Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:05 25.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Стоичков го е казал най-добре..нови [re: Rex_Mysorum]  
Автор lex ()
Публикувано27.04.07 16:32



Айнц Цу Цвайн Цу Трайн Цу ДРЪН!!!.... или там както се пише

Германци ще ми правят изложба и конференция за Батак в колективната памет на България... хех!!!





Тема Re: Лъжат!нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано27.04.07 18:39



Знам

.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!

Тема Re: Лъжат!нови [re: f(x)dx]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано27.04.07 18:45



с какво сме равностойни на гърците да речем

С това че вече сме членове на НАТО и ЕС, като тях и че вече те не са единственото малко галено дете на европейския югоизток. За останалото чети регулярно информацията за реакциите в гръцката преса, относно България. Такова шубе не ги е тресло от Втората Световна война. Отнася се главно за това, че българите сме били по-образовани, по-трудолоюбиви и по-предприемчиви от тях. Говорят, че в близко бъдеще ще ги изместим като водеща държава на Балканите. Отделно от това си ги тресе страха за Беломорието. Те знаят какво се случва с Беломорието, когато между него и България няма граници.

или пък с какво пречим на милиардера Сорос.

Знаеш ли с какво се занимава Сорос, щото ако не знаеш, нямам намерение да преподавам уроци.

А това за Русия, хм, с какво и пречим след като тя ще ни строи втората АЕЦ?


Съвсем става ясно че слабо разсъждаваш.

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!


Тема Re: не, не е таканови [re: koмитa]  
Автор Rex_Mysorum (вълкодав)
Публикувано27.04.07 19:13



Булшит е дотолкова, че измежду всички стереотипи за исляма се хванали да пишат за едно конкретно събитие, което на всичкото отгоре не е никак прясно. На тяхно място бих публикувал материал за изказването на папата, което разбуни духовете в ислямския свят - хем е на почти същата тема, дори по митологизиращо, хем е целесъобразно, щото е актуално.

Но кой им е виновен, че Брунбауер и Балева са някакви книжни плъхове, които цял живот са съзерцавали една посредствена картина, която искат да обсъждат в страна като България, където е непозната дори за повечето изкуствоведи?

На мен ми е все тая дали поляците рисуват Баташкото клане достоверно и дали италианците рисуват Последната вечеря съобразно Новия завет. Но не ми е все тая, когато се говорят глупости на различни нива - от президенти-"историци", през премиери и ченгета-"историци", до малки и големи ежедневници - без да са наясно за какво изобщо говорят. При такива безпочвени истерии чувството ми за справедливост бива сериозно накърнено, а се подклаждат и подозренията ми, че има неизвестни неща, които на въпросните нива искат да останат скрити-покрити.
Можеш да го отдадеш на параноята ми.
---
Как не се намери една медия за мостра да се позовава на скандални цитати от изследването, за да видим, аджеба, кое е толкова страшното? Нема ни един досега. Само неправилно предавано заглавие като "Митът за (клането в) Батак", от което читателят трябва са да си изфантазира за тезите в изложението. Ченгеджийска работа.

Редактирано от Rex_Mysorum на 27.04.07 19:16.



Тема Re: не, не е таканови [re: Rex_Mysorum]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.04.07 20:54



Но не ми е все тая, когато се говорят глупости на различни нива - от президенти-"историци", през премиери и ченгета-"историци",

А така, кажи си, не те интересува хич българската история, а само това да плюеш, единственото нещо, което умееш, срещу почтените хора.

Червен картон


Тема Re: Вие добре ли сте?нови [re: Cтapинap]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.04.07 21:26



Добре, щом искаш.

1) "Записките" съм ги чел от след предговора, зщатоот съм ги чел само веднъж като ученик и мразех предговорите. Вярно е, спомените не са ми никак свежи.
Но ми влезе в главата такъв образ на Бенковски.

2) Захари Стоянов го харесвам като писател от "Записките" и от някаква статия, която бях чел случайно, но дори и не запомних къде!
Като човек нямам особено добро мнение за него.

Червен картон


Тема Re: Вие добре ли сте?нови [re: headhunter]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.04.07 21:28



Може и да е крайно, но е лично, тоест не е историеческо менинето ми. Нямам претенции да разбивам "мита за Бенковски", бъдете спокойни всички.

Червен картон


Тема Re: Лъжат!нови [re: koмитa]  
Автор инцидeнтeн ((ама връхлитащ))
Публикувано27.04.07 21:59



Ще перифразирам сърби, ама до сега тях не сме ги намесвали, а в случая са напълно прави: "На Балканите има място само за една велика държава!"



Тема Re: Вие добре ли сте?нови [re: инцидeнтeн]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.04.07 22:34



Прав си, ама не съвсем. Но не ми се занимава с това да убеждавам някого в своите морални вярвания и възгледи.

Червен картон


Тема Re: Лъжат!нови [re: инцидeнтeн]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано27.04.07 23:45



И тъй като спрямо числеността и обеманата етническа територия, това трябваше да бъдем ние, всички други се обединиха срещу нас!

Чуждото не искаме, но и своето не даваме!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.