Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:20 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Любите Россиюнови  
Автор komitaO3 ()
Публикувано16.07.04 11:23



Обичайте Русия! Обичайте Русия затова че :
1.През 10 век руският княз Светослав/българин по майка/, избива 30 000 българска армия, изколва силистренските боляри и най вече слага началото на края на Първото Българско царство.
2.През 17 и 18век систематично и целенасочено подменя българската история и национално самосъзнание и ни оплита в мрежите на панславизма.
3.Зомбира и превръща в свои маши жадните за знания българи, които масово учат в Русия през 19век. Чрез тях/след като се завръщат в България и след Освобождението/, полагага основите на "новата българска история" и на книжовния български език от койт са отстранени огромно количество диалектни изконно български думи и замяната им с русизми.
4.Че тенденциозно обезбългарява Източна България/ от Цариград до Тулча/, като подмамва или отвлича многохилядни маси българи в пустошите на Бесарабия и Таврия.
5.Че след като води десетки войни с Османската империя и носи свободата на Влашко, Молдова, Сърбия и Гърция, най-накрая "благосклонно" носи и свободата на България, 49години след свободата на Гърция.
6.Че постоянно прави вмешателства в българската вътрешна политика. Оттегля офицерите си точно преди Съединенито и предизвиква абдикацията на Александър Батемберг, след който се натрисаме на Кобургите!
7.Че постоянно подкрепя Сърбия в попълзновенията и към Македония, като през 1878г. и подарява българските Ниш, Пирот и Враня-неразделни части от Българската Екзархия.
8.Че поставя началото на Добруджанския въпрос, като подарява Северна Добруджа на Румъния през 1878г. за да придобие Южна Бесарабия-пак населена с българи.
9.Че дава благословията си Румъния да нападне България през 1913г., което води до Първата национална катастрофа.
10.Че чрез Коминтерна/изцяло под руски контрол/, измисля македонската нация и има планове за създаването на тракийска, шопска и добруджанска нация.
11.Че депортира хиляди бесарабски и кримски българи/сред тях герои и от войната/ в Сибир и Централна Азия.
12.Че продължава да се меси в политиката на България чрез агентите си вербувани още от КГБ и които са етнически българи-български граждани.
13.Че унищожава Волжска България и насилствено сменя традиционната религия на волжските българи-исляма.
14.Че от единния етнос на волжските българи създава 10-ина различни етносчета-татари, башкири, чуваши, балкарци и т.н. и т.н.
15.Че организира Поволжския глад в следствие на който загиват 1млн. волжски българи.
16.Че продължава асимилаторската си политика спрямо волжските българи/колкото и малко да са останали/ и периодично "отстранява" част от лидерите им.Като едва сега при Путин има леко отпущане, заради по-голямата опасност от пантюркизма и ислямския фундаментализъм.



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор mellisa (le solitaire)
Публикувано16.07.04 12:22



Комита,
прикрита зад няколко полуверни истори4ески факти, целта на темата, която пущаш е дале4 не истори4еска... затова и няма да коментирам истори4еската 4аст на постинга ти, а полити4еската.

Истарията, Комита, е много мощно оръжие и затова с нея трябва да се борави много внимателно и умело. Историята не трябва да ни у4и кого да оби4аме или мразим, а как въпреки възможността за подобни 4увства да живеем заедно и да не правим същите грешки всеки век. Защото историята се пише винаги в минало свършено и е като времето - необратимо и еднопосо4но...
Да, ние можем да "оби4аме" Русия за онова, което ни е противопоставяло през вековете, но до какво ще ни доведе това ? Трийсет поколения ни делят от княз Светослав и неговите подвизи, трябва ли децата да плащат за греховете на своите деди ? И най-ве4е, трябва ли да вла4им със себе си подобни факти, които имат смисъл само в контекста, в който са били създадени...
И ако, натоварили своя истори4ески товар, изграден през вековете, ние "оби4ахме" по твоите критерии, има ли държава, народ или племе, което ще избегне съдбата, която отреждаш на Русия ? Ако следваме твоята логика, то трябва да "оби4аме" и вси4ки наши съседи, 4е и цяла Европа...А днес вси4ки сме свидетели до какво и до къде водят подобни 4увства, базирани на сляп национализъм и фанатизъм, на религиозна нетолерантност и полити4еска слепота, на истори4еска импотентност и невъзможност да се продължи напред, приведени на две от тежестта на миналото, което ни пре4и да видим ясно бъдещето...

Мнозина в този форум знаят, 4е съм дале4 от определението "русофил". Но аз отказвам да мразя руснаците заради това, което са направили в4ера. Както и турците, гърците, евреите, сърбите, румънците, германците, англи4аните...да продължавам ли ?
Искаме или не, вси4ки живеем на тази планета и само когато го приемем, можем да продължим напред...

Cupitor impossibilium


Тема Re: Мелисанови [re: mellisa]  
Автор woland (messir)
Публикувано16.07.04 12:45



В тази връзка, ми е интересно, какво ще стане в Грузия, дали руснаците ще решат да предпочетат силовото решение и да предоставят едно елегантно доказателство в полза на тезата на Комитата - доказателство от съвременността.



Тема Re: Любите Россиюнови [re: mellisa]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано16.07.04 14:13



Някъде в постинга ми да си прочела да съм написал думата омраза? Защото аз не съм я написал никъде, а това обезмисля целия ти отговор!



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано16.07.04 15:54



Комита, аз ще отговарям на друга плоскост:

Аз лично, не познавам държава, която да не е навредила с нещо на друга. По тази логика Франция и Германия трябваше и до днес да са в окопна война, а не да градят ЕС. Сменят се епохи, хора, религии...

По точките:
т. 4 - "тенденциозно обезбългарява Източна България." Това са имперски интереси! А при Русия са доста големи! Всички народи от България до Япония, в т. ч. и чукчи и евреи ако щеш са засегнат в някаква степен от тях. Да не би американските да са по-малки? Не е тенденциозност само спрямо България, просто сме на пътя за Цариград.
т. 5. - нормално е първо да се освободят по-далечните от Цариград страни, а после по-близките. Така например ще се съгласиш с мен, че по същата причина Византия и България (с малки изключения) загиват по-рано от Сърбия и Унгария например!
т. 6. - Русия оттегля офицерите си точно СЛЕД Съединението - 9-10. 9. 1886 г. А и Русия най-малко ни е виновна че сме си избрали Кобургите. Нашият "русофоб" Стамболов ни ги натресе!
т. 11 - депортирането е масова практика и не е лично отношение. Няма народ, малцинствена група или общност в Русия и СССР, който да не е жертва на лагери и разселване.
т. 15. - Как очакваш след 4 г. унищожителна война и още 4-5 г. гражданска да се нахранят милиони хора през 1922 г.?

Иначе има точки, по които си съвършено прав. Но точки мога да наредя и за Великобритания, Франция, САЩ и кой ли не...

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Любите Россиюнови [re: Koмap]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано16.07.04 16:22



Относно депортацията, спрямо нас си е била особено жестока, преди 2-3 дни гледах филм със оцелели кримски българи/точно той ме провокира да напиша постинга/. За имперските им интереси-ами точно тях искам да извадя на повърхноста. За офицерите изтеглени от българската армия мога да поспоря, на сега нямам книги под ръка. За поволжския глад, го знам лично от Ф.Нурутдинов и на него съм склонен да вярвам повече отколкото на руснаците. Лично спрямо руснаците нямам нищо, затова по скоро трябваше да кръстя постинга-Руската имперска политика.



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано16.07.04 17:14



Отвори всяка книга за българските правителства и виж до кога руски генерал е бил министър на войната и откога застъпва полк К. Никифоров. Бившият министър на войната напуска с всички офицери!

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Любите Россиюнови [re: Koмap]  
Автор murat_kesedzia (непознат )
Публикувано16.07.04 19:08



Комар, напрао ме разби с тоя пост, неква историческа гротеска ли, що ли бе това?
т.4 Подмамване с нелепи обещания на неграмотни и наивни българи-ристиени да напуснат плодородните земи на Тракия и С/и Б/я+насилствено изселване, щото видите ли стоели на пътя на Цариград...:
Ми нищо лично, кво пък толкова, то кой ли си неа Имперска доктрина?!
т.11 Повторно изселване на част от същите тиа българи в Централна Азия:
Пак нищо лично..ми то Сталин изселвал още кого ли не:чеченци, карачаево-балкарци, евреи и т.н., но даже модератора не може да ме убеди, че бил изселвал "всички" наред. Да ти пратя линкче към Мемориал, а Комар? Не че има значение дали и колко други са страдали заедно с Кримските българи..
т.6. Що се праиш на тапа бе Комар, баш на теб ли треа да се обяснява, що си тръгна Батемберга и щеше ли Стамболов да докара Куборгите, ако си беше останал. А кой направи Стамболов от русофил-русофоб? Не беше бай Мурат май? А това за офицерите, да не е лъжа а? А Ернрот, Каубарс и крайцерчето аз ли ги пратих?
т.12. А с тва за глада напрао ме разплака от умиление. Ми ясно е! Щом се приключи войната-почва глада! Ма глад да ти види окото..и не къде да е ма точно там, дето си требе, по адресна регистрация..Ми то тва си е напрао Закон Божи!
И в заключение и аз си неам нищо против руснака, ми кефи ме.. Ма тука си говорим за тенденции в политиката на една държава спрямо българите, а ти ми разпрааш, Империя била, нищо лично... Ми ние кат не сме, що да сторим? Да плескаме и да викаме братушки ли? Ми тебе ко ти скочи некой, па ти грабне компа дет модерираш от нео, щот бил крадец и му треал лев кво ша праиш? Ша питаш има нещо лично против теб, дира и Фукла, па ша му го арижеш щот има интереси а?



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор Лил ()
Публикувано16.07.04 22:28



Предлагам ти да пуснеш поредица от изпълнени с любов теми със следващите съвсем основателни заглавия:
Volite Srpsku
Sevmek Turk
Agapi Elliniki
Dragoste Romanesti
и така нататък до:
Do love European Union and the United States!



Тема Re: Любите Россиюнови [re: murat_kesedzia]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано17.07.04 01:28



Муса, уважавам всяко мнение, само не и онова, което не е свързано с четене на литература по въпроса.
За какво говоря: Значи, русофил не си спомням да съм бил, и не си спомням да съм агитирал в полза на Русия. Искам да кажа, че това не е тенденциозно отношение към един народ (както кланетата в Армения), а цялостна руска политика. Че сме пострадали от нея не сме виновни и руснаците не са прави, но това не беше смисъла на постинга ми. А Комита говори за едва ли не тенденциозно лошо отношение на Русия към нас! Интересно ще ми е да ми кажеш кой народ е пощаден от изселвания, своеволия и пращания в лагери? Съветвам те да започнеш отговора си с грузинците!
БатеНберг се пише с Н! Батенберг си тръгна сам, защото така си беше наумил след преврата. Мога да те залея с литература по въпроса. Всъщност връщането му според румънският министър-председател е само за да напусне България с вдигната глава. Бил е отчаян и нерешителен. Прави голяма грешка пишейки писмо на царя като му заявява: "От Русия съм получил короната и на нея ще я оставя". Нима Шахотин го накара да го напише? Или Шахотин сам го е карал да обяснява на представителите в София, че бъдеще за него в България няма? Или указа за абдикацията му го написаха в Петербург, след като Стамболов, Муткуров, Радославов и Николаев (въобще силните на деня) бяха плътно зад него? Та дори Стамболов заявява навсякъде, че Батенберг е предал каузата и не е родолюбец!
Кой направи от Стамболов русофоб! Ами самият Стамболов! Ако се попрочетат телеграмите на Стамболов до Груев, Каравелов и Муткуров по време на контрапреврата ще лъсне ясно, че "нашият човек" няма нищо против да участва в едно такова правителство, създадено по съветите на Русия. "Учудвам Ви се и ви поздравявам" са думите му към Груев. Говори, че ще одобри преврата ако го одобри Каравелов. Накрая говори на Муткуров, че Каравелов не е стока, че не може да варди властта (разбирай, че ние по-добре ще я вардим!) и накрая го натопява в участие в преврата. И всичко това, защото не са го били питали преди това. Така, че "нашият човек" става русофоб, защото само така пътят към голямата власт е достижим. После 2 пъти "излюпеният русофоб", който предлагаше граф Игнатиев за български княз чрез тайни канали преговаряше с Русия за изгонването на Фердинанд и оправяне на отношенията. Види се не русофил, а китаец ще стане само и само да е на власт!
А Фердинанд беше сложен защото няма друг! "Ако няма друг ни остава Фердинанда"- пише Стамболов. Докарва сам Кобургите (Петков е категорично против!) сам инициира промяната на ТК за вероизповеданието (Петков вдига страшен скандал!) и в крайна сметка сам се изгаври с България! Защо? За да бъде на власт! А накрая каза на жена си: "Българският народ ще ми прости всичко, но това, че докарах Фердинанда - не!" и още: "Не вземай никога нищо от двореца! Заклевам те!" Така че за тази фурнаджийска лопатка, дето я дъвкахме скоро, няма нужда да се сипят толкова хвалби!
За "крайцерчето", Ернрот и КауЛбарс. Бъркаш факти!
Ернрот е в България след войната и е министър на войната в кабинетите на Цанков и Каравелов. ЛИЧНО БАТЕНБЕРГ ГО НАЗНАЧАВА ЗА МИНИСТЪР ПРИ ПРЕВРАТА ОТ 27. 4. 1881 Г.!!! Ернрот организира силови избори, Батенберг суспендира ТК и ЕРНРОТ ЗАВИНАГИ НАПУСКА БЪЛГАРИЯ И НЕ Е ИДВАЛ НИКОГА ПОВЕЧЕ!
КАУЛБАРС И СОБОЛЕВ ИДВАТ ПО МОЛБА НА БАТЕНБЕРГ!
За другият Каулбарс е така, но какво за "Забяг"? 12 топа и 155 матроси във Варна стигат ли за бунт даже? И то при положение, че всички у нас знаят, че Русия няма да нападне! Или мислиш, че така напада Русия?!
Кой те излъга, че гладът е само в Поволжието? Просто там са земеделските райони и се изземва най-брутално житото. А около Урал като си нямат и жито камъни ли ядат? А това, че житото е вземано брутално и често без остатък е и наказателна мярка срещу донските казаци, които дават отпор на червената власт. Гладът в Поволжието на общо основание засяга и нас.
Единствено мога да се съглася за кримските българи, защото точно от Крим Врангел напуска в посока България.

И последно: ние като сме били империя да не сме били Добродетелна дружина, а? Крум марсианците ли изсели отвъд Дунав? А кой трепеше ромеите, като си нямаха държава? Та сега империя може и да си неаме (както казваш), ама като сме си имали пък...
А и подчертах ясно, че такъв списък мога да изкарам за всяка световна сила...

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***

Редактирано от Koмap на 17.07.04 01:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.