Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 01.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Славяните в Пелопонес  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.01.07 22:53



Отварям темата тук, понеже според мен заслужава особено внимание с оглед на изясняването на етногенезата на съвременните гърци.
Въпросът изникна поради наивното твърдение на елинския патриот, че е потомък на древните елини, които са останали непроменени хилядолетия.
На въпросът ми за славянската колонизация на Гърция, човекът убедено отговори, че славяните не са се заселвали там.
Дали обаче е така?
През 5-6 в. в Илирия, Македония, Тракия и Пелопонес се установяват славянски племена. "Византия" е заета да отблъсква персите, а след това и арабите и не може да реагира адекватно на ситуацията. Въстанията на Фока и нашествията на аварите допълнително подриват властта на ромеите на Балканите. До средата на 7 век империята контролира само крайбрежните градове. Жителите им живеят е несигурност и плащат данъци на славянските вождове. Последните имат автономно самоуправление и са си поделили вътрешността на страната. Имаме ги засвидетелствани в Тесалия и Пелопонес /до Коринт/. Ако е имало някаква зависимост от Константинопол, тя е формална. Ромеите просто нямат възможност да наложат някаква реална власт.
През втората половина на 7 - 8 век положението във "Византия" се стабилизира и имаме кампании в Гърция и Македония, които целят за заздравят авторитета на империята сред местните вождове там. Ромеите даже преселват доста славяни в Мала Азия.


Although this term (as a collective concept, in the plural), used to denote 'the land of the Sclavinians' disappeared from the source towards the end of the ninth century, certain names of the separate Sclaviniae, named after the tribes that inhabited them, proved to be more stable. They were retained as regional toponyms for centuries. Among the few that have been preserved in written documents and in oral tradition even to the present day, the following, may be listed: Berzitia after the Bursyatsi in Central Macedonia (the areas of Bitolja, Ochrida, Prespa and Veles); Dragouvitia after the Dragouvites to the west a south-east of Thessalonica, along the lower reaches of the Vardar as far as Mount Olympus; Veleyezitia after the Veleyezites in Thessaly and as far as Thebes; Vayonetia (, Vayonetia) after the Vayonites in the Epirus, between Arta and Gjirokastra; Smolenia after the Smoleni in south-eastern Macedonia, between the lower reaches of the rivers Strouma and Mesta; Velikiya in the Western Rhodope; Rupchos after the Ruptsi in the central Rhodope as far as Mount Strandja, etc.

In the struggle for the return of its rule in the Balkan Peninsula, the Empire incessantly formed new theme segments of the chain, which should have encircled the Bulgaria and the Slavs. Towards the year 800, to protect Constantinople, the theme Macedonia, with its centre in Adrianople, was set up and for offensives against the Slavs, c. 805 or 807, the theme of Peloponnesus. Some time later, there appeared also the themes of Cephalonia (composed of the Ionian Islands), Dyrrachion and Thessalonica



Первоначально славяне были заинтересованы только в грабежах, но с конца шестого века их группы стали поселяться на тех землях, на которые они совершали набеги. Славянская экспансия шла в двух главных направлениях: в сторону Солуни (Салоники) и Эгейского моря и в сторону Адриатики (Истрия и Далмация). К середине седьмого века славяне составляли большинство населения во Фракии и Иллирии, а также проникли в некоторые области самой Греции


Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 22:59



К середине седьмого века славяне составляли большинство населения во Фракии и Иллирии, а также
Що ли това ми звучи реално и май не е писано от оня Шпонхоер ли беше дето са го набедили за "съставител" на грешната ни история?


Первоначально славяне были заинтересованы только в грабежах, но с конца шестого века их группы стали поселяться на тех землях, на которые они совершали набеги.
Те го и разрушен мита за кротките славяни.Аспарух несъмнено им е дал да разберат кой командва парада.

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Taнac на 14.01.07 23:03.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 23:08



Славяните са били крадлива напаст! И само някой с държавнически традиции и волята да ги налага е можел да ги направи хора! Затова след въвеждането на ред от българите, повечето забеганли при ромеите и опразнили Мизия!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.01.07 23:13



Затова след въвеждането на ред от българите, повечето забеганли при ромеите и опразнили Мизия
А доказателства? Много безпочвени приказки иначе. По-скоро на славяните не им се плащали данъци в пари. Свикнали били на разменна търговия в натура, затова след идването на българите, забегнали при последните.

Facta, non verba!



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано14.01.07 23:16



За съжаление хеленик_патриот няма никаква информация по темата и тепърва има много да чете. Надявам се скоро да се появи онлайн "Die Slaven in Griechenland". Друго интересно четиво по въпроса е статията на Флорин Курта от сборника в чест на 60-годишнината на Георги Бакалов. Засега на хеленик-патриот ще му препоръчам да разгледа тази изключително подробна карта от началото на 20-ти век:


В Атика, Ахея и т.н. славянските топоними са преобладаващи. Може да прегледа например квадрант 39-39:




Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано14.01.07 23:17



Но преди да забегнат от Мизия оставили на прабългарите аудиокасети с програмата "Как да научим славянски докато спим".
Ставате смешни:

1. Народ славяни няма.

2. Славоезичните не са идвали от никъде.

3. Склавите са гетите/готите. Редовно са си имали търкания с българите - и преди да се обединят в Атиловата държава, и след смъртта на Атила, и после на няколко пъти. Карат се, трепат се, па после се сдобрят.

Колкото до днешните грачове, препоръчвам материала на Флорин Курта, който беше споменаван и от Тортурач на няколко пъти. Освен че се доказва липсата на каквото и да било заселване на славяни (при това от шльоцерианец!), още в увода аргументирано се посочва защо днешните гръци са погърчени "славяни", разбирайте: българи.

-:-:-



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор (Lifche)
Публикувано14.01.07 23:17



Чета те днес и ми се ще да те питам какво мислиш по един въпрос.
Времето е някъде около 675 година, да речем. От северната страна на Дунава идват едни хора, прабългари били. Групичка. Колко ли са били? 20 000? 50 000? Мъже, жени, деца, старци.
Силна казваш била Византия тогава, и сигурно е била. Десетилетия наред отблъсквала перси, араби. Като се справила с тях се обърнала и на север, да се поразправи и с тамошните жители, славяните демек.
И идва въпросната групичка прабългари и с някак си необяснима лекота начукват канчето на великата Византия.
Как стават тези неща?



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано14.01.07 23:18



Което следователно става чак след идването на българите.
Атика била завзета от готите през 396 сл.Хр след това в продалжение на столетие и половина в Елада имало мир.
Атика била нападана от славяните междо 574-565.
През 565 те били отбъснати от Атика и Пелопонес.



Ellada panta Arthro kalistos

Редактирано от Last_Roman на 14.01.07 23:32.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Oн]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано14.01.07 23:21



Заради многобройноста на врага.
Заради страха на византийската войска да преминава в земите на север от Хемус.А и българите и славяните правили подли номера докато арабите персите и ломбардите се биели като мъже



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Йoaн_Mизийckий]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано14.01.07 23:24



Всичко това са теории може да са приети от българите но не са световно признати.



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.01.07 23:25



През 565 те били отбъснати от Атика и Пелопонес
Доста по-късно. /658 г/. И не били отблъснати, а просто покорени.

Facta, non verba!



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 23:25



Причината е спорна, но факта е ясен - изнесли са се като птички на юг!



Който не е с мен, е против мен!

Тема ДЪРЖАВА НЕ СЕ ПРАВИ ОТ ЕДИН ФАЙТОН ХОРАнови [re: Oн]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 23:28



Групичка. Колко ли са били? 20 000? 50 000?
Абе това да ти не е Елин-Пелин?Били са много повече.Славяните са били 10 пъти повече

Но от историята се знае как Рим с 10 000 войска побеждава 150 000 понтийци.Така и държавотворните българи са показали на славяните кой командва парада.На част от славяните.И после Константин отива да се лекува в Несебър.А някои хора се заселват и полагат основите.На България.Отречи факта ако можеш и имаш грам чувство за патриотизъм.

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Taнac на 14.01.07 23:39.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.01.07 23:28



И кои са световно признатите факти? Поднесените от гръцката нАука интерпретации?
Научи се да си активираш линковете.

Facta, non verba!



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 23:30



Какво значи подли номера по време на война?

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.01.07 23:34



хайде да се придържаме към темата - който има информация за имената на племената в Гърция и отношенията им с империята, да пише.

Facta, non verba!



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор (Lifche)
Публикувано14.01.07 23:38



Били са много повече
Не си много убедителен да ти кажа.

Но от историята се знае как Рим с 10 000 войска побеждава 150 000 понтийци
шш, момче, говорим за добре обучена имперска войска, навлизала в не една и две битки. Твърдиш, че 20 000 души, "варвари", са ги победили ей така??
Т.е. даваш пример как една точно такава имперска войска побеждава 15 пъти по-многоброен противник. И този пример ми даваш, за да ме убедиш, че подобна имперска войска не се е справила с по-малоброен или най-малкото равен брой противник, "варвари".
Сега ако кажеш и ти, че византийците ги било страх да ходят на север ...
Сигурно самодивите там са ги плашили, м?

Редактирано от Oн на 14.01.07 23:45.



Тема Кви са тия източни римляни бе?нови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 23:45



Заради страха на византийската войска да преминава в земите на север от Хемус



Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано14.01.07 23:46



изтрий излишните ми мнения!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Първо, второ и третонови [re: Oн]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано14.01.07 23:50



Не са били 20 000.в никой случай.
Не са били и сбирщина -българите са били прочути войници с добра организация и командване.Много по-добри от разпокъсаните славяни.За това и вторите са на заден план.
Имало е и доста славяни които както ти казва ласт роман също са били добри войници.
Тая имперска армия няма нищо общо с римската освен името


И когато фактите говорят за разгрома на Константин ти имаш ли нещо да кажеш?Той се не е разгромил сам.Някой му е помогнал
А дори истинските римски легиони, а не тия имитации са били разбивани от добре организирани варвари -виж например с колко зор Рим побеждава кимврите и тевтоните.

Светът е пълен с тайни

Редактирано от Taнac на 14.01.07 23:57.



Тема Ти май си подряза клона сам:-)нови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 00:04



Ето в сърцето на древна Елада преобадавали славянски топоними


Ама тука видите ли траките просъществували, че даже и завладели света до Владивосток щото щом говорим на сходен език значи сме сходни и следователно руснаците са чисти траки

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Taнac]  
Автор (Lifche)
Публикувано15.01.07 00:05



Ок, съгласен, не са били 20 000, не са били и 50 000.
За да са силни, толкова силни, за да основат държава и да я задържат цяла, може и 500 000 да са били.
Представи си 500 000 души, които тръгват от северната страна на черно море, ама ей тъй без път и пътека, да си търсят късмета един вид. Имаш ли си представа от какво количество храна и вода се нуждаят 500 000 души ВСЕКИ ДЕН. Дори не броим и конете. Каруци, коне, волове, кочина, смрад. Колко време им трябва, за да дойдат от там тук. И как са го направили. Как са си набавяли всичкият този ресурс, който им е бил необходим, отново наблягам на "всеки ден".

Тая имперска армия няма нищо общо с римската освен името
За да издържат толкова време на арабите сигурно не са били некфи пикльовци.

За Константин, не го знам кой му е помогнал, ама сигурно е бил смел мъж.

Виж, за едно нещо ти признавам, че си неоспоримо прав - светът е пълен с тайни.



Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Oн]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.01.07 00:09



Имаше навремето една доста интересна тема, пусната от нашия приятел с непроизносимия ник в един друг клуб:



Facta, non verba!


Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Last_Roman]  
Автор (Lifche)
Публикувано15.01.07 00:12



Благодаря, ще я прегледам. Съжалявам, че и аз малко май наводних темата със странични въпроси.



Тема Censoredнови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано15.01.07 00:13



Всичко това са теории може да са приети от българите но не са световно признати.

А бе ти виж какво са писали гръцоезичните в периода 2-17 век, па тогава ела ми разправяй! Кой лъже? Ти или предците ти?



-:-:-

Редактирано от Йoaн_Mизийckий на 15.01.07 00:28.



Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Oн]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 00:20



Абе монголските пълчища да не са били по-малко?Освен това сигурно са се движили на групи

Анибал Алпите минал с армия тия не могат една равнина да минат.Подценяваш ги.А Константин е бил смел но се разболял-случва се на всеки по време на война

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 00:51



В Средна и Южна Македония обитавали племената сагудати, берзити, драгувити и др. В Западните Родопи живеели смоляните, а в Пелопонес - езерците и милингите, в Тесалия велегизитите, в Епир - ваюнитите.
Това са част от славяните в териториите, които патриота гречески не вярва да са славянски. И то е така преди да дойдат българите, а после потокът от славяни така се е засилил, че май само администрациията е останала римска, а елински е бил само езика, но както знаем е имало 2 езика за простолюдието и за управляващите. И защо е било така също е ясно - били са от различен етнически произход!


Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано15.01.07 01:58




Всичко това са теории може да са приети от българите но не са световно признати.


Флорин Курта е Associate Professor в Университета на Флорида.
http://www.clas.ufl.edu/users/fcurta/



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 02:58



Флорин Курта е чист влах и може да му се има доверие



Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 10:27



Ezercite milingite i maniotite sa elini niamat nishto obshto sas slavianskite jabari!!

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 10:41



А защо по времето на Роман Лакапин пелопонеските славяни (на милинги и езерци) савдигнали поредица от въстания?

Или не вярваш на предците си, които ги наричат славяни?

Който не е с мен, е против мен!

Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Taнac]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 10:41



Mira koito Vizantia e skluchila e bil nelepost!!

Ta nie ne sme bili zagubili voinata-edna bitka??
Tожа 4е 15-20000 са загинли не зна4и загубена воина!Можело е да ви натриеме носовете-коняритееееее срещу ИМПЕРИЯТА УПРАВЛЯВАЩА ПОЛОВИНАТА ПОЗНАТ СВЯТ.Но все пак сте ни победили а защо-има много причини и те са главно че сте били безмилостни диваци и фанатици.
А за славяни в Перопонес и Атика повтарям че са се опитали да нахлуят но как си представяш едно пълчище диваци с брадвички и копия срещу най-малко 3 имперски легиона?!Атина Коринт Патрас Тесалоники и Iraklion sa bili nai-vajnite pristanishta sled Konstantinopol Tars i Бари до 10 век как тогава барбарите са ги владели?

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 10:56



Истната е, че византийсите са се криели като пандизчии зад стените на крепостите и не са смеели носа си да покажат навън! Да не си припомняме как Симеон е обикалял из тесалия и чакал ромеите да излязат на битка, но НЕ - криели се като мишки из дупките и не им е стискало да излязат на битка, защото им е било ясно какво ще стане. Преди няколлко века са направили същото и със славяните!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Айде смешки:-)нови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 10:58



Абе вие сте били некви смешници без нищо общо с Рим

Страхували се да минат отвъд ХемЯли сте бой като тупаниИ данък сте плащали

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 11:03



Абе как да качвам снимки да ви покаже няколко достоверни карти?

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Първо, второ и третонови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.01.07 11:03



Относно непобедимите имперски легиони - аре да си припомним Булгарофигон, Ахелой, Траянови врата, Върбишкия проход.
Нещо бая ти е размътен мозъкът от гръцка пропаганда /то и аз ако се бях родил в Гърция сигурно щях да ги плещя такива/. Ама имам късмет.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 11:24



До колко знам от моя учител по история, слвяняско пелме "езерци" наслелявало средна гърция и до 13 век се споменава в източници. Това което на мен ми е направило впечатление е че има град в ЦЕНТРАЛНА гърция, който се казва "Волос". На гъркът , мога да му кажа че това е името на славянски бог, останалите верятно знаете много повече от мен по въпроса....
Бившия шеф на сестра ми беше от северна гърця, пограничните села . Баща му бил поп и т.н. Той постоянно й обясняваше колко велика история имали гърците, колко древен народ са и всякакви подобни неща. Явно и а това момче са му обяснявали такива неща. Истината обаче далеч не е такава ит ова е видимо с просто око :) Дядо ми бог да го прости, мразеше гърците, той е живля с тях по турско време и имаше директен допир с тях...

На крива ракета космосът й пречи

Редактирано от KAGAN на 15.01.07 11:30.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: KAGAN]  
Автор Taнac (търсещ)
Публикувано15.01.07 12:01



Дядо ми бог да го прости, мразеше гърците, той е живля с тях по турско време и имаше директен допир с тях...
Винаги са били продажно племе -от древността до наши дни


Но пък си ценят историята за разлика от нас

Светът е пълен с тайни


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 12:06



Продажно ПЛЕМЕ?!Племе сте вие ние сме НАРОД саже по скоро цивилизация!
А и вратите на Константинопол не са били отворени от предатели заразлика от тези на Търново!
Нека ти припомня също така как вашата българска прикадка или виц.....
Двама българи в казана на дявола и единия тъкмо да се отърве и другия го повлича надолу-не е казано от елини а от българи


Вие сами си признавате че сте продажни чергари!

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Darth_Vader (killer)
Публикувано15.01.07 12:21



Не сме продажни, а сме индивидуалисти! Защото бог е изсипал достойнствата щедро над българския народ и много са достойните да водят, а не като гърците - стадо, котео сляпо се подчинява!

Който не е с мен, е против мен!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Darth_Vader]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 12:27



Ние сме обшност и затова сме по-добре от вас та май не знаеш че он 250 държави по статиски на стандарта Елада е на 29 място!!!

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Taнac]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано15.01.07 12:28



Да имаш някъкви аргументи против казаното от него? Или цамо това че е "чист влах"



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор N*ы{b}l©®™ (Тортурач)
Публикувано15.01.07 12:56



Според Флорин Курта славяни не е имало нито в Гърция нито на Балканите докъм 8-ми век. За него "славяни" е политическа конструкция. От моя гледна точка неговите произведения са много ценни, понеже според мен доказват, че хората, наричани "славяни" в изворите от 6-7 век, всъщност са местно население.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: N*ы{b}l©®™]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 13:02



Прав е този НЯМАЛО Е СЛАВОСТАНЦИ до 8 век на Балканите

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Йoaн_Mизийckий (Чудотворец)
Публикувано15.01.07 13:11



Цялата човешка раса и нейната трупана с векове мъдрост е обидена от изумителното ти прозрение.

-:-:-



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.01.07 13:24



Момче, чети историята.
Поне Острогорски трябва да ти се е мяркал пред погледа.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Oн]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано15.01.07 13:29



Чадо, я си попрочети историята на Византия и се замисли доколко и е пукало за някаква покрайнина нападана от някакво "мръсно племе". Арабите са направили самото оцеляване на империята несигурно, ти искаш Константин да си постави като главна задача опазването на Мизия, където византийски гарнизон може да е имало в Силистра, а може и да е нямало и евентуално и да е имало някакви славянски /от мен да мине и готски/ племена, които да са признавали властта на императора, то е било чисто номинално и вероятно само за да търсят подкрепата му срещу съседните племена и срещу аварите.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 13:44



пич, ние може и да не сме цъфнали и вързали ама пък точно гърците да хвалят си икономиката си!? Вие бяхте на опашката на европа толквоа много време и дори сега сте най зле от "ЕС- 15" а даже и много нови членки са по-добр е от вас . Словения и Малата са преди вас , чехия и унгария са горе долу на същия стандарт(може бималко зад вас), но след 10 -15 години пак ще сте на дъното... Виж аз не искам да злобея , не ми пука как е гърция , пука ми каке България, но все пак искам да бъда обективен.

На крива ракета космосът й пречи



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано15.01.07 13:54



Ezercite milingite i maniotite sa elini niamat nishto obshto sas slavianskite jabari!!

Драги ми Портокалос,
я ми кажете, моля Ви се, каква е гръцката етимология на думата 'езеро'. Гръцка ли е тя, и къде е написано, ако е.
После провери във който и да е "славяно"-гръцки речник, където под "славяно" постави едно от следните:
българско, полско, руско, и т.н.
То пък бива Портокалщина, ама Вашето съвсем изби рибата в реката...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re: Айде смешки:-)нови [re: Taнac]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано15.01.07 16:36



Що му се караш на него бре, Танасе? Кво общо имат гърците с ромеите? Гърците сме ги тупали мааалко по-после.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано15.01.07 16:48



Кажи "Да живее България!" и ще те открехнем.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Kossoman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано15.01.07 20:13



Dobre Da jiveeiat Balgaria i Elada v Evropa



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор БoянГeнoв (минаващ)
Публикувано15.01.07 23:01



Хеленик, направо се смях през цялото време докато стигна до последния постинг. Ти си е*а ти пича!
Първо: интересно е как не сте загубили войната, а само една битка след като сте подписали договор и данък сте ни плащали? То не е било и за първи път - Прокопий ги обяснява тия работи, че Юстиниян е кихал сума пари. За времето на Атила да не говорим (но ако не вярваш за това по-добре не отваряй дума). Че сме били безмилостни е нещо, което е лесно опровержимо най-малко от факта, че източниците говорят, че единственото от което сме се интересували е унищожението на противника, докато всичко от което се интересувал ромейския войник е било да граби, изнасилва, опожарява и т.н. Доказателство за това е какво прави Никифор в Плиска. Е, той после си е получил каквото трябва. И това не го е направил той за първи път, а си е традиция при гърчолята. Защо обявявяваш, че сме били фанатици? Доколкото имам представа не сме се биели за някаква определена вяра напр. християнство или ислям - българите са били над тия неща, най-малкото вери разни - единственото, което е имало значение за българите са благосъстоянието на самите българи

- чрез плячка ли, чрез данък - няма значение.
Второ: тъй като твърдиш, че не е имало славяни в Гърция и не вярваш на карти ще повярваш ли на изворите? Аз си спомням поне четири, а сега като го казвам останалите сигурно вадят източниците и претърсват за още. Искаш ли да ти ги напишем за доказателство или сам ще кажеш, че си сбъркал?
Трето: да споменавам ли за заселването и на други етнически групи като арменци и сирийци, за което също се споменава в източниците или и на това няма да повярваш?
Четвърто: моля, обясни ми - защо ако сте били елини по времето на Византийската империя сте се наричали РОМЕИ? Нали сте много горди, нали сте дали това онова и сте продължили да се наричате римляни? Защо ние не се нарекохме турци за 400 години, а вие се нарекохте ромеи? И това е до съвсем скоро.
Пето: Ще признаеш ли, че най-старата държава в Европа е нашата, а вие сте съвсем млади като такава? Като култура и т.н. може и да сте много стари, но като държава сте съвсем бебета. Трябвало е Александър да ви завладее, а после и Рим за да се научите как да управлявате повече от един град с прилежащата му област .
има и други риторични въпроси към теб, но засега и тия ти стигат...



Тема имг тестнови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 23:26





На крива ракета космосът й пречи

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор KAGAN ()
Публикувано15.01.07 23:28



понеже си точен и макар да се измъкваш по гръцки все пак направи това което искахме ето и начинът.
пишеш
[image]imageurl[/image]
като за картинката която сложих по горе
беше следното
imageurl = http://worldatlas.com/webimage/countrys/europe/greekisl.gif
акоимаш проблеми питай

На крива ракета космосът й пречи



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: БoянГeнoв]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано16.01.07 03:28



Второ: тъй като твърдиш, че не е имало славяни в Гърция и не вярваш на карти ще повярваш ли на изворите? Аз си спомням поне четири, а сега като го казвам останалите сигурно вадят източниците и претърсват за още. Искаш ли да ти ги напишем за доказателство или сам ще кажеш, че си сбъркал?


Константин Багрянородни пише че "целия Пелопонеc се пославянчи и "поварвари" и после нещо за славянското копеле...



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано16.01.07 06:29



Направи го по византийски, ама нали сме пичове - зачита се.
Ето

са описани всички пинизи на Клубовете. Прочети, и ако нещо не ти е ясно, драсни една лична бележка - ще ти обясня.



Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: tonza]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 19:38



Ами честито за Пелопонес аз съм от Атика



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 19:45



А отде мислиш, че са минали славяните, преди да се заселят в Пелопонес?
Айде малко гръцка география.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 19:50



Ами значи са минали от Памас а аз съм от Калитхеа



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 19:54



Абе славяните минали, посяли кой кавото могъл - така че се съмнявам да са останали чисти елини в Гърция изобщо.
То и преди това македонците, римляните и сирийците и готите са сторили каквото могли, за да разнообразят генофонда ви.
100% чисти етноси няма. А вашият е един от най-омешаните.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 19:59



Преди вашия естествено



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано16.01.07 20:01



Това е предимство бе пич





Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 20:02



А за посяването-елинските жени по скоро са умрели

има разлика между преминаване и заселване.А и Атина никога не е падала в ръцете на диваците полу-хора!

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 20:06



А какво ще кажеш за преминаването на имперските войски през БГ по време на Крум а после и по време на Самуил?

А за преминаването на маджарите на турците а?

Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор dilmar (член)
Публикувано16.01.07 20:10



ако ти разкажа каквото ми е разказвал дядо ми за обогатяването на генофонда на елините през IIСВ бая голем род ми се намира





Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: dilmar]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 20:13



Ethnic groups: Greek 98%, other 2%

Ellada panta Arthro kalistos


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 20:17



Значи според вашите теорийки аз сигурно съм ви далечен роднина



Ellada panta Arthro kalistos

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 20:55



Еми генетичното разнообразие поражда пълноценни индивиди. Това че не бъкате от наследствени болести като евреите го дължите на "полухората", така че им кажете едно "Гранд Мерси".



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 20:57



Значи според вашите теорийки аз сигурно съм ви далечен роднина
Бая далечен, но роднина. Човек не си избира родата, сори.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Last_Roman]  
Автор Hellenic_Пaтpиoт (Архонт на Атика)
Публикувано16.01.07 20:57



Гранд Мерси БРАТКО

Гордост за мене че имам такива роднини като бг народа......

Ellada panta Arthro kalistos elinski dokazano-marihuanata ne vredi

Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.01.07 21:00



И с право се гордееш, братко, мен малко ме е срам от тебе, ама съм широко скроен, ще го превъзмогна.



Facta, non verba!


Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор tonza (минаващ)
Публикувано16.01.07 23:16



Гордост за мене че имам такива роднини като бг народа......
Първо свестно нещо си написал в този форум





Тема Re: Славяните в Пелопонеснови [re: Hellenic_Пaтpиoт]  
Автор Kossoman (железар)
Публикувано17.01.07 06:11



Брачед, жив и здрав да си!



Тема ЕВРЕИТЕ БЪКАТ ОТ НАСЛЕДСТВЕНИ БОЛЕСТИ????нови [re: Last_Roman]  
Автор Cтpaxил_Пoпrpyeв (търсещ)
Публикувано17.01.07 06:23



Еми генетичното разнообразие поражда пълноценни индивиди. Това че не бъкате от наследствени болести като евреите
Или е плод на вечната арийска неприязън към семитите?



Светът е пълен с тайни


Тема Re: ЕВРЕИТЕ БЪКАТ ОТ НАСЛЕДСТВЕНИ БОЛЕСТИ????нови [re: Cтpaxил_Пoпrpyeв]  
Автор Last_RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.01.07 11:30



Е тъжната реалност, колега.
Ама кат не ти е ясно за какво говоря, по добре не пиши.

Facta, non verba!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.