Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:34 30.04.24 
Хуманитарни науки
   >> История
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Драги комита...нови [re: koмитa]  
Автор Cинeвa ()
Публикувано11.11.06 16:52



Моля, опитай се да се абстрахираш от всякакви твои лични предубеждения преди да прочетеш мнението ми. Пиша следващото без подобен вид негативна мотивация.
Подкрепям изразеното от Лил - клуб История в последните години не изглежда както подобава и в немалка степен това се дължи и на модерирането. Но не единствено на него, разбира се. Уви, твърде много се оказаха хората, които, независимо от това дали се интересуват от академична или друга по характер история, гледат на инакомислието като на прегрешение, което трябва да се атакува без подбор на средствата до победа, тоест до запушване на устата на различния. Тази атмосфера прогонва ерудираните и етичните. С времето се дойде до това тук почти да няма дискусии даже на равнище упражнение в първи курс на хуманитарна специалност във висше учебно заведение, а какво остава за по-изтънчени интелектуални игри. Още нещо. Родолюбието не бива да бъде единствената универсална свръхценност, тъй като, хипертрофирало, то може да бъде и (само)разрушително - когато е догматично възприемано и бранено с нехуманни средства. Без ни най-малко да желая да те сатанизирам, смятам че оттеглянето ти от поста модератор би дало шанс за друг живот на клуб История.

Приеми поздравите ми:

Синева



Тема Re: Драги комита...нови [re: Cинeвa]  
Автор БaшMaйcтopa (минаващ)
Публикувано11.11.06 17:18



В отговор на:

Родолюбието не бива да бъде единствената универсална свръхценност, тъй като, хипертрофирало, то може да бъде и (само)разрушително - когато е догматично възприемано и бранено с нехуманни средства.



Не е насочено до мен но съм длъжен да взема някакво отношение.
Когато родолюбието във всички други форуми където има раздел история се погазва най-малкото е неудачно да искате да го погазите и тук.
Опитах се да взема някакво отношение в един друг форум и бях наруган общо взето с мотивацията "тъп националист". Извинявайте господа "академични" ама ако на това са ви научили ще имате много здраве.
Има досатъчно места където явно родолюбието е грях и сте свободни да си пишете там. Не е удачно да коментирам други форуми но в два случая направо са драстични нещата.
И особено в случая бойнаслава.нет където явно всеки израз на родолюбие води до порой плювни с мотива- "УУУУ националист УУУУУ не си доучил"
Фактически инакомислието е прегазено почти навсякъде другаде ако трябва да съм точен и то не само в исторически форуми.
Така че айде долу ръцете а!!!!!!!!!!!!!!!!! Имате си един куп форуми където се толерират идиотски тези.
В отговор на:

Тази атмосфера прогонва ерудираните и етичните. С времето се дойде до това тук почти да няма дискусии даже на равнище упражнение в първи курс на хуманитарна специалност във висше учебно заведение, а какво остава за по-изтънчени интелектуални игри.



Извинявай че ще съм прям ама какво ще да е "изтънчени интелектуални игри"- извинявай ама ми звучи гейски. Що за простотия ???
Нямало ерудирани- моооооляяяяяя- аман от първенюта решили че дипломите им автоматически ги правят ерудирани.
Не е по темата на клуба но отдавна мисля да напиша едни дълги разсъждения на тема колко нещастни са продуктите на съвременното хуманитарно образование. Особено с претенциите че са ерудирани и енетелегентни???
(ааа за справка и аз съм от ентелегентните- доктор на точните науки ама ний точните поне навреме схващаме колко сме безумно незнаещи и не се занимаваме с "ентелектуални игри" и друг подобен булшит, както казват хамериканците.



Тема Драги БашМайсторе...нови [re: БaшMaйcтopa]  
Автор Cинeвa ()
Публикувано11.11.06 17:54



Във връзка с интелектуалните игри вероятно ще ти бъде любопитно да прочетеш следната книга: Йохан Хьойзинха, "Homo ludens. Изследване на игровия елемент на културата", издателство "Наука и изкуство", София, 1982 г. Авторът й е световноизвестен холандски историк и философ.



Тема Re: Драги комита...нови [re: Cинeвa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.11.06 17:55



Имам почва за размисъл, но засега не! Към момента алтернативата не ми харесва.

Благодаря за поздравите и аз те поздравявам.

Редактирано от koмитa на 11.11.06 17:56.



Тема Re: Драги БашМайсторе...нови [re: Cинeвa]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано11.11.06 17:59



Тоталното възприемане и налагане на западноевропейските идеи и модели, също не е добър вариант. Трябва да се спазва спецификата на региона

.



Тема ИСТИНАТА И БЪЛГАРСКОТОнови [re: koмитa]  
Автор jove (железар)
Публикувано13.11.06 14:37



ИСТИНАТА и БЪЛГАРСКОТО изключват ли по някакъв начин приятелство и другарство с Турция, Гърция, Румъния, Македония, Албания.... или който там си избереш?



Тема Re: ИСТИНАТА И БЪЛГАРСКОТОнови [re: jove]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано13.11.06 16:34



Твърдо не.



Тема Re: ИСТИНАТА И БЪЛГАРСКОТОнови [re: koмитa]  
Автор jove (железар)
Публикувано14.11.06 07:26



Някъде беше споменал, че правилникът на клуб История е неприложим в тоя му вариант. Що не помислиш да го преработиш в приложим? Или поне да обявиш - Аз, комитата, като модератор на клуба, няма да прилагам точка тая, точка оная и точка другата.



Тема Re: СЛОБОДИЯТА СВЪРШИ!!! [re: koмитa]  
Автор jove (железар)
Публикувано14.11.06 07:48



Впрочем с какъв срок е банът на Атилкесе?



Тема Re: ИСТИНАТА И БЪЛГАРСКОТО [re: jove]  
Автор koмитaМодератор (български)
Публикувано14.11.06 10:03



Никъде в дира няма правилници има само правила от 5-6 точки. Това в клуба беше ненормално, както ненормално дълъг и невъзможен за спазване беше и правилника. Тъй като ти си безпристрастен/поне сравнително/, моля да предложиш варианти за няколко точки които да спазваме. Пък ще видим.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.