Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:46 23.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 10:41



А защо по времето на Роман Лакапин пелопонеските славяни (на милинги и езерци) савдигнали поредица от въстания?

Или не вярваш на предците си, които ги наричат славяни?

Който не е с мен, е против мен!

Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Taнac]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 10:41



Mira koito Vizantia e skluchila e bil nelepost!!

Ta nie ne sme bili zagubili voinata-edna bitka??
Tожа 4е 15-20000 са загинли не зна4и загубена воина!Можело е да ви натриеме носовете-коняритееееее срещу ИМПЕРИЯТА УПРАВЛЯВАЩА ПОЛОВИНАТА ПОЗНАТ СВЯТ.Но все пак сте ни победили а защо-има много причини и те са главно че сте били безмилостни диваци и фанатици.
А за славяни в Перопонес и Атика повтарям че са се опитали да нахлуят но как си представяш едно пълчище диваци с брадвички и копия срещу най-малко 3 имперски легиона?!Атина Коринт Патрас Тесалоники и Iraklion sa bili nai-vajnite pristanishta sled Konstantinopol Tars i Бари до 10 век как тогава барбарите са ги владели?

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 10:56



Истната е, че византийсите са се криели като пандизчии зад стените на крепостите и не са смеели носа си да покажат навън! Да не си припомняме как Симеон е обикалял из тесалия и чакал ромеите да излязат на битка, но НЕ - криели се като мишки из дупките и не им е стискало да излязат на битка, защото им е било ясно какво ще стане. Преди няколлко века са направили същото и със славяните!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Айде смешки:-)нови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 10:58



Абе вие сте били некви смешници без нищо общо с Рим

Страхували се да минат отвъд ХемЯли сте бой като тупаниИ данък сте плащали

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 11:03



Абе как да качвам снимки да ви покаже няколко достоверни карти?

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.01.07 11:03



Относно непобедимите имперски легиони - аре да си припомним Булгарофигон, Ахелой, Траянови врата, Върбишкия проход.
Нещо бая ти е размътен мозъкът от гръцка пропаганда /то и аз ако се бях родил в Гърция сигурно щях да ги плещя такива/. Ама имам късмет.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 11:24



До колко знам от моя учител по история, слвяняско пелме "езерци" наслелявало средна гърция и до 13 век се споменава в източници. Това което на мен ми е направило впечатление е че има град в ЦЕНТРАЛНА гърция, който се казва "Волос". На гъркът , мога да му кажа че това е името на славянски бог, останалите верятно знаете много повече от мен по въпроса....
Бившия шеф на сестра ми беше от северна гърця, пограничните села . Баща му бил поп и т.н. Той постоянно й обясняваше колко велика история имали гърците, колко древен народ са и всякакви подобни неща. Явно и а това момче са му обяснявали такива неща. Истината обаче далеч не е такава ит ова е видимо с просто око :) Дядо ми бог да го прости, мразеше гърците, той е живля с тях по турско време и имаше директен допир с тях...

На крива ракета космосът й пречи

Редактирано от KAGAN на 15.01.07 11:30.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: KAGAN]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 12:01



Дядо ми бог да го прости, мразеше гърците, той е живля с тях по турско време и имаше директен допир с тях...
Винаги са били продажно племе -от древността до наши дни


Но пък си ценят историята за разлика от нас

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 12:06



Продажно ПЛЕМЕ?!Племе сте вие ние сме НАРОД саже по скоро цивилизация!
А и вратите на Константинопол не са били отворени от предатели заразлика от тези на Търново!
Нека ти припомня също така как вашата българска прикадка или виц.....
Двама българи в казана на дявола и единия тъкмо да се отърве и другия го повлича надолу-не е казано от елини а от българи


Вие сами си признавате че сте продажни чергари!

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 12:21



Не сме продажни, а сме индивидуалисти! Защото бог е изсипал достойнствата щедро над българския народ и много са достойните да водят, а не като гърците - стадо, котео сляпо се подчинява!

Който не е с мен, е против мен!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.