Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:34 22.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: arya__varta]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано08.11.06 01:35



с други думи - съмнението с спътник на разума...



Facta, non verba!


Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: Kaлипco]  
Автор cтapинapь (непознат )
Публикувано09.11.06 13:30



И защо не споделихте още в началото, че сте влезли в клуба с единствената цел да попечителствувате Иван,пък и целия клуб в ролята на нещо като майка Тереза .....Ами започнахте с провокацийки ...."аз не ща децата ми да служат в армията---тъпите старшини и пр" ?

Да се чували ,че съвети се дават само когато се поискат ? Или че нотации като вашите говорят зле за тоя който ги пише ,а не за който са адресирани ?

Както и да е да се върнем към изходната точка -откъдето започна провокацията ви.

И така в еди кой си мой постинг аз твърдях,както и твърдя сега ,че в наше време стожер на военната отбрана на невоювалата от 18 век "мултиетнична"Швейцария са 600 хиляди резервисти,всеки от които държи у дома си военната си екипировка и личното си оръжие.


Въпрос № 1- Има ли непосредствена и логична връзка между това мое твърдение и всъщност, факт от житието-битието на съвременна европейска държава с вашия провокиращ вопъл...."не ща децата ми да служат....тъпи старшини".. ?

Или има връзка с турцизма "нерде Ямбол-нерде Стамбул" ? ....както с оня виц ,в който инженер Ганев пита с убийствена "логика" -ами вие защо биете негрите ?


Въпрос № 2-Примера с Швейцария не бе случайно връщане от Средновековието към наши дни,но в значението на съвременен прецендент на "въоръжена маса-народ",който на свой ред се намира в логична връзка със следния двукратно представен факт от историята на Първата и Втората български държави - те и двете изчезват общо за 700 години от политическата сцена на Европа,след като преди това българската "въоръжена маса-народ" е подменена с малки армии от наемници. Нещо против този исторически факт ?

Не ! Нищо не казвате,защото сте компетентна по история точно толкова,колкото и онези "именити"хърватски историци които и на времето и сега,подържат "историческата будалщина"/по Ботйьов/ ,че Кубрат-Кробат бил хърватски епоним и основател на хърватската държава/сещате се защо използвам този пример нали ?/

Иначе сте любопитка и достатъчно интелигентна ,та и без моя съвет ВЕЧЕ бяхте проверили откъде и с какво започва за мен случая"Иван".

Та ви питам -преди жалостивия ви стон за горките ви дечица ,защо не проявихте същата интелигентност, та да проверите защо привеждам примера с Швейцария ?....а побързахте за изпискате ?

Ще си позволя да отговоря вместо вас -защото на вас ,не ви бе необходима ориентация/ в случая/,а ви бе необходима провокация.

И това милостива госпожо,спокойно мога да определя като ПРОСТАЩИНА !

Тук приключва моята разговорка с вас.


ПС-1 -Вече ме предупредиха,че най-вероятно не сте госпожа Калипсо,а господин Калипсо т.е. истия "Йоан"но с нови белези на полов диморфизъм"....Признавам че почти съм готов да повярвам,особено след милото описание на Комита

ПС-2 Комита,явно ставаш все по-зле ….И очевидно ще ставаш след като съвсем обърка виртуалния и реалния свят…



Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: cтapинapь]  
Автор Kaлипco (хубава)
Публикувано09.11.06 15:16



Не искам децата ми да служат. Те също не искат. Така че няма да служат. Няма никаква Швейцария, която да промени тази реалност. За трети път чета мнението ви. Не ме убеждавате. Бъдете възпитан да не ми се натрапвате.
Противно на мнението им за гъдулките, виждам достатъчно причини за връзката на българския Кробат с хърватския. Все пак носят еднакви имена. Мнението не е само на хърватските специалисти, но и на някои български етнографи и историци. Тази прилика даде основание за съчиняването на прочутата легенда за сестрата на Аспарух и мартеничките. Все пак ви напомням, че протестирахте за мнението ми за гъдулките. Откъде са щом сте такъв всезнайко?
Наистина съм любопитна и видях мнението, с което Иван ви е <провокирал>. В него въпроса не е към вас, а вашата лична реакция е неадекватна. Нямате право да ограничавате хората какво да питат. Ако тона на Иван е бил по-заядлив от допустимото(определено не лично към вас) , си е за негова сметка. Вие твърдите, че сте по-стар от него и трябваше културно да му обясните, че възпитанието изисква повече сдържаност. Не видях някъде да му давате пример като по-възрастен и по-разумен. Вашата реакция е на неулегнал или лабилен мъж. Реакцията ви към мен и модератора е същата, така че проблема не ви е Иван. Той е млад, а мъжете кротват след 30. Вие имате проблем с всички мислещи различно от вас. Вие сте деспот. Вече даже съм убедена, че биете жена си.



Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: apиaнa]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано09.11.06 21:38



Привет

За всеки проблем има решение!

Тази вечер съм се зачел в един двулитров етикет...

...На който пише следното:

Ариана Тъмно.
С плътен вкус и благороден характер.
Да се консумира леко охладена,в добра компания на богата трапеза.
Наздраве!





Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.11.06 21:46



тц, едно време леденика тъмно и каменица тъмно какви бяха. Сега го давам на болярка...



Facta, non verba!


Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: Kaлипco]  
Автор thorn (Краси)
Публикувано09.11.06 22:02







Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор OO8 (агент на СССР)
Публикувано13.11.06 19:20



Съгласен съм по принцип, но не желая да се разконпирирам




Като погледна нагоре, виждам само дъното

Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: OO8]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано13.11.06 20:37



Привет
Нали не работиш за СИА,а за СССР!

...Той не съществува...Значи няма проблем...Никого не можеш да издадеш и от никого не можеш да бъдеш издаден!
Ще се радвам,ако успеем да направим сбирка...

"Трудно се намира черна котка в тъмна стая,особено ако я няма вътре." Конфуций



Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор пceвдoтpeзвeниk ()
Публикувано13.11.06 23:21



Седейки и мислейки по въпроса за подходящо място за сбирка,вече дни наред...

...установих,че то май само си седя...
Та си мисля за три точки,добре подсигурени с ФсекакъФ ТранспорТ и наситени с история...:

...около Александър Невски
...около х.Плиска
...около Бююк джамия-Националния археологически музей ...

Какво мислите за вариантите?

"Трудно се намира черна котка в тъмна стая,особено ако я няма вътре." Конфуций



Тема Re: СБОР на СЪМИШЛЕНИЦИТЕ ...нови [re: пceвдoтpeзвeниk]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.11.06 23:46



може и градинката "кристал"...



Facta, non verba!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.