Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано15.01.07 16:48



Кажи "Да живее България!" и ще те открехнем.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Kossoman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 20:13



Dobre Da jiveeiat Balgaria i Elada v Evropa



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано15.01.07 23:01



Хеленик, направо се смях през цялото време докато стигна до последния постинг. Ти си е*а ти пича!
Първо: интересно е как не сте загубили войната, а само една битка след като сте подписали договор и данък сте ни плащали? То не е било и за първи път - Прокопий ги обяснява тия работи, че Юстиниян е кихал сума пари. За времето на Атила да не говорим (но ако не вярваш за това по-добре не отваряй дума). Че сме били безмилостни е нещо, което е лесно опровержимо най-малко от факта, че източниците говорят, че единственото от което сме се интересували е унищожението на противника, докато всичко от което се интересувал ромейския войник е било да граби, изнасилва, опожарява и т.н. Доказателство за това е какво прави Никифор в Плиска. Е, той после си е получил каквото трябва. И това не го е направил той за първи път, а си е традиция при гърчолята. Защо обявявяваш, че сме били фанатици? Доколкото имам представа не сме се биели за някаква определена вяра напр. християнство или ислям - българите са били над тия неща, най-малкото вери разни - единственото, което е имало значение за българите са благосъстоянието на самите българи

- чрез плячка ли, чрез данък - няма значение.
Второ: тъй като твърдиш, че не е имало славяни в Гърция и не вярваш на карти ще повярваш ли на изворите? Аз си спомням поне четири, а сега като го казвам останалите сигурно вадят източниците и претърсват за още. Искаш ли да ти ги напишем за доказателство или сам ще кажеш, че си сбъркал?
Трето: да споменавам ли за заселването и на други етнически групи като арменци и сирийци, за което също се споменава в източниците или и на това няма да повярваш?
Четвърто: моля, обясни ми - защо ако сте били елини по времето на Византийската империя сте се наричали РОМЕИ? Нали сте много горди, нали сте дали това онова и сте продължили да се наричате римляни? Защо ние не се нарекохме турци за 400 години, а вие се нарекохте ромеи? И това е до съвсем скоро.
Пето: Ще признаеш ли, че най-старата държава в Европа е нашата, а вие сте съвсем млади като такава? Като култура и т.н. може и да сте много стари, но като държава сте съвсем бебета. Трябвало е Александър да ви завладее, а после и Рим за да се научите как да управлявате повече от един град с прилежащата му област .
има и други риторични въпроси към теб, но засега и тия ти стигат...



Тема имг тестнови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 23:26





На крива ракета космосът й пречи

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 23:28



понеже си точен и макар да се измъкваш по гръцки все пак направи това което искахме ето и начинът.
пишеш
[image]imageurl[/image]
като за картинката която сложих по горе
беше следното
imageurl = http://worldatlas.com/webimage/countrys/europe/greekisl.gif
акоимаш проблеми питай

На крива ракета космосът й пречи



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: БoянГeнoв]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано16.01.07 03:28



Второ: тъй като твърдиш, че не е имало славяни в Гърция и не вярваш на карти ще повярваш ли на изворите? Аз си спомням поне четири, а сега като го казвам останалите сигурно вадят източниците и претърсват за още. Искаш ли да ти ги напишем за доказателство или сам ще кажеш, че си сбъркал?


Константин Багрянородни пише че "целия Пелопонеc се пославянчи и "поварвари" и после нещо за славянското копеле...



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано16.01.07 06:29



Направи го по византийски, ама нали сме пичове - зачита се.
Ето

са описани всички пинизи на Клубовете. Прочети, и ако нещо не ти е ясно, драсни една лична бележка - ще ти обясня.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 19:38



Ами честито за Пелопонес аз съм от Атика



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 19:45



А отде мислиш, че са минали славяните, преди да се заселят в Пелопонес?
Айде малко гръцка география.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 19:50



Ами значи са минали от Памас а аз съм от Калитхеа



Ellada panta Arthro kalistos


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.