Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:46 21.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: jaytee]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано15.05.04 15:30



Избягвал съм да вкарвам емоции, описал съм голите факти.

Не съм съгласен с дискриминирането на хората заради хомосексуална ориентация. Но пък опита ми показва, че много от хомосексуалните, които познавам са добри специалисти и на никой не им пука от това какви са, след като си вършат работата. Някои от тях, дори водят гаджетата си на фирмени партита и това не се приема негативно.

А такова нещо, като абсолютна свобода няма. Всяка жаба да си знае гьола, и ако хората мислеха повече къде и как се държат то според мен много от т.нар. "дискриминирания" нямаше да ги има. Все пак не може да се очаква, че ей така отведнъж ще се реши всичко.



Тема Re: Изобщо не ме опроверга!нови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано15.05.04 19:27



A w towa twoe mnenie ima mnogo logika, taka li?

Все пак, бих те посъветвал да не изнасяш подобна тирада на публично място. Тъпите, прости и необразовани 70% примати-хетери така ще те подредят, че много време ще гостуваш на колегите си, ако не те пратят директно на гости на Съзидателя за да го питаш него защо е такъв света.

Kakyw argument e tova? Shte te nabiqt, sledovatelno nqma pravota v dumite ti?
Izobshto ne moga da namerq logicheska vryzka v pisaniqta ti.

Nikam syshto ima nelogichni izkazvaniq, no v sluchaq, ne moga da ne se syglasq, che te bie v obosnovkata.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано16.05.04 00:41



> Приятелю, тук се опитвам да обясня, че дискриминацията
> си е дискриминация независимо по какъв признак.
> Ако мен ме набият, ще ми е все тая дали е било защото
> не съм левскар, защото съм българин или защото ходя
> с розов чоропагащник и жартиери.

Напълно съм съгласен с това. Просто естественият механизъм за борба с различните видове дискриминации е възникването на съответни организации, клубове, лобита и т.н. Тъй да се каже, разделение на труда.

Както има хора, които още навремето са се занимавали, или сега се занимават, с преодоляването на расизма, така днес има такива, които са решили да направят едно или друго срещу дискриминацията по сексуална ориентация. Един ще се занимава с едно, друг с друго -- всеки с каквото може и желае. Не може един човек да се бори с всичко.

Разбира се че има много за какво да се говори. Просто различните хора се борят по различни фронтове. Просто ТРЯБВА да има някой, който да говори за сексуална ориентация. Иначе досега още щяхме да сме още 100 години назад и в това отношение.

Колкото за навирането в лицето -- според мен итова е въпрос на личен избор на поведение. Аз също не смятам, че сексуалната ориентация е нещо, с което човек трябва да върви напред. Но ако някой е решил нещо друго, аз не мога да направя повече от това да изразя мнението си. Той има право да не мисли като мен, и да си носи ориентацията като знаме, докато не нарушава закона.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано16.05.04 00:38



И с това съм съгласен. Именно затова трябва да има някой, който да се занимава (и) с проблемите на спокойното възприятие на сексуалната ориентация в обществото.



Тема Re: Изобщо не ме опроверга!нови [re: Nikam]  
Автор Hopтттчe (1.8)
Публикувано16.05.04 00:48



В отговор на:

Няма неграмотни хомосексуалисти. Това, че поради информационно затъмнение, поради липса на интернет, поради липса на подходяща литература, поради живот в малко населено място, не са усведомени е едно. но хомосексуалистите, транссексуалните, интерсексуалните, сме хора, които търсим информация по всякакви проблеми! Ограмотяваме се денонощно.




Е не :-)))) Това е прекалено. Хомосексуални има сред ВСЯКАКВИ образователни, битови, социални нива и групи. Има такива и сред неграмотните, и сред грамотните, и сред бедните, и богатите и средните.

Хомосексуалните са хора като всички останали, а не някакъв каймак на расата.

Наистина, може и да има нещо такова, че неприемането в обществото в много случаи индуцира по-ранно умствено съзряване, необходимо за преодоляването на бариерите... Но дори някои случаи да е така, в други то ще индуцира изграждането на противоположни вътрешни предсразсъдъци (значи човекът си остава ограничен, макар и в друго блато), на трети пък изобщо няма да им пука... В крайна сметка ще се получи същото (или сходно) разнообразие от човешки типажи, както и при хетеросексуални.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано16.05.04 03:26



Ami v tozi red na misli, ako sledvame logikata na g-n Nakoj, to ne sa go nabili shtoto ne e bil levskar, a shtoto go e predizvikal. Nali uzh i nas geyovete ne ni biqt samo shtoto sme geyove, a shtoto sme gi bili predizvikvali...

To po syshtata logika i zhenata e bila iznasilena shtoto e nosila mini zhup. .....

Ta taka to, navedena glava sabq ne q seche.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 02:24



Някой,

Ти изглежда си майстор на подвеждащата риторика

В постинга си привеждаш няколко примера по-скоро за насилие, отколкото за дискриминация. След примера за дискриминация на етническа основа питаш кой на теб ще ти пази правата с внушението, че ако беше гей, някой можеше и да се задейства!

Вижда ти се изглежда, че уж нароилите се напоследък гей организации вдигат много шум, дразнят хората и се опитват да издействат права, ако ще да е и за твоя сметка. С други думи, гейовете са опазени по-добре, отколкото си ти.

Или може би негласният ти аргумент е, че обществото има толкова много други проблеми, че е излишно да слуша за тези на гейовете.

В останалите си постинги казваш: "Намерете си гьола и си стойте в него". И още: "Да би мирно стояло, не би чудо видяло. Били са те щото си си го търсил!"

Ще ми се да те попитам:
Ти с какво си го търсеше като те нарекоха "гяур"? Не се ли отнесоха зле с теб, защото СИ, а не защото ПРАВИШ?
/Като не говориш турски откъде си сигурен, че думата гяур има отрицателна конотация?/

Според теб винаги ли когато се упражнава насилие то е защото жертвата си го е търсила? Каква е отговорността на извършителя на насилието тогава?
/Ти си разумен и нравоучителен човек. С какво си го потърси с случаите, които сам описа?/

И накрая, би ли изяснил всъщност какво искаш да кажеш по въпроса за дискриминацията на ГЛБТ? Моля не с нов пример за царевица, натикана в задника на гей от гей. /Никой тук не е твърдял, че при ГЛБТ двойките няма домашно насилие. Чак пък такова съвършенство няма/

Аз сигурно погрешно тълкувам, че според теб хората трябва да си мълчат и да не се обаждат, защото дискриминация на ГЛБТ няма. Ако е имало то е по други причини, а не защото са гей. Българското общество в лицето на Ваше просветлено сиятелство няма такъв проблем.

Нищо, че преди време, когато във форума на в-к "Сега" имаше дискусия по въпроса за гей браковете форумците изразиха крайна нетърпимост. Нетърпимостта беше прехвърлена и върху турците, евреите и всеки друг различен, който смее да шава. Ако не си го чел - прочети.

Може доброжелателно или снизходелно да искаш да кажеш:
"Борете се с дискриминацията, но разумно.
Дайте на гейовете ясно да разберат, че няма да толелирате злоупотреби с понятието.
Отстранявянето на дискриминацията означава равнопоставеност на хората, а не диктат на малцинството."

Ако е така, кажи го, че да се съгласим без да се пращаме взаимно при Създателите си.

Елия, ако си мислиш, че успехът в професията и благоразумното поведение са гаранция за неприкосновеност, грешиш. Те само увеличават шансовете да не пострадаш.



Тема Благодаря на всички за мнениятанови [re: няkoй]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 09:50



Започнах тази дискусия донякъде, за да покажа, че дискриминацията е нещо уродливо и грозно, независимо към кого и по какъв начин е проявена.

Не съм имал за цел да засягам или обиждам някого. Винаги съм мисли, че истината се ражда в дискусия. Но дискусия с аргументи, а не караница на емоционална основа.

Тук има хора, които според мен разбират много добре каква е ситуацията - Елия, Норттче, Джейти. Има и хора по-склонни към емоции като Никам и Боян Но разбира се това си е тяхно право. Всеки има право да изкаже мнението си за нещата, така като ги разбира. Е има си тук-таме леки залитания и твърдения клонящи към абсурдизма, но то май без това не може. Хора сме, никой не е съвършен особенно пък аз

Не одобрявам дискриминацията в никакъв вид и род! Защото това си е чиста проба насилие на по-силния над по-слабия! Силата решава, кое е право и кое не. И така е не само у нас а и в цял свят. Независимо дали силата се казва демокрация, тоталитаризъм или каквото и да е. Но уважаеми дами и господа - ако вие бяхте по-силните сигурни ли сте, че нямаше да дискриминирате по-слабите хетери? Аз не съм. Преди години четох един разказ на американски фантаст (за съжаление забравих кой е). Там се описваше бъдеще, в което всички са хомосексуални. И поради стечение на обстоятелствата мъж и жена се влюбват. И давамата са наказани жестоко. Бой, лагери, медикаментозно лечение. Докато ги пречупят. Грозно и брутално. Точно подобни неща са се случвали в Щатите по онова време но по отношение на хомосексуалните. И човекът е нямало как да изрази позиция освен с този обсурден и гротесков разказ. Не знам колко хора са разбрали, че това е било вик срещу дискриминацията.

Благодаря на минаващ за високата оценка на реториката ми А що се отнася до това, което е казал накрая вече съм го казвал и то не веднъж. Но е хубаво да видиш, че и друг го казва.

Ако някой се е почувствал засегнат или обиден от мен, моля да бъда извинен. Не е било нарочно. Но винаги съм твързял, че истината не винаги е приятна а понякога си е направо болезнена. И щраусовата тактика не помага. Затова смятам, че дискусии трябва да има. Засегнати сигурно ще има. Но нима не е по-важно да се види реалната картина на нещата и да се направят изводите от това. Защо трябва да се повтарят все едни и същи грешки. Нали за това хората се учат да използват опита на другите.



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: няkoй]  
Автор Boian (старо куче)
Публикувано17.05.04 19:12



Мерси за нескопосания комплимент.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: няkoй]  
Автор musha-busha ()
Публикувано17.05.04 21:48



http://www.hatecrime.org/index.html

Някой гледа ли "Момичето на войника" по bTV в събота вечерта?
Горния линк не се нуждае от допълнително представяне...

Внимание! Имам мнение и не ме е страх да го използвам.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.