Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 11.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Готварски рецепти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Mим]  
Авторaбeee (Нерегистриран)
Публикувано17.04.05 10:51



Аз изобщо не купувам Данон, Фибела и млека от този сорт. Предпочитам произведените от по-малки фирми. Но и тяхното качество не ме задоволява, даже някой път нещата са трагични.
те, тия , по-малките фирми( разположени из ''екологично чисти райони'';)) не са виждали ХЕИ , нито то тях...
ако видиш каква е хигиената там..ще драйфаш....



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: aбeee]  
Автор Jennifer* (добро момиче:))
Публикувано17.04.05 11:32



Вече се бях отчаяла, че няма нито един човек, който да разсъждава като мен, но вече се поуспокоих.




Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Sapiens]  
Автор мyнти (излъган)
Публикувано17.04.05 22:35



Ако оставиш сварено млеко в хладилника,след няколко дни се е хванало .Незнам само дали се подквасва от него или се ползва само за домашна мътеница.
А що се отнася до заквсаката,става с купено млеко.Никога не съм имала случаи да не ми стане.1 супена лъж.на 1 компотен буркан (от ония с винт).Спазвам колко трябва да е топло ,завивам с хавлиена кърпа и то си става.


.... да му БЕРА ЛАИКАТА...



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: мyнти]  
Автор Sapiens (ex Sapiens-s-s)
Публикувано18.04.05 02:20



Разбира се.



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: мyнти]  
Автор ah ()
Публикувано18.04.05 11:27



???? как така? не става ли на извара? като се отцеди, де.



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Eдин]  
Автор ah ()
Публикувано18.04.05 11:37



хофер е австийският вариянт на немското алди. само че, всичките млека са авсрийски, а и почти всички основно хранителни продукти.
та въпросният "йогурт" е 100% с лакт. булгарикус, на вкус и консистенция е идеален. разприказвах се веднъж с туркинята в един дьонер кебаб, та тя ми каза, че с този йогурт заквасва, и действително, става прекрасно кис. мляко.
иначе, тези хиляди разновидности са май с различни бактерии и животни, въртящи се наляво и на дясно, и най-вече с химия, дори и с разни желатини и други боклуци.



Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: ah]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано18.04.05 11:57



Откъде знаеш, че е с л. булгарикус? Пише ли?

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: Eдин]  
Автор ah ()
Публикувано18.04.05 14:24



отговорът изобщо не ми харесва.
не е булгарикус а е ацидофилус. защото: бифидус и ацидофилус дават по-мек вкус и за разлика от булгарикус част бактериите достигат живи до стомашно-чревния тракт, а това е основното от здравна гледна точка.

интересното е, че много от производителите смесват:
Lactobacillus acidophilus,
Lactobacillus bulgaricus,
Streptococcus thermophilus

ей, много се ограмотих покрай тази тема:

думата йогурт произлиза от тракийски. тракийците носели на кръста (и връзвали на конете) мехчета от агнешка кожа, пълни с мляко. от температурата на тялото и съответната микрофлора в меха се получавало кис.мляко.


истинското кил. мляко, което се произвежда само от мляко и бацили има трайност само 1 ден. (бабите всеки ден ли квасят??')







Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: ah]  
Автор Иpeтo (ентусиаст)
Публикувано18.04.05 14:32



Малииии, сега чак се почувствах горда, че съм инициализирала оргамотяване в интернет - пространството .
Я, да те питам аз теб една друга работа. Българското сирене, дето го продават в зелените кутии по турските магазини къде се произвежда? Защото в България от много отдавна не съм яла такова и силко подозирам, че ще има да отскачам до Австрия за сиренце, когато се прибера един ден .

"Life is like a box of chocolates, you never know what you're going to get"


Тема Re: За киселото мляко и заквасването мунови [re: ah]  
Автор Eдин (такъв)
Публикувано18.04.05 14:42



Ами и аз си помислих, че най-вероятно е ацидофилус, та затова попитах. Продават се разни смески, които съдържат какво ли не -- например Lactobacillus rhamnosus Gorbach & Goldin -- поддържало равновесието в чревната флора (демек чревните бактерии). Онези от Даноне с Бифидус есенсис в Активията постигат пак същото. А Якулт пък (Yakult) не е дори и кисело мляко, ами само бактерии Lactobacillus casei Shirota в малко сиропче. Абе като си направя сметката от всичките млечнокисели чудесии, които поглъщам, изглежда, че равновесието в червата ми би трябвало да е джелезно.

Пречка е на себе си глупеца,
пречка е на другите мъдреца.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.