Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:35 22.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Я СТИГА!нови [re: Nikam]  
Автор musha-busha ()
Публикувано19.05.04 20:58



Мисля, че прекаляваш в оценката си и се опитваш да търси между редовете неща, които ги няма.

Първо, да кажеш категорично дали някой е имал касателство с човек с хомоексуална ориентация и да отречеш на първо четене, когато става дума за човек, когото явно не познаваш, е крайно и недомислено. Позволявам си да вметна, че именно ти, който сега казваш, че хомосексуалните са с нищо не различаващи от хетеросексуалните двукраки, все още наричаш хетеросексуалните двукраки "другите", "те" и т.н. За да съм още по-ясна, ще ти напомня за постинга ти, в който отсъди стещу хетеросексуалните като цяло.

Познавам женени мъже, в това число и мои роднини, които разсъждават доста трезво, в това число и за гей-мъжете. Да поставиш "диагноза Женен" на половината женени мъже също е крайно. В това число, не мога да разбера за кое точно не разсъждават трезво? За това, че женен мъж не желае да има връзка с гей мъж ли? Или за това, че женен мъж след авантюра с мъж се връща при жена си и това се счита като обида за гей-мъжете?

Това, че "някой" казва, че се забавлява с пищещите в този клуб приемаш по грешен начин, като лична обида. Може и моето разбиране да е грешно, не зная. Това, че (вероятно) хетеросексуален мъж или жена предизвиква всички пищещи тук да обосноват исканията си и казва, че се забавлява на вътрешните несъгласия ми говори достатъчно, за да стигна до въпроса - ок, въпросния хетеросексуален мъж/жена е приятелски настроен и има желание да разбере гледната точка на хомосексуален, като в процеса на разбиране възникват въпроси, на които хомосексуалният, щом претендира за определено нещо, би следвало да има добре обосновано мнение и резон.

Ако погледнеш обаче нещата през призмата на диалог между хомосексуална и хетеросексуална група, или в по-трудния случай - хомосексуалната група прави кампания за легализиране на гей-браковете и хетеросексуалната група пита ЗАЩО? и пита не с доброжелателния тон на "някой", а със смръщените вежди и груби подмятания, е, кажи ми, какво ще изтъкне хомосексуалната група като резонен аргумент?

Това, което "някой" повдигна като теми и впоследствие станаха дискусии, е много голяма част от въпросите, на които мои хетеросексуални приятели искат да получат отговор. Ако на различието в мненията на човек, който по една или друга причина, харесва хора от различен от своя пол, скачаш със сопата и казваш ти си глупак и се заяждаш с мен и хомосексуалните, единственото, което ще получиш като отговор от този човек е снизходителна усмивка. Едва ли много хора имат търпението да обясняват на всички защо правят това или онова за тяхно добро.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Re: Епилогнови [re: prinyo]  
Автор musha-busha ()
Публикувано19.05.04 21:10



Ясно е, че няма кой знае колко истински лидери. За мен е и проблем, че има хора, които се бият в гърдите и казват АЗ, лидерът /това винаги ми е напомняло за моя бивш шеф, който като писа референция за мен, написа нещо, което звучеше като "Аз, Клавдий, с властта, дадена ми свише, с божествената си кръв се подписвам, заклевам и оставям кръвен печат от божествения ми палец, че ....", но това е друга тема:)/.
Да се биеш в гърдите и да казваш, Аз и другите лидери...хм...лидерите са хора, които другите хора следват сами.
На мен лично не ми е трябвало да идентифицирам лидер/и, за да кажа на мама и татко, че съм лесбийка. Това си беше личен избор дали ще кажа или не и като кажа, имам ли сили да си посрещна последствията, положителни или напротив.
На първо четене на постинга ти се намръщих като чух "добре дошла в НПО сектора и ще свикнеш". Снизходителното отношение винаги е предизвиквало подигравателна усмивка в мен. Но после видях усмивката до изречението ти, пък и те познавам и знам какво си имал предвид:)
Написах предния постинг не като координатор на Джемини, а като аз, Аксиния (с властта ми дадена от майка ми и баща ми:)), като обикновен човек, като просто лесбийка:). Споменах Джемини не заради Джемини, а заради примера. Също като теб, не съм привърженик на организациите-монополисти, нито в НПО, нито в стопанския сектор (е, все някак ще трябва да се примирим с НЕК, БТК и Водоснабдяване...). Но не съм и привърженик на идеята да има 30 ЛГБТ организации в България, още повече, че те в една или друга степен ще се дублират и рано или късно ще се стигне до раздор за целевата група и ултиматуми за разделение по определени признаци.

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.

Редактирано от musha-busha на 19.05.04 21:14.



Тема Re: Мярканови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано19.05.04 23:29



Che posochi NGO i konkretno prouchvane. Inache sa si prazni prikazki. I bih iskal te da mi kazhat kak gi dokaraha 1%? Vsqko seriozno prouchvane bi obqvilo metodikata si. Predpolagam ti e qsno, che ima razlika mu LGBT i politicheski aktivni LGBT. Shtoto maj ti za vtoroto govorish.

Редактирано от Boian на 19.05.04 23:33.



Тема Re: Приятелюнови [re: prinyo]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано20.05.04 03:46



Да, и аз забелязах елементите на "разделяй и владей"... Какво да кажа... Не виждам по какво мненията ми по въпросите, които обсъждаме, се различават в същността си от мненията, изказвани от Боян. Всъщност се чудя дали "някой" не е някой от "нас", който се упражнява в реторика. Но пак ще ме обвини някой в мнителност. Какво да се прави нали съм българин, трениран съм да съм мнителен...



Тема Re: Я СТИГА!нови [re: Nikam]  
Автор musha-busha ()
Публикувано20.05.04 12:02



След порецната безсънна нощ, докато зомбясала си пия кафето, като прочетих постинга ти се опулих и събудих веднага.

Като тръгваш напред с рогите колко е лошо някой да се опитва да ни разбере, най-много просто да ги забиеш тез роги някъде и там да си останеш. Не съм болна от СПИН надявам се да не се заразя с ХИВ никога, но ме интересува всичко, свързано с това. Това е само пример как може да искаш да разбереш нешо, което не си изживявал.

Не само на хомосексуалните и на бисексуалните, но пробвай и да хетеросексуалните да им кажеш "какво са, как да живеят и какво да правят". Не винаги от опит глава не боли.

Това за борбата между мъже и жени сигурно си го измислил докато небрежно си браузвал из постингите, защото никъде не стана и дума за това. А за това дали жените се опитват да оправят света, ще си замълча, защото мога да ти изтъкна аргументи ЗА и ПРОТИВ това твърдение, но смятам, че всеки от пищещите тук са достатъчно интелигентни, за да преценят сами.

И пак ти казвам, куче, което лае, не хапе...

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.


Тема Парадоксът на някойнови [re: няkoй]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 13:26



Жалко, че някой пак реши да напусне дискусията. Имаше много зърно в плявата.
Имаше и много постановки, с които не съм съгласен. За някои дори го захапах. Ако искаше някой имаше какво да научи от нас.

Попитах се: “Отнесох(ме) ли се с някой като с равен? Така както претендираме да се отнасят с нас?”

Отговорът ми е да.

Някой разрови теми, по които няма постигнато единно мнение. В такива случаи винаги се появяват по-остри мнения. Участвал съм в достатъчно дискусии, на всякакви нива и знам, че няма значение какви и кои са участниците, когато става дума за обсъждане на дълбоко вкоренени ценности. Винаги има сблъсък, крайни мнения, дори обиди.

Нееднократно съм ставал свидетел на такива препирни в ЛГБТ форумите между самите хомосексуални. Дори много по-лоши. Следователно, някой не беше дискриминиран.

А дали съм прав?

Въпрос в стил някой: трябва ли да предпазваме следващия някой при подобен дебат, защото той може би обогатява дискусията ни? Това би ли било или не “диктатура на малцинството”

Добре дошъл в клуба, някой!




Тема Re: "You've got to give them hope!"нови [re: Mинaвaщ]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.05.04 13:27



Евала




Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.05.04 13:31



Хайде сега се разсърди...



Тема Re: Приятелюнови [re: jaytee]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.05.04 13:34



Мдаааам, адски е полезно да има някой,който да провокира, но за да има полза трябва да са му "здрави гащите" и да провокира добронамерено.



Тема Re: Епилогнови [re: musha-busha]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.05.04 13:37



Мдааам, иронията не беше към теб, а към НПО сектора
Опитвам се от известно време насам да инициирам дискусия по въпроса "стига ли само една лгбт организация и колко и какви би било полезно да са ако не", но засега не успявам.
Тези в София не се включват в такава дискусия, защото за тях е очевидно, че трябва да е повече от една, а другите - защото за тях е очевидно, че трябва да е само една.
Но мисля, че моментът на тази дискусия наближава наистина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.