Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 01.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Някои мисли за дискриминациятанови  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 09:13



Нищо напоследък пак започна да се говори, че били дискриминирали ЛГБТ хората. Аз ще ви какажа какво ми се е случвало на мен за последните 3 години, пък вие помислете дали това е дискриминация.

Нападали са ме 4 пъти на улицата, последния път тази зима посред бял ден до НДК. Не нося маркови дрехи, скъпи кожени чанти, бижута или телефон за 1000 лева. Обикновенно хода с по 20-30 лв в мен. Не мога да намеря обяснение.

Два пъти цигани са искали да ме бият защото съм българин а те са пияни. Миналата година в Борисовата градина някакви пияни пубери ми налетяха, защото били от Левски а аз съм бил с червена тениска. Трябваше да викам с тях "Долу чорбата" и "Всички цесекари са педали" защото иначе щяха да ме потрошат а патрулната двойка полицаи като ги видя изчезна на момента.

Колко пъти са ме спирали катаджии не си спомням вече. Единия случай го запомних, защото ченгето беше пияно като гъз и ми размахва 10 мин пищов под носа. Предпочетох да се разделя с 20 лв, отколкото да ме гръмне "по служба".

При ходенето ми по работа в Кърджалийско в един куп села и градчета ми говореха само на турски, който не разбирам и всяка пета дума беше гяур, казана с много мила интонация. Наложи се да си нося в колата куп бутилки с вода и сандвичи, защото ако не си поискаш на турски няма.

Е дискриминиран ли съм? Ако бях гей, може и някой да се загрижеше за мен поне на думи. А така няма кой

Всички отговорни органи и инстанции дружно отричат и викат "такова животно нема". Нито полицията, на която се оплаках за пияния юнак, нито кмета на едно от градчетата с турци, който каза, че "това не може да бъде". За циганите пък няма какво да говорим

Е коя правозащитна организация ще пази моите права?



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: Nikam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 12:10



Моментално те опровергавам.

Сексуалната ориентация не е флаг да се вее над главата ти или табела на гъздите и гърба ти. Ако някой държи да парадира с нея то нека си носи и последствията. Хората не са длъжни да гледат лигавщини независимо на каква основа.

Що се отнася до целувките между мъже, в четвъртък в сладкарницата на ресторант България имаше двама, които се целуваха на маса точно до прозореца. Никой не им направи забележка та камо ли да ги гони. Все пак го правеха с мярка и си личеше, че не се лигавят за показност а наистина има нещо между тях.

Имам познат лекар, който почти всеки месец кърпи хора. Но...! Поне не съм чул от него някой да е бит ей така. Беше впечатлен, когато по-миналата година докарали някакво момче, на което след скарване приятелят му заврял кочан варена царевица в задника. Такава простотия съм чувал само при циганите.

А ти Никаме, дай конкретен пример, кога и как са били някой да умре щото е гей. Защо този човек не се е оплакал някъде? Или историята пак не е пълна.

За толкова години, не съм чул, видял или разбрал на някой да му е отказана помощ, защото бил гей. Но пък съм чувал, че някои от серопозитивните гейове, или болните от хепатит си траят за болестите си. И подлагат на риск хората, които ги лекуват. Хората не могат да бъдат отговорни, за това, че Х от мързел, простотия или не знам си какво се е заразил и си трае с риск да зарази други хора.

А такова нещо, като социоагресия не съм виждал. Има агресия породена, от простотия, мързел и завист. А ти ми кажи, колко от т.нар. гейове знаят историята на мъжкия хомосексуализъм? Колко от тях могат да ти цитират някое проучване, в което се казва, че те са най-нормални хора? Колко изобщо четат нещо и се ограмотяват?

Като пример за човек, когото харесвам е Мариус Куркински. Познавам го още на времето, когато водеше едно детско предване по Първа Програма. Никога не бие тъпана, че е гей. Ако го питат, казва но без да парадира с това. Много ми харесва и като артист. И може да се пише какъвто си ще. Защото е личност, която се е доказала първо като човек. А не като разни дето само мрънкат и се оплакват и все другите са им криви.



Тема Re: Някои мисли за дискриминацията [re: няkoй]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано15.05.04 12:18



В нито един от тези случаи не става въпрос за правонарушение, свързано със сексуална дискриминация. Това за правонарушения именно защото законът регламентира, че са нарушения, и държавни институции, които следва да се борят срещу тях, и на които да се оплачеш.

ЛГБТ хората със сигурност са поне толкова обект на подобни рискове, колкото си (бил) и ти. ЛГБТ организациите, доколкото изобщо се занимават с право, целят да елиминират по-друг тип проблеми, както и да променят самите закони, ако някъде в тях има дискриминация по сексуална ориентация.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано15.05.04 12:28



> Сексуалната ориентация не е флаг да се вее
> над главата ти или табела на гъздите и гърба ти.
> Ако някой държи да парадира с нея то нека
> си носи и последствията. Хората не са длъжни
> да гледат лигавщини независимо на каква основа.

Хората не са длъжни да гледат лигавщини, да, но си има закони, които определят кое е незаконно. Ако се чукам посред обед на пейката пред НДК, ще ме арестуват, и то с основание, независимо дали го правя с мъж или с жена. Ей тфа е целта, да няма дискриминация.

> Що се отнася до целувките между мъже,
> в четвъртък в сладкарницата на ресторант
> България имаше двама, които се целуваха
> на маса точно до прозореца. Никой не им
> направи забележка та камо ли да ги гони.
> Все пак го правеха с мярка и си личеше,
> че не се лигавят за показност а наистина
> има нещо между тях.

Бил си свидетел на положителен случай, толкова по-добре. Но ето друг пример -- отпреди 1-2 години. Две момчета чакали на опашката пред "Спартакус", едното целунало другото. Някакви ги видели и пребили момчето. Ето ти го, съвсем буквален отрицателен пример. Дали се е оплакал или не, не знам. Може и да се е оплакал. Беше доста нашумяло тогава, на доста места се говореше за това.
За смъртен случай в България не знам, но съм чувал за американското момче Матю Шепърд (потърсете го на български в Гугъл и ще попаднете на линкове), пребито до смърт от хомофоби. Днес на негово име има фондация, която си е поставила за цел да образова хората, за да предотвратява подобна омраза. Извършителите са наказани (нали не е в България), но момчето е мъртво.

За останалото -- нещата, които цитираш, нямат нищо общо с това гей ли е човек или не. Човек може да е гадняр или просто неграмотен и да заразява неволно или нарочно други, без значение как се е разболял от нещо. Това е въпрос до човечност, образование, каквото искаш, а не до сексуална ориентация. Щото и сред хетеро, и сред хомосексуалните, има и добри и лоши хора, на най-различни образователни, социални и каквито щеш нива.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: Hopтттчe]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 12:31



Приятелю, тук се опитвам да обясня, че дискриминацията си е дискриминация независимо по какъв признак. Ако мен ме набият, ще ми е все тая дали е било защото не съм левскар, защото съм българин или защото ходя с розов чоропагащник и жартиери.

Това със сексуалната ориентация ми звучи като мантра. Нима първото нещо, което човек трябва да навре в лицето на другите е сексуалната си ориентация? Ако хората няма за какво друго да говорят освен за нея, господ да ги пази.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: Hopтттчe]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 13:09



Доколкото знам, в България хомосексуалния акт не е вече криминализиран.

А пребити и убити от хомофоби има и в България. Подобни случаи имаше преди около 4-5 години в домовете за сираци в едно ловешко село и друго такова в Котелския балкан. Няколко деца бяха умрели от "инфаркти" и "инсулти" на 14-15 годишна възраст. Нещата се потулиха, понеже се оказа, че много хора с положение са си задоволявали нагоните там. Включително и представители на "правозащитни" организации. Което ми напомня разказ на познат лекар бил няколко месеца в дом за деца със средна и тежка олигофрения. Той разправяше, че по вечерите идвали коли с разни местни "първенци", и си харесвали момичета и момчета по вкус. Децата не можели да обяснят, какво правят с тях. Директорката на дома била техен човек. След тези месеци той решил да се махне. Предупредили го, да не приказва много, за да не стане като предишния лекар, сгазен от камион една вечер.

Каквото и да го мъдрим тук, нещата няма да се променят освен ако самите ЛГБТ хора не се захванат с тях.



Тема Re: Не е дискриминация?нови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:33



Това си е то, хората са казали - не питай старило ами патило



Тема Re: Изобщо не ме опроверга!нови [re: Nikam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 14:40



Много си надъхан Никаме То със самонавиване и викове ако се вършеше работа

Логиката ти издиша пич. Но няма да спорим, защото хора като теб вярват само в собствената си правота.

Все пак, бих те посъветвал да не изнасяш подобна тирада на публично място. Тъпите, прости и необразовани 70% примати-хетери така ще те подредят, че много време ще гостуваш на колегите си, ако не те пратят директно на гости на Съзидателя за да го питаш него защо е такъв света.

Кофти живот, да не можеш публично да кажеш каквото ти е на душата. Съчувствам ти



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано15.05.04 15:23



Отговарям ти преди да съм изчел всички отговори. Нещата, които си описал се случват на всеки в България (виж, за лошото отношение на турците към българите може да поспорим, но това е една съвсем друга тема).

За мен дискриминацията към нас е в непризнаването и неуважението към нашите връзки от обществото по начина, по който получават признание и уважение хетеросексуалните връзки.



Тема Re: Изобщо не ме опроверга!нови [re: Nikam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 15:24



Личните обиди Никаме, са признак на липса на аргументи да обориш другия

Тук водим дискусия а не махленска караница. Не разбрах, какво общо имаше женитбата ти тук но ще приема, че нещо не разбирам.

А що се отнася до съзидателя, то уви аз съм атеист

Но ти Никаме, никога няма да станеш мъченик заради каузата Много би ми било забавно, да те видя как ще си я отстоиш пред група тъпанари с дебели вратове или току-що излизащи от поредния мач превъртяли тинейджърчета. Но никога няма да го направиш нали? Не ти стиска. Спокойно, и на мен не би ми стискало

Що се отнася до мъжките дупета - предлагам да се вкара законопроект според който, един ден в седмицата всеки гей да има право да потупв по задника, този който му харесва. И да не може да му се отказва




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.