Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 15.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
АвторMinavast (Нерегистриран)
Публикувано17.05.04 22:07



Za men njama nikakvo znachenie podredbata na bukvite. Ne mi se nalaga da pisha ILGA. Vzemam si belezhka. Veche ste upotrebiavam samo LGBT. Molja, damite sa s predimstvo

Btw bih predpochel da komentirash vaprosite mi po sashtestvo. Nadiavam se da sma pokazal, che ako vaprosat e za zaiazhdane, to moga da go pravia ne po-zle ot teb.

Zalko che niakoj predpochete da se ottegli takmo kogato dojde momenta da se obsadiat granicite na diskriminaciata. Chetiah go s interes, zashtoto toj obiknoveno ima skrit dneven red i dori uspiava da go nalozi.

Mislia da si otgovoria sam malko po-kasno, zashtoto izglezhda sme na pat da zabatachim temata bez da sme napravili osnovni razliki.
Napr. mezhdu nasilie i diskriminacia.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: Minavast]  
Автор prinyo ()
Публикувано17.05.04 23:56



Molja, damite sa s predimstvo
Много неразумно да кажеш това точно в този форум...
И кои са дамите, според теб?

Така или иначе аз малко егоистично обичам да пиша ГЛБТ. Това е само едно условно съкращение, а не абревиатура на политическа сила, например.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано18.05.04 00:27



Ами аз нали бях пуснал такава тема!

В Google излизат следните резултати:

GLB - 571 000 резултата
GLBT - 595 000 резултата
GLBTI - 4 840 резултата

LGB - 500 000 резултата
LGBT - 467 000 резултата
LGBTI - 24 400 резултата

Заключение: В света няма единно мнение за това съкращение.

Предполагам, че организациите, в които преобладават лесбийки слагат Л-то първо, а там където препобладават гей-мъже Г-то е първо.



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: няkoй]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано18.05.04 00:45



В отговор на:

Силата решава, кое е право и кое не. И така е не само у нас а и в цял свят. Независимо дали силата се казва демокрация, тоталитаризъм или каквото и да е. Но уважаеми дами и господа - ако вие бяхте по-силните сигурни ли сте, че нямаше да дискриминирате по-слабите хетери? Аз не съм.




Не съм съгласен, че силата решава кое е право и кое не. Времето решава кое е право и кое не.

Т.е. ти не искаш да се борим за правото си връзките ни да бъдат равнопоставени на хетеросексуалните, защото не сме по-добри от хетеросексуалните хора? Ами, разбира се, че не сме по-добри. Ние сме хора като хетеросексуалните. Само дето си падаме по нашия си пол. Не мога да ти разбера логиката.



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано18.05.04 05:22



Разбира се, че вие сте жени, а ние сме мъже. Но дали можем да говорим за силен пол? :-) Може би Г и Л са еднакво силни и затова ГЛ... и ЛГ... са еднакво допустими? Или просто няма значение...



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: eлия]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано18.05.04 05:30



:-)

Добре де, като са 10 двойки защо да не им разрешат да сключат брак? Хомофобите даже трябва да се радват, че двойките са само 10. Защо само със сила трябва да се действа в България? Толкова ли на първично-сигнално ниво са българите? И нали точно от това се страхуват хетеросексуалните, че нещо ще ги насилваме с нашите организирани действия.

Пак да попитам защо в България приспособиха тротоарите за хора с инвалидни колички? Защото хора с инвалидни колички упражниха някакво наслилие над останалите хора?



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.05.04 11:37



И пишеш грешно...
Кой го е казал/къде пише, че пиша грешно? Аз като филолог знам, че "правилно" е това, което пише в тълковния и другите речници и в граматиката на БАН.
Къде да намеря документа, който определя как е задължително и "правилно" да се изпише това съкращение? Докато не ми покажеш няккаъв авторитетен документ, аз ще продължавам да го пиша както ми харесва.

Холивуд
Предпоалгам руснаците са още по-интерсни с техния Голивуд .
Всеки език си има особености и промените в иемната от един език в друг не гооври за простащина, а за характерни особености на езика.
Много интересно ще ти бъде предполагам да проследиш развитието на името на град Солун в различните езици - от Тесалоники, Салоники до Солун. Това са просто езикови процеси и никой не е "зле" за това, че говори по определен начин. (Не че аз не се заливам от смях, когато някой произнесе на немски "часът е 11:12").

Дама не е едно и също като жена, така че осбеностите на физиологията в случая нямат никакво значение. Аз лично не се възприема като дама , но така или иначе избягвам да употребявам подобни изрази в глбт компания.

Посочете ми един на който създателя му да си е написал името, да си е оставил снимката... да е казал нещо за себе си...
Не смятам, че сайтовете служат за да промоцират създателите си. Както и не смятам, че е коректно това, което наблюдавам от време на време тук подписите с лично име да сочат към такъва сайт. Ако се подпиша под постинга с име, то линкът в него ще води в личния ми сайт, в противен случай ще се одпиша с името на сайта. Но няма да слоьжа сигнатура Prinyo и да я направя линк към momcheto.com. Защото това не е личен сайт.

Има достатъчно много хора с лидерски амбиции, които могат да станат лице на общността. Аз за себе си съм решил, че мога да отделям време и малко средства, за да правя три гей сайта, с които да се опитам да убедя хората, че няма нищо страшно и срамно в това че са гей. Защото както съм казвал досега, най-важната битка, която се води за признаването на глбт като част от обществото не е извън, а вътре в самата общност, в душата на всеки човек, който чувства проблеми със своята сексуалност. И аз ще продължавам да се боря по начина по който съм избрал. Преценил съм, че той е най-оптималния за момента. Но не смятам, че трябва да си закача снимката на тези сайтове и не виждам какво всъщност ще искам да кажа, ако го направя.



Тема Re: Благодаря на всички за мнениятанови [re: jaytee]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 11:40



Силата - това е държавата и нейната организация. Тя е в състояние да смачка всеки отделен индивид или група индивиди, които поради някаква причина не се вписват в общия фон или да толерира неща, за които овластените хора приемат че са разумни.

Единствения начин да се подходи към ситуация, в която се искат някакви права е разумното им обосноваване. Питаш за инвалидите? Ами често по телевизята се въртят клипове или предавания за инвалиди. Че те са хора, като всички други. Че няма смисъл да бъдат дискриминирани при наемане на работа, защото те могат да я вършат не по-зле от другите. Че и те искат да работят и да помагат на обществото и да бъдат пълноценни негови членове. Някъде да си видял подобен клип или предаване за хомосексулни?

Времето може и да покаже, кой крив и кой прав. Но решават хората. Аз и сега не смятам, че връзките ви са по-добри или по-лоши от тези на хетеросексуалните. Какво ми е на логиката? Вие сте хора като всички останали и връзките ви са обикновенни човешки връзки. Но за да претендирате за нещо различно, от общоприетите норми трябва да докажете, че наистина сте достатъчно голяма група. Иначе ще ви приемат като лигльовци, луди или в най-добрия случай ексцентрици, а тези групи никой не приема насериозно. Не знам защо траябва да пиша пак неща дето толкова пъти са обсъждани.



Тема Re: То да е само това....нови [re: eлия]  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано18.05.04 13:43



Това ще си го принтна защото ми хареса Защо ли? Ами може би поради същата причина, поради която аз без да бъда привличан от мъже, без да ме възбуждат лесбийки, без изобщо да имам каквото и да е било с тези среди се опитвам да ги разбера. И евенуално поне мъничко и с нещо да помогна на някой.

Може би заради няколкото човека, които познавам. Може би просто смятам, че така е редно. Знам ли и аз. Интересното е, че повечето от хомосексуалните хора, които познавам, издигнали се благодарение на собствения си ум и труд не долюбват оплакващите се. Теглят им майната и ги игнорират. Може би те по-добре знаят защо, не съм любопитствал.

А това, че при нас няма да се оправят нещата скоро е ясно. Вместо да има вълна, на чийто гребен да се появи лидера и да изрази нещата, както смятат че трябва, има мъртво вълнение. Всеки осмелил се да плува там отива директно на дъното. Ами никой не им е крив. Така си знаят, така го правят. Те резултатите няма да паднат от небето, колкото и да им се иска на някои.

В един момент ще ми писне и просто няма да пиша тук. Не вярвам, някой да страда от това А локума ще се точи, ще се точи... И все ще има мераклии да го точат и да убеждават ряпата, че трябва да прави корен квадратен



Тема Re: Някои мисли за дискриминациятанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано18.05.04 16:58



Какво като сс чуждици, аз питах именно за чуждоземски документ. Ако някоя световна организация (или национална- англоезична) се хване да събере екип от спецове и те кажат ка е най-добре да се пише, то те биха могли да напишат достатъчно авторитетен документ(според това що за спецове са), който да наложи някакво правило.

Примерът със Солун беше само за да покаже, че всеки език си има особеностите. Може би все ак не беше най-добрия пример (ако ти е интерсно - материали по темната открих

и ).

че нито един мъж не е дама
Познавам някои, които ще бъдат силно засегнати от това твое изказване....
Мисля, че то влагаш друг смисъл в думата "дама", което малко или много превръща израза "невъзпитана дама" в оксиморон. А иначе то е известно, че напоследък гей мъжете са най-големите кавалери...
(като онзи виц дето една жена се похвалила на друга - "Хванах си двама нови приятели. Единият е нежен, учтив и галантен, а другият - е, той не е гей.)

Това за промоцирането на създателите на сайтовете по някакъв тайснтвен начин не го разбрах...
А това дали съм скрит или открит не знам от къде го разбра. От около година в профила ми тук има линк към собствения ми уеб сайт, така че за всеки е изключително лесно да разбере кой съм. Не е необходимо да правя цял сайт, да се грижа за него и да го промоцирам, само и само за да мога да го използвам за да се пропагандирам с него. То аз нямам за каво да се пропагандирам. Както казах вече, лидерски мераци нямам, искам просто да живея добре в приятна компания сред хора, които нямат тъмни страхове и комплекси, не се срамуват от себе си и в това отношение са и усилията ми.
От известно време във вторник, сряда и петък осъзнавам, че малко по малко нещата се променят за добро.
Не смятам, че лидерите трябва да хващат някакви вълни и че мъртвото течение им пречело... Нали за това са лидери - да създават тези вълни, да раздвижват заспалата повърхност. Ето сега цяла нова плеяда организации с цяла нова плеяда лидери. Аз продължавам да се отнасям добронамерено към всичко, запазвайки за себе си ролята на член на "гражданското" общество, един вид независим наблюдател на всичко, което става.
Тепърва ще се види кой е лидер наистина и кой е просто тарикат, кой иска да свърши работа и кой иска просто да си осигур някаква власт и малко пари или да "промоцира" на хубави позиции приятелите и гаджетата си. Много неща тепърва ще се видят.
Аз няма за пред кого да заставам с лице за сайтовете си. Те си имат аудитория и тази аудитория не се интересува от мен персонално. Така и трябва да бъде.


Аз я спечелих преди време. Сладко е.
Тука малко ме смути? Коя битка си спечелила?

Що се отнася до другия постинг - всеки има подобни моменти, радвам се, че имаше смелостта да го напишеш или по-точно желанието да направиш някаква психологическа провокация. Моят опит показва, че единствениоят резултат от подобни постинги е вътрешното успокоение. Koeto syvsem ne e malko.
A taka ili ianche shgtom tolkova vreme pravish neshto, to javno taka ili inache si struva. Napuk na njakoi egoisti, koit iskat da te "otkradnat" samo za sebe si.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.