Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:56 21.05.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Книжарница с литература за Вт.световна?нови [re: Fallen_Angel]  
Автор File_99 (Оперативная)
Публикувано01.10.03 21:14



Би ли ми препоръчал книжарница в София, в която продават литература за втората световна война? Много искам да намеря оригиналната съветска история на втората световна война, също и спомените на Жуков. Най-лошото е, че у нас имам огромна библиотека с почти абсолютно всичко в нея, но книгите са толкова много и до такава степен труднодостъпни, че мога да ровя седмици наред докато стигна до каквото търся...



Тема Re: Книжарница с литература за Вт.световна?нови [re: File_99]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано01.10.03 21:25



С удоволствие, но, първо не съм от София и гради ми е непознат, и второ - черпя си информацията от интернет...

Виж във темата за линковете, има един линк - към милитера.либ.ру.

Там има огромно количество книги, на руски език, и то не само на съветски генерали. Има книгите на Гудериан, Жуков... висля, че ще се заинтересувш доста



Тема Re: Книжарница с литература за Вт.световна?нови [re: File_99]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано02.10.03 12:50



а защо, след като си решил да 4етеш мемоари, не погледнеш и тези на 4ър4ил и дьо гол ? определено си заслужават 4етенето. аз си купих моите от славеиков, но беше доста отдавна, незнам дали още се намират. но пък и всяка уважаваща себе си библиотека би трябвало да ги има.

приятно 4етене
мелиса

cupitor impossibilium


Тема Чърчил и Де Гол - ****** на 20 векнови [re: mellisa]  
Автор File99 (Оперативна 1ца)
Публикувано02.10.03 19:54



Благодаря за насочването към Славейков, нямам обаче намерение да чета драсканиците на онзи плъх Чърчил и ***** Де Гол, който бяга от войната и после се опитва да се изкара наравно едни гърди с победителите. Откъде накъде и на какво основание Франция ще притежава свой окупационен сектор в Берлин например? Защото носът на Де Гол е много дълъг ли?

P.S. File99, полека, човече, епитети според правилата са забранени... пък и доста грубичък е този, измисли друг :)

Редактирано от Fallen_Angel на 03.10.03 08:49.



Тема Re: Чърчил и Де Гол - ******* на 20 векнови [re: File99]  
АвторXep Флиk (Нерегистриран)
Публикувано02.10.03 22:41



Французите са имали съществен принос в разгрома на Германия. Сравка - документалната поредица Ало,ало

Редактирано от Fallen_Angel на 03.10.03 08:50.



Тема Re: Чърчил и Де Гол - ****** на 20 векнови [re: File99]  
Автор Fallen_AngelМодератор (St. Lucifer)
Публикувано03.10.03 08:52



За Де Гол и французите съм съгласен донякъде, но англичаните със чиста съвест могат да претендират за победители.

Все пак те понасят огромна тежест във въздушната битка за Англия, което не е малко, а и водят война и във Африка, и в Близкия Изток...



Тема Re: Чърчил и Де Гол - ****** на 20 векнови [re: File99]  
Автор mellisa (la solitaire)
Публикувано03.10.03 14:07



не те карам да им вярваш, или да ги харесваш. неможе да мислиш една воина само от една гледна то4ка, преди да критикуваш плъха и дъьлгия нос, не е ли по-редно да знаеш какво казват все пак. в краина сметка в тази воина не е имало празно пространство между ссср и сащ.
що се отнася до френския окупационен сектор, може би са си го заслужили, а и 4ър4ил го обосновава много то4но в мемоарите. но забравих 4е ти не си ги 4ел, не можеш да го знаеш

мелиса

cupitor impossibilium


Тема Благодарение на САЩнови [re: Fallen_Angel]  
Автор File99 (Оперативна 1ца)
Публикувано03.10.03 19:35



Модераторе, съжалявам че се изпуснах да пиша цензурни думи. Според мен англичаните в голяма степен са спомогнати от САЩ, което съществено омаловажава приносът им във войната. СССР също са подпомогнати от Америка, но тежеста която понася СА сравнение с Англия е огромна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.