Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: бомбатанови [re: the_bomb]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано17.07.04 16:41



Ами то и не ти прилича да му бъдеш адвокат бе бомба, но ако решиш, чети м/у редовете..Ма пак ти казвам че не си струва усилието...



Тема Re: бомбатанови [re: murat_kesedzia]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано17.07.04 18:03



а не, благодаря, ако тръгна да чета между редовете, може винаги да намирам за какво да се хвана във всеки един постинг.

засега предпочитм да вярвам само на повече или по-малко пряко казани неща.

а никой никъде пряко не е заявил, че е хубаво това дето Русия и СССР са правили.

доколкото познавам хората, които пишат тук, май е малко вероятно някой някога да излезе с подобна позиция.

останалото е чисто емоционална реакция, която не почива на много реална и рационална основа, както в случая при теб. мога да кажа, че на теб това също не ти отива .

явно всеки човек си има болните теми. и аз преди време реагирах доста остро в една дискусия за Тодор Живков и разбирам това.

но когато някой каже, че е историческа закономерност Империите да мачкат хора и цели народи, а малките държавици да им се слагат, тази констатация невинаги означава одобрение на факта.
и аз съм констатирал същото, но със съжаление.
ако знаеш някакъв начин да се противодейства на това, освен отстояването на гражданска позиция, което в случая явно не върши работа, сподели го и веднага тръгвам след теб.

куче влачи рейс


Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано17.07.04 23:31



Комита, аз ти казвам нещо, което е и продължава да бъде истина. Опитам се на литература и мисля, че можеш да ме обориш само с литература и извори. Няма твърдения, които "са спряли развитието си преди 15-20 г."! Има верни и неверни! Това, което казваш може да е така, само ако в постинга ми има класова окраска (от 10. 10. ще минат 15 г.), но тъй като такава няма не виждам как можеш да говориш за спряло развитие. Та аз не твърдя нещо недоказано и дори не правя догадки, а направо ти цитирам доказани факти...

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Комаранови [re: murat_kesedzia]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано17.07.04 23:36



Муса, знам че можеш да ръсиш всевъзможни изречения на разговорен език, но наистина не е лошо да попрочетеш нова история. Тази теза за малките и големите народи я съчини ти, за да има какво да пишеш. Няма нужда да ти повтарям какво съм написал, имаш очи и можеш да провериш!
Говорех само и единстено за липса на тенденциозност спрямо една държава (в случая нашата!) А дали смятам, че е правилно, заповядай да прочетеш пак по-горе!
И една молба: Моля, първо прочети хубаво един постинг, а не се старай още недочел края му да си търсиш мними основания да го обориш и то не по същество. Благодаря!

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***

Редактирано от Koмap на 17.07.04 23:43.



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано17.07.04 23:40



Комита, да искам ли ти да си признаеш, че си русофоб???

И дори ти да си -фоб, а Бомбата -фил, какво от това? Да не би нещо по-лоши да ставате???

*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 ()
Публикувано18.07.04 00:35



Искам да направя едно обобщение. Единствената причина да пусна тази тема е провокативна. Искам да видя как мислим ние българите когато става въпрос за извършени несправедливости спрямо нас българите. Това че пуснах списък за Русия е пълна случайност, със същия успех мога да пусна списък за гърците и сърбите. Не съм нито русофил, нито русофоб, въобще не съм никакъв фил и воб. Аз съм българин. Искаше ми се да видя как реагират едни интелигентни хора, каквито смятам че са пишещите в клуб история, относно вършени спрямо нас несправедливости. Исках да видя колко сме единни. Е не сме. А повярвайте ми ако подобно нещо бе пуснато в гръцки или сръбски форум-ВСИЧКИ щяха да са съгласни с мен. Пуснах постинга и за да не забравяме. Защото ми писна в последно време да сме единни само когато става въпрос за заложници или несправедливо обвинени подсъдими. А в същото време да сме си завряли главите в г...за и да си забравяме миналото и да повтаряме същите грешки в настоящето. Пак ще се повторя че конкретния повод да пусна постинга бе като гледах документалния филм за оцелелите от депортацията кримски българи, когато видях 70г. БЪЛГАРКИ да плачат от мъка за събития отпреди 60г.............



Тема Re: Комаранови [re: Koмap]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано18.07.04 03:23



Мога да си ръся и какво ли още не, защото интелектът ми го позволява. На това ниво, разговорният ми е по сърце. Действително не обичам да чета постовете ти, но този специално го четох два пъти преди да пиша. Би ли ми отговорил на един съвсем конкретен въпрос? Защо са нужни всички тези увъртания, че всички държави си правили кал едни на други и че Русия постъпвала така не само с българите. Нима това променя фактите?! Човека понаписа за някоя друга руска проява на братска любов без да коментира. Ти защо го наскача? Защото обичаш Русия, защото не обичаш инакомислещите или защото обичаш да пишеш в дира и да се четеш?..Май въпросите станаха повечко, ма ти не се притеснявай, повечето са риторични..



Тема Re: Комаранови [re: murat_kesedzia]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано18.07.04 11:30



Мурате, Комар, Комита, Бомба... Като сравнително страничен тип в случая не мога да разбера идеята на вашия спор. Има ли някакво значение кой русофил, кой русофоб? Трябва ли някой да защитава панславизма и имперската политика на Русия, другия да го "бори"? И интересното е, че всеки вика на другия - Ти си русофил/об!

Ако тръгнем се делим и на този принцип, ща стане интересно - връщаме се със 150 години назад...

Единствената забележка според мен беше да се уточни, че това не е постинг ПРОТИВ руснаците като нация, а против имперската политика - като специално тази политика не е приоритет само на Русия... И ние сме имали такава по времето на Симеон примерно...



Тема Re: Комаранови [re: murat_kesedzia]  
Автор KoмapМодератор (честит)
Публикувано18.07.04 19:20



Понеже си майтапчия е естествено да не те вземам насериозно!
Не съм наскачал, а само посочих безпристрастни факти! Постингът ми за "филите" и "фобите" мисля, че казва всичко! Да кажем, че съм Фоб, несимпатизиращ на Стамболов и това ще каже достатъчно за мен.
Както и това, че не пиша тук за да ме четеш примерно ти!


*** Най-редкият човешки жребий е възможността да избираш. ***


Тема Re:нови [re: tDido]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано19.07.04 10:48



Не, че аз съм специялист в областта, но ми се струва че Първото Българско Царство си е типична империя - има население говорещо различни езици (не говоря за народи и нации, щото е малко рано за подобни идеи) обединено в държавно образование под властта на една от етническите групи :))). По-конкретно (пра)българите са владетелската етническа група, а славяни (сума ти племена), гърци, траки (колкото е имало) и други са били васални (да кажем...). За устройството на управлението - говори се за същинска България и периферни области (думите май бяха по-различни, но същността си е същата) - т.е. имало е център и провинции.
Оставям титлите, за които можеш да прочетеш по-долу във форума. Освен това е пълно с места, където името на държавата ни не е титулувано First Bulgarian Kingdom (по-скоро ), а First Bulgarian Empire, че дори и каганат...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.