Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:39 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Хитлер трябваше да победи!нови  
Автор пaтpиoт бr (върховист)
Публикувано09.08.03 23:26



Аз съм убеден, че за България щеше да е най-добре германия да победи сталин, което за съжаление през 41 година вече е било невъзможно(23000 танка срещу 3500 германски)
имало е само малък шанс 42година при сталинград
все пак хитлер спасява света от глобален комунизъм
дали историята ще признае някога това?

Сакар планина - перлата на Тракия


Тема Re: Хитлер трябваше да победи!нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор dma (irq)
Публикувано10.08.03 03:03



Най-хубавото на историята е, че винаги е в минало свършено.

Сънищата не са в този клуб май .


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Хитлер трябваше да победи!нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор dma (irq)
Публикувано10.08.03 17:19



Сега прочетох отново мнението ми, стори ми се, че може да прозвучи малко агресивно. Искам само да уточня, че не това ми беше намерението. Просто снощи бях малко уморена от жегите.


There's no place like 127.0.0.1


Тема Re: Хитлер трябваше да победи!нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Koмap (честит)
Публикувано11.08.03 02:16



Патриот бr, искам да ти задам един не съвсем исторически въпрос: Как си представяш България ако Германия беше победила СССР?
И още нещо: Какви според теб са били шансовете Германия (респ. България) да спечели цялата война дори и СССР да бе разгромен?



Тема Темата е дъвкана много пъти,нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Topepo (OneManArmy)
Публикувано11.08.03 16:56



и винаги и всякога се стига до един и същ извод - Хитлер не е могъл да победи военно промишления потенциал на САЩ.

Просто и ясно!

Закон - тайга. Медведь хозяин...


Тема Re: Хитлер трябваше да победи!нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Resurrector (бивш МиГ)
Публикувано12.08.03 17:20



Хм, ако беше спечелил, баба ти и дядо ти щяха да се опекат в газовите камери като представители на непълноценна раса.

Я вышел им наперерез!



Тема Re: Хитлер трябваше да победи!нови [re: пaтpиoт бr]  
Автор Betula alba (бяла)
Публикувано12.08.03 23:07



Мисля, че в историята няма "ако", но в случай че имаше - нещата наистина нямаше да са никак розови, както си ги представяш май. Най-малкото, защото населението на България не е представител на арийската раса - а нали се досещаш какво означава това?



Тема Не си падам по Хитлер,но...нови [re: Betula alba]  
Автор KABИ (kavisat@hotmail)
Публикувано13.08.03 03:16



струва ми се,че през периода от половин век доста са ни промили мозъците в отношение информацията за това време.Иначе как ще си обясните,че неарийците японци/че и от друга раса /,са първи приятели с нацистите?Явно има и други истини за това време,които доста се премълчават...

То, Времето,лети,не спира,.....и нещо в нас си чезне и отмира....


Тема Re: Не си падам по Хитлер,но...нови [re: KABИ]  
Автор Betula alba (бяла)
Публикувано13.08.03 09:15



Малко глупав въпрос извинявай
Аз лично си го обяснявам с факта, че Хитлер много добре е осъзнавал, че сам не може да победи целия свят - поради което си намира другарчета. / в това число и СССР / Това обаче съвсем не му пречи после да нападне тази държава нали / визирам СССР не Япония/. Ако не разбра и по-подробно мога да обясня



Тема Re: Не си падам по Хитлер,но... [re: Betula alba]  
АвторKABИ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 21:24



А как да си обясним,че през цялата Втора световна война нацистите спазват някои Женевски конвенции-например за неупотребата на БОВ по фронтовете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.