Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Учени щели да ревизират “мита Батак” заради EUнови [re: TlNlT]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.07 12:26




С ум трезв и хладен,
разстрел и след разстрела червеи...



Тема Re: Учени щели да ревизират “мита Батак” заради EUнови [re: agrimonia]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.07 12:29



Направо жалка картинка. И при това в тази гнус участва и българка. Явно в първите й години не са я възпитавали или просто си е тъпа крава. Баба ми обича да казва в такива ситуации - Ще ми усетиш опакото на ръката, ако не спреш с белите!





Тема Ние сме добре, но ти си много зле!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.07 12:33



Значи Бенковски и Стоянов простаци, а?!
А ти какъв си бе, турска подлого?


КОМИТА, НАСТОЯВАМ ТАКИВА РОДООТСТЪПНИЦИ КАТО МЕТЛАТА, ДА БЪДАТ БАНВАННИ! ВСЕКИ, КОЙТО СЕ ПОДИГРАВА С НАЦИОНАЛНИ ГЕРОИ И СВЕТИНИ НА БЪЛГАРСКОТО ДА БЪДАТ ДОЖИВОТНО ИЗОЛИРАНИ ОТ КЛУБ ИСТОРИЯ.

СИГУРНА СЪМ, ЧЕ И ДРУГИТЕ УЧАСТНИЦИ В КЛУБА СА СЪГЛАСНИ.



Тема Re: Учени щели да ревизират “мита Батак” заради EUнови [re: Morrigan*]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано25.04.07 12:36



Проституцията си е проституция, независимо от националността.


В отговор на:

И при това в тази гнус участва и българка






Тема Re: Ние сме добре, но ти си много зле!нови [re: Morrigan*]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.04.07 12:37



Ти не ми говори за подлоги. Щото си жена и при това българка. Един Господ знае през колко турци си минала когато са те пращали на почмивки по турските курорти от фирмата.

А ония двамата маргинали са си истински простаци и затова си има научни доказателства. Не са те учили май на тях в котилото на оси?

Червен картон


Тема Re: Вие добре ли сте?нови [re: headhunter]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.04.07 12:47



Мненията ми изглеждат крайни, но не са по своята същност, защото са доказуеми и мотивирани. Ние може и да сме простаци, но поне няма да тръбим за слава и власт и това ще ни е достойнството за поколенията след нас.

Червен картон


Тема Re: Вие добре ли сте?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.04.07 12:57



Аз тебе те разбирам много добре, но ти мене изглежда не.
Няма да коментирам всичко, което е добре написано и с патриотична ревност, но само оная част, която идеализира Бенковски и Стоянов. Точно за тях бъркаш. Тия са като мутрите, които си купуват дипломи само защото трябва и без всякакъв замисъл за духовно и интелектуално усъвършенстване на личността си (точно така мислят днес хора, за които "от учените ще пропадне светът"). Абсолютни морални дебили, вероломни и при това без каквото и да било човеколюбие дори и към своите. Какво имам предвид? Оня демоничен замисъл да вдигат въстание без ни най-малко да помислят да защитят населението, което ще ги направи известни и ще послужи за техните проекти. Съвсем сигурно са знаели какво клане ще последва, но Бенковски е казал, че изобщо не го интресуват хората, важно било да има реакция по света и главно в Русия.
А Стоянов го идеализира като велик вожд, просто защото горкия не е виждал Васил Левски. Ебати вожда, от страх не е смеел да си отиде до Копривщица, а днес тия и грамаден паметник му вдигнали.
Разбра ли сега защо не ги харесвам двамата и защо имам обективно мнение, защото не се влияя от романтично георизиране!

Червен картон


Тема Re: Ние сме добре, но ти си много зле!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано25.04.07 13:30



Браво бе, кавалер:

Щото си жена и при това българка. Един Господ знае през колко турци си минала когато са те пращали на почмивки по турските курорти от фирмата.


Получаваш бан до петък сутринта.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: Ние сме добре, но ти си много зле!нови [re: Koпpивeнa_мeтлa]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.07 13:30



Къде и в кой мой постинг съм твърдяла, че съм ходила на платени от която и да е фирма почивки в турските курорти?! Отново твойте глупости. Ти си този, който в други клубове на Дира ме преследва с оферти за ходене в Анадола.

Да жена съм и съм българка, това прави ли ме втора ръка човек?! Не мога ли да разпозная подлогата като я видя?! Особена една турска подлога като теб?!?!

Докажи, че Бенковски и Стоянов са простаци, щом твърдиш, че имало "научни доказателства"!

И ако под "котилото на оси" имаш впредвид СУ.....ей, завист и злоба! Но какво друго да се очаква от същество, което едвам е избутало гимназията!





Тема Re:Време беше....нови [re: 6Oth]  
Автор 6Oth (първолак)
Публикувано25.04.07 18:12



2 дни след скандалната новина за проекта президентът Първанов го порица:

Президентът: ”Митът Баташко клане” е провокация


Президентът Георги Първанов оценява като остра провокация към националната ни история и памет проекта на германски университет, подменящ една от най-трагичните страници в историята на Априлското въстание.
Това информираха от прессекретариата на държавния глава. Във вторник НИМ съобщи, че екип на германски институт готви проект за "мита Баташко клане". Според научния екип жертвите били преувеличени, а митът вредял на отношенията между българите и останалите етнически малцинства. Саможертвата на жителите на Батак беше видяна и разбрана от най-славните умове на тогавашната епоха – от Достоевски и Тургенев, от Менделеев и Дарвин, от Гладстон и Гарибалди, коментира Първанов. Тази саможертва беше поводът, който накара хиляди хора от цял свят да застанат в подкрепа на българската кауза. Тя накара тогавашна консервативна Европа до постави “българския въпрос” в своя дневен ред. Повече от столетие времето не е заличило спомена за стореното от нашите предшественици. Затова всеки опит да бъде пренаписана историята или изкуствено да се създават предпоставки за напрежение по деликатни исторически теми е не само дълбоко неприемливо, но и ще срещне отрицанието на цялото българско общество, се казва в съобщението на президента. Сега българското общество е изправено пред нови предизвикателства и темата за Батак не трябва да се използва като основа за нова конфронтация между българските граждани, коментира на свой ред премиерът Станишев. Междувременно от БАН и Етнографския музей към академията съобщиха, че отказват да предоставят място за представяне на проекта като настояват името им по никакъв начин да не бъде свързвано с подобна псевдонаучна изява. Депутатите от "Атака" пък внесоха предложение за поправка в НК със затвор от 1 до 5 г. или с глоба от 5000 до 50 000 лв. да се наказват опитите за опровергаване на геноцида върху българите по време на турското робство.


Пуснах целият материал защото,
всяко чудо за три дни е!!!
Утре ще се забрави, а написаното ще стои
и ще се вижда и чете,...
и изводи ще се правят!



Срамно ли е вече да се наричаш РОДолюбец?

Знам, че нищо не знам - днешният открит отговор, събужда нови две неизвестни...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.