Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 17:08



А защо НИЕ тачим само канонизирания каган/княз Борис Кръстител, а не тачим канонизирания НИ св. цар Управда? Как допуснахМЕ да забравим основателя на Българската архиепископия?

>:<>:<
Enema of the state.

Редактирано от Meншeвиk на 12.02.07 17:09.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (член)
Публикувано12.02.07 17:13



А защо НИЕ тачим само канонизирания каган/княз Борис Кръстител, а не тачим канонизирания НИ св. цар Управда? Как допуснахМЕ да забравим основателя на Българската архиепископия?

Престани да ме разсмиваш с тази Управда (и майка му Бегленица).
Юстиниан не е основател на българската архиепископия, а на архиепископия, която по стечение на обстоятелствата векове по-късно е станала Българската архиепископия.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 17:16



Престани да ме разсмиваш с тази Управда

Хммм... тОзи Управда, мъжки род. Мисля, че като не го феминизираш, не е чак толкова смешно.

Юстиниан не е основател на българската архиепископия, а на архиепископия, която по стечение на обстоятелствата векове по-късно е станала Българската архиепископия.

И аз така вервах до неотдавна.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (член)
Публикувано12.02.07 17:19



И аз така вервах до неотдавна.

Аз не вервам, а чета изворите:

"Me ousa ex arches Boulgaria, hysteron de dia to auten hypo ton Boulgaron kyrieuthenai legetai Boulgaria"

Редактирано от saur на 12.02.07 17:22.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 17:25



Аз не вервам, а чета изворите

Само дето пропускаш момента, че не на всички извори можем да верваме.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (член)
Публикувано12.02.07 17:29



Само дето пропускаш момента, че не на всички извори можем да верваме.

Да, не можем да вярваме на всички, въпросът е на кои можем и защо. В това, което ти цитирах за охридската архиепископия, не намирам нищо съмнително.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 17:31



Свободен си да верваш на каквото си искаш. Запазвам това право и за себе си.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: Meншeвиk]  
Автор saur (член)
Публикувано12.02.07 17:35



Добре, дай ми ти твой извор, в който пише, че Управда-Юстиниан е създал архиепископия за българите.



Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор Meншeвиk (държавен враг)
Публикувано12.02.07 17:47



Няма. Архиепископията е примаюстинианците.

>:<>:<
Enema of the state.


Тема Re: Как ги виждам нещатанови [re: saur]  
Автор magotin (минаващ)
Публикувано12.02.07 19:41



Мда, има. Убъхите от Кавказ са били 2 милиона. Изчезнали са за има-няма век.
Колкото до траките, това е бил доста дълъг процес на романизация - около 3 века. И за разлика от другите теории за съдбата им, този е надлежно документиран с паметници. Вече цитирах във форума съдбата на тракийския цар, чиято фамилия управлява днешния Ивайловградски регион. В 4 век всичките им материали сочат, че изцяло са възприели римската култура и са латиноезични, което си личи дори по надписите в спалнята им.
Останали са разбира се и големи нероманизирани анклави. Но основните маси са изгубили "тракийското" си самосъзнание, ако изобщо можем да говорим за тракийско самосъзнание. Не забравяйте, че римляните също са избили доста траки - например при прочутото въстание на бесите, когато римляните са убили всички беси, които са намерили в Родопите.
Колегите, които са работили в Родопите казват, че върху много от тракийските светилища през 2-3-4 век се появяват римски по вид и вероятно култ нови храмове, каквито има сложени за гледане дори в този форум.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.