Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:31 17.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано17.07.04 15:27



разочароваш ме с елементарното си мислене.

всъщност, ако трябва да бъдем честни, аз доста недобюлвам руския империализъм. и също като теб съм убеден, че той и досега се опитва да действа у нас.

НО:

никога няма да приема мнение, което съдържа крайна оценка и провокира омраза към цяла една нация на основата на политиката на нейното правителство. недей да си кривиш душата и да се правиш, че не е така - защо не озаглави темата си по друг начин тогава?

ако не обичам Русия, то не е заради самата Русия, а понеже е Империя. не обичам империите по принцип, а срещу руснаците нямам нищо лично.

куче влачи рейс


Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано17.07.04 15:31



ами хайде тогава ти да ни представиш някои по-нови и убедителни тези.

горя от нетърпение!

куче влачи рейс

Редактирано от the_bomb на 17.07.04 15:33.



Тема Re: Любите Россиюнови [re: the_bomb]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано17.07.04 15:34



Ако това е русофилия, значи и аз съм такъв :))

Руснаците не са виновни за решенията на техните правителства - нито едно от тях демократично избрано - затова тях донякъде мога да ги съжалявам дори... Но да ги мразя - абсолютно не!



Тема Re: Комаранови [re: Koмap]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано17.07.04 15:55



Ами виж са, все ми е тая кви точно мнения уважаваш, щот аз не уважавам отговори, базирани на баналности от сорта как се пишело БатеНберг и КауЛбарс, ако бях решил да се заяждам на дребно, щях да бъда перфектен вервай ми! Неа нужда да се учим на нова история, знам че я знаеш, а че не я разбираш, разбрах сега. Всичко това няма нищо общо съа защитаваната от теб теза, че империите можели да си правят кво ли не с малките народи, а те требало да си мълчат и само да ги славословят, щот видите ли, преселванията, глада, политическите машинации и т.н., не били срещу тях лично, ами се правели по принцип. А тая простотия с Крум направо ме разбива..Ми изселил ги е и кво? Почнали са да учат български в Магнаурската школа или са вдигнали паметници на назнайния български войн на всеки мегдан ли? А може песни да са пропяли: "Хан Крум Ювиги, издаде манифест" и
"О, Задунайски край,ти наш си земен рай "



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор tDido (непознат )
Публикувано17.07.04 16:03



interesuva me po skoro v drug aspekt, ne kakva e bila titlata na daden vladetel, a po kakvi kriterii za da re4em sastav na naselenieto, ustroystvo na upravlenieto, ima li nyakakvi kriterii koito istoricite da mogat da pri4islyat dadena darjavna struktura kato imperia?



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор loshiat (член)
Публикувано17.07.04 16:03



Този списък може да бъде много допълнен.
На мен любимият момент ми е с претендента за българския престол граф Йохан Карл Фридрих Антон. Този фелдмаршал след като замества фелдмаршал Витгенщайн като командващ руските войски разбива турците при село Кюлевча и подписва мирния договор в Одрин през 1829г. Това е една от любимите теми за отбягване от нашата и разбира се руската историография. Момента е супер за извоюване на българската свобода (тя е факт). Но Русия все още не е наредила пасианса на Балканите. Не е дала Северна Добруджа на Румъния или пък Нишката и Поморавска област на Сърбия. Да не забравяме, че през 1878г. тя ще получи и богатите области на Батуми и Карс. А и проливите, ах тези проливи...
Както вече казах списъка може да бъде много продължен, дори и с примери от днес! Защо питам аз България е в списъка на "трофейните държави", заедно с Германия, Румъния, Унгария и Финландия. Защо българските музеи бяха обрани? Защо бе обран и архива на флота? И защо загубиха руснаците 6 ПОДВОДНИЦИ в български теротериални води през Втората световна? Кое им дава право да предявяват претенции към Булгартабак и т.н. и т.н. Повярвайте ми този списък край няма.

Бог да пази България и нейните чеда навсякъде по света!



Тема Re: Любите Россиюнови [re: komitaO3]  
Автор murat_kesedzia (майтапчия)
Публикувано17.07.04 16:06



Абе, това, че нямаш нищо против руснаците, го пиши след всеки пост, може да има още неразбрали...



Тема Re: Комаранови [re: murat_kesedzia]  
Автор tDido (непознат )
Публикувано17.07.04 16:13



bay Murate, ne si prav, malkite narodi ili darjavici sa6to imat izbor, na koya imperia da se nadupyat, tova v kraga na 6egata razbira se, no tezi misli sa inspirirani ot napisanoto ot komar, za6toto kakvo po-golyamo nadupvane ot tova v centara na stolicata da ima pametnik, na armia, ne kazvam kakva;)))i tova nadupvane da se obyasnyava s estestvenni nujdi, vidite li az ne 4e san se nadupil, ama kato me sarbi, taka i taka ot tuk 6te mine imperskie, nahluzva4, 6to da ne go polzavm, na nego mu e v imperskite direktivi a pak na men si mi idva otvatre;))) ili ne 4e mi idva ot vatre ama edi koy si mi kaza 4e taka trebelo;)))



Тема по-полека!нови [re: murat_kesedzia]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано17.07.04 16:17



не съм адвокат на Комар и нека той сам каже какво има предвид, но по моето скромно впечатление малко се увличаш в тълкуването на неговата позиция.

НИКОЙ НИКЪДЕ не е казвал, че изселването на народи, гладът, геноцидът, раболепието и т.н. са хубави неща и трябва да бъдат така, която думичка използваш много често в предния си постинг.

нищо от това не "трябва", даже напротив.

но това не пречи на никого да констатира факта, че е било така, без да го коментира. ако аз сега заявя, че Хитлер е провел "Кристалните нощи", това само по себе си ще значи ли, че одобрявам този факт и му се радвам?

куче влачи рейс


Тема Re: Любите Россиюнови [re: murat_kesedzia]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано17.07.04 16:28



А, ама вярно ли не мрази руснаците? Аз чак сега разбрах!...



Просто името на темата е подвеждащо, нищо друго - дали ги мрази или не си е негов проблем, но това не означава че трябва да насажда омраза, нали?...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.