Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 01.06.24 
Хуманитарни науки
   >> История
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re:Признаваш ли македонско малцинство?нови [re: headhunter]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано11.12.06 00:55



"Я ми кажи колко са тези, които се смятат за македонци (в смисъла на етнос различен от българския) в Пиринско"

Етнос различен от българския в пиринско има, и това не трябва да е причина да изпадаме в истерия.

"На мен ми е ясно какво искаш да ми кажеш, но според мен ти хипотетизираш... Няма такива македонци."

Ето, отново говориш като един балкански Гьобелс (по-точно балкански ученик на великия Гьобелс).

Какво лошо виждаш във правото на населението от Пиринският регион да може открито и без страх да каже - АЗ СЪМ МАКЕДОНЕЦ!

Така както са го правели дедите и прадедите им?





А БЕ НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ,
ДО КОГА СО НАВЕДЕНАТА ГЛАВА?




Тема Re:Признаваш ли македонско малцинство?нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано11.12.06 01:06



Като оставим Гьобелс настрана, пак оставам с впечатлението, че си говоря с радиото.
Етнос различен от българския в пиринско има, и това не трябва да е причина да изпадаме в истерия.
Има - но не е македонския. Турския например - да!

Какво лошо виждаш във правото на населението от Пиринският регион да може открито и без страх да каже - АЗ СЪМ МАКЕДОНЕЦ!
Нищо лошо не виждам всеки, който желае да се нарича Македонец, да го прави. Виждам лошо, когато до преди 1945 не му е и хрумвало за това, после за няколко години със малко кютек им го набиха в главите, после им го избиха, а отскоро им плащат за да се наричат така. Схвана ли, или да го направя bold?
Посочи ми македонец, на който дедите и прадедите му са македонци (не-българи). Ако ми намериш такъв, аз сам ще тръгна да се боря за неговите права.

И ако обичаш, приказките за Гьобелс, не на мене... Аз не съм те питал за колко сребърника и тъй-нататък, нали?

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!


Тема Re:Признаваш ли македонско малцинство?нови [re: headhunter]  
Автор Atilkese-Acпapyx (IYI)
Публикувано11.12.06 01:30



Етнос различен от българския в пиринско има, и това не трябва да е причина да изпадаме в истерия.
- Има - но не е македонския..."




Пак ме караш да ти напомням, не може един етнос, па бил той и доминантният в една държава, да решава и определя дали съществува или не другият.

Все едно да се пръкне някой, и постоянно да ни убеждава, че не сме никакви българи а сбирщина от турлаци, шопи и сърби и само името ни е българи, за да оправдаем името на една създадена от русите губерния.

На теб специаллно приятно ли ще ти бъде някой да те поучава какъв да бъдеш?




А БЕ НАРОДЕ МАКЕДОНСКИ,
ДО КОГА СО НАВЕДЕНАТА ГЛАВА?

Редактирано от Atilkese-Acпapyx на 11.12.06 01:34.



Тема Re: Пиринските македонцинови [re: Kossoman]  
Автор SpongeBob (Schwammkopf)
Публикувано11.12.06 02:53



Точно така, и като част от zапитването трябва да се посочи датата и часа zа който става въпрос. Провайдера може да е дал напр. 206.101.1.110 днес между 11 и 12 на някой в София, а между 15 и 15,30 същия ИП адрес може да е полzван от човека в Каспичан. Провайдера трябва да рови иz лог~файловете, а zатова най вече трябва да има zакон който да го накара да го направи ако прокуратурата или страна по дело искатакава информация.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re:Признаваш ли македонско малцинство?нови [re: Atilkese-Acпapyx]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано11.12.06 17:03



Абе човек, ти в кой свят живееш? През '47 като водеха хората под строй с партийно решение да се пишат македонци, да не би някой да им даде правото да решат дали са българи или македонци!?
Ти да не си мислиш, че етнос се гради като се седне на маса и някой реши: от днес сме джедаи! Ако е така, то си в много дълбока грешка. В случая с македонците ти абсолютно противоречиш сам на себе си, казвайки: "не може един етнос, па бил той и доминантният в една държава, да решава и определя дали съществува или не другият."
Ако беше така, те все още щяха да са си българи! И моля те не ми казвай, че са самички и доброволно са решили да са македонци, защото сам знаеш, че не е вярно.
Освен това, ако трябва да сме справедливи: защо на всички други да им е позволено да ни какват какви сме НИЕ, а на нас не, а?! Ти искаш да ме плашиш с това: "Все едно да се пръкне някой, и постоянно да ни убеждава, че не сме никакви българи а сбирщина от турлаци, шопи и сърби и само името ни е българи, за да оправдаем името на една създадена от русите губерния. ". Мога само да се разсмея - не е просто "все едно" - това се е случило точно с любимите ти македонци! И даже е проработило.

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.