Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 22.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Мярканови [re: Nikam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 17:22



Това е, което толкова време бистрим тук. Мярка в изказванията и действията. Едно непремерено изказване, една публична изцепка може за минути да съсипе нещо, което другите са градили месеци.

Никой не иска да си лепиш етикет на челото. Никой не иска да се криеш по ъглите. Но и никой не иска първото, което му кажеш, да е че си гей. Хората просто не се интересуват от това. Тях ги интересува какъв човек си като специалист, събеседник, консултант, приятел. А това, че си гей си е лично твоя работа и влиза в категорията "личен живот". Просташко и неучтиво е да се интересуваш от личния живот на хората без да те да са проявили желание да ти разкажат за него. Но същото толкова просташко е, да им се навира в лицето, особенно ако не са проявили желание или интерес към него.

Това е Никаме. Поправи ме, ако смяташ, че бъркам някъде. Проблемът е, че мярката, такта, усета трудно се възпитават. Особенно ако хората не искат да ги спазват. Но ако не искат, ще бъдат накарани и то не по най-нежния начин.

Факта си е факт, че в България гейовете са много малко за да имат някакви претенции. Ако щеш крещи, ако щеш обиждай наред но това не променя нещата Когато станат много може и да искат. Сега трябва да се съобразяват. Пък дали ще станат много един господ знае.

А писаници, като оная простотия дето ББургас я показа, че били 50% вредят основно на васВ България нямат и 1%



Тема Re: Мярканови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано19.05.04 02:27



Ти откъде знаеш колко за гейовете в България? А бисексуалните? А транссексуалните? А лесбийките? Цифрата 1% е също толкова меродавна колкото и 50%.

Относно мярката... И двете са необходими. Необходими са както тълпата по улицата, така и добре облечените адвокати в парламента. Тези две групи могат много да си съдействат и да постигнат едни и същи резултати. на много места в света именно пуличността, показността и парадирането с хомосексуалност е извоювало правата на хомосексуалните. Учтивият протест в парламента има шансове само, когата на улицата има хилядна тълпа. То правителството на Виденов не падна, щото хората културно му искаха оставката, а щото парализираха инфраструктурата със стачки.

Никой не е казал, че трябва да се представяме като "Аз съм Боян и съм гей". Но да се чака другите да се заинтересуват за нашата сексуалност е като да се чака писмо от Дядо Коледа.

Така че бъркаш, и то на много места.



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано19.05.04 02:46



Какво значи достатъчно голяма група? В българия червенокосите са доста малка група? Значи ли това, че може да се дискриминира срещу тях? Какво значат и "общоприетите норми". Защо според теб те не са подложени на дискусия. За кои от нормите, които засягат хомосексуалните говорим? А може би тези норми са несправедливи?

Искам да те попитам доста грубичко -- ти защо си пъхаш гагата в обсъждането на въпроси относно хомосексуалното поведение и това как биха ни възприели? А сега да обясня защо питам. Ами защото ти ни каза в едно по-горно мнение, че не е необходимо да се натрапваме на хетеросексуалната част на обществото, т.е., да си седим мирно, докато не ни питат. Е, а теб някой да те е питал? За мен това е противоречие м/у думи и дела.

Та какво показва горния параграф? Че моделът "стой си докато не се заинтересуват за теб" е несъстоятелен. Всеки има право на глас и да го изразява, когато пожелае за добре. Това, че някой чичка се накривил, когато гейовете си търсят правата, само показва какъж хомофоб е чичката, а не че гейовете били лигльовци или луди.

Не смей пак да ми излизаш с номера емоционалност.



Тема Re: Мярканови [re: Nikam]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 09:21



А колко сте? Без изцепки и лозунги. София е милион и половина. Можеш ли да събереш 15 000 души тук - този 1 %. Ако го направите идвам и се подписвам под всяка ваша декларация, за бракове и права.

Но ако не го направите какво да кажа? Че на шепа хора само претенциите им са големи? Само не пускай плочата, че хората ги е страх да се разкрият Всички си имаме проблеми. Но има хора дето са го направили и са си живи и здрави. Тия дето само ги е страх, никога и нищо няма да получат.



Тема Re: Мярканови [re: Boian]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 09:34



Ами имам познати в разни НГО-та и те чат-пат ме осведомяват Върша на разни хора дребни услуги и те също ме осведомяват И смятам, че това което ми казват е истина.

Цифрите са дори и по-лоши. Сумарната сума от около 85-90 000 души е просто мечта, за всички които си изброил взети заедно. Е ако пишем ЛГБТ всеки, който някога е казал, че им симпатизира и се е подписал на някоя петиция може и повече да станат. Но няма да е истина.

Нямам нещо против, ваши адвокати да представят искания в парламента а отвън да има хилядна тълпа от ЛГБТ хора. Но това е само блян И вие прекрасно го знаете.

Аз може да бъркам къде ли не. Но пък никога няма да се заинтересувам от сексуалната ориентация на някой, ако той сам не подхване тази тема. Елементарно възпитание. И не виждам защо трябва да го правя. И не разбирам защо някой трябва да се сърди, че не съм се интересувал от неговата сексуалност.



Тема Re: Мярканови [re: няkoй]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано19.05.04 10:11



Е, и как НГО-тата ни преброиха? По кой закон на статистиката изкараха тоя брой? От анкетата на Durex?

> Нямам нещо против, ваши адвокати да представят искания в парламента а
> отвън да има хилядна тълпа от ЛГБТ хора. Но това е само блян И вие
> прекрасно го знаете.

Ами те големите тълпи стават в по-големите държави. Може да не съм прав, но не мога да си спомня за хилядни тълпи и огромни протести в Белгия, Холандия, Дания... но там мнозинството не чака да го изплашат, за да прояви човешките си черти.

Ти си наистина много странен тип, за да идваш да пишеш тук. Има някаква мистерия в цялата работа. Да не би да пишеш дисертация на тая тема, или някакъв проект за финансиране от ЕС? ;-)



Тема Re: Мярканови [re: jaytee]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:05



Имат си методика, броят си Нали не очакваш да ти кажа кои и по какъв начин броят? Методиката им е международно одобрена и на базата на резултати те получават финансиране.

Големи тълпи стават и в малки държави. Ама не и в нашата по такива поводи. А у нас такъв термин като мнозинство няма. Има групи опитващи се да пазят интересите си. Коя по-добре, коя по-зле.

За съжаление ще те разочаровам Не пиша дисертации (вече съм написал една и ми стига), не работя по проекти, не взимам от никого пари. Просто ми е интересно и затова се занимавам. Затова съм и анонимен и не държа да се афиширам. Обичам интелигентни събеседници и не понасям агресивната простотия и наглост. Тогава се махам и приключвам въпроса.

Интересното е, че ти показа една много българска черта - мнителност. Не можеш да повярваш, че правя това просто така а не с цел материално или морално облагодетелстване



Тема Re: Мярканови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 11:11



В течение на няколкото години, които те чета претърпя голяма еволюция. Към хубаво. Де да можеха и другите така

Не е комплимент а мнение



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.05.04 11:59



Хм, не ми се иска да тъкуваш превратно думите ми...
Под гледане от страни нямах предвид просто седене и наслаждаване на сеира. Не мога да реша за себе си дали искам да се присъединя към някого, защото е все още твърде рано да се каже кой на къде ще се развие, а и наистина смятам, че има нужда от независим наблюдател, който не е пристрастен към никого.
По принцип никога не съм членувал в нищо и не смятам, че и сега за да съм полезен трябва да съм нечий член. Смятам, че това не ми пречи да помагам на всеки, който според мен се опитва да върши работа, без да се влияя от междуличностни и междуорганизационни напрежения. Това е моята идея за "стоене отстрани". Мисля, че беше ясна още преди, нямаше нужда да се влага друг смисъл.
Що се отнася до организациите - всяка, която иска да свърши някаква работа, може да разчита на моята подкрепа- от пропагандиране, до мъкнене на столове или кавото се наложи да се прави.

За сайтовете - разбира се,ч е не говорех само за себе си. Това, че използвах 1 лице единствено число в случая беше за да говоря обобщено.
Сигнатура като :



ще означава, че сайтът е на prinyo. А той не е. Тоест това, че сайтът е "частен" не означава, че е личен. И говорейки това, че сайтът има собствена аудитория, която не се интерсува от моята персона имах предвид, че всички сайтове имат собствена аудитория на която не им дреме за създателите му. А ако някой използва подобен сайт за да се популяризира - толкова по-зле за него.

Не съм склонен да гледам толкова фаталистично на нещата за хората. Мисля, че повечето, които са се разочаровали биха се захванали да помагат веднага, щом видят някакви реални действия и желания за работа.
Истинските "съкровища"в тази общност все още не сме ги открили. Аз лично продължавам да търся. Има надежда, наистина...



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: Boian]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 12:35



Извинявай, не съм забелязал по-рано мнението ти

Голяма група значи достатъчно хора, които да бъдат чути и видяни. Да си видял червенокосите да имат претенции?

Общоприети норми е нещо изградено с течение на времето и напаснато в обществото. Те са били подлагани достатъчно дълго време на дискусия - например в началото на миналия век, дали жените могат да носят панталони.

На грубия ти въпрос - не си пъхам гагата никъде. Обсъждам заедно с група хора човешки проблеми. Никъде не съм казал - стойте и си трайте. Казал съм, че ЛГБТ хората трябва да се възприемат като хора а не като ходеща сексуалност. Мога да ти кажа, че въпреки всичката ми толерантност, ако някой ми започне с "Аз съм гей" ще загубя веднага интерес към него, колкото и начетен или умен да е. Изтъкването на нещо автоматично те противопоставя на другите. Все едно да се запозная с някой първото, което да му кажа е "Аз съм много умен и хубав". Ще ме вземат за кретенТи какво правиш като се запознаваш с някой? Говорите си за развлечения, работа или хоби или веднага му казваш, че си гей?

Всеки има право на глас естествено. Но когато, тези дето си пускат гласа са една кола хора виковете им за права и свободи напомнят буря в леген И единственото, което постигат е да забавляват другите с несъстоятелноста на исканията си.

Аз мога да искам утре да си имам харем И може би някой ще се трогне от това? Ще ме заврат в кучи гъз

А ти излишно се нервиш. С нери и намръщени физиономии работа не се върши. Върши се с мислене и най-вече с много учене. На човешката психология и поведение, на историята и най-вече на пътя, по който са минали другите преди теб.

Вероятно има проблеми, които са неприятни за теб и другите. Но решаването им няма да стане от 10-20 или 100 човека. Трябват много повече.

А що се отнася до нескопосаните те опити да ме обидиш, подминавам ги с усмивка Много има още да учиш

И последно - преди да обвиняваш другите в хомофобия виж себе си. Помисли си дали можеш да аргументираш мненита и твърденията си. И си помисли, с какво би навредил на другите ако твърдиш нещо, което не можеш да обосновеш.

Хайде лек ден и не се нерви




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.